Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:27:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT".
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT".  (Przeczytany 2635 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 04, 2019, 17:36:50 pm »

Cytuj
lub jak powiedział x.Aqeb "opakowań bez treści"

Jeszcze raz - wpis ów nie odnosił się do konkretnych osób - księży, biskupów czy wiernych. Odnosił się do tego jakie - moim (umiarkowanie optymistycznym) zdaniem znaczenie ma dla wielu ludzi zewnętrzny autorytet Kościoła, przejawiający się w "biskup tu, biskup tam" czy "ksiądz tu, ksiądz tam", sam robiłem za "wydmuszkę" na wiejskich festynach i sam do takich opakowań mógłbym się zaliczyć (ale na tych festynach nie było LGBT, jakkolwiek w moje obecne strony zmierzają z jakąś akademią wakacyjną czy czymś takim, ale wątpię, żeby dotarli na wieś).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 04, 2019, 21:16:33 pm »

Cytuj
lub jak powiedział x.Aqeb "opakowań bez treści"

Jeszcze raz - wpis ów nie odnosił się do konkretnych osób - księży, biskupów czy wiernych. Odnosił się do tego jakie - moim (umiarkowanie optymistycznym) zdaniem znaczenie ma dla wielu ludzi zewnętrzny autorytet Kościoła, przejawiający się w "biskup tu, biskup tam" czy "ksiądz tu, ksiądz tam", sam robiłem za "wydmuszkę" na wiejskich festynach i sam do takich opakowań mógłbym się zaliczyć (ale na tych festynach nie było LGBT, jakkolwiek w moje obecne strony zmierzają z jakąś akademią wakacyjną czy czymś takim, ale wątpię, żeby dotarli na wieś).

Dobrze, nie będę więcej na Księdza powoływał się ale "opakowanie bez treści" bedę stosował zamiennie z "wydmuszką" :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #17 dnia: Września 13, 2019, 11:54:31 am »

Oto posoborowie. Załamane i przepraszające za własne słowa i niepopełnione jeszcze uczynki...

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70406342_2150716841902054_586952511298994176_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQmhwlMa7MpkQY-GMTUqS-GkLB9ycf7fqQERTL0zX8AWjxNN_X_t_ccUAVxg_SHle9g&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=3f9bdebba16e8d4b5b51023373851a23&oe=5E007FAE

fb:

"Ks. Tomasz Kancelarczyk
2 godz. ·

PRZEPRASZAM

Ja sam domagam się od każdego mężczyzny, aby był odpowiedzialny za swoje czyny i zaopiekował się kobietą i swoim dzieckiem. Mimo, że ta sprawa jest innej natury, to nie mogę postąpić inaczej, wykazując się brakiem odpowiedzialności za skutki zapoczątkowanego przeze mnie happeningu „odkażanie”. Chociaż jestem przeciwny propagowaniu życia reprezentowanego przez ruch LGBT, to muszę, co podpowiada mi serce, przeprosić wszystkich boleśnie dotkniętych planowana akcją, która została odczytana, jako naruszenie godności osób zamierzających uczestniczyć w Paradzie Równości w Szczecinie. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza o szacunku względem osób homoseksualnych. Rozmowy z wieloma z nich w ostatnim dniu uzmysłowiły mi, że ten szacunek naruszyłem, za co z całego serca przepraszam i proszę o wybaczenie. Jednocześnie proszę młodzież wszechpolską, aby nie podejmowała planowanego przez nich podobnego happeningu. Proszę o to jako kapłan, którego darzą szacunkiem. Nad swoim grzechem Piotr zapłakał, ja to samo czynię, prosząc o wybaczenie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk"


Ewangelizacja à rebours?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #18 dnia: Września 13, 2019, 12:11:55 pm »

Jakaż tam ewangelizacja? Głupia, gówniarska akcja, przynosząca więcej szkód niż pożytku. Modlić się i przedstawiać stanowisko katolickie, a nie błaznować.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #19 dnia: Września 13, 2019, 14:30:30 pm »

Jakaż tam ewangelizacja? Głupia, gówniarska akcja, przynosząca więcej szkód niż pożytku. Modlić się i przedstawiać stanowisko katolickie, a nie błaznować.

Ale ja nie miałem na myśli MW:-))
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Września 13, 2019, 18:52:40 pm »

Cytuj
.  Ks. Tomasz Kancelarczyk
2 godz. ·

PRZEPRASZAM

Ja sam domagam się od każdego mężczyzny, aby był odpowiedzialny za swoje czyny i zaopiekował się kobietą i swoim dzieckiem. Mimo, że ta sprawa jest innej natury, to nie mogę postąpić inaczej, wykazując się brakiem odpowiedzialności za skutki zapoczątkowanego przeze mnie happeningu „odkażanie”. Chociaż jestem przeciwny propagowaniu życia reprezentowanego przez ruch LGBT, to muszę, co podpowiada mi serce, przeprosić wszystkich boleśnie dotkniętych planowana akcją, która została odczytana, jako naruszenie godności osób zamierzających uczestniczyć w Paradzie Równości w Szczecinie. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza o szacunku względem osób homoseksualnych. Rozmowy z wieloma z nich w ostatnim dniu uzmysłowiły mi, że ten szacunek naruszyłem, za co z całego serca przepraszam i proszę o wybaczenie. Jednocześnie proszę młodzież wszechpolską, aby nie podejmowała planowanego przez nich podobnego happeningu. Proszę o to jako kapłan, którego darzą szacunkiem. Nad swoim grzechem Piotr zapłakał, ja to samo czynię, prosząc o wybaczenie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk"   

N-ta nauczka dla mlodych:

Nie zapraszać, nie zaslaniac się księżmi. Bez ksiedza siusiu nie potrafia zrobic ani politycznej akcji.
Ksieza mlodzi i starsi sa w wiekszosci zdegenerowani nie tylko doktrynalnie, sa takze umyslowo niezrownowazeni.
Nie mieszac ksiezy, wszelakich nawiedzonych ani dewotek do polityki. Zawsze bedzie sie to tak konczyc jak z tym cytowanym powyzej ksiedzem; 
PS
Sprawdzić czy nie jest to wspolczesny TW.
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2019, 18:55:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #21 dnia: Września 13, 2019, 19:43:05 pm »

Cytuj
.  Ks. Tomasz Kancelarczyk
2 godz. ·

PRZEPRASZAM

Ja sam domagam się od każdego mężczyzny, aby był odpowiedzialny za swoje czyny i zaopiekował się kobietą i swoim dzieckiem. Mimo, że ta sprawa jest innej natury, to nie mogę postąpić inaczej, wykazując się brakiem odpowiedzialności za skutki zapoczątkowanego przeze mnie happeningu „odkażanie”. Chociaż jestem przeciwny propagowaniu życia reprezentowanego przez ruch LGBT, to muszę, co podpowiada mi serce, przeprosić wszystkich boleśnie dotkniętych planowana akcją, która została odczytana, jako naruszenie godności osób zamierzających uczestniczyć w Paradzie Równości w Szczecinie. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza o szacunku względem osób homoseksualnych. Rozmowy z wieloma z nich w ostatnim dniu uzmysłowiły mi, że ten szacunek naruszyłem, za co z całego serca przepraszam i proszę o wybaczenie. Jednocześnie proszę młodzież wszechpolską, aby nie podejmowała planowanego przez nich podobnego happeningu. Proszę o to jako kapłan, którego darzą szacunkiem. Nad swoim grzechem Piotr zapłakał, ja to samo czynię, prosząc o wybaczenie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk"   

N-ta nauczka dla mlodych:

Nie zapraszać, nie zaslaniac się księżmi. Bez ksiedza siusiu nie potrafia zrobic ani politycznej akcji.
Ksieza mlodzi i starsi sa w wiekszosci zdegenerowani nie tylko doktrynalnie, sa takze umyslowo niezrownowazeni.
Nie mieszac ksiezy, wszelakich nawiedzonych ani dewotek do polityki. Zawsze bedzie sie to tak konczyc jak z tym cytowanym powyzej ksiedzem; 
PS
Sprawdzić czy nie jest to wspolczesny TW.



Jak sprawdzić?

"Rozmowy z wieloma z nich w ostatnim dniu uzmysłowiły mi, że ten szacunek naruszyłem, za co z całego serca przepraszam i proszę o wybaczenie".
Czyli został "zewangelizowany à rebours" = pokonany własnymi argumentami. Na to wygląda.


Czy pojęcie "miłości bliźniego" jest naprawdę aż tak pojemne, że można nim wybić z głowy akcję... samoobrony przecież, a co najważniejsze: czy może w katolickim sensie w ogóle funkcjonować W ODERWANIU od wcześniejszego nakazu miłości Boga? To dopiero jest absurd.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT". « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!