Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:07:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56891 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #135 dnia: Maja 30, 2019, 23:52:17 pm »

Uważam, że lepiej będzie jeśli w Kościele zostaną osoby oddane mu w stu procentach niż tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd.
Jakie to katolickie, naplewat' na dziesiątą drachmę a setna owca niech leci choćby w przepaść, 99 --- też wystarczy przy nich zachodu.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2019, 23:55:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #136 dnia: Maja 31, 2019, 00:10:16 am »

... To nie Kosciol ma gonic za wiernymi, ale ma ich przyciagac. Tak, dobrze odprawiona tridentina moze przyciagnac wiecej ludzi niz byle jaki NOM czy glupawy hip hop.
Problemy Kosciola zaczely sie wtedy, gdy Kosciol zaczal sie dostosowywac do spoleczenstwa. Ale co ja tam sie znam...

Naprawdę Pan uważa, że odprawiona w kaplicy więziennej Tridentina (nawet z chorałem gregoriańskim) przyciągnie pensjonariuszy zakładu karnego czy tam poprawczego, którzy zaraz zaczną się kajać, bić w piersi i błagać o Boże miłosierdzie?

To jakiś żart czy naprawdę Pan nie rozumie rozróżnienia między treścią przekazu a jego formą, która to forma przecież musi być zrozumiała i do przyjęcia dla adresata?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #137 dnia: Maja 31, 2019, 00:23:01 am »

forma przecież musi być zrozumiała i do przyjęcia dla adresata?
100% zgody. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy formę próbuje się wypełnić treścią niekatolicką --- neokatechumenat, zielonoświątkowcy, czy elementy zabobonów hinduistycznych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #138 dnia: Maja 31, 2019, 01:03:45 am »

wklejam dla pamięci:


Marek Lisiński zrezygnował z funkcji szefa Fundacji Nie lękajcie się. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

    Lisiński zwrócił się do ofiary księdza pedofila z prośbą o pożyczkę na operację. Kiedy kobieta zaczęła podejrzewać, że kłamie, mężczyzna zaczął unikać konfrontacji z 26-latką
    Joanna Scheuring-Wielgus, członkini rady fundacji, poinformowała "Gazetę Wyborczą" o rezygnacji Lisińskiego, dodając, że organizacja błyskawicznie zabezpieczyła konta i przejęła wszelkie pełnomocnictwa.
    Oświadczenie wydał też sam Lisiński, w którym przyznaje, że jako szef fundacji zawiódł zaufanie jej podopiecznych
    Fundacja Nie lękajcie się zajmuje się działalnością na rzecz ofiar pedofilii w Kościele oraz na rzecz pociągnięcia do odpowiedzialności hierarchów, którzy tuszowali przypadki kościelnej pedofilii

Jak dowiadujemy się z dziennika, były szef fundacji miał pożyczyć 30 tys. zł od 26-letniej ofiary księdza Romana B., która wywalczyła milion złotych zadośćuczynienia za gwałty i tortury, jakich doznała ze strony duchownego. Po pewnym czasie Lisiński przysłał kobiecie list, w którym poinformował ją, że cierpi na raka trzustki i potrzebuje pieniędzy na nowatorską, drogą metodę leczenia. "Zebrałem już połowę, brakuje mi 30 tysięcy" - czytamy w ujawnionej przez gazetę wiadomości. Lisiński prosił przy tym, aby pieniądze zostały mu przekazane bezpośrednio "do ręki". Mężczyzna otrzymał od Katarzyny 20 tys. pożyczki i 10 tys. w prezencie. Były szef fundacji poprosił 26-latkę, by sprawa została między nimi.

O tym, że została oszukana, kobieta zorientowała się, gdy zobaczyła Lisińskiego udzielającego wywiadu przed kamerami, niedługo po rzekomej operacji, zafundowanej przez nią. Na prośbę o zdjęcia dokumentacji medycznej, kobieta otrzymała od Lisińskiego zdjęcia fragmentów ciała. Gdy z tą samą prośbą zwróciła się do mężczyzny "Gazeta Wyborcza", odmówił, po czym zaczął unikać kontaktu.


Jak opowiada Tomasz Sekielski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", Lisiński miał być jednym z bohaterów filmu "Tylko nie mów nikomu", jednak po wstępnych rozmowach nie udało się ustalić z nim kolejnego terminu spotkania. Następnie mężczyzna zażądał od twórców filmu 50 tys. zł. "Nie mogliśmy się na to zgodzić, żadna ofiara nie chciała od nas pieniędzy" - opowiada dziennikarz i filmowiec.

Z oficjalnego oświadczenia wydanego przez fundację wynika, że Marek Lisiński podał się do dymisji podczas nadzwyczajnego posiedzenia fundacji, zwołanego natychmiast po otrzymaniu informacji na temat nieprawidłowości w jego postępowaniu. Po ukazaniu się nowych faktów rada zdecydowała o przeprowadzeniu zewnętrznej kontroli w organizacji, by wykluczyć wpływ jego działania na realizację założeń Fundacji.

"Zwracamy się do Państwa z prośbą o umożliwienie Fundacji przeprowadzenia spokojnej analizy zdarzeń i kontynuowania bieżącej działalności" - czytamy w komunikacie. Podpisana pod oświadczeniem rada fundacji deklaruje również, że członkowie rady zamierzają kontynuować jej działalność "na rzecz ofiar sprawców w sutannach oraz na rzecz pociągnięcia do odpowiedzialności hierarchów, którzy tuszowali przypadki kościelnej pedofilii".

Pełna treść oświadczenia tutaj.
http://nielekajciesie.org.pl/wp-content/uploads/2019/05/oswiadczenie_Rady_Fundacji.pdf?fbclid=IwAR26hSqUlFH83AhNdRoP6j4NEXU-k_89ASHUsHeeZVZcQRz67RqYCDzN9uI


Stanowisko Marka Lisińskiego

Odpowiedzi w sprawie udzielił też sam Lisiński. Poinformował, że składa natychmiastową rezygnacją z funkcji prezesa i przyznaje, że zawiódł zaufanie samych ofiar duchownych, jak i osób działających w zarządzie i radzie fundacji.

Oto treść jego oświadczenia:


Szanowni Państwo,

niniejszym informuję, że składam natychmiastową rezygnację z funkcji prezesa zarządu Fundacji Nie Lękajcie Się.

Niestety swoimi działaniami zawiodłem zaufanie samych ofiar duchownych, które zwróciły się do mnie o pomoc, jak i osób działających w Zarządzie i Radzie Fundacji, które nie wiedziały o moich działaniach narażających na szwank dobre imię i wiarygodność Fundacji. Naraziłem też na utratę dobrego imienia osoby, które w dobrej wierze współpracowały z Fundacją przy kolejnych projektach mających na celu ochronę dzieci przed przemocą seksualną ze strony duchownych, a także pociągnięcie polskiego Kościoła do odpowiedzialności za systemowe tuszowanie przypadków pedofilii.

Bardzo proszę o niełączenie moich działań z działalnością Fundacji Nie Lękajcie Się. Wszystko, co robiłem, robiłem tylko i wyłącznie we własnym imieniu. Jednocześnie informuję, że w żadnym momencie nie naruszyłem środków finansowych zgromadzonych na koncie Fundacji na żadne cele prywatne oraz niezgodne ze statutem Fundacji.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #139 dnia: Maja 31, 2019, 01:32:31 am »

Uważam, że lepiej będzie jeśli w Kościele zostaną osoby oddane mu w stu procentach niż tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd.
Jakie to katolickie, naplewat' na dziesiątą drachmę a setna owca niech leci choćby w przepaść, 99 --- też wystarczy przy nich zachodu.


Czekam z niecierpliwością na tęczowe duszpasterstwa:D Wszak środowiska LGBT to tysiące dusz.  ;) Skoro prezbiter może rapować może też chodzić po gejowskich klubach i ewangelizować.  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2019, 01:37:03 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #140 dnia: Maja 31, 2019, 08:44:14 am »

Uważam, że lepiej będzie jeśli w Kościele zostaną osoby oddane mu w stu procentach niż tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd.
Jakie to katolickie, naplewat' na dziesiątą drachmę a setna owca niech leci choćby w przepaść, 99 --- też wystarczy przy nich zachodu.
Czekam z niecierpliwością na tęczowe duszpasterstwa:D Wszak środowiska LGBT to tysiące dusz.  ;) Skoro prezbiter może rapować może też chodzić po gejowskich klubach i ewangelizować.  8)
Jak zawsze u Pana bez sensu nie po katolicku i nie na temat. Nawdychał się Pan tych postmonarchistycznych oparów i teraz "wydaje lekcję" obok wcześniejszego kontekstu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #141 dnia: Maja 31, 2019, 08:58:07 am »

W Watykanie zorientowano się, że walka z pedofilią jest wykorzystywana w Polsce do walki z Kościołem

Lepiej późno niż wcale. Znowu ci jezuici!

PS Zapożyczone via https://twitter.com/PanTaksowkarz/status/1134356081617113088





« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2019, 12:14:10 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #142 dnia: Maja 31, 2019, 10:10:34 am »

... To nie Kosciol ma gonic za wiernymi, ale ma ich przyciagac. Tak, dobrze odprawiona tridentina moze przyciagnac wiecej ludzi niz byle jaki NOM czy glupawy hip hop.
Problemy Kosciola zaczely sie wtedy, gdy Kosciol zaczal sie dostosowywac do spoleczenstwa. Ale co ja tam sie znam...

Naprawdę Pan uważa, że odprawiona w kaplicy więziennej Tridentina (nawet z chorałem gregoriańskim) przyciągnie pensjonariuszy zakładu karnego czy tam poprawczego, którzy zaraz zaczną się kajać, bić w piersi i błagać o Boże miłosierdzie?

To jakiś żart czy naprawdę Pan nie rozumie rozróżnienia między treścią przekazu a jego formą, która to forma przecież musi być zrozumiała i do przyjęcia dla adresata?


NOM alert!
Nauczamy w sposob przystepny i w jezyku narodowym - liturgie sprawujemy po lacinie. Tak bylo od wiekow, dopiero w latach 60-tych komus odwalilo. Ale nauczanie nie oznacza biegania za wiernymi. To ludzie chodzili za Jezusem, nie odwrotnie. Jezus stanal sobie na gorce a wokol gromadzily sie tysiace. Jezus nie spiewal piosenek, nie tanczyl i nie cudaczyl. Stal i nauczal.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #143 dnia: Maja 31, 2019, 11:15:59 am »

Jezus stanął sobie na górce a wokół gromadziły się tysiące.
Od czasu do czasu jednak wyciągnął jakiegoś Lewiego z komory celnej albo zdjął jakiegoś Zacheusza z sykomory ...  ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #144 dnia: Maja 31, 2019, 12:09:23 pm »

Uważam, że lepiej będzie jeśli w Kościele zostaną osoby oddane mu w stu procentach niż tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd.
Jakie to katolickie, naplewat' na dziesiątą drachmę a setna owca niech leci choćby w przepaść, 99 --- też wystarczy przy nich zachodu.
Czekam z niecierpliwością na tęczowe duszpasterstwa:D Wszak środowiska LGBT to tysiące dusz.  ;) Skoro prezbiter może rapować może też chodzić po gejowskich klubach i ewangelizować.  8)
Jak zawsze u Pana bez sensu nie po katolicku i nie na temat. Nawdychał się Pan tych postmonarchistycznych oparów i teraz "wydaje lekcję" obok wcześniejszego kontekstu.

Postmonarchistyczne opary?  ??? :o



Kilka dni temu profesor Włodzimierz Lengauer udzielił wywiadu Polityce pod tytułem Czym się różni pederasta od pedofila. Wiem, że ze względu na przynależność historyka do masonerii podniosą się głosy, że artykuł jest tendencyjny, wyjaśnia jednak kilka kwestii.  ;)



Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #145 dnia: Maja 31, 2019, 14:11:58 pm »

@Mesenti
Można powiedzieć, że piernik może być wypiekany z mąki z wiatraka, ale tu nawet takiego związku dopatrzyć się nie można.

P.S. Polityka - kolejne pańskie zatrute źródełko.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #146 dnia: Maja 31, 2019, 15:48:19 pm »

Też nie spostrzegłem wcześniej, ale teraz sprawdziłem, już dwa tygodnie temu napisał o tym na fejsbuku. Czyli niewykluczone, że to nie on do "Wyborczej" tylko "Wyborcza" do niego. W każdym razie przeczytałbym ale wywiad jedt odpłatny...
Poproszę linka.

Link do wywiadu jest w tym wątku, ale jednocześnie już Pan Pięknowłosy wkleił wywiad, ale jak Pan chce to podam odnośnik do miejsca, tam też jest link do wywiadu - wklejony wywiad jest dalej:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9931.msg222227.html#msg222227

Jeśli chodzi o linki do facebooka sprzed ponad dwóch tygodni to po prostu znalazłem w artykułach przez google-news:

https://www.cgm.pl/news/ceniony-muzyk-przyznaje-padlem-ofiara-ksiedza-pedofila/

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-adam-strug-padlem-ofiara-ksiedza-pedofila,nId,2987960
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #147 dnia: Maja 31, 2019, 15:58:44 pm »


Cytuj
Liczyłem, że pojawi się jakaś analiza wiążąca homoseksualną i pedofilską sieć w strukturach kościelnych z samym posoborowiem i jego istotą. Ale próżno tego szukać. Po obu stronach jest ten sam głos - to atak na Kościół, choć oczywiście współczujemy tam ofiarom i takie tam.
Zarówno nadreprezentacja osób homosexualnych wśród duchowieństwa Kościoła Rzymskokatolickiego jak i przenoszenie zduszonej erotyki na zachowania pedofilskie to są zjawiska równie dawne jak Tradycja. W każdej epoce to odnotowywano.
Nowe zjawisko to położenie na to lachy przez niepopełniających tego w imię miłosiernego dobroludzizmu.

Mi się wydaje to taka "frojdystyczna" geneza pedofilii - zakładająca, że człowiekiem steruje nieujarzmiona "potrzeba seksualna". Jest współcześnie popularna wśród psychologów. Nie podzielam i napisałem o tym wyżej odnosząc się do wywiadu z panią psycholog. Tyle, że Pan tutaj uważa, że jest to aż historycznie udowodnione. Czy to nie przesada?
(nie odnoszę tego do pierwszej części - o homosexualnej nadreprezentacji, tylko do drugiej - o zduszonej erotyce)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #148 dnia: Maja 31, 2019, 16:17:40 pm »

@Mesenti
Można powiedzieć, że piernik może być wypiekany z mąki z wiatraka, ale tu nawet takiego związku dopatrzyć się nie można.

P.S. Polityka - kolejne pańskie zatrute źródełko.


To nie ja popieram chrześcijańskich socjalistów.  ;)
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #149 dnia: Maja 31, 2019, 17:16:07 pm »

Dziękuję, ale nie bardzo rozumiem odniesienia do PiSu, PO i starych profesorów i fizjoterapeutów. Chyba, że ujmiemy to, że we wszystkich tych grupach w jakimś stopniu będzie obecna mentalność wypierania problemu.

Co do "murzyństwa" i "polactwa" - nie zgodzę się. Podobne podejście do problemu jest/było w różnych krajach na świecie. Ks. Kobyliński próbował analizować, że ma ono inne podstawy (przykładowo u nas w kontekście Kościoła uważał, że to mieszanka bizantynizmu z myśleniem post-sowieckim), ale wszędzie albo niemalże wszędzie jest z tym problem.

Mentalnosc ma wplyw na stosunek wierny-ksiadz, rodzice -nauczyciel, obywatel-administracja. Podobny problem jak z proboszczem byl niegdys po wsiach pomiedzy rodzicami a nauczycielem lub lekarzem.

Postsowietyzm nie jest przyczyną naszej polskiej mentalnosci, bo jest mlodszy. Postsowietyzm ubarwil jedynie nasza mentalnosc, dopelnil ją.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!