W Zakonie Maltańskim patronem z ramienia papieża był kard. Burke, ciekawe co on na to?
Motu proprio Benedykta XVI wyjaśnia ponadto, że wspólnoty zakonne, które chcą celebrować Mszę konwentualną lub wspólnotową we własnych oratoriach według Mszału z 1962 roku, mogą to czynić. Jeśli wspólnota chce celebrować w taki sposób często, zazwyczaj czy stale, to muszą o tym zdecydować wyżsi przełożeni. Na ten punkt motu proprio powołał się Dalla Torre jako przełożony Zakonu Maltańskiego zabraniając odprawiania Mszy w rycie nadzwyczajnym.
Cytat: Anna M w Czerwca 12, 2019, 20:42:00 pmMotu proprio Benedykta XVI wyjaśnia ponadto, że wspólnoty zakonne, które chcą celebrować Mszę konwentualną lub wspólnotową we własnych oratoriach według Mszału z 1962 roku, mogą to czynić. Jeśli wspólnota chce celebrować w taki sposób często, zazwyczaj czy stale, to muszą o tym zdecydować wyżsi przełożeni. Na ten punkt motu proprio powołał się Dalla Torre jako przełożony Zakonu Maltańskiego zabraniając odprawiania Mszy w rycie nadzwyczajnym.Zakaz Mszy w NFRR, powołujący się na art. 3 Summorum Pontificum, jest przekroczeniem uprawnień. Przełożony co najwyżej może zakazać celebracji, które miałyby się dokonywać „często, zazwyczaj czy stale”. Na celebracje nieregularne, sporadyczne, z okazji jakichś wyjątkowych okoliczności ani nie jest potrzebna zgoda przełożonego, ani nie może on (pozostając w ramach obowiązującego prawa) ich zakazać.
. Una Voce sprzeciwia się decyzji przełożonego Zakonu Maltańskiego o zakazie tradycyjnej Mszy i też powołują się na ten art. 3 Summorum Pontificum .
Una Voce "sprzeciwia się" Jak to? Czy aby świeccy nie powinni być...tzn 'powściągliwi' i tego, no 'roztropni'