Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 18:37:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Pielgrzymka szczątków Jana Pawła II do Polski?"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Pielgrzymka szczątków Jana Pawła II do Polski?"  (Przeczytany 4687 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 03, 2009, 15:31:45 pm »

pielgrzymka relikwii, to rzecz znana w Kościele Katolickim. Wydaj mi się jednak, że ciało świętego lub jego fragment zazwyczaj były na tyle zmienione przez proces rozkładu, że pozbawione części miękkich czyli zostawały kości, ewentualnie mocno wysuszona skóra itp. Tutaj mamy do czynienia z dość świeżą sprawą. Więc jaka może być opinia SANEPIDU, czy innych czynników odpowiadających za te sprawy? Może zostanie przeprowadzone balsamowanie, (jeśli jeszcze nie było). Oczyma wyobraźni widzę tłumy na lotnisku, kampanię honorową, najważniejsze osoby w państwie bijące brawo i otwartą trumnę wynoszoną schodkami z samolotu linii Alitalia...
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2009, 15:34:36 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 03, 2009, 15:40:49 pm »

...a prawa do transmisji całości tych wzruszających uroczystości na cały świat posiadać będzie oczywiście telewizja RAI, bo to ona wystąpiła z tą inicjatywą.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 03, 2009, 15:44:26 pm »

Ja się niestety bardzo obawiam, że słowa "pewnego katolickiego księdza z krakowskiej kurii" , oraz fakt, że już się "zwrócono" w tej sprawie "do JE.Księdza Kardynała Dziwisza" sprawia, że najprawdopodobniej oni się tego dopuszczą... osoba, która to wszystko teraz "rozkręci" właśnie została ze sprawą "zapoznana" poprzez "zwrócenie się doń" ....zwłaszcza po awnaturze wokół listów "Dusi" ambicje purpurata sprawią, że będzie celowo ten cyrk rozkręcał...Obym się mylił.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 03, 2009, 15:49:42 pm »

Co by nie mówić o kard. Dziwiszu, to on autentycznie był oddany Janowi Pawłowi II.
Wydaje mi się, że właśnie ze względu na pamięć po zmarłym papieżu takiej głupoty się nie dopuści.
Chociaż z drugiej strony... Jak przeczytałem parę dni temu jego wypowiedź o (nie)całowaniu Koranu, to zaczynam mieć wątpliwości...

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,647.msg33762.html#msg33762
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 03, 2009, 16:25:20 pm »

Ja niestety mam bardzo duże wątpliwości gdy idzie o osobę Ksiedza Kardynała...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Pielgrzymka szczątków Jana Pawła II do Polski?" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!