Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:52:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego  (Przeczytany 8966 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Września 21, 2018, 16:59:50 pm »

Artur Zawisza:
Cytuj
Na koniec jednak zapytam, gdzie są katoliccy i konserwatywni Smarzowscy, by kręcić filmy równie sugestywne, a bardziej sprawiedliwe?

Chętnie odpowiem Arturowi Zawiszy:

Katolicy i konserwatywni Smarzowscy w tym samym czasie nakręcili kilkaset kilogramów filmów z cyklu "Jak Karol został Papieżem" oraz 100 tyś km reportaży ze ŚDM. Wszystkie te taśmy ociekają melasą, mdli od niej.
Warto dodać, że ich filmy były także jednostronne i nieobiektywne oraz, że dostały państwowe dotacje w tym od TVP.

Oprócz konserwatywnych Smarzowskich mamy "chrześcijańskiego muzyka tysiąclecia": Lutosławskiego? Pendereckiego? Henryka Mikołaja Góreckiego? Nie, Rubika stręczonego w każdej diecezji jak szare mydło.

Parafrazując głupi żart o partyzantce w Wielkopolsce, można powiedzieć, że konserwatywni Smarzowscy nie nakręcili filmu o molestowaniu kleryków i rebelii biskupów przeciw Benedyktowi XVI i MP SP bo ... biskupi na to nie zezwolili. A jak wiadomo: primum bądź posłuszny.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #16 dnia: Września 21, 2018, 17:14:22 pm »

Cały wywiad z http://wyborcza.pl/7,101707,23933875,smarzowski-o-klerze-i-grzechach-kosciola-ksieza-w-polsce.html

Smarzowski o "Klerze" i grzechach Kościoła. "Księża w Polsce są poza prawem, choć różnią się od nas tylko noszeniem sutanny"
WYWIAD Tadeusz Sobolewski
18 września 2018 | 06:00


Cytuj
- Jestem tylko reżyserem. Ale chciałbym, żeby system finansowania Kościoła był jawny, księża pedofile trafiali do więzienia i żeby polski Kościół wziął wreszcie odpowiedzialność za ofiary - mówi Wojciech Smarzowski. We wtorek 18 września na festiwalu w Gdyni premiera "Kleru", najgłośniejszego polskiego filmu tej jesieni.
Wojciech Smarzowski – rocznik 1963. Reżyser filmów „Wesele”, „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”. Jego poprzedni film, „Wołyń” (2016), prezes TVP Jacek Kurski wyróżnił na festiwalu w Gdyni specjalną nagrodą.


Tadeusz Sobolewski: „Kler” będzie polskim „Spotlight”? Oscarowy film z 2015 r. opowiadał o pedofilskim skandalu w amerykańskim Kościele.
Wojciech Smarzowski: To inna sytuacja. Trzeba pamiętać o tym, że w żadnym kraju Kościół sam z siebie nie oczyścił się z win. Musiała być pomoc państwa, instytucji świeckich. Zresztą „Kler” nie jest filmem tylko o pedofilii. Ważne było dla mnie, aby zrobić film o ludziach, których wyróżnia tylko to, że noszą sutanny. Są trzy wektory napędzające tę historię: żądza pieniędzy – chciwość, żądza władzy, no i żądza seksualna.

A skoro od tego zaczęliśmy, zajmijmy się tym grzechem. Badania w Niemczech, które przeprowadziły świeckie komisje na zlecenie episkopatu, wykazały, że wśród księży jest 4 proc. pedofilów. Ale tam episkopat dostarczał archiwa komisjom. W Australii episkopat udostępnił wszystkie kościelne archiwa i wyszło, że to 7 proc. U nas oczywiście żadnych badań nie było, ale nawet jeżeli tylko – jak w 2014 r. stwierdził papież Franciszek – 2 proc. wszystkich księży jest pedofilami, to i tak mniej więcej 600 pedofilów w sutannach chodzi codziennie między naszymi dziećmi.

Co może zmienić film?
– Kiedy kończyłem „Kler” dwa tygodnie temu, miałem wiele sygnałów, żeby pokazać film księżom na zamkniętych pokazach. Dostawałem wiadomości od „grupy księży gotowych do dialogu”. I złapałem się za głowę. Bo przecież nie ja powinienem być partnerem takiego dialogu. A oni powinni być do niego gotowi w 2013 r., kiedy Ekke Overbeek, holenderski dziennikarz, wydał książkę „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”. Partnerem w tym dialogu powinna być fundacja Marka Lisińskiego Nie Lękajcie Się.

Więc nic się nie stanie?
– Powtórzę: polski Kościół sam siebie nie oczyści. Wasze artykuły, mój film to są krople, które drążą skałę. No i młodzi będą odwracać się od Kościoła, to też będzie bolesne.

Spisek w Watykanie. Za co chciano obalić Franciszka? Watykanista Jacek Pałasiński o kulisach sprawy

Bałem się trochę tego filmu, zwłaszcza po obejrzeniu zwiastuna, który jest mylący. Różni ciekawi księża przewinęli się przecież przez nasze życie. Tak już jest, że w Polsce ksiądz wzbudza jakieś nieokreślone poczucie wdzięczności, właściwie nie wiadomo za co. Jakby przynosił prezent od Pana Boga. Taki dziecinny atawizm, posunięty czasem do karykatury. Mama mojego przyjaciela w dzieciństwie myślała, że ksiądz nie załatwia potrzeb fizjologicznych. Pan nie odczuwał takiego atawistycznego szacunku dla księży?
– Nigdy. Jestem ateistą, wpatrzonym trochę w kosmos, w naukę, w naturę, ale niewierzącym. Aha – dodam, że żaden ksiądz mnie nie skrzywdził.

Kiedy pan zaczął myśleć o tym filmie?
– Chyba tak naprawdę już wtedy, kiedy moje dzieci poszły do szkoły i gdy zobaczyłem, jaka jest pozycja księdza w szkole publicznej, ile jest lekcji religii. Kościół pierze mózgi dzieciom i wychowuje ich w przesądach. Potem doszły afery pedofilskie, wieści o przekrętach finansowych. Do tego każda uroczystość państwowa zaczyna się mszą. Staliśmy się też mistrzami w budowaniu coraz wyższych krzyży. Nazbierało się. Potem dwa lata pisania scenariusza z Wojtkiem Rzehakiem – nasycanie się informacjami, książkami. Rozmowy.


Skąd czerpaliście wiedzę o zakulisowym życiu księży? To świat jeszcze nieodkryty.
– Mieliśmy konsultantów. Żeby opowiedzieć o instytucji od środka, musieliśmy umiejscowić akcję w trzech miejscach: kurii, dobrze prosperującej parafii w średnim mieście i w skromnej parafii. Szybko zdecydowałem, że księdza z parafii „średniej” powinien zagrać Arek Jakubik. Po naradzie z Magdą Szwarcbart, reżyserką castingu, przewrotnie zaproponowałem Jackowi Braciakowi, żeby zagrał karierowicza z kurii. Po tym filmie widzowie będą inaczej patrzeć na Jacka, którego dotychczasowe role predysponowały raczej na wiejskiego proboszcza niż księdza, dla którego kuria to tylko przystanek w drodze do Watykanu. No i gdyby to Robert Więckiewicz zagrał karierowicza, a nie pijącego księdza z prowincji, od razu wiedzielibyśmy, że gra znaczonymi kartami.


Znałem swoich aktorów, scenariusz był precyzyjny. Nie zadawali za dużo pytań. Na planie musiałem tylko pilnować, w jakim stanie emocjonalnym znajdują się w danej scenie. Byłem kierownikiem od pilnowania tych stanów. Mam szczęście, że pracuję z tak dobrymi aktorami.

Janusz Gajos, arcybiskup Mordowicz, jest postacią innego rzędu, jak z drapieżnych satyr.
– Jego osobowość dodaje filmowi rangi. Zabawne, że pewien arcybiskup, o czym mi doniesiono, po obejrzeniu zwiastuna rozpoznał w postaci Gajosa siebie. Ale „Kler” to fikcja. Postacie i zdarzenia są wymyślone. Tylko budulec wzięliśmy z życia.

Tadeusz Sobolewski
Czytaj także:
Zaczyna się festiwal w Gdyni. Czy "Kler" złamie tabu i podzieli widownię kolejnym murem?
Myślę, że księża w cywilu będą masowo oglądać ten film, odłączeni od kultu, bez przyklęku. Dla prawdy szczegółu.
– Jeszcze musimy powiedzieć o grzechu hipokryzji. Na przykład księża potępiają homoseksualizm, a mają w swoich szeregach sporą rzeszę gejów.

Wiele uwiera mnie w naszej codzienności. Tym razem padło na instytucję Kościoła. Bo założyłem sobie, że nie będę dotykał wiary. To nie jest film antyreligijny.

Od pierwszych minut filmu cytuje pan zdania, które mogłyby paść, i pewnie padną, przeciwko „Klerowi”. W rodzaju: Kościół jest święty, ale składa się z grzeszników.
– Czasy mamy takie, że wystarczy otworzyć okno albo włączyć telewizor, by je usłyszeć. Kiedyś potrzebowałem jakiejś mądrości kościelnej, włączyłem dyktafon w telefonie i Radio Maryja. Po minucie miałem już to zdanie, które chciałem, i tekst przerzuciłem do filmu.

Celibat...
– Ciekawy wynalazek. Co się dzieje w głowach takiej rzeszy facetów zmuszonych do hamowania popędu?

Słuchałem kiedyś kazania, akurat w kościele w Hiszpanii. Ksiądz mówił, że zarzuty o tolerowanie pedofilii to spisek zepsutego, niemoralnego świata przeciw Kościołowi. Te same argumenty znalazłem w „Klerze”. Że Kościół jest nie tylko święty, ale jest jak matka, a matki się nie krytykuje. Że jest domem rodzinnym. I ostatni, miażdżący argument: Kościół to Polska. Kto uderza w Kościół, uderza w ojczyznę.
– To są zdania, które Kościół opanował do perfekcji. Mają zatuszować winy Kościoła, pomniejszać je, odwracać uwagę, rozmazywać.

Ale świadomość tego, co dzieje się za kulisami, jest w Polsce bardzo świeża.
– Pamiętam, jak zobaczyłem nagranie Sinead O’Connor drącej w 1992 r. w „Saturday Night Live” zdjęcie Jana Pawła II. Ja, ten niewierzący, pomyślałem sobie: jednak trochę grubo...


Oczywiście, dziś już lepiej rozumiemy, dlaczego to zrobiła. Wtedy Kościół w Irlandii miał taką pozycję, jaką ma dziś w Polsce. Czyli stał poza prawem. A jak teraz wygląda Irlandia? Zamknięte seminaria, przegrane referendum aborcyjne, radykalny spadek liczby wiernych.


Czytaj także:
Reżyser "El Club", hitu Berlinale: Kościół bardziej boi się dziś mediów niż piekła [ROZMOWA]
Było kilka bardzo dobrych filmów na ten temat, przede wszystkim „Wątpliwość” z Meryl Streep i Philipem Seymourem Hoffmanem z 2008 r. i „El Club” z 2015 r. – film z Chile, gdzie tamtejszy Kościół też tuszował pedofilię, co niedawno skończyło się bezprecedensową dymisją wszystkich biskupów. Ale dopiero „Spotlight” – opowieść o odkrywaniu przez dziennikarzy „Boston Globe” zakrojonej na wielką skalę akcji tuszowania pedofilii w archidiecezji bostońskiej – pokazał pełną skalę zła.

Sporo jest reportaży, książek, informacji o zepsuciu moralnym Kościoła, ale dopiero kiedy zbierze się to wszystko w całość, to zaczyna działać.

Dla mnie przerażające jest to, że Kościoła kompletnie nie interesują ofiary pedofilii. Jego przedstawiciele mogą się co najwyżej pomodlić, ale nawet nie za ofiary, lecz za księdza, który skrzywdził dziecko. A jeżeli u nas Kościół płaci zadośćuczynienie, robi to pod stołem. Może – oby – to się zmieni, może będzie jak w Irlandii, gdzie Kościół płaci jawnie, a w grę wchodzą ogromne pieniądze [17 września w „Dużym Formacie” napisaliśmy o przełomowym, nieprawomocnym na razie wyroku sądu: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej ma zapłacić 1 mln zł kobiecie gwałconej w dzieciństwie przez księdza z tego zgromadzenia]. A żeby już skończyć z tematem pedofilii – bo film jest nie tylko o tym – to na całym świecie jest tak, że na jednego pedofila przypadają dziesiątki ofiar. A u nas – rzekomo jedna. Bo tylko jedna odważyła się mówić.

Nawet rodzice wolą czasem zatuszować krzywdę dziecka, niż narazić księdza, obrazić Kościół.
– To się nie mieści w głowie. Zasłyszane sprzed paru dni – o księdzu, który krzywdził dzieci. Dorosła osoba mówi: „Z tymi dziećmi to chyba prawda, ale za to kościół postawił!”. Na jednej szali: zbrodnia i kościół. Czyli nie taki zły. Masakra.


Co nowego było dla pana w tym filmie?
– Nic. Tak samo ciężko jak na „Wołyń”, o ile nie ciężej, było zebrać pieniądze na ten film.

Dotację z PISF dostał pan w ostatniej chwili.
– Teraz byłoby to niemożliwe.

W komisji był Krzysztof Zanussi, reżyser związany z Kościołem.
– Pozytywnie zaskoczyło mnie, że miałem także jego głos.

Gdybym był „prawicowym dziennikarzem”, zaatakowałbym pana film tak: „Polska jest dzisiaj strasznie skłóconym krajem, a Kościół wciąż pozostaje płaszczyzną łączącą, a pan atakuje Kościół, obrzydza go ludziom. Tu chodzi o Polskę”. Co pan na to?
– O, jeśli chodzi o Polskę, to lepszym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie konkordatu i wyprowadzenie Kościoła ze szkół.

Moment ogłoszenia wyroku. Razem z oskarżonym ks. Michałem M. wysłuchali go parafianie z Tylawy
Czytaj także:
Parafię Tylawa musiał opuścić i ksiądz, i jego ofiara. Ona uczy się teraz w rzeszowskim liceum. On znikł
Dla mnie kluczową postacią w filmie jest młody wikary, którego gra Adrian Zaręba. Ksiądz po seminarium, który jeszcze wierzy w powołanie, ale po zderzeniu z rzeczywistością przechodzi kryzys. Jakim on będzie księdzem? O jego duszę, o dusze takich jak on toczy się gra.

Spróbujmy jeszcze raz zebrać pana postulaty.
– Jakie postulaty? Ja jestem tylko reżyserem. Ale uważam, że system finansowy Kościoła powinien być jawny, bo państwo daje pieniądze na Kościół również z moich podatków. Chciałbym, żeby księża pedofile trafiali do więzienia, a nie wędrowali z parafii na parafię. Chciałbym, żeby ktoś zadał sobie trud i sprawdził, co taki pedofil zrobił dzieciom w poprzednich parafiach, a nie tylko w tej, w której wpadł. Chciałbym, żeby Kościół wziął odpowiedzialność za ofiary.

Papież Franciszek jest atakowany...
– Początkowo był niebezpieczny, ale w tej chwili, wydaje mi się, wręcz ociepla wizerunek Kościoła. To fajny papież, żyje skromnie, świeci przykładem – przeprosi, pomodli się. Ale tryby watykańskiej machiny pracują, jak pracowały, nic się nie zmieniło.

Pana filmy pokazują zło nieusuwalne. Może jest pan malarzem piekła? Albo gnostykiem, który widzi świat jako błąd, jedną wielką pomyłkę?
– Chyba tylko pan tak uważa.

Więc jak jest naprawdę?
– Czy widział pan spektakl „Klątwa” Olivera Frljicia w Teatrze Powszechnym w Warszawie? Miałem wrażenie, że tam przyszli ludzie, którzy myślą tak samo jak ci, którzy ten spektakl zrobili. A ci, do których to powinno trafić, robią pikietę przed teatrem albo wchodzą do teatru, żeby wrzucić na widownię toksyczną substancję.

Film ma inną siłę rażenia niż teatr, ma szanse przyciągnąć właśnie takich ludzi – wartką akcją, humorem, czasem niewybrednym żartem, ostrością widzenia. Chodzi o to, żeby film obejrzeli również widzowie, którzy nie myślą tak samo jak ja. Trzeba trafiać do tych, w których głowach można coś otworzyć.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Września 21, 2018, 23:48:00 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Września 22, 2018, 23:29:23 pm »

– Jestem niewierzący. Kościół na moje życie tak naprawdę nie ma wpływu. Nie byłem też molestowany. Prywatnie jestem za tym, żeby konkordat został rozwiązany i wyprowadzeniem Kościoła ze szkół – powiedział Smarzowski.

Dodał, że Kościół jest finansowany także z jego podatków i to jest kwestia, która go "uwiera".

– Na świecie w żadnym z krajów Kościół sam z siebie się nie oczyścił. Zawsze musiało pomóc państwo i instytucje świeckie. U nas droga do tego jest jeszcze daleka – stwierdził reżyser "Kleru".

Smarzowski oświadczył, że przy filmie pracowali konsultanci, którzy mówili: "to jest nieprawdziwe, tu wymyślacie, tu możecie tak". Jego zdaniem "Kler" nie dotyka spraw związanych z wiarą. Reżyser był również pytany, dlaczego film był kręcony w Czechach i czy żadnej sceny nie udało się nagrać w polskim Kościele.

– Nikt by nam nie dał zgody, nie wpuściłby ekipy filmowej do polskiego kościoła. Również z powodów czysto technicznych. W Polsce w kościołach jest średnio pięć mszy dziennie. W Czechach jest jedna w tygodniu. W związku z tym, gdy kręciliśmy, nawet lamp nie musieliśmy wyciągać z budynku – stwierdził.

https://dorzeczy.pl/kraj/77952/Jestem-niewierzacy-Smarzowski-porownal-polski-i-czeski-Kosciol.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #19 dnia: Września 23, 2018, 12:18:15 pm »

https://wpolityce.pl/swiat/410174-fatima-komunistyczna-agentura-i-homoseksualisci-w-sutannach

Cytuj
Przy okazji obecnego skandalu homoseksualnego w Kościele w USA postanowiono przypomnieć nieco zapomnianą dziś postać Belli Dodd, sięgając zwłaszcza po jej zeznania złożone w 1953 roku w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej.


Cytuj
Zeznając pod przysięgą przed wspomnianą komisją śledczą Bella Dodd powiedziała: „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi.”


Cytuj
Byli to ludzie niewierzący w Boga, najczęściej ateiści, komuniści, a wśród nich także homoseksualiści, którzy zyskali w ten sposób łatwy dostęp do dużej liczby młodych chłopców.

Cytuj
... jeśli ci ludzie zostali wyświęceni na księży i zrobili później kariery jako rektorzy seminariów, kierownicy ds. powołań kapłańskich, biskupi czy nawet kardynałowie, to właśnie oni odpowiadaliby za rekrutowanie następnego pokolenia mężczyzn do seminariów, a szczyt ich wpływów przypadłby na lata sześćdziesiąte, gdy rozpoczął się kryzys w Kościele. To oni otworzyliby drzwi Kościoła dla rewolucji seksualnej i penetracji przez homoseksualizm.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2018, 12:26:42 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Września 23, 2018, 15:46:16 pm »

Wyczytane w dyskusji:

Dzisiaj jest niedziela idź obejrzeć Kler .... do kościoła. Tu jest prawdziwa i żywa wersja serialu, który trwa już ponad 2 tysiące lat.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #21 dnia: Września 23, 2018, 22:34:28 pm »

Wyczytane w dyskusji:
Dzisiaj jest niedziela idź obejrzeć Kler .... do kościoła. Tu jest prawdziwa i żywa wersja serialu, który trwa już ponad 2 tysiące lat.
Lekko zlosliwie bym powiedzial, ze czesto nie ma czego ogladac ::)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #22 dnia: Września 23, 2018, 22:49:41 pm »


Cytuj
Przy okazji obecnego skandalu homoseksualnego w Kościele w USA postanowiono przypomnieć nieco zapomnianą dziś postać Belli Dodd, sięgając zwłaszcza po jej zeznania złożone w 1953 roku w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej.


Na wiki jest tylko jeden przypis do strony "http://www.traditionalcatholicmass.com/home-m135.html#Dr.%20Bella%20V.%20Dodd"

Na tej stronie są takie hasła jak
Cytuj
Communist Infiltrator/Spy archbishop Stanislaw Wielgus

Communist Infiltrator
"Fr." Mieczyslaw Malinski

Jako źródło rewelacyj od Belli Dodd jest wskazana jej autobiografia:
Cytuj
In her autobiography, she puts her birth into the context of her family situation:
Wiki podaje że jest dostępna pod tym adresem: http://genus.cogia.net/
Ale czy to naprawde wyszło spod jej piora? Ktoś musiałby zamówić jej autobiografię i wskazać te cytaty. Wówczas info o alumnach-ajentach będzie miała jedno potwierdzone źródło. Oznacza to, że to wówczas byłaby dopiero poszlaka.

https://www.goodreads.com/book/show/22027754-school-of-darkness

Bardzo ciekawe, że w jej wspomnieniach pada nazwisko niezwykle dziś popularnego po trydenckiej stronie Piotra Fultona Sheena:
Cytuj
On Tuesday, August 5, 1952 Mrs./Dr. Bella V. Dodd publicly announced that several months before then, on Monday, April 7, 1952, she had been received back into the Roman Catholic Church. Not being able to secure her Baptismal certificate from Italy after inquiry, she was Conditionally Baptized (sub-conditione) by Bishop Fulton J. Sheen in St. Patrick’s Cathedral, New York City.

Mrs./Dr. Bella V. Dodd writes about this saying:

    “Easter of 1952 was approaching and Bishop Sheen said that I was ready. I had no baptismal record and a letter of inquiry to the town in Italy where I was born produced none, though I was reasonably certain I had been baptized. So it was decided I was to receive conditional baptism.”

    “On April 7th, the anniversary of my mother’s birthday, I was baptized by Bishop Sheen at the font in St. Patrick’s Cathedral. Mary Riley and Louis Pagnucco stood on either side of me. Godfrey Schmidt and a few other friends were with me too”  (Mrs./Dr. Bella V. Dodd, Autobiography:  “School of Darkness”, Chapter 17).


EDIT: sprawdziłem w tej autobiografii nie padają słowa o infiltracji seminariów. To strona szurtradycjonalistów utrzymuje, że pani Dodd po nawróceniu tak mówiła. Jednak nie adresują tej wypowiedzi.

Ergo to ledwie dykteryja szura warta.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Września 23, 2018, 23:31:31 pm »

Wyczytane w dyskusji:
Dzisiaj jest niedziela idź obejrzeć Kler .... do kościoła. Tu jest prawdziwa i żywa wersja serialu, który trwa już ponad 2 tysiące lat.
Lekko zlosliwie bym powiedzial, ze czesto nie ma czego ogladac ::)

Zgadzam się z tym, ale nie ma co uogólniać.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Września 24, 2018, 17:19:03 pm »

O Belli Dodd  jest też mowa tu:

The Vortex - Infiltracja

https://www.youtube.com/watch?v=NXoE4D39L10
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #25 dnia: Września 24, 2018, 17:39:26 pm »

Powiem jedno - nic nie robi Smarzowskiemu lepszej agitki niz katolicy. To jeden z filmow, ktore mozna bylo przemilczec, ale ze sie 'ludzie Kosciola' na niego rzucili, to dodatkowo 'lewacy' maja dodatkowy argument - 'winny sie tlumaczy'. Ignorowac - slowo klucz. Jak mowi moj szef 'Ignore, ignore and then ignore again until they're bored' :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #26 dnia: Września 24, 2018, 21:54:35 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2018/09/dwa-klery.html
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #27 dnia: Września 24, 2018, 23:32:43 pm »

Powiem jedno - nic nie robi Smarzowskiemu lepszej agitki niz katolicy. To jeden z filmow, ktore mozna bylo przemilczec, ale ze sie 'ludzie Kosciola' na niego rzucili, to dodatkowo 'lewacy' maja dodatkowy argument - 'winny sie tlumaczy'. Ignorowac - slowo klucz. Jak mowi moj szef 'Ignore, ignore and then ignore again until they're bored' :D
Mam dokladnie takie samo zdanie. Film pewnie zawiera sporo prawdy choc pokazanej w przerysowany sposob, chetnie go ogladne (jak bedzie za darmo, bo nie mam zamiaru nikomu dac zarobic), ale nie jest pewnie warty takiej darmowej reklamy, ktora tylko nabije wiecej kasy producentom a dyzurnym ateistom i antyklerykalom da do reki argumenty, jakie to jest prawdziwe itd..
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #28 dnia: Września 25, 2018, 17:32:05 pm »

Rozumiem, że zabijemy Smarzowskiego dumnym, intensywnym milczeniem.
No może, zobaczymy. Tymczasem w kuriach były organizowane spotkania ze świeckimi aktywistami. Może i my, wzorem posłów, dostaniemy jakieś instrukcje sms-em - co mówić i myśleć.

Widziałem na naszym forum pastisze plakatu filmu Kler. Zamiast bp. Gajosa był wklejony bp. Pieronek, ks. Sowa, ks. Lemański i ktoś tam jeszcze.
Robota inteligentna i śmieszna  :)
Tylko tak przyszło mi do głowy, że to boksowanie się na plakaty przypomina mi audycje telewizyjne z posłami PO i PiS:

PO: - wy obsadzacie Misiewiczami spółki skarbu państwa i ministerstwa!
PiS: - wszystko to nic w porównaniu z tym ile wy nakradliście przez osiem lat!

to jest licytowanie się na niegodziwość:

Smarzowski: "Wasi biskupi" golą z kasy biednych wiernych i jeszcze piją wódkę!
Fronda: A ks. Sowa i bp. Pieronek, to u Tuska w zarządach spółek skarbu państwa szarpali kasę!

Sama gęba Gajosa przyciągnie do kin sporo ludzi, nawet jak TVP będzie bardzo intensywnie milczeć.
Teraz dochodzę do wniosku, choć filmu nie widziałem ;), że Smarzowski z powodów politycznych delikatnie obszedł się z hierarchami. Mamy koniec września, pierwszy listopada za pasem. Administracje cmentarzy kościelnych będą łapać tych, którzy nie zapłacili "czynszu" za kwaterę.

Sprawa jest bardzo drażliwa, bo prace nad nowelizacją ustawy "cmentarzowej" zaczęła PO i ...utknęła w martwym punkcie.
PiS zabrał się do roboty a prace objęte są większą tajemnicą niż negocjacje majątkowe z Żydami  ;).
Gdyby Smarzowski pokazał scenę pobierania "czynszu" za groby murowane 2-miejscowe (co jest normalne na cmentarzach kościelnych) ale niezgodne z prawem, to byłby to cios finansowy. A tak, ludzie obejrzą film, rubasznie poutyskują na "czarnych" a za kilka tygodni wybulą grzecznie kasę w kancelariach cmentarnych.

Smarzowski pokazał scenę pobierania opłaty za ślub. A ślubów teraz będzie znacznie mniej niż pogrzebów - takie czasy.
A forsa jest potrzebna - takie czasy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #29 dnia: Września 25, 2018, 18:08:18 pm »

Rozumiem, że zabijemy Smarzowskiego dumnym, intensywnym milczeniem.
No może, zobaczymy. Tymczasem w kuriach były organizowane spotkania ze świeckimi aktywistami. Może i my, wzorem posłów, dostaniemy jakieś instrukcje sms-em - co mówić i myśleć.

Widziałem na naszym forum pastisze plakatu filmu Kler. Zamiast bp. Gajosa był wklejony bp. Pieronek, ks. Sowa, ks. Lemański i ktoś tam jeszcze.
Robota inteligentna i śmieszna  :)
Tylko tak przyszło mi do głowy, że to boksowanie się na plakaty przypomina mi audycje telewizyjne z posłami PO i PiS:

PO: - wy obsadzacie Misiewiczami spółki skarbu państwa i ministerstwa!
PiS: - wszystko to nic w porównaniu z tym ile wy nakradliście przez osiem lat!

to jest licytowanie się na niegodziwość:

Smarzowski: "Wasi biskupi" golą z kasy biednych wiernych i jeszcze piją wódkę!
Fronda: A ks. Sowa i bp. Pieronek, to u Tuska w zarządach spółek skarbu państwa szarpali kasę!

Sama gęba Gajosa przyciągnie do kin sporo ludzi, nawet jak TVP będzie bardzo intensywnie milczeć.
Teraz dochodzę do wniosku, choć filmu nie widziałem ;) , że Smarzowski z powodów politycznych delikatnie obszedł się z hierarchami. Mamy koniec września, pierwszy listopada za pasem. Administracje cmentarzy kościelnych będą łapać tych, którzy nie zapłacili "czynszu" za kwaterę.

Sprawa jest bardzo drażliwa, bo prace nad nowelizacją ustawy "cmentarzowej" zaczęła PO i ...utknęła w martwym punkcie.
PiS zabrał się do roboty a prace objęte są większą tajemnicą niż negocjacje majątkowe z Żydami  ;) .
Gdyby Smarzowski pokazał scenę pobierania "czynszu" za groby murowane 2-miejscowe (co jest normalne na cmentarzach kościelnych) ale niezgodne z prawem, to byłby to cios finansowy. A tak, ludzie obejrzą film, rubasznie poutyskują na "czarnych" a za kilka tygodni wybulą grzecznie kasę w kancelariach cmentarnych.

Smarzowski pokazał scenę pobierania opłaty za ślub. A ślubów teraz będzie znacznie mniej niż pogrzebów - takie czasy.
A forsa jest potrzebna - takie czasy.


Wszystko mozna ladnie obsmiac - zarowno 'intensywne milczenie' jak i proby wojowania ze Smarzowskim. Coz, film jest (jak zawsze u Smarzowskiego) przesadzony i wyolbrzymia...realne probelmy.
Czy po 'Drogowce' spadlo zaufanie do Policji? Czy po 'Domu zlym' ktos zmienil zdanie o komunistach? Nie wydaje mi sie. Kto ma juz wyrobione zdanie o ksiezach przy nim pozostanie, najwyzej ci, ktorzy to zdanie maja bardzo negatywne sie w nim utwierdza.
A z pozytywnych informacji - dzieki temu, ze media pluja na Kosciol, a ktos pod jednym z jadowitych artykulow wskazal przyklad rodziny mojego brata (jest calkiem znanym dzialaczem w swoim wojewodztwie), ze bez slubu mozna stworzyc zgodna rodzine, po prawie 20 latach postanowil wziac slub koscielny i 'przy okazji' ochrzcic mlodsza corke :) Wiec moze i z tego Kleru cos dobrego wyniknie? Nigdy nic nie wiadomo.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KLER Wojciecha Smarzowskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!