Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 23:53:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Orate fratres pro Fr. Thoma Jochemczyk
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Orate fratres pro Fr. Thoma Jochemczyk  (Przeczytany 5598 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 26, 2015, 18:49:27 pm »

Kolejny przychylny Tradycji biskup pozbawiony władzy w diecezji



https://www.facebook.com/BlogRzymskiKatolik/photos/a.850790478320336.1073741868.141860555880002/850791504986900/?type=1&theater
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 27, 2015, 16:10:10 pm »

Najnowsze informacje:

http://www.krajski.com.pl
 :-[

Taka jakaś ogólna strona się otwiera, tu lepiej czytać:

https://kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/

Jeśli cytaty biskupa (?) koadiutora tam zamieszczone są autentyczne, to... po prostu brak słów! Czy Ci ludzie mają jeszcze w ogóle wiarę?
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #17 dnia: Października 01, 2018, 22:58:41 pm »

https://www.magnapolonia.org/napad-na-ksiedza-tomasza-jochemczyka-kampania-nienawisci-zaczyna-zbierac-owoce/

Napad na księdza Tomasza Jochemczyka. Kampania nienawiści zaczyna zbierać owoce?

"Wczoraj około godziny 19,00 ks. Tomasz Jochemczyk wyszedł z domu rodziców w Chełmie Śląskim. Był w sutannie. Dosłownie kilkanaście metrów od domu zaatakowała go grupa młodych ludzi (mieszkających w sąsiednich domach). Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?”.

Wygląda na to, że kampania nienawiści, której jesteśmy w ostatnim czasie świadkami, zaczyna zbierać owoce…".
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Października 01, 2018, 23:50:38 pm »

Pobić go nie pobili, pisze:  " Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?”."

Ileż jest napadów na księży i tych bez sutanny i tych w sutannach. To jest jakby w ich powołanie wpisane, a teraz po tych wszystkich informacjach jakimi nas ostatnio uraczyli to wcale nie dziwota, że chłystki wyskoczą, naubliżają i uciekną. I można zgłosić na policje jak się ich wymieni i zna. Pisze że to z sąsiednich bloków to niech ksiądz zgłasza z imienia i nazwiska i dochodzi swego, takie moje zdanie. A jak się nie zna to szukaj wiatru w polu.
Zapisane
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #19 dnia: Października 02, 2018, 01:08:46 am »

Niedawno ks. Wojciech Węgrzyniak wspominał:
"Spacer wieczorny na Plantach. W sutannie. Ledwo zrobiłem kilkadziesiąt metrów, słyszę za sobą śmiechy i głos donośny może studentki:
- Przerżnij mi. Przerżnij mnie. Jestem małą dziewczynką.
Nie minęło może 50 metrów i pijak klęka przede mną na kolana:
- Proszę, niech mnie ksiądz pobłogosławi, bo ja już nie mogę poradzić sobie w życiu.
Wszystko się wyrówna. Prędzej czy później. I nieważne co mówią. Ważne byśmy błogosławili do śmierci każdemu."

Film dodał śmiałości (szczególnie w grupie i po alkoholu) do wyrażania swojego zdania na temat tego środowiska, ale wątpię by masowo przeszło to z agresji słownej na agresję fizyczną. Ciekawa w sezonie 2018/2019 będzie wizyta duszpasterska zwana Kolędą, bo pewnie niejeden Ksiądz się nasłucha. Są też zjawiska przeciwne: kilkukrotnie widziałem na własne oczy sytuacje, że księdza wpuszczono bez kolejki, z honorami, a podrzędnego człowieka świeckiego traktowano jak szmatę. Ale wtedy żaden portal o tym nie pisał.
Były też okropne ataki (także fizyczne) na księży uczących w szkołach - też jakoś przemilczano sprawę, bo traktowano to jako atak na nauczyciela. Poczciwy biskup Władysław Bobowski wspominał jak w Tarnowie (niby bastionie katolicyzmu polskiego) był wielokrotnie w publicznym miejscu wyzywany, przeklinany, zwymyślany. Tak jak pisze Pani Anna M to jest jakby w ich powołanie wpisane.

Tak jak niektóre portale katolickie (szczególnie pch24) nagoniły Smarzowskiemu widzów poprzez ciągłe wałkowanie tematu tego marnego filmu, tak teraz znów media prawicowe w naiwności rozpowszechniają informacje o NAPADZIE na ks. Jochemczyka. Dalej tak róbcie, to jeden debil z drugim uzna, że skoro to takie powszechne zjawisko, to oni też spróbują "pieprznąć czarnemu".
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #20 dnia: Października 02, 2018, 13:56:03 pm »

'Napad'. Jakis czas po 'przedobloczynach' (czyli po okolo 2-ch latach, dostalem sutanne, ale na sznur zakonny jeszcze nie zasluzylem) wybralem sie na nocny spacer do miasta, oczywiscie w stroju zakonnym. I tez mnie 'napadla' grupa pijaczkow. Probowali mnie opluc, ale nawet w sutannie, 35 kilogramow temu, bylem dla nich za szybki. Wrocilem roztrzesiony, poszedlem do ojca duchownego. I on powiedzial mi cos, co mna mocno wstrzasnelo wtedy, a po przemysleniu znajduje w tym wielka madrosc. 'Wstydem jest to, ze uciekales przed opluciem. Bylbym bardziej zasmucony, gdyby nie pluli. Powinienes byc dumny, oni pluli na ciebie, bo zobaczyli w tobie Chrystusa, a to jest cel naszego zycia konsekrowanego - reprezentowac Chrystusa na ulicach. Wiec ciesz sie - osiagasz swoj cel - widza w tobie Chrystusa'.
Pozniej dodal, ze jednak jakby mnie chcieli uderzyc to powinienem spie...uciekac jak najszybciej :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Października 02, 2018, 20:33:07 pm »

Akurat do historii o zwyzywaniu Księdza TJ podchodzę z rezerwą, bo znany On jest z faktów koloryzowania.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Orate fratres pro Fr. Thoma Jochemczyk « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!