Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:42:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska  (Przeczytany 24744 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:28:37 pm »

Ku pamięci:
http://www.autonom.pl/?p=24859
W pełni zgoda, nie możemy jednak pominąć faktu, że wystąpił w ostatnich wyborach przeciw Wałęsiakowi, kandydatowi Grzegorza Białozębego i  nim wygrał. A Białozęby mściwym gnomem jest!
Polityka to prostytutka, ale wróg naszego wroga nie musi być i z reguły nie jest naszym przyjacielem.
Pan śp. Adamowicz vel Budyń zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej.
http://www.fronda.pl/a/wiemy-gdzie-spocznie-cialo-pawla-adamowicza,120997.html
zapytam nieśmiało: Za co?


Niesmialo odpowiem: za to samo, za co Lech Kaczynski spoczywa na Wawelu obok kolejnego 'katolika-protestanta-katolika?' Pilsudskiego.


Zginal na sluzbie swojemu miastu i zostanie pochowany w najbardziej reprezentacyjnym miejscu tego miasta.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:31:11 pm »

Panie Infirmus.
Albo prawda, albo milczenie.
Na Sądzie ostatecznym nie będziemy sądzeni z dobrych uczynków tylko z CAŁOŚCI naszego życia. To Pan Bóg nas osądzi. My jako ludzie, szczególnie w okresie posoborowia wyznajemy chorą zasadę, że o zmarłym to albo dobrze, albo wcale. I to jest chore. Rudolf Hoss też był dobrym, kochającym mężem i ojcem, a mówi się o nim jako o zbrodniarzu. To jest ten chory relatywizm moralny, który tworzy takie oksymorony. Za przeproszeniem mam w rzyci całą tę hucpę medialną związaną z p. Adamowiczem. Szkoda, że ktoś zabrał mu życie, bo wg. mnie powinien zostać osądzony sprawiedliwie (jeszcze czasem wierzę w sprawiedliwość tu na Ziemi) za życia. Teraz osądzi go Pan Bóg. Ale chowanie pod dywan jego (Adamowicza) wałków i przekrętów jest fałszowaniem rzeczywistości.
Przed Soborem p. Adamowicz za swoje poglądy odnośnie pedalstwa itd. nigdy nie miał by pogrzebu katolickiego. Jako osoba publiczna publicznie grzeszył, więc skoro nie odwołał swoich poglądów to pogrzeb katolicki by mu się nie należał. Teraz każdemu się należy, jak psu buda. To jest też relatywizm moralny obecnego "kościoła" i jego kapłanów, którzy płyną z falami mainstreamowego szamba.


O Absolucji byl Pan laskaw slyszec? Abp Gdanski czuwal przy lozku umierajacego do samej smierci, wiec zakladam, ze absolucji i namaszczenia mogl udzielic. I podejrzewam, ze gdyby nie rozgrzeszyl zmarlego, to sam nie proponowalby (tak, to byla Glodziowa propozycja) pochowku w Bazylice.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:34:30 pm »

Absolucja jest możliwa w sytuacji, kiedy penitent jest przytomny. Z tego co wiem i co pisano w merdiach penitent był cały czas nieprzytomny, więc o absolucji raczej nie ma mowy.
"od nagłej a niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". Amen.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:37:56 pm »

Na Sądzie ostatecznym nie będziemy sądzeni z dobrych uczynków tylko z CAŁOŚCI naszego życia. To Pan Bóg nas osądzi.

No właśnie. Paweł Adamowicz pod osąd ludzki już nie podlega, a z przypominaniem wszelakich oskarżeń z przeszłości wypadałoby (przynajmniej w moim odczuciu) trochę odczekać.

Cytuj
Rudolf Hoss też był dobrym, kochającym mężem i ojcem, a mówi się o nim jako o zbrodniarzu.

Przyznam, że trochę nie chce mi się wierzyć, że porównał Pan śp. Pawła Adamowicza z Rudolfem Hessem...

Cytuj
Ale chowanie pod dywan jego (Adamowicza) wałków i przekrętów jest fałszowaniem rzeczywistości.

Domniemanych wałków i przekrętów. Zdaje się, że pomimo usilnych prób z różnych stron sceny politycznej i oskarżania Pawła Adamowicza o "wszystko z wyjątkiem nekrofilii, a i to jest tylko kwestią czasu" (wg. jego własnych słów), nie zostało mu udowodnione popełnienie żadnego przestępstwa. Nawet jeśli część tych oskarżeń w jakimś stopniu jest być może uzasadniona, to czy trzeba o tym mówić teraz?

Ech... nie wiem... może to tylko kwestia wrażliwości. Może rzeczywiście jestem "posoborowcem wyznającym chore zasady i relatywizm moralny", ale jakoś razi mnie pisanie w tym momencie źle o Pawle Adamowiczu.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:43:26 pm »

ad1. Dlatego go nie osądzam, tylko przytaczam całokształt ciemnej strony życiorysu p. Adamowicza.
ad2. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego podałem taki przykład. Równie dobrze mogłem podać śp. generała Franco, czy kogokolwiek innego, kto może wzbudza kontrowersje.
ad3. Nie zostało mu to udowodnione... No cóż, im wyżej siedzisz tym więcej masz przyjaciół, którzy chronią twoją dupę. Tak było, jest i mam nadzieję, że kiedyś nie będzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kamilek
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:48:48 pm »

.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:51:45 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2019, 13:05:34 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:52:44 pm »

W temacie Adamowicza to ile prawdy w tym że na lewo nie organizował WOŚP-u jako imprezy masowej, a będąc tam jako uczestnik z uwagi na poluzowane procedury dosięgła go śmierć z ręki zamachowca?
Wg dokumentów nie była to impreza masowa. Podobnie było we Wrocku i chyba w Szczecinie. Czy jest sobie winien? Pośrednio zapewne tak, ale to chyba totalny zbieg okoliczności. Nie wiemy tak naprawdę wielu rzeczy. Ktoś wyżej pisał o różnych teoriach nt. Stefana W. Prawdy nie dowiemy się zapewne nigdy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:53:55 pm »

Absolucja jest możliwa w sytuacji, kiedy penitent jest przytomny. Z tego co wiem i co pisano w merdiach penitent był cały czas nieprzytomny, więc o absolucji raczej nie ma mowy.
"od nagłej a niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". Amen.


Cos Panu swita ale nie do konca. 'Od naglej...' odnosi sie do takiej, kiedy kaplan nie zdazy sie pojawic przed smiercia, bo oczywiscie po smierci nie da sie rozgrzeszyc. Natomiast nie ma nigdzie napisane, ze nie mozna rozgrzeszyc nieprzytomnego. Sa pewne ogolne warunki, jak zal za grzechy, ktore penitent musi spelnic. I teraz jest moj ulubiony moment: jesli umierajacy jest znany jako katolik, ktory uczeszczal do kosciola, kaplan ma prawo rozgrzeszyc go w obliczu smierci nawet jesli nie jest przytomny.


Pomne tylko, ze to nie sama formulka 'ET EGO TE ABSOLVO A PECCATIS TUIS' rozgrzesza. Inaczej: nie da sie rozgrzeszyc bez formuly, ale samo wypowiedzenie formuly nie skutkuje jeszcze rozgrzeszeniem. Bo rozgrzesza (lub nie) sam Pan Bog. I nie nam osadzac w tej chwili.


Katolicki pogrzeb przysluguje kazdemu ochrzczonemu, ktory nie wystapil otwarcie przeciwko Kosciolowi. A sp. Prezydent Gdanska nie wystepowal przeciwko Kosciolowi, a jedynie wyrazal zgode na tzw 'marsze rownosci' i nawet w nich uczestniczyl, co NIE JEST wystapieniem przeciwko Kosciolowi Katolickiemu i prosze to w koncu zrozumiec.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:54:59 pm »

W temacie Adamowicza to ile prawdy w tym że na lewo nie organizował WOŚP-u jako imprezy masowej, a będąc tam jako uczestnik z uwagi na poluzowane procedury dosięgła go śmierć z ręki zamachowca?
Wg dokumentów nie była to impreza masowa. Podobnie było we Wrocku i chyba w Szczecinie. Czy jest sobie winien? Pośrednio zapewne tak, ale to chyba totalny zbieg okoliczności. Nie wiemy tak naprawdę wielu rzeczy. Ktoś wyżej pisał o różnych teoriach nt. Stefana W. Prawdy nie dowiemy się zapewne nigdy.


To nie prezydent byl organizatorem, ludzie, wy mozecie spojrzec w lustro? Bo o przyjeciu Komunii Swietej nie wspomne, bo moze Panstwu jezyki poparzyc...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:57:38 pm »

Jeśli wystąpienie i popieranie inicjatyw stojących w sprzeczności do nauczania Kościoła nie jest wystąpieniem przeciwko Kościołowi to proponuję Panu postawić sobie obrazek z Lutrem i prosić go o wsparcie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 16, 2019, 12:58:23 pm »

W temacie Adamowicza to ile prawdy w tym że na lewo nie organizował WOŚP-u jako imprezy masowej, a będąc tam jako uczestnik z uwagi na poluzowane procedury dosięgła go śmierć z ręki zamachowca?
Wg dokumentów nie była to impreza masowa. Podobnie było we Wrocku i chyba w Szczecinie. Czy jest sobie winien? Pośrednio zapewne tak, ale to chyba totalny zbieg okoliczności. Nie wiemy tak naprawdę wielu rzeczy. Ktoś wyżej pisał o różnych teoriach nt. Stefana W. Prawdy nie dowiemy się zapewne nigdy.


To nie prezydent byl organizatorem, ludzie, wy mozecie spojrzec w lustro? Bo o przyjeciu Komunii Swietej nie wspomne, bo moze Panstwu jezyki poparzyc...
A KTO był organizatorem? Kto zatwierdzał rodzaj imprezy?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 16, 2019, 13:00:46 pm »

Cos Panu swita ale nie do konca. 'Od naglej...' odnosi sie do takiej, kiedy kaplan nie zdazy sie pojawic przed smiercia, bo oczywiscie po smierci nie da sie rozgrzeszyc. Natomiast nie ma nigdzie napisane, ze nie mozna rozgrzeszyc nieprzytomnego. Sa pewne ogolne warunki, jak zal za grzechy, ktore penitent musi spelnic. I teraz jest moj ulubiony moment: jesli umierajacy jest znany jako katolik, ktory uczeszczal do kosciola, kaplan ma prawo rozgrzeszyc go w obliczu smierci nawet jesli nie jest przytomny.
Prosiłbym o potwierdzenie tego co Pan napisał w formie dokumentów Kościoła.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 16, 2019, 13:02:09 pm »

ad1. Dlatego go nie osądzam, tylko przytaczam całokształt ciemnej strony życiorysu p. Adamowicza.

To co Pan podlinkował, to nie jest w żadnej mierze życiorys Pawła Adamowicza, czy też jego "ciemna strona", a zbiór nigdy nie udowodnionych oskarżeń, oszczerstw i pomówień.

Cytuj
No cóż, im wyżej siedzisz tym więcej masz przyjaciół, którzy chronią twoją dupę. Tak było, jest i mam nadzieję, że kiedyś nie będzie.

Akurat ostatnimi czasy, to Paweł Adamowicz miał zdecydowanie więcej wysoko postawionych wrogów niż przyjaciół.

Cytuj
W temacie Adamowicza to ile prawdy w tym że na lewo nie organizował WOŚP-u jako imprezy masowej, a będąc tam jako uczestnik z uwagi na poluzowane procedury dosięgła go śmierć z ręki zamachowca?

Za to jaki charakter ma impreza odpowiada organizator (WOŚP). Dlatego Jerzy Owsiak wziął część odpowiedzialności na siebie, ponieważ powinien dopilnować, żeby w każdym miejscu imprezy WOŚP były zgłoszone jako impreza masowa (a nie np. "zajęcie pasa jezdni", bo tak prościej i taniej).

Tak czy inaczej, to co chciałem w tej sprawie napisać to już napisałem--z mojej strony pas. Kończę aktywność w tym wątku pocztówką z Gdańska...

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 16, 2019, 13:05:50 pm »

Ja zaś tak dla kontrastu wkleję Panu pocztówkę z Moskwy z marca 1953 roku.

i na tym również kończę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚP. Prezydent Gdańska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!