Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:57:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24737 razy)
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #195 dnia: Stycznia 20, 2019, 15:46:22 pm »

Proszę Państwa, oto katolicka pontyfikalna Msza św. pogrzebowa: https://youtu.be/GkMF6gC0_Ns?t=4876

Swoją drogą zastanawiają mnie ci innowierczy duchowni, czy protestantów nie raziła konsekracja? Czy żyda nie raził Krzyż? Czy muzułmanina nie raziły odwołania do Trójcy Św.?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #196 dnia: Stycznia 20, 2019, 15:49:26 pm »

To wręcz nieprawdopodobne, ale pański postulat, panie Regiomontarius, był kiedyś normą      https://www.youtube.com/watch?v=kPXSwoTcL0g
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #197 dnia: Stycznia 20, 2019, 18:19:53 pm »


Cejrowski OK jeżeli chodzi o wielbienie Adamowicza, ale zupełnie się z nim nie zgadzam, że to Owsiak jest winny "braku zabezpieczenia". To jest nonsens. A gdyby tam zamiast prezydenta był np. komendant miejscowej policji, i został zasztyletowany, to co, też byśmy powiedzieli że "nie zapewniono bezpieczeństwa policjantowi"?

W dzisiejszych czasach ludzie zwykli mieć pretenesje do całego świata, że im "nie zapewniono bezpieczeństwa". Ktoś złamał nogę na stoku, skarży właściciela wyciągu, że było za ślisko, ktoś się poparzył kawą, skarży restaurację, że kawa była za gorąca itp. Tymczasem za swoje bezpieczeństwo każdy odpowiada przede wszystkim sam - a już z pewnością dotyczy to wszelkiej maści oficjeli i polityków.


Hobbystycznie i zawodowo zajmuję się m.in. kwestią bezpieczeństwa imprez masowych.

To, co Pan napisał, ma się nijak do zdrowego rozsądku oraz przepisów prawa. Za bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej, w tym tych na scenie, ODPOWIADA ORGANIZATOR. Organizatorem gdańskiego WOŚP był podmiot powiązany z urzędem miasta Gdańska. On jest głównym winnym, natomiast należy też mówić o winie, przynajmniej moralnej, miejscowych WOŚPowców.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #198 dnia: Stycznia 20, 2019, 18:38:13 pm »

Nie zajmuję się już organizacją imprez masowych ale zajmowałem zawodowo, co prawda za granicą. Robiłem mecze piłkarskie ale głównie koncerty popowe. Nie wiem jak jest teraz, odszedłem z branży jakieś 20 lat temu. Organizator zamawiał w agencji ochrony przewidzianą przepisami grupe tzw ochroniarzy, rekrutujących sie z bezrobotnych, studentów, nielegalnych imigrantów itp, przebierał ich w w zółte kamizelki i juz byli ochraniarzami. Powazna ochrona była na backstage ale to było close protection angazowana przez gwiazde, najczesciej stała ekipa podrozujaca z artystą w trasie. VIP-y na widowni równiez miały własne cp. To wszystko sciema jest i dopóki shit nie uderzy w wentylator, to jakos sie krąci. Tutaj nie ma winnych i byc nie może. Shit happens, niestety. Zapewne teraz lokalne VIP-y zatrudnią cp teamy, zapłacimy
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #199 dnia: Stycznia 20, 2019, 20:47:48 pm »

Regiomontanus.
Dlatego Kościół powinien surowo zakazać wszelkich przemówień na pogrzebach. Kazanie też powinno być wyłącznie na temat grzeszności człowieka, oraz nieuchronności śmierci i sądu. Żadnego wychwalania cnót nieboszczyka i zgadywania wyroków Boskich w jego sprawie.


Bingo! Dokładnie. Podpisuję się pod tym. 

Wyjątek? Scena pogrzebu Macieja Boryny w "Chłopach" Reymonta.

" ...... Zaś proboszcz pociągnął nosem z tabakiery, kichnął raz i drugi, a potoczywszy załzawionymi oczami rzekł donośnie;
- Bracie, a kogóż to chowacie dzisiaj, kogo?
Macieja Borynę - powiadacie.
A ja wam mówię, że i pierwszego gospodarza i poczciwego człowieka, i prawego katolika chowacie. Znałem go bowiem od lat i zaświadczam, jako żył przykładnie. Boga chwalił, spowiadał sie i komunikował, a biedotę wspomagał.  Itd, itd, itd . . . . . . .

Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #200 dnia: Stycznia 20, 2019, 21:28:56 pm »

Kazanie też powinno być wyłącznie na temat grzeszności człowieka, oraz nieuchronności śmierci i sądu. Żadnego wychwalania cnót nieboszczyka i zgadywania wyroków Boskich w jego sprawie.
To jest zakazane, tylko zwykle pozostaje martwą literą:
„Podczas Mszy świętej pogrzebowej winna być z zasady wygłoszona krótka homilia, która w żadnym razie nie może przybierać formy pochwalnej mowy żałobnej” (OWMR nr 382).
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #201 dnia: Stycznia 20, 2019, 22:16:57 pm »

To wręcz nieprawdopodobne, ale pański postulat, panie Regiomontarius, był kiedyś normą      https://www.youtube.com/watch?v=kPXSwoTcL0g

Cha! Ten pogrzeb to największy skandal dla tradycjonalisty!
To co odjaniepawlił Richard Cushing to się w głowie pobożnego katolika nie mieści.
No ale największe szkody kościołowi amerykańskiemu zadali właśnie iryjscy imigranci.


Powazna ochrona była na backstage ale to było close protection angazowana przez gwiazde, najczesciej stała ekipa podrozujaca z artystą w trasie. VIP-y na widowni równiez miały własne cp. To wszystko sciema jest i dopóki shit nie uderzy w wentylator, to jakos sie krąci. Tutaj nie ma winnych i byc nie może. Shit happens, niestety. Zapewne teraz lokalne VIP-y zatrudnią cp teamy, zapłacimy

Proszę odnotować, że na polskiej wiki nawet nie ma stosownego artykułu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #202 dnia: Stycznia 20, 2019, 22:26:53 pm »

To, ze kard. Cushing był modernistą, to zadna tajemnica dla nikogo zainteresowanego nie jest. Pomimo tego nie wprowadził Jackie na ambone aby zakomunikowała kanonizacje JFK i o tym Pan Regiomontarius wspominał a nie o idiosynkrazjach kardynała. A o wiki, to nie wiem o co chodzi, ze jakiego artykułu nie ma i o czym? To moja wina, że nie ma?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2019, 22:42:43 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #203 dnia: Stycznia 20, 2019, 23:37:20 pm »

.....No ale największe szkody kościołowi amerykańskiemu zadali właśnie iryjscy imigranci..... Natomiast polskiemu kosciołowi, polscy autochtoni
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #204 dnia: Stycznia 21, 2019, 02:40:38 am »

Że na polskiej wiki nie ma nawet artykułu o close protection. Znaczy dla wszystkich polskojęzycznych ochroniarz to cieć parkingowy albo chudzielec na koncercie. No ewentualnie kark z przeszłością przy dyskotece.
To smutne, że tylko prezes uznaje powagę dobrej ochrony.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #205 dnia: Stycznia 21, 2019, 09:40:20 am »

Że na polskiej wiki nie ma nawet artykułu o close protection. Znaczy dla wszystkich polskojęzycznych ochroniarz to cieć parkingowy albo chudzielec na koncercie. No ewentualnie kark z przeszłością przy dyskotece.
To smutne, że tylko prezes uznaje powagę dobrej ochrony.
Jak pisałem, nie znam tematu na bieżąco. Pamiętam z dawnych czasów, ze gdy polskojęzyczni oligarchowie odwiedzali tzw zachód jakieś 20+ lat temu, to mieli całkiem profesjonalną ochrone i to nie polską, kto bogatemu zabroni. Więc świadomośc była i to całkiem poważna. Swojo szoso, to polska branża ochrony, to watek na 500+. Co do close protection, to chłopaki rekrutują się jak wszędzie z państwowych służb. Popyt jest duży, więc top szpece pracują dla najwyzszego szczebla, reszta musi zadowolić się byłymi krawężnikami, legionistami czy innymi spadochroniarzami. Np, słyszałem pogłoski, że starszy Bush przekazał swój zepół ksieciu Bandar bin Sultan. Faktycznie, byli to Amerykanie, rozmawiałem pare razy ale to tak niepogadane typy były, jak nie Amerykanie, że nie szło się zorientować, kto zacz. A tak na marginesie, to close potection tez zadnych gwarancji nie daje, to tez ściema. Proszę sobie przypomnieć jak do sypialni Elżbiety von Sachsen Coburg Gotha wszedł sobie przez nikogo nie zaczepiany narkoman i sobie pogawedke uciął, a tam przecież Special Branch pracuje, co brzmi bardzo powaznie. Ja nawet kłopoty z nimi miałem, bo nie mogłem się powstrzymać od szydery, gdy opowiadali rózne niestworzone rzeczy z kamiennymi twarzami. Podsumowując, te wszystkie ochrony, closest protection(ochroniarz księznej Diany, chronił ją nawet w jej łózku, tez Special Branch zresztą), to tez sciema, okazja do dobrego zarobku dla emerytów, darmowe zarcie i fajne wakacje czasami. Praca nudna i frustrująca, życie życiem innych ludzi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2019, 10:13:53 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #206 dnia: Stycznia 21, 2019, 19:25:33 pm »

Swojo szoso, to polska branża ochrony, to watek na 500+. Co do close protection, to chłopaki rekrutują się jak wszędzie z państwowych służb.
[/quote]
Na czym polega ten wałek? Czym się to różni od [edit] ochrony w innych krajach, dajmy na ten przykład w Niemczech?

legionistami czy innymi spadochroniarzami.
Co nie w porządku z legią cudzoziemską i komandosami?

do sypialni Elżbiety von Sachsen Coburg Gotha wszedł sobie przez nikogo nie zaczepiany narkoman i sobie pogawedke uciął, a tam przecież Special Branch pracuje, co brzmi bardzo powaznie.
Do prywatnych pokojów Eluni Windsorskiej wparował jakiś ćpun pogadać???



opowiadali rózne niestworzone rzeczy z kamiennymi twarzami.
Co znaczy? Zwykłe przechwałki o swoich możliwościach?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2019, 21:25:38 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #207 dnia: Stycznia 21, 2019, 20:01:39 pm »


1.Na czym polega ten wałek? Czym się to różni od dajmy na to ochrony w Niemczech?    Nigdy nie pracowałem w Niemczech, wiec pojęcia nie mam. Polska tzw ochrona, to ubecki wałek na utrzymaniu państwa(grupa inwalidzka) 2.Co nie w porządku z legią cudzoziemską i komandosami? To są byli żołnierze, nigdy nie szkoleni w cp, zupełnie inna branża. Głownie ich uzywają do ochrony pól naftowych, dla armatorów pracują w zatoce gwinejskiej albo rogu afryki ale to głównie combat, a nie cp. 3.Do prywatnych pokojów Eluni Windsorskiej wparował jakiś ćpun pogadać??? Tak     https://www.youtube.com/watch?v=1ljCpjIAW4w 4. Co znaczy? Zwykłe przechwałki o swoich możliwościach?4. Nawet nie to. Mielismy w zespole chłopaków z RPA( to był okres gdy biali spieprzali z RPA przed czarną komuną) i to co skomuszałe typy expsy angielskie wygadywały za ich plecami(typowo angielskie), tego sie nie dało słuchac. Zawsze wolałem pracowac z żołnierzami, zadnego komucha nie spotkałem, pies zawsze komuchem był
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #208 dnia: Stycznia 21, 2019, 21:34:14 pm »

Cytuj
First entry

According to his own account, the 9 July 1982 incident was Michael Fagan's second attempted intrusion on the palace; the first happening about a month before.[2] Fagan says he shinnied up the drainpipe, startling a housemaid, who called security. When guards reached the scene, Fagan had disappeared, leading them to believe the housemaid was mistaken. Fagan claims he entered the palace through an unlocked window on the roof and spent the next half-hour eating cheddar cheese and crackers and wandering around. He tripped several alarms, but they were faulty. He claims to have viewed royal portraits and rested for a while on the throne. He also speaks of entering the postroom, where Diana, Princess of Wales, had hidden presents for her son, William, who had only been born the previous month. Fagan said he drank half a bottle of white wine before becoming tired and leaving.[2]
Second entry

At the time of the second incident, 9 July 1982, Michael Fagan was 33 years old and an unemployed decorator whose wife had just left him. At around 7:00am on that day Fagan scaled Buckingham Palace's 14-foot-high (4.3 m) perimeter wall – topped with revolving spikes and barbed wire[3] – and shinnied up a drainpipe before wandering into the Queen's bedroom at about 7:15am.[1]

An alarm sensor had detected his prior movements inside the palace but police thought the alarm was faulty and silenced it.[2] Fagan wandered the palace corridors for several minutes before reaching the section where the royal apartments were located. In an anteroom Fagan broke a glass ashtray, cutting his hand. He was still carrying a fragment of the glass when he entered the Queen's bedroom.[1]

The Queen woke when he disturbed a curtain, and initial reports said Fagan sat on the edge of her bed. However, in a 2012 interview, he said she left the room immediately to seek security.[2] She had phoned the palace switchboard twice for police, but none had arrived. Fagan then asked for some cigarettes, which were brought by a maid, who had been cleaning a neighbouring room. The duty footman, Paul Whybrew, who had been walking the Queen's dogs, then appeared, followed by two policemen on palace duty who removed Fagan. The incident had happened as the armed police officer outside the royal bedroom came off duty before his replacement arrived.[3]

A subsequent police report was critical of the competence of officers on duty, as well as a system of confused and divided command.[1]
Arrest

Since it was then a civil wrong rather than a criminal offence, Fagan was not charged for trespassing in the Queen's bedroom.[4] He was charged with theft (of the wine), but the charges were dropped when he was committed for psychiatric evaluation. In late July, Fagan's mother said, "He thinks so much of the Queen. I can imagine him just wanting to simply talk and say hello and discuss his problems."[5] He spent the next six months in a psychiatric hospital before being released on 21 January 1983.

Niezwykle ciekawe. Dziękuję panu za wspomnienie o tym działaniu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #209 dnia: Stycznia 22, 2019, 17:02:53 pm »

Ojciec Knabit zwrocil uwage na facebooku na cos, czego inni bali sie powiedziec glosno.


Benedyktyn przypomnial, ze 'jeszcze pamieta', gdy na Mszy Swietej z udzialem Prezydenta RP, osoba pelniaca to stanowisko, miala swoj fotel i klecznik w prezbiterium, a nie w piatym rzedzie.


I normalnie uznalbym to za niepotrzebne bicie piany, gdyby nie to,ze pan B.Walesa, 'agnostyk' pan Kwasniewski siedzieli w pierwszych rzedach.



Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!