Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 22, 2021, 17:09:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
224649 wiadomości w 6490 wątkach, wysłana przez 1622 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Joanna K.
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego  (Przeczytany 6044 razy)
michal260189
aktywista
*****
Wiadomości: 1192

« Odpowiedz #45 dnia: Wrzesień 30, 2018, 20:12:22 pm »

Kler -#SzybkieRecenzje Osoba niewierząca zaorała "Kler"  8)
https://www.youtube.com/watch?v=JUbNk_S8bck&t=18s
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3266


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #46 dnia: Październik 01, 2018, 00:40:47 am »

Nie o filmie lecz o dyskusjach wewnątrzkościelnych. także w kontekście trydentyzmu:
Karoń u Roli
https://www.youtube.com/watch?v=8q3z5hcRDqk&feature=youtu.be&t=7m53s
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2658

« Odpowiedz #47 dnia: Październik 01, 2018, 09:01:32 am »

Nadal nie oglądając filmu - im więcej czytam/słucham komentarzy osób przychylnych i nieprzychylnych, wierzących i niewierzących, anty- i pro- kościelnych, prawicowych i lewicowych tym bardziej... Utwierdzam się w tym co napisałem u początków tego wątku (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9734.msg216880.html#msg216880).

Zorientowałem się, że z filmów reżysera oglądałem tylko dwa - "Różę" i "Pod Mocnym Aniołem" (drugi nawet w pewnej mierze mi się podobał - pewne alkoholowe stwierdzenia z niego odnosiłem nawet ironicznie do światka tradycyjnego, chyba akurat nie tu na forum). Z tego co się orientuję po komentarzach to o tyle "źle" wyszło twórcy z "Klerem", że zdążył się trochę "zużyć" pod względem artystycznym - wielu się zmęczyło pewną powtarzalnością cech jego filmów, co częściej widzę w komentarzach traktujących od strony bardziej artystycznej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4777

« Odpowiedz #48 dnia: Październik 01, 2018, 11:11:24 am »

Międlar u Roli min. o filmie KLER od 23:45 i od 27:10

https://www.youtube.com/watch?v=KK1E95Wqajk
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7238

« Odpowiedz #49 dnia: Październik 01, 2018, 12:18:34 pm »

Dla pana Międlara film "Kler" to na to jak na lato, sam to robi w każdy możliwy sposób i przy każdej okazji.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4777

« Odpowiedz #50 dnia: Październik 05, 2018, 10:34:53 am »

Opada kurz bitewny po pierwszym tygodniu wyświetlania filmu Kler.
Szacuje się, że liczba widzów do końca weekendu osiągnie 1,5 mln (co dziesiąty pracujący Polak!). Jest to rekord od czasu 1989 r. Kler pobił nawet Gwiezdne Wojny, choć produkt, pomijając jego groteskowo-paszkwilową formę, jest filmowo słaby.
Smarzowski stracił szansę na dobry filmowy dramat. Gdyby za temat wziął się Feliks Falk na pewno wyszłoby co innego.

Ale wszystko to głupstwo.
Światła trochę na awanturę z Klerem wpuściło Polskie Radio Pr.1. Usłyszałem bowiem rozmowę, w której padają następujące słowa, znane z tzw prawicowego dyskursu: "Nie będzie nam (Smarzowski - przypis mój) Kościoła oczyszczał. Związki Partnerskie zaakceptujemy wtedy kiedy uznamy za stosowne"
PiS - prawica nie zastanawia się "czy zaakceptować" ale "kiedy zaakceptować".

Tak jak mówił min. Czaputowicz do europejskich partnerów - polskie społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na zmiany.
Najlepiej jak impuls do "pójścia do przodu" wyjdzie właśnie od "ludu". "Kler" przyśpieszy "pójście do przodu" na kilku kierunkach. Ani Ryś ani Nycz nie narażą się ludowi wprowadzając "elementy postępu" - homo śluby, imigrantów, wypłatę roszczeń etc. Natomiast gdy "lud" tego zażąda, oni się milcząco przychylą w myśl posoborowej zasady Vox populi vox Dei.
Sprawa jest dość pilna, ponieważ polskie pary homo, zaślubione w innych krajach czekają na wjazd do Polski i złożenie papierów w urzędach. PiS chce "ruszyć ku postępowi" ale nie chce być inicjatorem takich działań.
Tak się złożyło, że Bergoglio w październiku chce wydusić głos "za postępem" na Synodzie. W Polin sfinansowano z pieniędzy podatnika film. Homo pary czekają na przylot do kraju. Biskupi czekają na dokumenty posynodalne i "głos ludu w społecznej dyskusji". PiS jest naciskany przez towarzyszy z Brukseli i czeka na zielone światło od "naszych pasterzy".

Przecież coś z tą Polską i ciemnym ludem trzeba zrobić do ciężkiej cholery! Aż wstyd pojechać na Zachód i pokazać polski paszport!  ;D

Tymczasem spocony bp.Mordowicz oraz premier Dupczyński dopinają przy wódce ostatnie zmiany w ustawie cmentarzowej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #51 dnia: Październik 08, 2018, 15:49:42 pm »

Zastanawiam się, czy nie jest to najbardziej sensowna wypowiedź na temat filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=oBizRt8IU6I#t=33m30s

Posłuchać przynajmniej z 5 minut. Nie brać pod uwagę specyficznej osobowości prelegenta - wyłapać sens jego wypowiedzi.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4777

« Odpowiedz #52 dnia: Październik 08, 2018, 17:27:08 pm »

b. ksiądz Międlar o filmie KLER; recenzja po obejrzeniu filmu. Ciekawie wyjaśnia szczegóły filmu. Warto przeczytać.

Miałem napisać recenzję z filmu. Zrobił to lepiej Międlar. W 90% zgadzam się z nim. Stracona szansa. Smarzowski spalił temat. I to se już ne wrati.
Powstał groteskowy publicystyczny film, dramat - ale i paszkwil. Dziełem nie jest, bo jest szyty pod dyktando lewicy. I te szwy widać. Ale sam temat był ważny. Może gdyby wziąć nożyczki, niepotrzebne rzeczy - groteskowe wyrzucić a z odrzuconych taśm coś wstawić... byłby dobry dramat.

Niektóre fragmenty są groteskowe - połączenie komedii i dramatu - niepotrzebne. Mechanizmy pokazane są ok. Można nawet powiedzieć, że przedstawił niektóre praktyki ulgowo.
Na koniec: Smarzowski w sposób niezamierzony zakpił z homoseksualistów. Po pewnym czasie Salon Smarzowskiemu przykopie. Zostali przedstawieni karykaturalnie a publiczność się śmiała.

http://jacekmiedlar.pl/2018/10/05/j-miedlar-recenzuje-kler-fikcja-czy-rzeczywistosc/


Cytuj
Lisowski to w mojej ocenie odpowiednik ks. Mirosława K., który przez lata, za czasów kard. Stanisława Dziwisza, był odpowiedzialny za sprzedaż relikwiarzy z krwią Jana Pawła II. Inwestorów pozyskiwał z Polski i zagranicy. Postawiona koperta z pieniędzmi „miała się nie przewracać” – to taka jałmużna za krew świętego. Przelewy z zagranicy dokonywano najczęściej przez Polish & Slavic Federal Credit Union. Tam nikt nie robił żadnych kłopotów. Co prawda Smarzowski nawet o tym nie wspomniał, ale była jedna scena, która dobrze pokazywała, jak w kurii krakowskiej kupczono wizerunkiem Jana Pawła II. Lisowski, żeby pozyskać papiery na swojego oponenta, „przekupił” pana Edwarda, miłośnika Jana Pawła II, książką z podpisem papieża-Polaka. Oczywiście, podpis został przez niego podrobiony.

Każdy ksiądz-pedofil, o którego istnieniu słyszałem lub którego znam osobiście, to homoseksualista. Ba, w kuriach diecezjalnych jest obecne lobby homoseksualne i są to księża, którzy naprawdę mają wiele do powiedzenia, a nie – jak zaprezentował to Smarzowski – jakiś marginalny przypadek dwóch młodych kurialistów kłócących się lub dowcipkujących na korytarzu. Smarzowski nie miał jednak odwagi tego pokazać, ponieważ zapewne zostałby oskarżony o przedstawienie homoseksualizmu w negatywnym świetle, a środowiska lewicowe, które entuzjastycznie przyjęły jego film, miałyby twardy orzech do zgryzienia, co z tym fantem począć.

Ksiądz Trybus – jeden z wielu

W pewnym sensie takich jak on jest na pęczki. Proboszcz ubogiej parafii na wsi. Nie ma pomocnika. No poza, oddaną gospodynią, Hanią, a w istocie kochanką, której się zwierza, że „nie chodzi o to by zebrać pieniądze, ale po to by były zbierane”. Ma świadomość, że jego – jako proboszcza – kuria będzie rozliczała z przychodów, a nie z liczby nawróconych. o tym mówią proboszczowie. Wizyta kanoniczna bp-a to nie wizyta kanoniczna tylko "komornicza"Dlatego duszpasterstwo ma w nosie i nie boi się podawać wysokich stawek za usługi parafialne. Z funduszu parafialnego bierze tyle ile mu potrzeba. Nie prowadzi żadnej kartoteki z finansami. Istotne, żeby tylko spłacić haracz (należne dla diecezji), a parafianom wciąż wmawiać, że trwa zbiórka „na remont rynien”. Zabawne są spotkania wikarych z proboszczem, który przez kolędą wymyśla, na co organizować zbiórkę: na remont nowych ławek, czy na farbę świeżo wymalowanych ścian… Tak jest i kropka. Smarzowski nie minął się z prawdą.

W filmie został poruszony jeszcze jeden wątek. Fundusz alimentacyjny dla księży. Oficjalnie on nie istnieje. Jednak każda kuria, czy to diecezjalna, czy to zakonna, ma jakąś wydzieloną pulę pieniędzy, którą wspomaga kapłanów, którym – jak to się mówi wśród księży – potknęła się noga i zaliczyli „wpadkę”. Smarzowski jednak nie wspomniał o istotnym fakcie, czyli o tym, że kurie wolą tolerować związki homoseksualne wśród duchownych czy też przymykać oko na gejowskie randki, podczas których księża dają upust swoim żądzom, gdyż z takich związków nie zrodzi się nic, co by obciążało kurialny budżet. Tego jednak Smarzowski nie pokazał. Strach przed lewacką dezaprobatą czy kiepski informator?

PS
W niedzielnym programie redakcji katolickiej PR Pr. 1. zaproszony Jezuita powiedział, że w seminarium KLER bedzie pokazany klerykom.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2018, 18:08:15 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!