Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:31:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56922 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #390 dnia: Listopada 12, 2020, 21:58:38 pm »

Cytuj
Sprzed bazyliki w Licheniu zniknął pomnik księdza Eugeniusza Makulskiego, kustosza świątyni. To efekt oskarżenia go o pedofilię w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

https://www.rp.pl/Kosciol/190619794-Lichen-Zniknal-pomnik-Jana-Pawla-II-i-ks-Makulskiego.html



W nocy ze środy na czwartek zmarł ksiądz Eugeniusz Makulski, polski duchowny katolicki, marianin, budowniczy i kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Miał 92 lata.
(...)
https://poznan.tvp.pl/50772261/nie-zyje-ks-eugeniusz-makulski-tworca-sanktuarium-w-licheniu
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #391 dnia: Marca 02, 2021, 13:29:50 pm »

A.D. 2021 rok

Ruszył proces ks. Arkadiusza H. z "Zabawy w chowanego". Duchowny przyznał się do winy

Przed sądem w Pleszewie (woj. wielkopolskie) rozpoczął się we wtorek proces księdza Arkadiusza H. oskarżonego o molestowanie nieletniego. Duchowny przyznał się do winy. "Wyznaję ze skruchą swoją winę i proszę pana Bartłomieja P. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów" – mówił.

Arkadiusz H. to ksiądz z filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego", wyemitowanego w maju ub. roku. Dokument przedstawiał historię trzech chłopców – braci Bartłomieja, Jakuba oraz Andrzeja – wykorzystywanych przez tego samego księdza z diecezji kaliskiej – Arkadiusza H.

Po emisji filmu braci Sekielskich ksiądz Arkadiusz H. został suspendowany przez biskupa kaliskiego; zawieszony w pełnieniu posługi kapłańskiej (zakaz sprawowania sakramentów i noszenia stroju duchownego) za postępowanie w latach 1994-2000.
(...)
We wtorek przed sądem w Pleszewie rozpoczął się proces 52-letniego obecnie Arkadiusza H. Oskarżony przyznał się do winy.

"Chcę z głębi serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Jeszcze raz powtarzam - bardzo mocno przeprosić pana Bartłomieja P., który wnosi dzisiaj w swoim oskarżeniu. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja" – mówił w sądzie Arkadiusz H.

"Nigdy nie kierowałem się w swoim życiu tym, aby komukolwiek czynić krzywdę, ale ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie także minionych miesięcy, wielu przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę. I proszę pana Bartłomieja B. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – jeśli jest to możliwe – ze strony osoby pokrzywdzonej przeze mnie. Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja" – podkreślił.

"Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja. Wysoki sądzie, raz jeszcze przepraszam, uznając swoją grzeszność i winę, i proszę raz jeszcze o wybaczenie" – dodał.
(...)
https://deon.pl/kosciol/ruszyl-proces-ks-arkadiusza-h-z-zabawy-w-chowanego-duchowny-przyznal-sie-do-winy,1174205
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #392 dnia: Marca 02, 2021, 16:41:48 pm »

Generalnie, gdyby ci "poszkodowani" nie przejawiali zainteresowania niezdrowym zachowaniem podsądnego, do niczego by nie doszło.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #393 dnia: Marca 02, 2021, 17:23:54 pm »

Generalnie, gdyby ci "poszkodowani" nie przejawiali zainteresowania niezdrowym zachowaniem podsądnego, do niczego by nie doszło.

Drugi Michalik.

[...] Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga – powiedział abp Michalik. [...]

A może to skrzywdzeni powinni być skazani? Zbałamuciły te dzieci księdza... Panie JWK miał pan szansę siedzieć cicho.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #394 dnia: Marca 02, 2021, 17:36:33 pm »

To jakaś sekielska sekta?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #395 dnia: Marca 02, 2021, 19:07:36 pm »

Nie trzeba być członkiem sekielskiej sekty, czymkolwiek ona jest, żeby tak a nie inaczej zareagować na takie słowa. Słowa, które powinny być określone jednym słowem. Zaczyna się ona na s a kończy na o.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #396 dnia: Marca 02, 2021, 20:21:12 pm »

Cytuj
Jeśli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma się co szarpać.
A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje!
A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane.
No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.
                                                                                                                                                            STARY ŻYD Z PODKARPACIA

https://docplayer.pl/3776454-Czeslaw-milosz-zniewolony-umysl.html
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2021, 20:26:59 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #397 dnia: Marca 08, 2021, 17:19:51 pm »

Wyrok sądu ws. księdza z filmu Sekielskich. 3 lata więzienia

Trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz dziesięć lat zakazu pracy z młodzieżą orzekł w poniedziałek sąd w Pleszewie wobec ks. Arkadiusza H. Duchownego oskarżonego o wykorzystywanie seksualne, którego historię przedstawili bracia Sekielscy w filmie “Zabawa w chowanego”. Nie było go na sali rozpraw.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokurator żądał dla księdza oskarżonego o molestowanie ministranta 6 lat bezwzględnego więzienia, wnosił też o nałożenie zakazu kontaktu ks. H. z pokrzywdzonym przez 8 lat, zakaz wykonywania zawodu oraz pracy księdza z dziećmi i młodzieżą przez maksymalnie możliwy czas. Obrońca oskarżonego zawnioskował o 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat.
(...)
https://ekai.pl/wyrok-sadu-ws-ksiedza-z-filmu-sekielskich-3-lata-wiezienia/
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #398 dnia: Lipca 26, 2021, 21:34:16 pm »

Światło dzienne ujrzał właśnie raport komisji do spraw pedofilii, powołanej w reakcji na film braci Sekielskich. Wynika z niego, że aż 30 procent spraw, którymi zajmuje się instytucja, dotyczy osób duchownych. Czy to dziwi? Mnie nie. Ale może zdziwić polityków partii rządzącej, którzy przekonywali że kościół będzie tylko jednym z wielu pól walki komisji, bo przecież więcej pedofili jest na przykład wśród murarzy. Może i tak, ale to nie w cechu murarskim jest zjawisko systemowego tuszowania takiego procederu

Źródło - https://bezprawnik.pl/raport-komisji-do-spraw-pedofilii/

Publikacja raportu (pdf) na stronie - https://www.gov.pl/web/pkdp/raport-panstwowej-komisji-ds-pedofilii
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2021, 21:37:27 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #399 dnia: Lipca 27, 2021, 14:24:36 pm »

Światło dzienne ujrzał właśnie raport komisji do spraw pedofilii, powołanej w reakcji na film braci Sekielskich. Wynika z niego, że aż 30 procent spraw, którymi zajmuje się instytucja, dotyczy osób duchownych. Czy to dziwi? Mnie nie. Ale może zdziwić polityków partii rządzącej, którzy przekonywali że kościół będzie tylko jednym z wielu pól walki komisji, bo przecież więcej pedofili jest na przykład wśród murarzy. Może i tak, ale to nie w cechu murarskim jest zjawisko systemowego tuszowania takiego procederu

Źródło - https://bezprawnik.pl/raport-komisji-do-spraw-pedofilii/

Publikacja raportu (pdf) na stronie - https://www.gov.pl/web/pkdp/raport-panstwowej-komisji-ds-pedofilii

Ja tak pobieżnie przejrzałam ten raport, na stronie 99 jest wiele tabelek, wykresów i tam wymieniony jest też nie tylko Kościół katolicki, ale różne inne wyznania, w których dochodziło do takich czynów. I jak widać na tym wykresie to nie widać tu tych 30%.
W 30% spośród 349 prowadzonych spraw zgłoszonych do Komisji sprawcą jest duchowny. Jednak sytuacja wygląda inaczej - wykres:


Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #400 dnia: Lipca 27, 2021, 15:52:49 pm »

Zwracam uwagę na istotny fakt --- w nazwie komisji zawarta jest definicja pedofilii, osobne zagadnienie, to efebofilia czyli homoseksualne wykorzystywanie młodzieńców 15-18 lat . Uwzględnić trzeba także osoby pełnoletnie będących w stosunku podległości do napastnika.

Cytuj
Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania
przypadków czynności skierowanych przeciwko
wolności seksualnej i obyczajności wobec
małoletniego poniżej lat 15
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2021, 15:59:23 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #401 dnia: Lipca 29, 2021, 11:09:01 am »

Rozmowa w temacie Raportu Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii nie daje podstaw do wniosku, że 30% pedofilów to duchowni – podkreśla w rozmowie z KAI szef Komisji Błażej Kmieciak, prostując tezę prezentowaną wczoraj przez wiele mediów. Wedle badań przytoczonych w ogłoszonym wczoraj Raporcie, duchowni są sprawcami około 1 procenta przestępstw pedofilskich.
(...)
https://www.ekai.pl/blazej-kmieciak-prostuje-falszywa-teze-mediow-o-skali-pedofilii-wsrod-duchownych/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #402 dnia: Grudnia 19, 2021, 18:29:55 pm »



... oszust Lisicki występował w filmie Sekielskiego.

Ciekawy artykuł na wpolityce: (również są odnośniki do innych artykułów w tym temacie)

Lisiński kłamał! Nie był molestowany przez księdza. Co na to płocka kuria? Czy biskupi zaczną chronić niewinnie oskarżonych kapłanów?

Marek Lisiński jest oszustem. Nigdy nie był molestowany przez księdza, jego fundacja walcząca z pedofilią w Kościele zbudowana jest na kłamstwie, a polityczna nagonka wobec duchownych została oparta na fikcji. Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał jednoznaczny wyrok o niewinności ks. Zdzisława Witkowskiego. Co na to płocka kuria i jej biskupi, którzy kłamliwą wersję Lisińskiego uznali za prawdę i ukarali księdza 3-letnim zakazem sprawowania posługi kapłańskiej? Ilu niewinnie oskarżonych księży cierpi z powodu pochopnie nałożonych kar?
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/578406-lisinski-nie-byl-molestowany-przez-ksiedza-co-na-to-biskup

Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #403 dnia: Grudnia 19, 2021, 23:29:41 pm »

Promotorki oszusta już się wyp... tzn. wykręciły.

„Nie mamy za co przepraszać”. Scheuring-Wielgus i Diduszko-Zyglewska walczyły z Kościołem z pomocą kłamcy Lisińskiego

Co z Sekielskim?

Natrafiłem na taki fragment sprzed z górą 2 lat:

"GW" pisze ponadto, że Marek Lisiński miał być jednym z bohaterów "Tylko nie mów nikomu", ale został wycięty z filmu, po tym jak w lutym wysłał SMS-a do Tomasza Sekielskiego. Zażądał w nim 25 tysięcy złotych na fundację "Nie lękajcie się" i 25 tysięcy dla siebie. "Dałem Wam numery do ofiar, namiary na sprawy. I co mam za to?" - miał napisać

Źródło - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-30/gw-szef-fundacji-nie-lekajcie-sie-wyludzil-pieniadze-od-ofiary-ksiedza-pedofila/
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #404 dnia: Grudnia 20, 2021, 11:56:26 am »



... oszust Lisicki występował w filmie Sekielskiego.

Ciekawy artykuł na wpolityce: (również są odnośniki do innych artykułów w tym temacie)

Lisiński kłamał! Nie był molestowany przez księdza. Co na to płocka kuria? Czy biskupi zaczną chronić niewinnie oskarżonych kapłanów?

Marek Lisiński jest oszustem. Nigdy nie był molestowany przez księdza, jego fundacja walcząca z pedofilią w Kościele zbudowana jest na kłamstwie, a polityczna nagonka wobec duchownych została oparta na fikcji. Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał jednoznaczny wyrok o niewinności ks. Zdzisława Witkowskiego. Co na to płocka kuria i jej biskupi, którzy kłamliwą wersję Lisińskiego uznali za prawdę i ukarali księdza 3-letnim zakazem sprawowania posługi kapłańskiej? Ilu niewinnie oskarżonych księży cierpi z powodu pochopnie nałożonych kar?
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/578406-lisinski-nie-byl-molestowany-przez-ksiedza-co-na-to-biskup



Pani Anno, ja tylko chcialbym zwrocic uwage na to, ze ksiadz nie wyparl sie molestowania innych osob, a jedynie zaprzeczyl oskarzeniom towarzysza Lisinskiego.


https://natemat.pl/388845,marek-lisinski-klamal-ws-molestowania-przez-ksiedza
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!