Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:09:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka  (Przeczytany 11436 razy)
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« dnia: Czerwca 18, 2019, 21:01:34 pm »

Kiedy coś się zmieni? :'( https://www.youtube.com/watch?v=AJPKKF5hYEE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR31IgtDwqaDB4UnnoR18_eg1aBq_nKDOFFYrwkfH1fUcroSpTo5z-uDTFE
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 19, 2019, 22:45:39 pm »

Wątpliwości wokół sprawy śmierci Szymonka - komentarz dr Błażeja Kmieciaka, dyrektora Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris:
(...)
Bez względu na w pełni zrozumiałe emocje w całej sprawie, nie można obecnie analizowanej sytuacji Szymona porównać do sprawy Alfiego Evansa, jak czynią to wielokrotnie polskie media.
(...)
https://ekai.pl/watpliwosci-wokol-sprawy-smierci-szymonka/
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 20, 2019, 00:43:27 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 20, 2019, 08:16:36 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 20, 2019, 09:47:47 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Widzę, że następny niewolnik państwa opiekuńczego, który nie potrafi sobie wyobrazić, że ludzie mogą z powodzeniem sami decydować o swoim i swoich bliskich życiu.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 20, 2019, 09:53:02 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Widzę, że następny niewolnik państwa opiekuńczego, który nie potrafi sobie wyobrazić, że ludzie mogą z powodzeniem sami decydować o swoim i swoich bliskich życiu.


Mam wrazenie, ze to jest jakas choroba psychiczna - to, ze panstwa dzieci umra w wieku roku czy dwoch - malo mnie obchodzi (chociaz bedzie mi smutno). Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.

Jak mowi wolnosciowiec Korwin - ludzie sa debilami. Ludzie sa za glupi na to, zeby glosowac madrze, a maja decydowac o zyciu swoim i innych? Ne pasaran.

Czasem, cytujac klasyka, szkoda strzepic ryja...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 20, 2019, 10:01:35 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Widzę, że następny niewolnik państwa opiekuńczego, który nie potrafi sobie wyobrazić, że ludzie mogą z powodzeniem sami decydować o swoim i swoich bliskich życiu.


Mam wrazenie, ze to jest jakas choroba psychiczna - to, ze panstwa dzieci umra w wieku roku czy dwoch - malo mnie obchodzi (chociaz bedzie mi smutno). Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.

Jak mowi wolnosciowiec Korwin - ludzie sa debilami. Ludzie sa za glupi na to, zeby glosowac madrze, a maja decydowac o zyciu swoim i innych? Ne pasaran.

Czasem, cytujac klasyka, szkoda strzepic ryja...
A o pana życiu kto decyduje, jeżeli mogę zapytać? Z wypowiedzi wynika, że nie ludzie.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 20, 2019, 10:07:41 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Widzę, że następny niewolnik państwa opiekuńczego, który nie potrafi sobie wyobrazić, że ludzie mogą z powodzeniem sami decydować o swoim i swoich bliskich życiu.


Mam wrazenie, ze to jest jakas choroba psychiczna - to, ze panstwa dzieci umra w wieku roku czy dwoch - malo mnie obchodzi (chociaz bedzie mi smutno). Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.

Jak mowi wolnosciowiec Korwin - ludzie sa debilami. Ludzie sa za glupi na to, zeby glosowac madrze, a maja decydowac o zyciu swoim i innych? Ne pasaran.

Czasem, cytujac klasyka, szkoda strzepic ryja...
A o pana życiu kto decyduje, jeżeli mogę zapytać? Z wypowiedzi wynika, że nie ludzie.


Tak, ludzie, ktorzy przeprowadzili rzetelne badania a nie opieraja sie na opinii szarlatanow, mechanikow z wyksztalcenia sprzedajacych lewoskretna witamine C za cene srebra.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:33:08 am »

Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.
Panie, a gdzie tu logika?
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 20, 2019, 11:54:58 am »

Rzeczywiście są różnice, największa to ta, że w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku szczepień, są zachęty, ale nikt nie zmusza np. grzywnami.


Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Widzę, że następny niewolnik państwa opiekuńczego, który nie potrafi sobie wyobrazić, że ludzie mogą z powodzeniem sami decydować o swoim i swoich bliskich życiu.


Mam wrazenie, ze to jest jakas choroba psychiczna - to, ze panstwa dzieci umra w wieku roku czy dwoch - malo mnie obchodzi (chociaz bedzie mi smutno). Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.

Jak mowi wolnosciowiec Korwin - ludzie sa debilami. Ludzie sa za glupi na to, zeby glosowac madrze, a maja decydowac o zyciu swoim i innych? Ne pasaran.

Czasem, cytujac klasyka, szkoda strzepic ryja...
A o pana życiu kto decyduje, jeżeli mogę zapytać? Z wypowiedzi wynika, że nie ludzie.


Tak, ludzie, ktorzy przeprowadzili rzetelne badania a nie opieraja sie na opinii szarlatanow, mechanikow z wyksztalcenia sprzedajacych lewoskretna witamine C za cene srebra.
A to jednak ludzie i to tacy, których pan na oczy nie widział, oni nie widzieli pana i ma pan do nich bezwzględne zaufanie. Gratuluję mega naiwności. Jak to mówi Korwin: chcącemu nie dzieje się krzywda.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 20, 2019, 12:05:50 pm »

Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.
Panie, a gdzie tu logika?


Gdzie tu brak logiki. Sa dzieci, ktore z powodu np. uposledzenia ukladu immunologicznego nie moga byc zaszczepione na niektore choroby. I one by ich nie zlapaly, gdyby nie dzieci proepidemikow, ktore choc moga byc szczepione, nie sa, bo ich rodzice sa glupi.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 20, 2019, 12:21:31 pm »

Kiedy coś się zmieni?
Dla Pani? Jak Przestanie się Pani faszerować mediami narodowo-histerycznymi w rodzaju Roli et consortes. Wszczynane przez Panią alarmy ewidentnie stamtąd czerpią inspirację.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 20, 2019, 17:02:51 pm »


Gdzie tu brak logiki. Sa dzieci, ktore z powodu np. uposledzenia ukladu immunologicznego nie moga byc zaszczepione na niektore choroby. I one by ich nie zlapaly, gdyby nie dzieci proepidemikow, ktore choc moga byc szczepione, nie sa, bo ich rodzice sa glupi.


Są takie dzieci, które na niektóre szczepienia nie mogą być szczepione, np. onego czasu moja córka nie mogła być szczepiona na krztusiec i nie była szczepiona, ale poniżej filmik dziecka z krztuścem. Filmik pt. "Dlatego szczepię ... i dlaczego ty też powinieneś." i pod filmem pisze:

"Następnym razem, gdy lekarz zaleci szczepienie dziecka, pomyśl o tym filmie. Moje dziecko cierpiało przez pierwszy rok życia z powodu tych, którzy zdecydowali, że lekarstwo na śmiertelnego wirusa, takiego jak Krztusiec, nie jest warte „ryzyka”.  Szczepienie dziecka oznacza OSZCZĘDZANIE dziecka i niewinnych dzieci wokół ciebie."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 20, 2019, 17:22:12 pm »

@ Pan jwk --> czy czytał Pan to za Ordo Iuris?  Ja podałam za stroną ekai, ale to jest z ich strony przedruk:

https://ordoiuris.pl/ochrona-zycia/watpliwosci-wokol-sprawy-szymonka-komentarz-centrum-bioetyki-instytutu-ordo-iuris

Proponuję przeczytać, jest bardzo wiele wyjaśnione co na tym etapie i z takich informacji jakie posiadają/posiadamy można do sprawy podejść. Jest wyjaśnione dlaczego nie należy sprawy Szymona oraz sprawy Alfiego Evansa  porównywać.   Że opinie prezentowane przez taką czy inną organizację pozarządową nie stanowią rzetelnej oraz weryfikowalnej diagnozy lekarskiej. Nie wiemy jaka była przyczyna pojawienia się tak dramatycznego stanu chłopca. Kojarzenie szczepienia oraz omawianej sytuacji nie jest efektem oceny medycznej, a jedynie opinii wyrażonej przez osoby do tego nieuprawnione. Bardzo wiele nie wiemy i nie znamy.  W większości dostępne informacje odnoszące się do stanu Szymonka bazują na wpisach członków rodziny na portalach społecznościowych, co nie stanowi weryfikowalnego źródła danych medycznych. Pojawiały się również informacje organizacji pozarządowych, w tym zwłaszcza „Stowarzyszenia STOP NOP”, które nie jest uprawnione do stawiania medycznych diagnoz odnoszących się do stanu niespełna rocznego pacjenta.


Ja zrobiłam zrzut z wypowiedzi mamy tego Szymonka, gdzie można przeczytać o diagnozie: "Dostaliśmy wyniki badań genetycznych, które jasno stwierdzają że Szymonek ma mutacje genu RAN BP2 a którego nie maja rodzice...."



Ale ... te badania kwestionował nie kto inny, tylko pan Zięba, pisząc u siebie na profilu bardzo krytycznie, a tam multum "specjalistów"  impregnuje na swoją modłę.


I jak kończy pan dr. Błażej Kmieciak - Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris:

"Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż obecnie konieczne jest uszanowanie dramatu doświadczanego przez rodziców. Ze strony mediów oraz komentatorów niezbędne jest bazowanie na faktach, a nie opiniach i domniemaniach."
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 20, 2019, 20:57:14 pm »

Nastepny wierzacy w to, ze 99% srodowiska lekarskiego jest przekupione przez bigfarme? Powiklania (w wiekszym procencie niz poszczepienne) zdarzaja sie po paracetamolu.
Nie. Przekupione sę "czynniki opiniotwórcze" - czyli profesorowie (nie koniecznie wprost, zwykle przez grant, czy etat, albo grant dla uczelni, która ktoś zarządza. W ostatnim przypadku w myśl polskiego prawa to zresztą nie jest łapówka.).
Problem z szacowaniem jak częste są powikłania poszczepienne polega na tym, że ... lekarze ich nie rejestrują. Nawet w przypadku zgonu dziecka - rodzice muszą się mocno upierać, żeby lekarz spełnił swój ustawowy obowiązek. Nie tylko w Polsce zresztą.

Mam wrazenie, ze to jest jakas choroba psychiczna - to, ze panstwa dzieci umra w wieku roku czy dwoch - malo mnie obchodzi (chociaz bedzie mi smutno). Ale to, ze np dzieci NORMALNYCH rodzicow, ktore, z roznych powodow nie moga byc zaszepione, zachoruja/umra bo zaraza sie od panskich 'nieszczepionych' dzieci - tego nie daruje.
Szanse zachorowania - 1/1000000. Szanse powikłań skutkujących śmiercią: 1/1000. Skumulowane prawdopodobieństw zgonu 1/1000000000. Szanse na powikłania poszczepienne skutkujące śmiercią - 1/1000000 (ciężki NOP 1/10000) . Co roku szczepi się 400000 dzieci 9 dawkami szczepionek - czego prawdopodobnym skutkiem jest 4-5 zgonów rocznie. Niestety - nikt tych danych nie zbiera - no bo po co? A z drugiej strony - ile w Polsce jest rocznie zgonów z powodu np. Odry? ZERO od wielu lat, ostatni zgon 1998r.  Z tym, że był/a to 33 letnia kobieta albo 10-15 letni chłopiec - oficjalne źródła różnią się jeśli kobieta - to już odre przechorowała, a zachorowanie nie jest potwierdzone serologicznie (czyli nie wiadomo, czy na pewno to odra).  Jęsli chłopiec - to był 1 zgon na 1 (zgłoszone) zachorowanie w (ówczesnym) woj. Ciechanowskim...

Tu ma pan źródła, że chłopiec
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/1999/Ch_1999.pdf
tabele ze str 106 i 112

kobieta
http://www.przeglepidemiol.pzh.gov.pl/odra-w-1998-roku?lang=pl
str 40  (6 w pdf-ie)
"W 1998 roku zanotowano 1 zgon z powodu odry (tab. I). Zmarła kobieta w wieku
33 lat, u której w wywiadzie podano, że przechorowała odrę w dzieciństwie. Odry
nie potwierdzono badaniem serologicznym"

Co doskonale świadczy o tym, jak doskonałe są zbierane dane...

Tak, ludzie, ktorzy przeprowadzili rzetelne badania a nie opieraja sie na opinii szarlatanow, mechanikow z wyksztalcenia sprzedajacych lewoskretna witamine C za cene srebra.
Czytał Pan jakiekolwiek "rzetelne badanie" ze zrozumieniem (albo jeszcze lepiej podstawową analizą statystyczną)? Jak chodzi o dane mające potwierdzić skuteczność szczepień - badanie polega na podzieleniu liczby śmiertelnych powikłań przez liczbę zgłoszonych przypadków odry. Bez zastanawiania się nad tak podstawowymi rzeczami jak jak liczba zgłoszonych przypadków ma się do rzeczywistej liczby przypadków. W przypadku "udowadniania że MMR nie powoduje autyzmu"-  tworzy się skomplikowany model z uwzględnieniem prawdopodobieństwa wykrycia autyzmu na danym etapie rozwoju oraz rozbiciem na stopień wykształcenia rodziców,  itp "niezwykle istotne" czynniki (w statystyce więcej stopni swobody powoduje większe "rozmycie" wyników.) Do tego stopnia, że ilość przypadków po prostu nie mieści się w obliczonym przedziale (co nikomu nie przeszkadza. Gdy fakty nie popierają naszej teorii - to je ignorujemy). A przy opisie metody badawczej podano funkcję w programie - na zakup którego bez grantu od big pharmy po prostu nikogo nie stać.

Fakt, że "antyszczepionkowcy" to najczęściej oszołomy, ale z drugiej strony jest gorzej. Chcesz być naukowcem w naukach medycznych - nie krytykujesz big pharmy, bo nikt cię nie zatrudni.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Polski Alfie odłączony od aparatury! Skutecki, Socha i Tetela o sprawie Szymonka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!