Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:09:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?  (Przeczytany 9640 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #45 dnia: Marca 27, 2019, 19:21:43 pm »

To jest lepsze https://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo/2019/03/26/Schowaj-glowe-w-piasek-Nie-bedziesz-widzial-swojej-nagości
😊
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 27, 2019, 21:22:47 pm »

To jest lepsze https://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo/2019/03/26/Schowaj-glowe-w-piasek-Nie-bedziesz-widzial-swojej-nagości
😊

Pokazuje się taki komunikat:

Błąd 404
Oops! Strona nie może zostać wyświetlona
Niestety, nie możemy zlokalizować strony, którą chcesz odnaleźć.
Upewnij się, że w adresie nie ma literówek czy polskich znaków.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #47 dnia: Marca 27, 2019, 22:33:24 pm »

To jest lepsze https://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo/2019/03/26/Schowaj-glowe-w-piasek-Nie-bedziesz-widzial-swojej-nagości
😊
w.w. link z powodu 'ś' nie działa.

https://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo/2019/03/26/Schowaj-glowe-w-piasek-Nie-bedziesz-widzial-swojej-nagosci
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2019, 22:34:58 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 27, 2019, 22:52:39 pm »

Widzę, że wielu skupiło uwagę na blogu tego nieszczęśliwego przymułka. Wyleciał z naszego forum i automatycznie zdobył mnóstwo nowych czytelników. Fortuna kołem się toczy! :D
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #49 dnia: Marca 27, 2019, 23:07:02 pm »

Widzę, że wielu skupiło uwagę na blogu tego nieszczęśliwego przymułka. Wyleciał z naszego forum i automatycznie zdobył mnóstwo nowych czytelników. Fortuna kołem się toczy! :D


Ale o co temu panu chodziło trudno mi jednoznacznie powiedzieć...
W przeciwieństwie do sympatycznie akcentowanych słów Arcybiskupa, który klarownie opowiada o wierze Kresowiaków i innych na Wschodzie, o bohaterskim założycielu podziemnego seminarium, wieloletnim więźniu sowieckim, o jego sposobach codziennej konsekracji w warunkach więziennych.
Na koniec rady dla modernistów.

 https://www.youtube.com/watch?v=mkftrMfYMBs


"Przemija postać tego świata". Świata.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2019, 23:36:07 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 27, 2019, 23:12:10 pm »

Mnie się to nie podoba. Można, jak Pan @jwk polemizować z tym człowiekiem na jego podwórku (rozumiem, że nie mieścił się w formule naszego forum), ale tu, po odebraniu mu głosu? <dezaprobata> łagodnie mówiąc...

Kasuje niewygodne komentarze? No to... spuścić wodę i zostawić samego na jego włościach! 

PS Odpowiadając na tytułowe pytanie wątku - tak, to koniec.

PS2 Świetna książka, (pisana jeszcze przed wojną), tylko co z tego pozostało?

           

PS3 Zebrało mi się na dopiski ;D

(...) fundamentalizm jest potrzebny właśnie tym ludziom, którzy zupełnie się nie nadają, by ich wystawiać w Sevres jako wzorzec chrześcijanina. To bzdura, mówiłem, cały ten Sobór. Kościół otwarty to Kościół, z którego wszyscy sp(...)lą. Ja jestem człowiek grzeszny, jak każdy z nas, i ja potrzebuję Kościoła tak samo, jak żeglarz błąkający się po morzu potrzebuje latarni morskiej. Jeśli się oddalam — to ona ma być właśnie tam, gdzie zawsze, wskazywać mi kierunek powrotu. A kiedy jakiś palant wsadza mi latarnię morską na kółka i zaczyna mnie gonić, bo sobie ubzdurał, że powinien być ze światłem jak najbliżej mnie, to na ch... mi ten interes?

Powyższe wyszło spod pióra RAZa, z powieści "Ciało obce" (wulgaryzmy ocenzurowałem :) ). Nie ma racji?
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2019, 01:27:40 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #51 dnia: Marca 28, 2019, 09:15:36 am »

Z zainteresowaniem śledziłem dyskusję forumowiczów z panem Niepiekło. Szkoda, ze tak szybko się skończyła bowiem frapująca to osoba i dająca mi dużo do myślenia.

Wzbudziła u mnie w duszy jaskółczy niepokój, zakompleksiła mnie, gdyż w odróżnieniu od nadgorliwości religijnej pana Krzysia określiłbym swoją wiarę jako letnią. (btw, Dobraczyński napisał książkę "Czas letnich chrześcijan")

Określiłbym siebie jako takiego katolika i do tańca i do różańca; co to i Gorzkie Żale i Nabożeństwo Majowe w stosownym czasie "zaliczy" i  wierzy W Boga i we wszystko co Św. Kościół Rzymsko-Katolicki do wierzenia podaje, ale do sakramentów spowiedzi i komunii przystępuje rzadko . . . . i kielicha wypije, nawet drugiego,  . . no, góra trzy i basta,  i  walczyka zatańczy i kobitkę (nie koniecznie swoją) dla żartu w pupę klepnie  i   i  w ogóle.

Szkoda, że dyskusja a p. Krzysiem się przerwała gdyż ciekaw byłbym wielce co on o takiej (mojej) wierze sądzi.

Niestety, z dystansem (a może i z zazdrością) patrzę na tych nadgorliwych. Extremes are dangerous. I co mam począć, biedny? :)

Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #52 dnia: Marca 28, 2019, 09:35:01 am »

Panie fidelisie, niech pan własną żonke klepie, a poza tym będzie git. A do głowy raczej sobie nie dobierać, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #53 dnia: Marca 28, 2019, 10:25:09 am »

Mnie się to nie podoba. Można, jak Pan @jwk polemizować z tym człowiekiem na jego podwórku (rozumiem, że nie mieścił się w formule naszego forum), ale tu, po odebraniu mu głosu? <dezaprobata> łagodnie mówiąc...

Kasuje niewygodne komentarze? No to... spuścić wodę i zostawić samego na jego włościach! 

PS Odpowiadając na tytułowe pytanie wątku - tak, to koniec.

PS2 Świetna książka, (pisana jeszcze przed wojną), tylko co z tego pozostało?

           

PS3 Zebrało mi się na dopiski ;D

(...) fundamentalizm jest potrzebny właśnie tym ludziom, którzy zupełnie się nie nadają, by ich wystawiać w Sevres jako wzorzec chrześcijanina. To bzdura, mówiłem, cały ten Sobór. Kościół otwarty to Kościół, z którego wszyscy sp(...)lą. Ja jestem człowiek grzeszny, jak każdy z nas, i ja potrzebuję Kościoła tak samo, jak żeglarz błąkający się po morzu potrzebuje latarni morskiej. Jeśli się oddalam — to ona ma być właśnie tam, gdzie zawsze, wskazywać mi kierunek powrotu. A kiedy jakiś palant wsadza mi latarnię morską na kółka i zaczyna mnie gonić, bo sobie ubzdurał, że powinien być ze światłem jak najbliżej mnie, to na ch... mi ten interes?

Powyższe wyszło spod pióra RAZa, z powieści "Ciało obce" (wulgaryzmy ocenzurowałem :) ). Nie ma racji?





"potrzebuję Kościoła tak samo, jak żeglarz błąkający się po morzu potrzebuje latarni morskiej. Jeśli się oddalam — to ona ma być właśnie tam, gdzie zawsze, wskazywać mi kierunek powrotu"

100% racji. A uzasadnia to ładnie p. Fideliss.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 15, 2019, 19:46:28 pm »

Płonie Notre Dame.
Paris, Paris i... po nim.
Druga świątynia w ciągu mieś:
https://nczas.com/2019/03/17/plonie-kosciol-saint-sulpice-w-paryzu-to-druga-najwieksza-swiatynia-katolicka-w-paryzu/
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 15, 2019, 23:51:10 pm »

smutny dzień, ogromna tragedia
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 17, 2019, 11:15:30 am »

Żony cudzej klepać nie wolno. Cała reszta to tzw. "pikuś".
Przesadzone wymogi moralne to domena świętych (kanonizowanych) i szurów. Jednych od drugich za życia często trudno odróżnić  ;)



Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 17, 2019, 17:57:45 pm »

To jest lepsze niż OJER 😉
A tak na poważnie to zastanawiam się czy nie poinformować proboszcza z parafii na Kamionku jakiego to ma parafianina heretyka. Myślę, że telefon, albo mail załatwiłyby sprawę, a jak nie to zawsze można poinformować biskupa miejsca.

Taak, więcej donosicielstwa, więcej.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 17, 2019, 22:46:42 pm »

Przeraza mnie ten czlowiek :o

We wrześniu 2008r. zostałem zakrystianem przy parafii na Kamionku.
Interesujące - bo zakrystiankami w tej parafii są siostry zakonne (obecnie jest inna niż w 2008). Acz faktycznie - mebel soborowy wtedy był. Więc jeśli już - to chodzi o inną funkcję.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 17, 2019, 23:05:33 pm »

I wiadomo, co proboszcz myśli o tym człowieku:
Cytuj
W sierpniu 2013r. na ręce poprzedniego Proboszcza przekazałem list do Hierarchów Kościoła w którym w dużym skrócie opisałem co mam do przekazania jako prorok. Wydaje mi się ,że ks. Proboszcz wziął mnie za wariata ,któremu się wydaje ,że jest prorokiem. Myślę ,że wyrzucił mój list do kosza ,a po roku przestał być proboszczem.

Obaj proboszczowie nie próbowali zbadać sprawy.

Minęły dwa miesiące od złożenia skargi do biskupa i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Myślę ,że ten list wylądował również w koszu ,a to byłoby już przestępstwem.

Około 20.06.2015r. byłem u proboszcza i pytałem się czy oddał mój list ze skargą biskupowi.

Odpowiedział ,że nie oddał.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!