Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:22:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018  (Przeczytany 11371 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« dnia: Listopada 07, 2018, 16:17:28 pm »

Jak pewnie Panstwu wiadomo, HGW w ostanich podrygach swojej wladzy nad stolica, zakazala Marszu Niepodleglosci. Zastanawiam sie, czy na naszym forum jest ktokolwiek, kto zgadza sie z ta decyzja :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 07, 2018, 17:35:13 pm »

Eee tam, użytkowników forum bardziej interesuje jak Kuria rok temu zakazała Mszy Trydenckiej przed Marszem Niepodległości... PO&biskupi razem przeciw Tradycji i patriotom.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 07, 2018, 17:36:24 pm »

Eee tam, użytkowników forum bardziej interesuje jak Kuria rok temu zakazała Mszy Trydenckiej przed Marszem Niepodległości... PO&biskupi razem przeciw Tradycji i patriotom.


Jasne, ale jednak to dosc wazna decyzja, w kontekscie 100-lecia odzyskania Niepodleglosci
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 07, 2018, 18:31:50 pm »

O la, la! Widzę, że Forum zaczyna się "rozhermetyzowywać". Tematy polityczne się pojawiają. I bardzo dobrze. Lat temu wiele poleciłem to forum znajomemu z naszej przedsoborowej opcji. . Reakcja? "Eeeee tam , ciągle o tym samym. Kółko sfrustrowanych ministrantów"  , ciągle o tych kurialnych układach. ".

Od polityki nie uciekniemy. Wszystko jest polityką. A czy nasz Zbawiciel nie wdawał się w politykę?

Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 07, 2018, 20:41:54 pm »

https://marszniepodleglosci.pl/

Strona Marszu też została "zabezpieczona". Chyba przez inne krasnoludki.

PS Teraz (20:58) działa.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2018, 20:59:46 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 07, 2018, 21:51:48 pm »

PiS zorganizował skok stulecia.

W słowniku ludzi żyjących sakramentalnie nie ma wyrażeń opisujących rozmiary tej beznadziejnej bezczelności.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 07, 2018, 23:30:11 pm »

Już rok temu pisałem, że PiS ma rok żeby coś zrobić: oskarżyć narodowców o pedofilię, terroryzm - spalić kolejną budkę pod ambasadą etc.

Nie ma miejsca na inicjatywy niezależne w państwie totalniackim. Pozostaje mieć nadzieję, że Marsz ruszy o 14-tej a reżymowy pochód o 15-tej.
Czy msza pod Sejmem ma być w rycie trydenckim? Bo plenerowość tej Mszy chyba wskazuje na to, że będzie to raczej fsspx. Na Nyczu już chyba narodowcy położyli lachę.

Cytuj
W słowniku ludzi żyjących sakramentalnie nie ma wyrażeń opisujących rozmiary tej beznadziejnej bezczelności.
pięknie powiedziane.
Wydaje mi się jednak, że nadchodzą czasy gdy o tej bandzie trzeba mówić dosadnie. Zmiana idiolektu zmieni świadomość obywateli (tak sobie mądrze wykombinowałem).
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2018, 23:38:03 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 08, 2018, 10:11:59 am »

Szykowaliśmy się na rodzinny wyjazd w tym roku.
Flagi były przygotowane, dzieciaki nakręcone,....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 08, 2018, 11:15:54 am »

Szykowaliśmy się na rodzinny wyjazd w tym roku.
Flagi były przygotowane, dzieciaki nakręcone,....


PAD organizuje marsz w tym samym miejscu i czasie :) Aczkolwiek mysle, ze moze byc niebezpiecznie. Pani prawie-byla prezydent bedzie winna, jesli wydarzy sie cokolwiek niebezpiecznego moim zdaniem. Nakreca niepotrzebne, negatywne emocje...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 08, 2018, 11:35:10 am »

Msza polowa fsspx ? Miałem leprze zdanie o MN.  :o 



Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 08, 2018, 12:04:49 pm »


Szokujaca informacja wyszla z KEPskiego ciala wczoraj! Bp Balabuch wydal pro memoria dotyczace zasad obowiazujacych przy wyborze liturgii, formularza, czytan i koloru szat z okazji Swieta Niepodleglosci. Wszystko w NOM-omowie, ale jednak to cos milego, ze jest ktos kto dba o minimum poprawnosci liturgicznej. Milo, milo.


http://diecezja.bydgoszcz.pl/wp-content/uploads/2018/11/PRO-MEMORIA-PDF.pdf

Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 08, 2018, 13:13:32 pm »

Msza polowa fsspx ? Miałem leprze zdanie o MN.  :o

No przecież "księża patrioci" z KEP nie odprawią Mszy z okazji 11 listopada bo tak jak w zeszłym roku Nadprezydent  Daniels zabronił  :)

W Amiens we Francji msza polowa pod zamkniętymi drzwiami katedry jest odprawiana już chyba 30 może 40 lat. My dopiero zaczynamy. Wszystko dopiero przed nami. Wystarczy popatrzeć na kraje zachodnie.

Zawsze przy takich okazjach przypomina mi się niezapomniana scena z Klossa - Stawki większej niż życie "wielka wsypa". Wspaniała gra aktorska Wołłejki jako gestapowca. Wspaniały dialog z więźniem. "Czy jest pan rozsądnym katolikiem, panie Sokolnicki?"  :)
Od 20:20 sek.
https://www.cda.pl/video/20820908b

Cytuj
Pani prawie-byla prezydent bedzie winna,

HGW winna? przecież to ustawka z PiSem.
Ludziom PAD ust nie zaknebluje podczas marszu, chociaż po UD-eku można i tego się spodziewać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2018, 13:17:36 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 08, 2018, 14:33:05 pm »


Cytuj
Pani prawie-byla prezydent bedzie winna,

HGW winna? przecież to ustawka z PiSem.
Ludziom PAD ust nie zaknebluje podczas marszu, chociaż po UD-eku można i tego się spodziewać.


Czy zakazanie marszu zakneblowaloby usta ludziom? Mysli Pan, ze ludzie by nie wyszli? I tak by wyszli. I to wyszli by Ci najbardziej radykalni, w dodatku bardzo wk...ni.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 08, 2018, 14:43:27 pm »

We Wrocławiu zakaz Marszu uchylony przez sąd - https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/83156/Prezydent-Wroclawia-przegral-w-sadzie-Marsz-narodowcow-moze-przejsc.html

via - https://twitter.com/DoRzeczy_pl/status/1060519126987358208

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że z zakazem w W-wie będzie podobnie.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 08, 2018, 15:06:43 pm »

Obawiam się spektakularnych prowokacji i potem spektaklu kilku tygodni przerzucania się winą...
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodleglosci 2018 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!