Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:18:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018  (Przeczytany 11372 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #60 dnia: Listopada 12, 2018, 14:48:15 pm »

W kwestii rozwadniania przekazu przez upaństwowiony marsz już mamy doskonały przykład. Hasło marszu "Bóg, Honor, Ojczyzna" okazało się nie do zaakceptowania na Nowogrodzkiej, a więc wymyślili swoje neutralne "Dla Ciebie Polsko". Telewizja publiczna oczywiście nie pokazywała hasła marszu niepodległości tylko cały czas eksponowała hasło marszu PiS. Wpisuje się w ten trend powtarzanie przez TVP o biało czerwonym marszu bez żadnych banerów. W takiej Szwecji wyzutej z wszelkich wartości, zostawiono ludowi same flagi, które wiszą na każdym domu.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #61 dnia: Listopada 13, 2018, 12:38:21 pm »

Obejrzałem wczorajszą propagandówkę pt. "W tyle wizji" - eksponowane "Dla Ciebie Polsko", na paskach "marsz biało-czerwony", zaraz potem informacja o ilości uczestników. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pominięte (albo tak zmarginalizowane, że łatwo można było przeoczyć - obejrzałem dość pobieżnie). Zatem zawłaszczanie w toku.

PS Nie wydaje mi się prawdopodobna teza o ustawce HGW - PAD, PMM. HGW musiała wiedzieć, że zakaz Marszu musi być uchylony przez sąd. Żeby tak się "podłożyć" musiałaby coś otrzymać w zamian od PiSu ("coś za coś" obowiązuje tu bezwzględnie). Na tę chwilę nie widzę tego. Może dowiemy się później. Wydaje się, że PAD+PMM postanowili skorzystać z przewidywanego zamieszania i przejąć Marsz, co dziś wydaje się skrajną nieudolnością z pijarowskiego p-ktu widzenia. Zostali jak przysłowiowy Himilsbach z angielskim i wybrnęli z problemu tak jak wybrnęli. Nie mogli przecież zaryzykować "pojedynku na frekwencję".
Teraz obawiam się raczej prób kupienia SMN i upaństwowienia Marszu w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 13:04:43 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #62 dnia: Listopada 13, 2018, 16:02:59 pm »

Cytuj
Teraz obawiam się raczej prób kupienia SMN i upaństwowienia Marszu w ten sposób.

Ano zobaczymy. Rebelyę kupiono dosłownie, za kilka etatów. Czy SMN też da się tak kupić?
Rebelyę, frondzię itp, kupiono na początku kadencji. 4 lata brania kasy i wejścia w układy to perspektywa skutecznie kusząca.
Na 100% PiS będzie próbował kupić chłopaków. Jak nie wszystkich to kilku aby monolit rozbić. A później będą stosowane środki tradycyjne w Polin: "pała i widelec" ;).

Cytuj
Hasło marszu "Bóg, Honor, Ojczyzna" okazało się nie do zaakceptowania na Nowogrodzkiej,

Bo celem jest Europa. A PiS to socjalistyczny, sanacyjny Żoliborz. Można klasykiem polecieć i powiedzieć "pieprzony Żoliborz" ;D

Warszawa to było i jest "miasto aparatu państwowego". Tu wszelkie capstrzyki, pochody rządowe da się zrobić. I się robi. Mnie zaczyna przeszkadzać to zmilitaryzowanie wszystkich świąt. Mamy już tak, że nie ma święta bez czołgów i wozów pancernych.

Tak z innej beczki: 11.11. po rzezi jaką była Wielka Wojna było "świętem pokoju". Politycy "lubieją" natomiast czołgi i armaty. Nie "lubieją" tylko służyć na wojnie. Zrobić sobie fotkę z czołgiem, to i owszem.
Weterani I wojny swiatowej często protestowali i nieuczestniczyli w rządowych obchodach we Francji w okresie międzywojennym. Mawiali, że 11.11. to święto końca wojny a nie wojny i zwycięstwa bo zwycięzców nie było.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #63 dnia: Listopada 13, 2018, 17:41:11 pm »

Pan Pentuer napisał;  "Obejrzałem wczorajszą propagandówkę pt. "W tyle wizji" - eksponowane "Dla Ciebie Polsko", na paskach "marsz biało-czerwony", zaraz potem informacja o ilości uczestników."

O la la! Nie mogę nie zareagować. Krytykuje pan mój ulubiony program. Wypraszam sobie.  :) Od poniedziałku do piątku czekam na "W tyle wizji". Może mnie pan oświeci co jest złego w tej "propagandówce" i poleci coś lepszego. W ogóle uważam TVP info za number one.
( A przy okazji - moje poglądy określam jako ultra-prawicowo -QUASI nacjonalistyczne. Z sympatią patrzę na Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską. Noo, tak troszeczkę per iocum dixi tantum)  POdyskutujemy o piltyce?  :) ;D
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 13, 2018, 18:51:43 pm »

W dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Warszawie odbył się marsz pod patronatem prezydenta, zorganizowany przez premiera i rząd. Na marszu odnotowano rekordową frekwencję – ponad 250 tys. osób.

Marsz „Dla Ciebie Polsko” odbył się w miejsce Marszu Niepodległości, po uprzednim porozumieniu rządu ze środowiskami narodowymi.


https://www.tvp.info/39927745/min-brudzinski-nie-zawlaszczymy-marszu-niepodleglosci


Bezczelne są...  8)
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #65 dnia: Listopada 13, 2018, 19:21:54 pm »

A na Zachodzie piszą, że nawet prominentni (!) biskupi brali udział w marszu:

https://www.churchmilitant.com/news/article/the-church-celebrates-polands-100th-anniversary

Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #66 dnia: Listopada 13, 2018, 20:08:26 pm »

Nic nie polecę, szanowny Panie @Fideliss, incompetens sum, gdyż odkąd z Domu Rodzicieli poszedłem "na swoje" (zaopatrzony w/g zapomnianego już dziś pewnie zwyczaju w stary portfel Ojca z symbolicznym groszem - "coby się za Tobą dziecko ten grosz zawsze toczył") nie oglądam TV ani niczego TV-podobnego. A było to ćwierć już wieku temu bez mała :). Nie używam też tzw. urządzeń mobilnych.

A na poważnie - jedyne dopuszczalne ustępstwo ze strony SMN to zgoda na honorowy patronat Prezydenta RP. Oczywiście uczynią jak zechcą, niestety jak dotąd tzw. gestu dobrej woli z "tamtej strony" nie widzę. Może będzie...

Najlepszy komentarz - Państwo ma organizować odprawę wart, paradę wojsk, a nie manifestacje. Ludzie mają się sami organizować, a nie łazić jak owce za krawaciarzami bijącymi się o synekury dla kumpli i pociotków. - via https://twitter.com/gibon102/status/1062259912426876928

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #67 dnia: Listopada 13, 2018, 20:28:43 pm »

Z PiS jak widać nie można negocjować, to polityczna bandyterka, ludzie złej woli i wyznawcy filozofii TKM.  W sieci ktoś napisał całkiem ciekawy pomysł jak zniechęcić PiS do przejęcia marszu. Mianowicie, nakreślić wizję ICH marszu na którym płonie nie jedna ale całe kłęby flag unijnych (oczywiście nie oficjalnie ale rozkręcając oddolną inicjatywę społeczną) i wszystkie telewizje świata transmitujące ten piękny widok. Skoro tak bali się fotek w tle rac i flag ONRu to może pomyślą.  ;)
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 13, 2018, 21:07:30 pm »

Z PiS jak widać nie można negocjować, to polityczna bandyterka, ludzie złej woli i wyznawcy filozofii TKM.  W sieci ktoś napisał całkiem ciekawy pomysł jak zniechęcić PiS do przejęcia marszu. Mianowicie, nakreślić wizję ICH marszu na którym płonie nie jedna ale całe kłęby flag unijnych (oczywiście nie oficjalnie ale rozkręcając oddolną inicjatywę społeczną) i wszystkie telewizje świata transmitujące ten piękny widok. Skoro tak bali się fotek w tle rac i flag ONRu to może pomyślą.  ;)

Panie @makumba, proszę trochę powagi i mniej zacietrzewienia! Jakąż to korzyść odniósłby nasz kraj, gdyby szczujnie całego świata (z nowojorskimi grandziarzami na czele) otrzymały na tacy, i to za darmo!, taki dowód (no dobrze, pseudo dowód) na faszyzm w Polsce? Nie wiem kim jest pan R. Bąkiewicz z SMN, ale mam nadzieję, że też to rozumie, skoro w jakimś lewackim medium (RynszTOKFM?) zapewniał, że będą eliminowali z Marszu wszystko, co ma konotacje jednoznacznie faszystowskie. Oczywiście już w/g pewnych tzw. patriotów "zdradził", "poszedł na układ" itd.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 13, 2018, 21:36:29 pm »

Humor -  J.Daniels i Marsz Niepodleglosci:

1.
Cytuj
.  Znany żydowski działacz związany z obecnym obozem rządzącym Polską Jonny Daniels skomentował dla „Wall Street Journal” Marsz Niepodległości.

„Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec od tego marszu” – powiedział Jonny Daniels, którego dziennikarz „Wall Street Journal” określa jako „konserwatywnego doradcę rządu” PiS. Daniels stwierdził także, że po tym gdy zaproponował delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, które są organizatorami Marszu Niepodległości zaczął otrzymywać groźby pozbawienia życia. „Ludzie się boją i to nie jest miejsce, w którym Polska powinna być w setną rocznicę niepodległości Polski” – ocenił Daniels.


2. Daniels dzwoni do Onetu:

https://prawy.pl/82360-niespodziewany-telefon-podczas-rozmowy-weglarczyka-z-bosakiem/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 13, 2018, 21:39:53 pm »

Panie @makumba, proszę trochę powagi i mniej zacietrzewienia! Jakąż to korzyść odniósłby nasz kraj, gdyby szczujnie całego świata (z nowojorskimi grandziarzami na czele) otrzymały na tacy, i to za darmo!,

Ooooooo! O to chodzi, niech PiS się nad tym zastanowi, czy tego właśnie chcą.  :)


Uważam, że organizatorzy zachowali się godnie i nie popieram żadnych narwańców.  Zaznaczę też, że jako konserwatywny liberał nigdy wcześniej nie głosowałem na partie narodowców. Po prostu nie znoszę obłudy i zakłamania, cech  które partia rządząca przyswoiła sobie już chyba na dobre.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 21:46:07 pm wysłana przez makumba » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 13, 2018, 22:40:34 pm »

Na Twitterze przeczytałem, że szef MSW złożył podziękowanie dla policji i innych państwowych służb za wzorowe zabezpieczenie Marszu. Straż powołana przez SMN została przez pana ministra pominięta. Jeśli to prawda to co to ma znaczyć? Czy nie przymiarki przed złożeniem Stowarzyszeniu MN tzw. propozycji nie do odrzucenia?

@makumba
Zapewne znane jest Panu powiedzenie, przypisywane podobno Bismarckowi, o tym, czego przyzwoity człowiek oglądać nie powinien. Otóż taki człowiek nie powinien oglądać tego, jak się robi kiełbasę, i jak się robi politykę. Zbyt wielu rzeczy po prostu nie wiemy, jak się nie należy do służb specjalnych ( :D) albo nie jest się dziennikarzem z dostępem do tzw. przecieków (które też mogą być przecież mylące) to nie ma się dostępu do informacji niejawnych. Stąd dywagacje takie i owakie.

Już przeczytałem na Twitterze, że zakaz Marszu wydany przez HGW, zeznania D. Tuska przed komisją d/s Amber Gold, rozpętanie afery w KNF w związku z Getback, osławiony Lewandowski (ten "prywatyzator", nie piłkarz  ;D ) w Łodzi, były powiązane w pewien misterny plan, mający doprowadzić w efekcie do przekształcenia Marszu w Majdan w W-wie. I na to D. Tusk przybywa jako wybawiciel. Jak dwa lata temu (pamiętacie Państwo ówczesny tzw. Ciamajdan?) Akcja PAD+PMM zapobiegła temu. Absurd? Spiskowa teoria? Pan Fideliss chciał podyskutować o polityce. Zatem Voilà  ;)

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 13, 2018, 23:18:14 pm »

Jak tylko usłyszałem o zapowiedziach przejęcia tegorocznego marszu, od razu ustawiłem zlecenie stałe na rzecz SMN. Edmund  Burke napisał kiedyś, że do zwycięstwa zła wystarczy aby dobrzy ludzie nic nie robili. Także dobrzy ludzie także Wam polecam choćby tą formę wspierania chłopaków, którzy nie robią tego dla kasy.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 13, 2018, 23:48:54 pm »

Tymczasem:
Nie wiem, czy do działu Humor nie pasowałoby bardziej:

#TrollingRoku Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę wysokości 5 tysięcy zł. w celu rozpoznania sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej. Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej z polecenia prezesa MW zgłosił go i czeka na odbiór nagrody
via - https://twitter.com/Narodowcy_net/status/1061993072576417792

I potwierdzenie -
Jeśli to prawda, że @Policja_KSP w imię podlizania się swoim mocodawcom ma zamiar ośmieszyć się jeszcze bardziej, proponując zarzut stworzenia zagrożenia dla życia stopieniem flagi UE... to będzie pyszny proces!

A tymczasem proszę o 5 tys PLN, bo będziemy się o nie ubiegać!

via - https://twitter.com/przebitkowski/status/1062408100576149504

Brak słów >:(
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 23:55:31 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 14, 2018, 02:35:08 am »

Film "Niepodległość" - https://ninateka.pl/film/niepodleglosc-krzysztof-talczewski
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!