Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:35:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora  (Przeczytany 15158 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 25, 2019, 15:10:29 pm »

Cytuj
ok. 60 spotkań na „Ławeczce”

Tej Czaskowskiego?

Chodzi o ławeczkę w Łodzi. Może Pan przyjechać po poradę. :)


Wielebny na fejsie ogłosił, że odblokowuje wszystkich, których zablokował. Ludzki pan.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 13, 2019, 16:03:48 pm »

Urlopowany Kachnowicz i jego kanikuły...

reszta tu: https://www.fronda.pl/a/smutny-obrazek-bylego-ksiedza-oficjalnie-przebywa-na-rocznym-urlopie,131457.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 13, 2019, 22:42:01 pm »

Ksiądz Łukasz Kachnowicz odchodzi z kapłaństwa?
(...)
https://lublin.gosc.pl/doc/5682621.Ksiadz-Lukasz-Kachnowicz-odchodzi-z-kaplanstwa
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 13, 2019, 23:19:32 pm »

Ksiądz Łukasz Kachnowicz odchodzi z kapłaństwa?
(...)
https://lublin.gosc.pl/doc/5682621.Ksiadz-Lukasz-Kachnowicz-odchodzi-z-kaplanstwa


To stary komentarz, który była już pani zamieściła na poprzedniej stronie tego wątku.
Banalne słowa rzecznika. A w Gościu zrobili jeszcze dwie idiotyczne rzeczy:

1. Tytuł wiadomości z debilnym określeniem "kontrowersyjna decyzja". Nic nie jest już w Kościele czarno-białe; teraz mamy "kontrowersyjne decyzje" - czyli można tak ale można też inaczej  ;)
Cytuj
Rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz na Twitterze komentuje kontrowersyjną decyzję znanego lubelskiego duszpasterza ks. Łukasza Kachnowicza.

2. Trzeba być skończonym redaktorem-debilem by dawać zdjęcie tego pedzia na pół strony.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 14, 2019, 11:31:22 am »

Było za Frondą na 2 str. wątku i jeszcze za jakimś dziennikiem.

Teraz najświeższe informacje:

Wspierający LGBT Ks. Łukasz Kachnowicz będzie suspendowany



Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – poinformował na swoim twitterze ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. Znany lubelski duszpasterz kilka tygodni temu poinformował o swoim odejściu z kapłaństwa.
(...)
https://ekai.pl/wspierajacy-lgbt-ks-jaszcz-bedzie-suspendowany/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 14, 2019, 13:52:44 pm »

W kontekście tej osoby słowo "duszpasterz" jest totalnie nieadekwatne. Proponowałbym "duszpastuch" albo bardziej biblijnie "najemnik". To ostatnie wymaga jednak dodatkowego dopowiedzenia więc ja pozostaję przy duszpastuchu.

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 14, 2019, 17:45:15 pm »

Cytuj
. Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty

Ks abp powinien podjac kroki dot. swojego seminarium a potem z kolegami pokutowac.
Koleś (Łukasz) pedzio już wybrał...dawno temu w seminarium.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2019, 19:20:05 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 14, 2019, 19:27:04 pm »

Niech odchodzi, zdziczałych homoseksualistów w Kościele nie trzeba. Kiedyś jego dewiacje się zaostrzą i Kościół nie powinien za nie odpowiadać.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 14, 2019, 21:05:51 pm »

Niech odchodzi, zdziczałych homoseksualistów w Kościele nie trzeba. Kiedyś jego dewiacje się zaostrzą i Kościół nie powinien za nie odpowiadać.

Zgoda. Niech odchodzi jak najszybciej. Tyle, że powinien być wyrzucony wczesniej. Jak to się stało, że nikt w seminarium i później tego nie zauważył?
Czy Kościół odpowiada za wyświęcenie tego i innych mu podobnych ludzi? To jest pytanie.
Jako, że wspólnota Kosciała jest hierarchiczna (sama etymologia słowa hierarchia dużo mówi) to trudno by wszyscy ponosili taką samą odpowiedzialność.
Odpowiedzialnym jest biskup. I tyle.
Niech obecnie nikt nie struga bałwana, że nie wiedział co się wyprawia w Kościele i jego instytucjach.
Wszystko to jest potwierdzeniem, że Abp M. Lefebvre miał rację - co do joty. Oglądając jego wypowiedzi na YT dochodzimy do wniosku, że przewidział wszystko: nawet islamizację Europy - alarmował.
A "nasi" wielebni do tej pory zastraszeni realizują wizję Sorosa. Od czasu do czasu krzyczą: "ratunku, atakują Kościół"; zero refleksji.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 15, 2019, 11:38:29 am »

Pojawiła się sugestia, żeby Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków płaciło odszkodowania zasądzone na rzecz poszkodowanych przez Krzysztofa Sadowskiego, który molestował dzieci uczestniczące w programach telewizyjnych TVP i Polsatu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 15, 2019, 12:50:24 pm »

Cytuj
. Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty
Ks abp powinien podjac kroki dot. swojego seminarium a potem z kolegami pokutowac.
Koleś (Łukasz) pedzio już wybrał...dawno temu w seminarium.
Mnie chyba juz malo co zaskoczy albo tym bardziej zgorszy w swiecie czy w Kosciele - ani to, ze ksieza odchodza z kaplanstwa, choc przede wszystkim jest mi tak po ludzku przykro (podobnie jest mi przykro, kiedy sie dowiaduje o rozwodzie ludzi, ktorych znam). Nawet mnie juz tak bardzo nie gorszy to, ze byly/urlopowany ksiadz rozpoczyna nowe zycie z kobieta czy mezczyzna - to nie jest moja sprawa (choc znowu jest mi po ludzku przykro). Znam przypadek bylego kleryka i bylego ksiedza z jednej parafii, ktorzy byli na jednym roku w seminarium, jeden zrezygnowal przed samymi swieceniami, drugi pare lat po swieceniach - i teraz mieszkaja razem (w kazdym razie pare lat temu mieszkali, bo mnie to szczegolnie nie interesuje).
W przypadku ks. Kachnowicza zastanawia (albo przeraza) mnie predkosc, z jaka sie te wszystkie sprawy tocza - i zwrot o 180 stopni w stosunku do dotychczasowego zycia. Nigdy o nim nie slyszalem przed czerwcem, ale jeszcze niecale dwa miesiace temu nosil sutanne, mowil kazania, rekolekcje, byl duszpasterzem akademickim, byl chyba nawet calkiem sensownym ksiedzem w porownaniu do innych. A nagle stal sie gejowskim aktywista jezdzacym po calej Polsce a (prawie) wszystkie wiadomosci w mediach spolecznosciowych dotycza spraw wiadomej grupy. Tego nie rozumiem. Sam uwazam, ze lepiej odejsc z kaplanstwa niz z premedytacja prowadzic podwojne zycie (choc zawsze lepiej chciec swoje zycie zmienic, szczegolnie jesli sie skomplikowalo). Oczywiscie nie wiemy, czy prowadzil podwojne zycie przed czerwcem, moze nawet nie - ale te zdjecia obrazujace aktywnosc sa nie tyle niesmaczne, ale glupie, jakby chcial przekreslic wszystko, co do tej pory robil. Pewnie sie to da wytlumaczyc z psychologicznego punktu widzenia jako potrzebe rozliczenia sie z przeszloscia albo nawet jej wyparcia, ale ja tego ekshibicjonizmu i samej zmiany stylu (czerwone spodnie, zdjecia z "ryjkiem") naprawde nie rozumiem. Nie rozumiem tego szybkiego przejscia od ksiedza do otwartego geja i aktywisty LPG ( ;)) i od mowienia o Panu Bogu do bardzo emocjonalnej walki o prawa srodowiska LPG.
Niedawno widzialem zdjecie jednego z mlodych uczestnikow Ars celebrandi sprzed kilku lat na paradzie rownosci w Krakowie w stroju dosc kolorowym - i mnie to sklania do refleksji, jakie wszystko jest skomplikowane w zyciu. Ale student to nie ksiadz, ktory powinien byc swiadomy swoich zobowiazan, ale z drugiej strony zawsze mnie zastanawia, jak sie potoczyly losy roznego typu zaangazowanych ministrantow (i nie tylko) - i pewnie w wielu przypadkach bysmy sie sami zdziwili.

* Przypuszczam, ze mowienie LPG o wiadomym srodowisku tez jest mowa nienawisci, ale mam nadzieje, ze mnie nikt nie bedzie scigal.... Wiec uciekne do przodu i tez dokonam publicznego coming-outu i tez napisze, ze naleze do srodowiska LPG. Nawet mam odpowiednia nalepke. Bo mam auto na gaz  :D :D :D.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2019, 12:53:03 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 15, 2019, 14:00:42 pm »

Dlatego serce by mi chyba pękło, gdyby ten Jakub z Płocka - poddany odpowiedniej obróbce, np. podsuną mu urodziwą prostytutkę, podadzą środki zmieniające świadomość, skompromitują czymś niesprawiedliwie (Woland jest pomysłowy) - za kilka miesięcy czy lat publicznie zaczął wygłaszać twierdzenia przeciwne aktualnym. Dziś jest jako katolik i Polak bohaterem. Piekło będzie jednak pracowało nad przerobieniem Go na śmiecia. Nie chciałbym tego dożyć.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 15, 2019, 17:02:15 pm »

Cytuj
. Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty
Ks abp powinien podjac kroki dot. swojego seminarium a potem z kolegami pokutowac.
Koleś (Łukasz) pedzio już wybrał...dawno temu w seminarium.
Mnie chyba juz malo co zaskoczy albo tym bardziej zgorszy w swiecie czy w Kosciele - ani to, ze ksieza odchodza z kaplanstwa, choc przede wszystkim jest mi tak po ludzku przykro (podobnie jest mi przykro, kiedy sie dowiaduje o rozwodzie ludzi, ktorych znam). Nawet mnie juz tak bardzo nie gorszy to, ze byly/urlopowany ksiadz rozpoczyna nowe zycie z kobieta czy mezczyzna - to nie jest moja sprawa (choc znowu jest mi po ludzku przykro). Znam przypadek bylego kleryka i bylego ksiedza z jednej parafii, ktorzy byli na jednym roku w seminarium, jeden zrezygnowal przed samymi swieceniami, drugi pare lat po swieceniach - i teraz mieszkaja razem (w kazdym razie pare lat temu mieszkali, bo mnie to szczegolnie nie interesuje).
Sam sobie pan udzielił odpowiedzi. Ten człowiek był aktywistą jako kapłan i teraz jako członek LGBT. Aktywizm to i przyczyna i diagnoza. Gdy kleryk nie potrafi spokojnie na tyłku w kaplicy posiedzieć, to w końcu coś wywinie. Bo go rozpiera - niekoniecznie pobożność. Natomiast przełożeni zachwycają się aktywizmem: "jak on pięknie ewangelizuje i działa".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 15, 2019, 19:01:17 pm »

Chyba nieścisłość w tytule?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 15, 2019, 20:07:39 pm »

W kontekście tej osoby słowo "duszpasterz" jest totalnie nieadekwatne. Proponowałbym "duszpastuch" albo bardziej biblijnie "najemnik". To ostatnie wymaga jednak dodatkowego dopowiedzenia więc ja pozostaję przy duszpastuchu.

Ja proponuję "łapiducha". Skoro w/g dogmatu nowej religii LGBT wszyscy są kryptogejami(-lesbijkami) to "łapiduch" wydaje mi się najbardziej trafny - "Przyznaj się, że jesteś gejem (lesbijką)! Nie bój się! Jesteś gejem (lesbijką) tylko sam przed sobą boisz się do tego przyznać!"

@pauluss Dzisiaj o 12:50:24



Żródło - https://www.facebook.com/MlodziDuchem/posts/3436176423062822?__xts__

Ciekaw jestem opinii forumowych xięży.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2019, 20:23:39 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!