Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:47:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56842 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #300 dnia: Maja 27, 2020, 23:31:59 pm »

Dlatego powstały pseudo-kapturki

A abp Wesołowski to najwyżej postawiony polski duchowny karnie przeniesiony do stanu świeckiego (nieprawomocnie), bo się jeszcze odwołał. Ale zdążył umrzeć przed odpowiedzią.....

Właśnie pochowano go w szatach kapłańskich i to jeszcze z pompą. Na dobrą sprawę powinno być pokropienie trumny i pochówek, następnie Msza celebrowana przez jednego kapłana z udziałem jedynie najbliżej rodziny.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #301 dnia: Maja 28, 2020, 09:03:13 am »

Żadne tam gotyckie, bo te wyglądały inaczej, tylko całkiem nowa szata wprowadzona instrukcją IGMR w 1969.


Jak inaczej? Wie pan co wprowadzono instrukcja? To, ze zniesiono kanon ornatu. Czyli wzor. Od 1969 ornaty moga byc w rozowe krowki, jesli celebrans lubi. A szycie pozostalo takie samo, jesli chodzi o kroj. Wytyczne mowily o owalu z dziura na glowe - czyli tak samo jak ornat gotycki.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #302 dnia: Maja 28, 2020, 09:36:13 am »

Mam alegrie na slowo 'pomowienia'.
1. Jest zawiadomienie o przestepstwie - ksiadz OD RAZU, bez chwili na dyskusje powinien zostac odeslany 'do mamy'/do domu seniora/zakonu bez kontaktu z dziecmi.
2. W takim stanie musi przebywac do czasu az sprawa sie wyjasni. Dla dobra Kosciola - nawet jesli sprawa ma sie ciagnac 20 lat i zakonczyc jego uniewinnieniem.

100%
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #303 dnia: Maja 28, 2020, 09:37:45 am »

Panie Hubertusie, no wez pan. To tak jakby powiedzieć, że II ME to Kanon Rzymski. We wspomnianej instrukcji, cwaniaki słowem nie wspominają o gotyku, tylko o materiale z jakiego jest wykonany ornat. Ciekawego zwrotu uzywaja, że ornat nie moze zawierać czegos niestosownego, we wczesniejszych wskazaniach wspominaja o sowitej ornamentyce, to pewnie to mieli na uwadze, a nie świnki o których pan pisze. Pan sobie sprawdzi punkt 344 wspomnianej instrukcji.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #304 dnia: Maja 28, 2020, 09:44:11 am »

Mam alegrie na slowo 'pomowienia'.
1. Jest zawiadomienie o przestepstwie - ksiadz OD RAZU, bez chwili na dyskusje powinien zostac odeslany 'do mamy'/do domu seniora/zakonu bez kontaktu z dziecmi.
2. W takim stanie musi przebywac do czasu az sprawa sie wyjasni. Dla dobra Kosciola - nawet jesli sprawa ma sie ciagnac 20 lat i zakonczyc jego uniewinnieniem.

100%
Panie gnome, to sobie wyobrazmy że pana ktoś obsmaruje i wysle na kołyme na 20 lat. Jak pan juz wróci, bo sprawa sie wyjasniła po pana mysli, to niech nam pan opowie co o tym wszystkim mysli i czy dalej bedzie pan rekomendował te zalecenia.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #305 dnia: Maja 28, 2020, 10:27:47 am »

Mam alegrie na slowo 'pomowienia'.
1. Jest zawiadomienie o przestepstwie - ksiadz OD RAZU, bez chwili na dyskusje powinien zostac odeslany 'do mamy'/do domu seniora/zakonu bez kontaktu z dziecmi.
2. W takim stanie musi przebywac do czasu az sprawa sie wyjasni. Dla dobra Kosciola - nawet jesli sprawa ma sie ciagnac 20 lat i zakonczyc jego uniewinnieniem.

100%
Panie gnome, to sobie wyobrazmy że pana ktoś obsmaruje i wysle na kołyme na 20 lat. Jak pan juz wróci, bo sprawa sie wyjasniła po pana mysli, to niech nam pan opowie co o tym wszystkim mysli i czy dalej bedzie pan rekomendował te zalecenia.


A niech sobie ru..ja malych chlopcow, bo przeciez to MOGA byc pomowienia i po co niszczyc chlopu zycie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #306 dnia: Maja 28, 2020, 10:36:01 am »

Żadne tam gotyckie, bo te wyglądały inaczej, tylko całkiem nowa szata wprowadzona instrukcją IGMR w 1969.


Jak inaczej? Wie pan co wprowadzono instrukcja? To, ze zniesiono kanon ornatu. Czyli wzor. Od 1969 ornaty moga byc w rozowe krowki, jesli celebrans lubi. A szycie pozostalo takie samo, jesli chodzi o kroj. Wytyczne mowily o owalu z dziura na glowe - czyli tak samo jak ornat gotycki.
Tu mam taki ornat do Mszy Rzymskiej używany ;-) przez Kanoników Matki Bożej z Lagrasse
https://www.youtube.com/watch?v=PR2y8S7gPsE

Raz u mojego wujka był taki jego znajomy Wąsem nazywany. I Wąs opowiadał jak siedział w więzieniu za jazdę na rowerze pod wypływem, miał w celi współwięźnia. Ten współwięzień nie przyznawał się za co siedzi, twierdził że za niewinność i na spacerniak nie chodził. Pewnego dnia inni więźniowie mu mówią wiesz kim siedzisz? Siedzisz z frajerem czyli gwałcicielem. Wąs swojemu towarzyszowi spod celi mówi taki przemądrzały a sobie kobiety ie znalazł tylko musiał gwałcić.....
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2020, 10:54:48 am wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #307 dnia: Maja 28, 2020, 10:47:13 am »

Mam alegrie na slowo 'pomowienia'.
1. Jest zawiadomienie o przestepstwie - ksiadz OD RAZU, bez chwili na dyskusje powinien zostac odeslany 'do mamy'/do domu seniora/zakonu bez kontaktu z dziecmi.
2. W takim stanie musi przebywac do czasu az sprawa sie wyjasni. Dla dobra Kosciola - nawet jesli sprawa ma sie ciagnac 20 lat i zakonczyc jego uniewinnieniem.

100%
Panie gnome, to sobie wyobrazmy że pana ktoś obsmaruje i wysle na kołyme na 20 lat. Jak pan juz wróci, bo sprawa sie wyjasniła po pana mysli, to niech nam pan opowie co o tym wszystkim mysli i czy dalej bedzie pan rekomendował te zalecenia.

pobyt w domu zakonnym bez dostępu chłopców to chyba jeszcze nie Kołyma?
Chociaż dzień bez chłopców dla zwyroli może być katorgą.

@Wesołowski
Cytuj
Właśnie pochowano go w szatach kapłańskich i to jeszcze z pompą. Na dobrą sprawę powinno być pokropienie trumny i pochówek, następnie Msza celebrowana przez jednego kapłana z udziałem jedynie najbliżej rodziny.....

To normalne zachowanie korporacyjne. W Gdańsku głośna była sprawa księdza opiekuna młodzieży, który po robocie wstawiał swoje nagie zdjęcia na portale "pakerów" szukając kontaktów do zabawy. Pewnego razu przyjechał kochaś do księdza i po zakrapianej kolacji doszło do kłótni i zabójstwa - zabity został ksiądz.
Policji wystarczyło zajrzeć do kompa księdza by zobaczyć co wyprawiał i kto go zabił. Oskarżony przyznał się do winy. Wybuchł skandal, zgłosiły się ofiary księdza.

Na pogrzebie pojawili się wszyscy biskupi i cały skład z kurii. Opisywały to gazety. Nie ważne, że ksiądz d...ał chłopców. Nie ważne, że wszyscy wiedzą. #murem za naszym.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2020, 10:55:38 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #308 dnia: Maja 28, 2020, 12:50:38 pm »

...pobyt w domu zakonnym bez dostępu chłopców to chyba jeszcze nie Kołyma?.... Pan jest pewny panie rysiu, ze bez dostepu? Powiedz pan, co ma wspólnego stan zwyrola do jego odpowiedzialności karnej. Takimi zjawiskami zajmują sie organy państwa, a korporacje mogą sobie wewnętrznie stosować, co tam maja w statutach. Jak to jest, że w Poznaniu "wszyscy" wiedzieli o Pecu, o Krollopie, a tylko prokuratura i milicja nie wiedziały. Podobnie zresztą było w innych państwach. Dopiero jak gówno uderzyło w wiatrak, to sie zaczeły postepowania. Przecież jest odpowiednie prawo, są odpowiednie wydziały w milicji. O co chodzi? Pan zapyta panów prokuratorów, ministrów niesprawiedliwosci, a nie szuka rozwiazań na własną reke. Powiedz pan dlaczego w naszym bantustanie nie ma odpowiedzialności urzedników za korupcje? U Niemca, taki typ jesli ma udowodniona korupcje, żegna sie z emeryturą. Jest sie nad czym zastanawiać? Od d...y strony panowie kombinujecie. No i co z tego, że zwyrola pogonią z parafii, ze zgromadzeni itd. Zawsze znajdzie sie przyjaciel, co mu reke poda, w kraju albo za granicą. Włosi, Niemcy, Belgowie, Francuzi przyjma typa z otwartymi rekami, bo mają niedobory kadrowe i bedzie git. Pan myslisz, że w tych przykładowych krajach są inne układy? Jak by tak było, to latami nie byłoby mozliwe przykrywanie tych skandali kołderką. Państwo moze naprawmy najpierw, skoro Koscioła nie potrafimy.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #309 dnia: Maja 28, 2020, 13:07:21 pm »

Do Slawek125:


Jak mielismy wspolbrata pijacego alkoholika, to przez 2 lata byl pilnowany lepiej niz w wiezieniu. Zeby 'z ludzmi' nie mial kontaktu. Jak mielismy wspolbrata, ktory zachorowal 'na glowe' - to samo. Nawet niektorzy klerycy nie wiedzieli, ze o. X jeszcze istnieje i w tym samym domu zakonnym przebywa. W domach zakonnych, domach emeryta sa prywatne kaplice, ograniczony dostep ludzi z zewnatrz. A w wielu, nawet bardzo nowoczesnych zakonach, obowiazuje nadal zeszyt wejsc i wyjsc. Nie pomne o tym, ze, inaczej niz na parafii, w domu zakonnym jest wystarczajaco duzo osob, ktore sa w stanie takiego gagatka upilnowac. I tak, taki pedofil dostepu do dzieci miec nie bedzie, albo bedzie mial ten dostep bardzo utrudniony. To co pan proponujesz? Ano nic. Zglasza sie skrzywdzony mlodzieniec / dziewcze. Wszyscy wiemy jak miela mlyny sprawiedliwosci w Polsce - sprawy w sadach moga sie ciagnac i po 10 lat. I jedyne co kosciol moze zrobic - to starac sie oskarzonego izolowac. Pan mowisz 'To moga byc pomowienia, a chlopu mozna zniszczyc zycie'. Ale moze i to nie byc pomowienie i zostawiajac na parafii, gdzie czesto nie ma nawet wikariusza, wiec ksiadz moze robic co chce. Moze jeszcze w szkole uczyc, katechezy dla dzieci prowadzic, z ministrantami na saune chodzic.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #310 dnia: Maja 28, 2020, 13:34:07 pm »

Panie Hubertusie, w moim sztetlu na południu, jest taki dom niepotrzebnych ksiezy. Rekami i nogami bronia się ksieza co jeszcze w Boga wierzą, żeby tam nie trafic. Jak sie nie dorobili, to kombinują jakies rezydentury w kraju czy poza. Jak mi powiedział znajomy ksiądz, co schorowany wrócił z misji u murzynów; tylko karty, wódka i k...y. Tak, że wiele się zmieniło chyba od pana bytności. Ja nie twierdze, że nie ma takich miejsc, o których pan pisze. Są nawet kryminały koscielne, tak mnie jeden znajomy powiedział. Jak o. Huculaka schowali, tosmy go pare lat szukali. No ale jego zamkneli za przestepstwo większe od pedofilii, za prawde. To co do was panowie nie dociera, to fakt, że mamy do czynienia z siecią powiązań sięgających szczytów władzy swieckiej i duchownej i takie żuczki jak my to sobie mozemy palcami w butach poruszac. Pamieta pan sprawe Szeremietiewa? Faceta zgnojono, a po ilu latach okazało sie, ze to kłamstwa wszystko. Pamietajcie, że mamy do czynienia ze zwyrolami, którzy przed niczym sie nie cofną. Ani na hierarchie ani na państwo bym nie liczył. Niestety, odpowiedzialnośc spada na rodziców, rodzine za bezpieczeństwo maluchów. Dawieriat i prawieriat. Panie Hubertosie, pan opowiadał o swoich przezyciach z dewiantami. Warto może wykorzystac wiedze i doswiadczenie i udzielic pare rad rodzicom, opiekunom. To jedyne moim zdaniem wyjscie, skoro nie mozna liczyc na instytucje.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #311 dnia: Maja 28, 2020, 13:40:05 pm »

Ja sie do nauki nie nadaje, bo jak mi chrzesniak (15 lat i 190 cm wzrostu na tych sztucznych paszach chowany) mowil, ze ksiadz ich (ministrantow) na basen zabiera co jakis czas, to mu powiedzialem, ze jakby ksiadz chociazby zasugerowal, ze nie musi sie za kotarka przebierac, a juz nie daj Bog by krzywo w jego strone spotkal, o dotknieciu nie mowie, to za 8 godzin jestem na tej plebanii...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #312 dnia: Maja 28, 2020, 14:38:18 pm »

Panie Hubertosie, każdy ma swoje doświadczenia. Pan takie, ja inne. Przynajmniej jakieś mamy, mnie irytują tacy, którzy w d...pie byli i g...o widzieli, a świat chcą naprawiać. Proszę pana, mój przyjaciel został w połowie lat 80, posądzony że jest wtyką ubecji. Taki mielismy zespół antypaństwowej działalnosci, no i pozamykali nas. Nieważne. Ostracyzm go spotkał środowiskowy, 40 prawie lat. No i niedawno IPN nasz lokalny opublikował w necie swój inwetarz. Wszyscy, którzy go najbardziej obsrywali, to TW. Jego jest teczka rozpracowania, a nie donosiciela. O to mi chodzi panie Hubertosie, a nie o obrone zboków.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #313 dnia: Maja 28, 2020, 22:18:20 pm »

Panie Hubertosie, każdy ma swoje doświadczenia. Pan takie, ja inne. Przynajmniej jakieś mamy, mnie irytują tacy, którzy w d...pie byli i g...o widzieli, a świat chcą naprawiać. Proszę pana, mój przyjaciel został w połowie lat 80, posądzony że jest wtyką ubecji. Taki mielismy zespół antypaństwowej działalnosci, no i pozamykali nas. Nieważne. Ostracyzm go spotkał środowiskowy, 40 prawie lat. No i niedawno IPN nasz lokalny opublikował w necie swój inwetarz. Wszyscy, którzy go najbardziej obsrywali, to TW. Jego jest teczka rozpracowania, a nie donosiciela. O to mi chodzi panie Hubertosie, a nie o obrone zboków.
A potem się wszyscy dziwują, że tyle lat nie idzie zrobić porządku w Kościele. Dziwią się. No a ja się nie dziwie.
Takie czyszczenie jak Pan proponuje to mamy od kilkudziesięciu lat i rzygać się chce człowiekowi jak patrzy na efekty.
Jak powiedział Pan @rysio, gonić mamy tego różowego króliczka (koniecznie z zatroskaną miną) i nigdy go nie złapać a w międzyczasie będą nam podmieniali seminaria i klasztory na jakieś szamba pedalskie....
Ja już w zasadzie powiedziałem co mam do powiedzenia w wątku, dyskutować z tymi gazetowyborczymi faryzeizmami i rozdzielaniem włosa na czworo nie będę.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #314 dnia: Maja 29, 2020, 08:15:08 am »

No to panie gnome, łap pan, zamykaj. Ja panu nie będe przeszkadzał. Co pana powstrzymuje? Zacznij pan od początku. Od porozumień w ramach komisji rząd-episkopat w l. 80-tych. Tam narysowano przyszły ustroj prl-bis ze wszystkim konsekwencjami. Potem były magdalenki, okrage meble. Ktos to żyrował, przepychał i z drugiej strony bajerował ludożerke po kosciołach i telewizjach. Oczywiscie nie za darmo. Potem dalszy ciąg był, od unii lubelskiej do europejskiej i znowu złoto popłyneło.Ostatnia rzeczą jakiej potrzebowała  nasza krzepnąca młoda demokracja, były smierdzące bąki snujące sie spod szat liturgicznych. Był i jest front jedności.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!