Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:26:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 56860 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #120 dnia: Maja 29, 2019, 11:14:45 am »

Mnie się podoba. A Państwu?

Tylko Nie Mów Nikomu
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #121 dnia: Maja 29, 2019, 11:27:09 am »

Mnie się podoba. A Państwu?

Tylko Nie Mów Nikomu


Wow:-) Mega!
Nawet ta sutanna + rap nie gryzie w oczy, bo jest to symbol sacrum użyty w przestrzenie wokół świątyni, na pograniczu z profanum, rap jako przekaz do młodych też ma swój sens.

Brawo ksiądz!
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #122 dnia: Maja 29, 2019, 16:43:12 pm »

Widziałem to kilka dni temu. Karykatura muzyki. Ten utwór świadczy o zgniliźnie intelektualnej współczesnego kleru. Gdybym był jego przełożonym dostałby ode mnie upomnienie.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #123 dnia: Maja 29, 2019, 17:20:19 pm »

Nie tylko KEP nie zrozumiał (lub udaje) jakiego problemu dotknęły ofiary pedofili w filmie Sekielskiego.
Ten biedny raper też nie zrozumiał.

Wg rapera to "kolejny atak".
Nie rozumiem alternatywy: albo stajesz w obronie (Koscioła czy tych którzy kryją przestępców?) albo "szydzisz" i płyniesz ze złym prądem.

To przykre, że taki sympatyczny młody ksiądz, też nic nie zrozumiał. Na dodatek filmuje się na tle emblematów "patriotyczno-narodowych" i młodego odbiorcę stawia
w stytuacji etycznego szantażu.
Ale właśnie ten szantaż emocjonalny ...był zamierzony. Może to nawet było tak: "słuchajcie trzeba kontratakować, wy młodzi wiecie jak tam do młodych dotrzeć, zróbcie coś" - no i zrobili.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 17:23:41 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #124 dnia: Maja 29, 2019, 20:02:54 pm »

Nie tylko KEP nie zrozumiał (lub udaje) jakiego problemu dotknęły ofiary pedofili w filmie Sekielskiego.
Ten biedny raper też nie zrozumiał.

Wg rapera to "kolejny atak".
Nie rozumiem alternatywy: albo stajesz w obronie (Koscioła czy tych którzy kryją przestępców?) albo "szydzisz" i płyniesz ze złym prądem.

To przykre, że taki sympatyczny młody ksiądz, też nic nie zrozumiał. Na dodatek filmuje się na tle emblematów "patriotyczno-narodowych" i młodego odbiorcę stawia
w stytuacji etycznego szantażu.
Ale właśnie ten szantaż emocjonalny ...był zamierzony. Może to nawet było tak: "słuchajcie trzeba kontratakować, wy młodzi wiecie jak tam do młodych dotrzeć, zróbcie coś" - no i zrobili.


"słuchajcie trzeba kontratakować, wy młodzi wiecie jak tam do młodych dotrzeć, zróbcie coś" - no i zrobili".


Może i pomysł głupi, ale lepsze to, niż przepraszanie za cudze grzechy pod dyktando...

Słyszałem w kolejce do lekarza dialog dwóch kobiet ok. 40-ki.
Jedna żałowała, że w ogóle ochrzciła swoje dzieci, druga stwierdziła, że "jeszcze tylko to bierzmowanie i koniec z kościołem...".
Takie są polskie realia.

Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #125 dnia: Maja 29, 2019, 20:18:01 pm »

Słyszałem w kolejce do lekarza dialog dwóch kobiet ok. 40-ki.
Jedna żałowała, że w ogóle ochrzciła swoje dzieci, druga stwierdziła, że "jeszcze tylko to bierzmowanie i koniec z kościołem...".
Takie są polskie realia.

Też żałuję swojego bierzmowania według nowego rytu.

Uważam, że lepiej będzie jeśli w Kościele zostaną osoby oddane mu w stu procentach niż tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #126 dnia: Maja 29, 2019, 20:21:31 pm »

Cytuj
Nie tylko KEP nie zrozumiał (lub udaje) jakiego problemu dotknęły ofiary pedofili w filmie Sekielskiego.
Ten biedny raper też nie zrozumiał.

Nie będę analizować rapera, ale mogę chyba powiedzieć, że to nie tylko biskupi, nie tylko raper, nie tylko Michalkiewicz i nie tylko niektórzy użytkownicy forum... To jest ciągle problem mentalności - jesteśmy społecznie skłonni bagatelizować problem, wypierać go itd. Co bardziej rzetelne komentarze o tym mówią - właśnie o zmianie mentalności, która nie jest problemem tylko Kościoła. Stąd mówienie o większości/mniejszości wśród księży i murarzy, o tym, że dziecko samo jest winne, że ofiara jest "k****" i chce zarobić na odszkodowaniu, o tym, że fundamentalne znaczenie ma to czy w GW czy nie w GW... To wszystko jest swego rodzaju bagatelizowanie problemu. W większości dotyczy to spraw kościelnych, ale nie tylko (co w filmie akurat zaznacza... Obirek). Chyba jedyną tego rodzaju głośną sprawą medianą poza kościelnymi w Polsce była sprawa Wojciecha Kroloppa. Nieco cichsza była sprawa psychologa Andrzeja Samsona (inna sprawa czy w 90 roku w GW artykuł o psychicznej chorobie Stana Tymińskiego napisał sam czy był na usługach a jeśli był to dlaczego). Nie była taka medialna, ale także kojarzyłem osoby z kręgów psychologicznych (czy ogólniej terapeutycznych), które były skłonne go bronić i mówić jaki on wybitny i że napisał "Poradnik dla przestraszonych rodziców" i co z tego, że jakieś dzieci miał molestować - przecież on wspaniały, a poradnik dalej rodzicom polecali.

Pod jednym względem łatwo odróżnić głosy rzeczywiście chcące atakować Kościół - takie, które uważają, że należy się zająć tylko Kościołem. Są często skłonne bagatelizować pedofilię gdzie indziej i wpadać w te same mentalnościowe pułapki, które gdzie indziej zwalczają. I nie chodzi wcale o murarzy ale o tych, którzy wykorzystywali jakiś zawodowy czy branżowy dostęp do ofiar, jak i nie jest prawdą to, że wszelcy nauczyciele molestujący uczniów czy profesorowie molestujący studentki byli wydalani z zawodu. Pewną "rewolucję" wprowadziła tutaj możliwość nagrywania.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #127 dnia: Maja 30, 2019, 00:55:49 am »

Cytuj
To jest ciągle problem mentalności - jesteśmy społecznie skłonni bagatelizować problem, wypierać go itd. Co bardziej rzetelne komentarze o tym mówią - właśnie o zmianie mentalności, która nie jest problemem tylko Kościoła. Stąd mówienie o większości/mniejszości wśród księży i murarzy, o tym, że dziecko samo jest winne, że ofiara jest "k****" i chce zarobić na odszkodowaniu, o tym, że fundamentalne znaczenie ma to czy w GW czy nie w GW... To wszystko jest swego rodzaju bagatelizowanie problemu.

Pełna zgoda proszę Księdza!

Widać to praktycznie wszędzie; np na uczelniach, gdzie władze utrzymywały na stanowiskach wiekowych, niesprawnych pod każdym względem profesorów, którzy blokują awanse/stanowiska i niczego nie wnoszą do dydaktyki. To, że szkodzi to poziomowi uczelni zatem jest ze szkodą dla studentów - to malo ważne. "Musimy kolegę X utrzymać na stanowisku bo "to dobry człowiek, przywiązał się, dorobi sobie...".

Tak jak w polityce: PiS wielokrotnie pokazywał w TVP jak to "za PO" podpalano budki pod ambasadą a tajniacy kopali po twarzach kobiety. Ale nie skazano, nie zdegradowano, nie odsunięto nikogo. Więcej nikt tego się nie domaga.

Słyszę w radio, że fizjoterapeuci strajkują - tzn poszli sobie na L4. I nikt w studio nie zapyta: jak to wszyscy chorzy? Dostają z naszych pieniędzy zasiłki? Ukarać lekarzy za fałszywe zwolnienia! Cisza.

Jakieś takie "murzyństwo" wychodzi z nas... albo po prostu polactwo.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #128 dnia: Maja 30, 2019, 09:00:01 am »

Dziękuję, ale nie bardzo rozumiem odniesienia do PiSu, PO i starych profesorów i fizjoterapeutów. Chyba, że ujmiemy to, że we wszystkich tych grupach w jakimś stopniu będzie obecna mentalność wypierania problemu.

Co do "murzyństwa" i "polactwa" - nie zgodzę się. Podobne podejście do problemu jest/było w różnych krajach na świecie. Ks. Kobyliński próbował analizować, że ma ono inne podstawy (przykładowo u nas w kontekście Kościoła uważał, że to mieszanka bizantynizmu z myśleniem post-sowieckim), ale wszędzie albo niemalże wszędzie jest z tym problem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #129 dnia: Maja 30, 2019, 10:50:09 am »

Dzieje się...

Szef Fundacji Nie lękajcie się Marek Lisiński podał się do dymisji po tym, jak śledztwo "Gazety Wyborczej" wykazało, że miał wyłudzać pieniądze od ofiary księdza pedofila i żądał pieniędzy od braci Sekielskich.

Marek Lisiński zrezygnował z funkcji szefa Fundacji Nie lękajcie się. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

To chyba tego osobnika Franciszek całował po rękach...

A wracając do utworu - widzę, że większość z Państwa odniosła się doń negatywnie. Zgodziłbym się, gdyby rzeczywiście odebrać go jako element kampanii zamiatania problemu pedofilii w Kościele pod dywan. Ja tak jednak go nie odebrałem. Wykonawca x. Adam Anuszkiewicz jest kapelanem zakładu poprawczego. Jak ma docierać do podopiecznych? Odprawiać Tridentinę w stroju nieskazitelnie przepisowym, Panie @Mesenti? A może darować sobie, bo przecież "tzw. letni katolicy, których nie gorszą śluby cywilne, in vitro, NOM itd." nas nie interesują? Czyli oddać w łapki sekciarzy "Jezus cię kocha" i tym podobnych? Nie znam się na rapie, nie wiem zatem, czy utwór jest "beznadziejny", na ciotce Wiki przeczytałem, że to muzyka afrykańska, zatem tylko Murzyni ją "czują", a biali mogą tylko nieudolnie imitować. Możliwe. Skądinąd wiem nawet, że język polski zupełnie się do rapu nie nadaje, jest bowiem zbyt opisowy.

Pozostaję przy swoim zdaniu - ocena pozytywna.

PS Na polu tropienia pedofilii w Kościele różnie tu oceniany x. Isakowicz-Zaleski jest niezmordowany - https://twitter.com/IsakowiczZalesk
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2019, 10:59:43 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #130 dnia: Maja 30, 2019, 11:12:19 am »

A wracając do utworu - widzę, że większość z Państwa odniosła się doń negatywnie. Zgodziłbym się, gdyby rzeczywiście odebrać go jako element kampanii zamiatania problemu pedofilii w Kościele pod dywan. Ja tak jednak go nie odebrałem. Wykonawca x. Adam Anuszkiewicz jest kapelanem zakładu poprawczego. Jak ma docierać do podopiecznych? Odprawiać Tridentinę w stroju nieskazitelnie przepisowym,


Ksieza do fabryk... To nie Kosciol ma gonic za wiernymi, ale ma ich przyciagac. Tak, dobrze odprawiona tridentina moze przyciagnac wiecej ludzi niz byle jaki NOM czy glupawy hip hop.
Problemy Kosciola zaczely sie wtedy, gdy Kosciol zaczal sie dostosowywac do spoleczenstwa. Ale co ja tam sie znam...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #131 dnia: Maja 30, 2019, 13:46:13 pm »

Rzadko powołuje się na media typu złonet jednak skoro biorą się za łby i publicznie piorą własne brudy, zrobię wyjątek:
Marek Lisiński zrezygnował z funkcji szefa Fundacji Nie lękajcie się. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

https://www.onet.pl/?utm_source=t.co_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=c147a343-9911-4ae3-b31e-7bdc399308ad&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #132 dnia: Maja 30, 2019, 23:26:47 pm »

Film zapewne był jakoś pompowany medialnie. Ale jak? Nie wiem, bo nie oglądam telewizji i nie czytam gazet, bo to przestarzałe media.
zapewne

Cytuj
Dziewięć pederastów czyli najmniej 27 złamanych żywotów chcesz zamknąć w godzinę frajerze?

Cytuj
No skoro sobie już jakiś grubas, który przecież ma w dupie te osoby i gwałcone dzieci, nagrywa film komercyjny i to za pół bańki, to mógłby zrobić go efektywniej.
Pan obrażą, projektuje własne nastawienie i przyznaje do głupotyi  prezentuje postawę roszczeniową w jednym zdaniu.
Film nie jest komercyjny - powstał z pieniędzy ze ściepy i został uspołeczniony na serwisie yt za darmo. Bez reklam od autorskich - te jutubowe pojawiają się normalnie


Cytuj
Proszę na chwilę podnieść głowę od ksiąg swojego ostatniego prawdziwego papieża sprzed tysiąca lat.
Mnie papiestwo nie obchodzi.

Cytuj
Liczyłem, że pojawi się jakaś analiza wiążąca homoseksualną i pedofilską sieć w strukturach kościelnych z samym posoborowiem i jego istotą. Ale próżno tego szukać. Po obu stronach jest ten sam głos - to atak na Kościół, choć oczywiście współczujemy tam ofiarom i takie tam.
Zarówno nadreprezentacja osób homosexualnych wśród duchowieństwa Kościoła Rzymskokatolickiego jak i przenoszenie zduszonej erotyki na zachowania pedofilskie to są zjawiska równie dawne jak Tradycja. W każdej epoce to odnotowywano.
Nowe zjawisko to położenie na to lachy przez niepopełniających tego w imię miłosiernego dobroludzizmu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #133 dnia: Maja 30, 2019, 23:31:50 pm »

Ten też nie miał gdzie polecieć z problemem?  tylko do GW:

Adam Strug: Ksiądz, który próbował mnie zgwałcić, awansował
(...)
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24818252,adam-strug-ksiadz-ktory-probowal-mnie-zgwalcic-awansowal.html


Trzy lata temu opisał sprawę na FB. Bywa co tydzień w tv republika i w kilku innych prawackich katonarodowych mediach. I co? Czy ktoś z prawej strony badał temat?
Nie. Bo prawacy w dupie mają cudze dzieci.

Niech na całym świecie pedofilia
byle spokojna moja willa...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #134 dnia: Maja 30, 2019, 23:32:47 pm »

Też nie spostrzegłem wcześniej, ale teraz sprawdziłem, już dwa tygodnie temu napisał o tym na fejsbuku. Czyli niewykluczone, że to nie on do "Wyborczej" tylko "Wyborcza" do niego. W każdym razie przeczytałbym ale wywiad jedt odpłatny...
Poproszę linka.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!