Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:33:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora  (Przeczytany 15177 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 17, 2019, 22:45:08 pm »

Były lubelski duszpasterz akademicki i katolicki publicysta, ks. Łukasz Kachnowicz, został ukarany przez abp. Stanisława Budzika suspensą.

(...)

– Urlop roczny nie ma sensu, bo za rok nie przejedzie mi bycie gejem. Napisałem o tym, że życie w wielkiej tajemnicy i wypieranie prawdy o sobie prowadziło mnie coraz bardziej do narastania wewnętrznego napięcia, z którym coraz bardziej sobie nie radziłem. Depresja, sięganie po alkohol, który odbiera rozum. Nie mogłem już tak żyć, bo zacząłem się bać swojego życia – napisał w jednym z ostatnich postów ks. Kachnowicz.

https://ekai.pl/ks-lukasz-kachnowicz-suspendowany/
Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 28, 2019, 12:22:05 pm »

Z Kachnowiczem pierwszy raz spotkałem się, za pośrednictwem internetu, w filmikach nagrywanych przez niejaką Jolantę Szymańską z portalu Aleteia.pl (to taki drugi deon) pt. "Porgomcy katomitów". Same filmiki były głupawe i obliczone na prowokację, a ks. Kachnowicz wypowiadał się w nich bardzo emocjonalnie, jak to mają w zwyczaju homoseksualiści.

Potem dopiero usłyszałem o jego odejściu i przejrzałem jego profil na instagramie. Treści religijnych nie widziałem (większość wpisów pochodzi z czasu, gdy jednak nosił sutannę). A za kilka tygodni jego twarz pojawiała się na wielu tęczowych marszach.

Zastanawiam się, czy do seminarium poszedł już jako kret (co pokazała reżyser Szumowska w "W imię"), czy naiwny chory chłopak, któremu wydawało się, że 6 lat odosobnienia wśród osób tej samej płci wyleczy go z tych tendencji? A może nabawił się ich później, już w kapłaństwie? W każdym razie trochę dziwi tempo, które towarzyszyło mu od bycia (mimo faktu, że postępowym) kapłanem do zostania aktywistą LGBT. Przyznał w ostatnich dniach, że włączył się w przygotowywanie drugiego w Lublinie tęczowego marszu.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Stycznia 26, 2020, 19:04:43 pm »

Ksiądz Michał Misiak dał o sobie znać. Postanowił ostatecznie pożegnać się z łódzkim Kościołem. W niedzielę (26 stycznia) wylatuje na półroczną misję do Tanzanii. Ale nie wyklucza przejścia do innego kościoła.

Nie udała się próba powrotu księdza Michała Misiaka do pracy w charakterze księdza wikariusza. W niedzielę wylatuje na półroczną misję do Tanzanii. W tym czasie chce przemyśleć, co robić ze swoim życiem. Dostał na ten cel bezpłatny urlop od pracy na parafii.

W parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Konstantynowie Łódzkim ksiądz Misiak wytrzymał zaledwie trzy miesiące. W połowie grudnia przedstawił proboszczowi zwolnienie lekarskie i ogłosił chęć wyjazdu na misje. W piątek na Facebooku opisał kulisy swojej decyzji. Jak tłumaczy poszło o konflikt z proboszczem i walkę księdza Misiaka o zniesienie celibatu księży.
(...)
https://dzienniklodzki.pl/ksiadz-michal-misiak-ostatecznie-zegna-sie-z-lodzkim-kosciolem-nie-ma-tu-dla-mnie-miejsca/ar/c1-14739466

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #63 dnia: Stycznia 26, 2020, 19:49:55 pm »

Ryćkać im się zachciało.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #64 dnia: Stycznia 26, 2020, 19:50:55 pm »

Ładne dziewczyny mają te charyzmatyki:
https://www.youtube.com/watch?v=5T7hgygt5IU#t=32m40s

A wszystko w sosie o smaku rysiowym. Różne szatany są tam czynne. "Nie można wykluczyć", że łódzki ewangelizator wkrótce ogłosi, że został szczęśliwym tatusiem, a Racława Przecława zaprosi na ojca chrzestnego - i co tu będzie zrobić? Może jesienią obydwaj pojadą "ewangelizować" do Amazonii...

Pan Casimirus to prorok
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2020, 19:52:40 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #65 dnia: Stycznia 31, 2020, 20:45:19 pm »

Odloty.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #66 dnia: Stycznia 31, 2020, 22:03:53 pm »

Gdyby ci małolaci pożyli z babą przez pare lat przed seminarium, to by się pozniej celibatu trzymali jak pijany płotu. Jednemu starszemu redemptoryscie to tłumaczyłem i patrzył na mnie nierozumiejącymi oczyma. Im naprawde sie wydaje, że ryćkanie to jakiś cymes jest. Jak dzieci, dziwki i wódka w głowie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 01, 2020, 17:38:11 pm »


"Znany łódzki ksiądz, Michał Misiak ma zamiar odejść z Kościoła katolickiego i wstąpić do Kościoła zielonoświątkowego. Ogłosił swoją decyzję we wpisie na Facebooku w niedzielę, 31 maja, przed północą w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ksiądz obecnie przebywa w Tanzanii w Afryce, gdzie wyjechał w styczniu na misje. Zajmuje się tam pomocą lokalnej społeczności, w większości muzułmańskiej. Zamierza też zająć się organizowaniem 14-dniowych wakacji w Tanzanii i na Zanzibarze, głównie dla Polaków."

https://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/ksiadz-michal-misiak-z-lodzi-odchodzi-do-kosciola/ar/c1-7732559
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 01, 2020, 18:35:14 pm »

Kluczem do zrozumienia problemu jest "osobista relacja z Jezusem", którą ks. Misiak - jak sam mówi - posiada. Z drugiej strony przypuszczam, że abp Ryś takową relację - nie mniej "osobistą", jako specjalista od Nowej Ewangelizacji, także posiada. Nie mam podstaw, aby nie wierzyć ani jednemu, ani drugiemu. I co tu zrobić, żeby to się skończyło radosnym ekumenicznym oberkiem?
Dotychczas abp Ryś sprytnie sprawę rozwiązywał pod względem medialnym: dowiadywaliśmy się, że zła "kuria" nałożyła ekskomunikę - "dobry" abp Ryś ekskomunikę zdjął. Stawiam na to, że za chwilę stałe fragmenty gry się powtórzą. 
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 01, 2020, 22:02:43 pm »

Charyzmatyczna grupa, dziewczęta które szukają "głębi" ale takiej żeby nie było za dużo wymagań, za to więcej emocji, zaraz potem tatusiowanie, teraz facet jeszcze zwęszył biznes bo zakłada biuro podróży, kasa pewnie sama zacznie płynąč, gdy ustanie covid. Ja się zupełnie gościowi nie dziwię. W Polsce czekałaby go praca na parafii, pieniądze może i dobre, ale do wyboru miał przecież ciepłe kraje, palmy, przygody. Konkubinę (albo konkubenta) mógłby zapewne miec, ale zupełnie na boku, co za wstyd przed ludźmi na średniowiecznej parafii. Do tego osobista więź z Panem, bez sakramentów, które tylko przeszkadzają i nikt ich nie rozumie. I już można nauczać. Kiedyś księża odchodzili na intratne biznesy po nawiązaniu współpracy z SB, potem zaczęły objawiać się niespokojne duchy, filozofowie przekraczający granice Objawienia, różne Obirki, Bartosie i inni dziennikarze GW w koloratkach. Może ksiądz Misiak jest nowym trendseterem? Może nie trzeba "zrzucać sutanny" (której i tak już się nie używa) i być życiowym przegrywem, za to można korzystać z nowej nauki z mocą? Jeśli Misiakowi się powiedzie, to wieszczę wzrost przyrostu naturalnego wšród dziewcząt "mocnych w duchu".
Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 04, 2020, 01:02:49 am »

Kluczem do zrozumienia problemu jest "osobista relacja z Jezusem", którą ks. Misiak - jak sam mówi - posiada. Z drugiej strony przypuszczam, że abp Ryś takową relację - nie mniej "osobistą", jako specjalista od Nowej Ewangelizacji, także posiada. Nie mam podstaw, aby nie wierzyć ani jednemu, ani drugiemu. I co tu zrobić, żeby to się skończyło radosnym ekumenicznym oberkiem?
Dotychczas abp Ryś sprytnie sprawę rozwiązywał pod względem medialnym: dowiadywaliśmy się, że zła "kuria" nałożyła ekskomunikę - "dobry" abp Ryś ekskomunikę zdjął. Stawiam na to, że za chwilę stałe fragmenty gry się powtórzą.

Co za ciekawy zwierz ta "osobista relacja z Jezusem", że każdemu, kto ją posiada, ów rzekomy "Jezus" mówi co innego? Wot, zagwozdka.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #71 dnia: Marca 02, 2021, 13:32:51 pm »

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej w sprawie księdza Michała Misiaka

W związku z licznymi pytaniami i doniesieniami dotyczącymi działań księdza Michała Misiaka w Tanzanii, Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że jest to działalność podjęta wyłącznie z jego własnej inicjatywy; ksiądz Michał Misiak nie otrzymał żadnej odrębnej misji ze strony Kościoła.

Kuria Metropolitalna Łódzka

Łódź, dnia 2 marca 2021 roku
KO-5.3-292/2021

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2021/03/oswiadczenie-kurii-metropolitalnej-lodzkiej-w-sprawie-ksiedza-michala-misiaka
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #72 dnia: Marca 02, 2021, 17:32:33 pm »

Co on robi w tej Tanzanii?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #73 dnia: Marca 02, 2021, 17:38:17 pm »

Co on robi w tej Tanzanii?

Ktoś na fb napisał że ludziom pomaga.  Na stronie stacja7 napisali: "Ksiądz Michał Misiak od roku na Facebooku publikuje posty, gdzie pokazuje swoją pracę w Tanzanii jako misjonarza."

https://stacja7.pl/z-kraju/ks-michal-misiak-dziala-w-tanzanii-archidiecezja-lodzka-zabrala-glos/

I stąd może to oświadczenie, bo go nikt tam nie wysłał jako misjonarza. A może już żonę ma? Wszak chciał być księdzem i mieć żonę.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #74 dnia: Marca 02, 2021, 17:43:38 pm »

Tambylkę?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekskomunika dla łódzkiego ewangelizatora « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!