Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:37:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem  (Przeczytany 5930 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 27, 2019, 09:46:53 am »


jeden chce nadal składać ofiary z dzieci nienarodzonych Bogini Demokracji, drugi przymusowo truć noworodki "szczepionkami", a w ogóle to państwowi specjaliści powinni totalnie kontrolować "zdrową tkankę społeczeństwa" i eliminować ludzi jej zagrażających (w ich mniemaniu oczywiście), ksiądz popierający kompromis aborcyjny. To tylko rzut oka na FK.
--------------
@conservative revolutionary
Ksiądz popierający kompromis aborcyjny? Który ksiądz?

cyt. "Co do kompromisu - trudno jednoznacznie się zgodzić ani nie zgodzić - nie jest doskonały.... Z jednej strony się nie dziwię, że można się bać o stracenie nawet tego."
to dotyczy aborcji.

Cytuj
@conservative revolutionary
Zwolennicy zabijania nienarodzonych? Kto?
to juz nadinterpretacja.
napisałem o składaniu ( w znaczeniu utrzymaniu) ofiar z dzieci nienarodzonych bogini Demokracji, powyżej zacytowałem wypowiedź księdza , że nie dziwi się obawom stracenia nawet tego (kompromisu). Jakiego? ano "legalnego" zabijania gromadki dzieci, który to proceder ma rzekomo powstrzymywać bardziej masowe mordowanie. Innymi słowy jest tu zabobonna wiara w procedury demokratyczne przeciw jasnemu, bezwzględnemu przykazaniu Bożemu obrony najmniejszych.
inny aktywista nazywa monstrualną masową zbrodnię na niewinnych tematem zastępczym albo aborcyjnym pier**lcem
Po co Panu personalia?
 
Cytuj
@conservative revolutionary
Na pewno czytamy te same wpisy?
te same, ale może mamy inną wrażliwość w tej sprawie


Dziękuję, że oszczędził Pan moje dane osobowe. Co do samej wypowiedzi wyrwał Pan z kontekstu zdanie i mam wrażenie, że źle mnie Pan zrozumiał. Całość wypowiedzi brzmiała tak - pogrubię fragment aby uwydatnić to co akurat przeczy popieraniu przeze mnie kompromisu (przy czym tutaj tylko wyrażałem pogląd - nie mam żadnego wpływu na polityków, nawet na sołtysa):

Cytuj
Co do kompromisu - trudno jednoznacznie się zgodzić ani nie zgodzić - nie jest doskonały, ale chyba był pewnym ewenementem naszej epoki, że w jakimś kraju udało się aborcję ograniczyć, podczas gdy zazwyczaj bywało odwrotnie. Z jednej strony się nie dziwię, że można się bać o stracenie nawet tego.

Zgadzam się co do tego, że aborcja robi za temat zastępczy. Po prostu nadaje się do tego - jak się chce zagłuszyć jakąś rzecz to łatwo nagłośnić aborcję - czy to poprzez ruchy pro-life, czy to poprzez lewicę i feministki. Nie zmienia to jednak kwestii fundamentalnej, czyli tego, że aborcja jest zła...

Argumenty za kompromisem jakoby jego naruszenie miało spowodować efekt wahadła uważam za nietrafny. Raczej uważam za próbę "wymigania się" z czegoś co tłumaczę już prywatną teorię spiskową. Otóż wydaje się, że lobby aborcyjne jest na tyle silne, że politycy boją się coś tutaj ruszyć. I to nie tylko nasi politycy. Z tego co wiem pomimo wiary prawosławnej i jakiejś formy obyczajowego konserwatyzmu w Rosji ciągle sobie funkcjonuje leninowskie prawo aborcyjne. Dlaczego nikt tego nie rusza, oprócz kwestii moralnych i etycznych, pomimo problemu z przyrostem naturalnym? Czyżby lobby było na tyle silne, że boją się go utożsamiający się z chrześcijaństwem mesjasze polityczni? Zarówno polski jak i rosyjski? Tak mi się wydaje, nie mam dowodów. Jeśli tak jest to nikt tego nie przyzna...

Jest pewna różnica w "nie dziwieniu się" a "popieraniu". Nie dziwię się niektórym, że boją się efektu wahadła, co jak sam wcześniej się zacytowałem - uważam za niesłuszne. Nie dziwię się jednak o tyle, że posługują się pewnymi przesłankami, które możemy streścić w argumentum ad Giertychum. Nie mam tu na myśli tych, którzy obawiają się tylko tego, że jedna partia straci władzę, ale tych, którzy boją się, że rzeczywiście naruszenie kompromisu spowoduje, że będzie tylko gorzej. Jakkolwiek mój wpis, z którego zacytował Pan zdanie właśnie się z tym nie zgadzał, na co wskazuję przez pogrubienie odpowiednich fragmentów.

Nie jestem wyznawcą demokratyzmu i nie wierzę zabobonnie w procedury. Zaledwie akceptuję, że stan rzeczy jest jaki jest, też bym wolał, żeby było inaczej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 27, 2019, 23:01:29 pm »

Co do samej wypowiedzi wyrwał Pan z kontekstu zdanie i mam wrażenie, że źle mnie Pan zrozumiał.
odpowiem nieco szerzej
Obrona nienarodzonych przed bestialskim mordowaniem jest tematem z gatunku nudnych, drażniących niestety także dla katolików.
Większe zaangażowanie wzbudza odstrzał dzików, ochrona pszczół lub inny ekscytujący temat np. czy jakiś świr ubrany w ornat ma czy nie ma sukcesji. W sprawie obrony nienarodzonych wśród katolików w ogóle nie powinno żadnych wątpliwości tylko wszystkie siły duchowe i materialne należy skierować, by bronić bezbronnych. Taki jest nakaz Boży.
Zero zrozumienia (czy też bardziej stonowane „ nie dziwienia się”)dla czyichś wątpliwości nt haniebnego kompromisu eugenicznego. Takie roztrząsania i zrozumienie szczególnie osoby duchownej dają paliwo zwolennikom mordowania. Nie ma prawie żadnych działań, ani duchowych ani materialnych ani surowego napomnienia błądzących ze strony duchownych. Mało tego, biskupi w 2016 dali glejt hipokrytom z PiS, by utrącić ustawę STOP Aborcji.  Mają oni krew niewinną na sumieniu. O Dyrektor szeroko udostępnia hipokrytom radio i pląsa z nimi na Mszy Św. Byliśmy o krok od zniesienia głęboko demoralizujących paragrafów. W tej fundamentalnej sprawie szczególnie musi być ewangeliczne tak, tak, nie, nie. Bez cieniowania, jakichś pokracznych demokratycznych kalkulacji, bez prób zrozumienia dla diabolicznych dylematów mordować czy nie mordować. Pan Bóg może jednym tchnieniem powalić wrogów życia ale wymaga naszego zaangażowani i wiary. A tego brak.
Dlatego tego zareagowałem na Księdza wpis. Nie napisałem o poparciu dla aborcji, jedynie dla kompromisu. W świetle powyższej wypowiedzi Księdza wycofuję zdanie o poparciu dla kompromisu. Jednak negatywnie odnoszę się do całości wypowiedzi, co próbuję powyżej wyjaśnić.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 28, 2019, 10:44:47 am »

Cytuj
Zero zrozumienia (czy też bardziej stonowane „ nie dziwienia się”)dla czyichś wątpliwości nt haniebnego kompromisu eugenicznego.
W większości dyskutując z kimś staram się zrozumieć jego sposób myślenia. To chyba w miarę pomaga w dyskusjach.

O ile pamiętam moje wpisy na ten temat były w dyskusji m. in.z również krytykowanym przez Pana aktywistą. Mam taką wadę, że dyskutując z kimś pamiętam wiele rzeczy, które pisał wcześniej i dyskusję również umieszczam w pewnym kontekście. O ile pamiętam nie jest on zwolennikiem aborcji ani konieczności kompromisu, natomiast uważał, że działania ruchów pro-life i tak są nieskuteczne. Jego opowiadanie się za kompromisem również miało miejsce w kontekście argumentum ad Giertychum, co nie dotyczy samego tylko Romana. Jestem bardzo daleki od tego, żeby przeciwników partii rządzącej wrzucać od razu do worka "ruskich agentów" czy innych worków i uważam to za niesmaczne. Natomiast jest prawdą to, że część antyaborcyjnych polityków po jakimś czasie ląduje po innej stronie - to już inna sprawa dla nas pewnie nie do rozstrzygnięcia - czy tylko zmieniają (tudzież "zawieszają") poglądy czy wcześniej byli czymś w rodzaju "piątej kolumny" a obronę życia traktowali instrumentalnie (nie chcę znowu wszystkich potępić, którzy przechodzili z PiSu na lewo, niektórzy uzasadniali, że jeśli mogą być z takimi poglądami w PiSie to mogą być również przy PO czy PSLu i co to komu szkodzi - no i jest część polityków, którzy zerwali z PiSem i ciągle przy tym trwają, nawet kosztem odpadnięcia z czynnego udziału we władzy). I w takim kontekście rozumiem obawy o chociażby kompromis, chociaż nie podzielam.

Cytuj
Dlatego tego zareagowałem na Księdza wpis. Nie napisałem o poparciu dla aborcji, jedynie dla kompromisu. W świetle powyższej wypowiedzi Księdza wycofuję zdanie o poparciu dla kompromisu.

Dziękuję.

Cytuj
Jednak negatywnie odnoszę się do całości wypowiedzi, co próbuję powyżej wyjaśnić.
Cytuj
roztrząsania i zrozumienie szczególnie osoby duchownej dają paliwo zwolennikom mordowania
Możliwe, że ma Pan rację, chociaż wątpię aby moja wypowiedź miała taką siłę rażenia. Faktycznie jednak niepotrzebnie się wkręciłem w wątek polityczny, chociaż dotyczył on pogrzebu, a mój udział miał raczej służyć "wystudzeniu" sporu, który w wątku się pojawił.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 01, 2019, 16:12:08 pm »


napisałem o składaniu ( w znaczeniu utrzymaniu) ofiar z dzieci nienarodzonych bogini Demokracji

A za króla Heroda Dzieciobójcy składano ofiary z dzieci narodzonych bogini Monarchii, tak? Ustrój polityczny państwa jest rzeczą moralnie obojętną, po co się tym epatować? Wydaje się Panu, że przyjęcié ustroju monarchicznégo czy arystokratycznégo jest równoznaczné z pełnym zakazem zabójstwa? Nie, tak nie jest.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: [WROCŁAW] Ks. Ireneusz Bakalarczyk dźgnięty nożem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!