Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 16:49:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rośnie pokolenie, które nie zna NOM
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Rośnie pokolenie, które nie zna NOM  (Przeczytany 9614 razy)
w kamasze
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 28, 2009, 10:26:17 am »

a ja powiem, że wy tu wszyscy nawiedzeni jesteście. kiedyś chciałem być tradycyjny, ale stopień nawiedzenia różnych ludków mnie odstraszył.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 28, 2009, 10:55:40 am »

a ja powiem, że wy tu wszyscy nawiedzeni jesteście. kiedyś chciałem być tradycyjny, ale stopień nawiedzenia różnych ludków mnie odstraszył.

O i mamy posoborowego inteligenta. Dyskurs na poziomie, blyskotliwa argumentacja i powalajacy z nog styl. I jeszcze jakze oryginalny sposob zwracania sie przez "wy" (to zapewne z francuskiego "vous", taka ęteligęcka kalka jezykowa - no bo nie podejrzewam, ze by tak osobnikowi cytowanemu powyzej z czasow towarzysza Wieslawa zostalo.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 28, 2009, 17:09:18 pm »

a ja powiem, że wy tu wszyscy nawiedzeni jesteście. kiedyś chciałem być tradycyjny, ale stopień nawiedzenia różnych ludków mnie odstraszył.

Tak, tak zupełnie jakbym słyszał "Chciałem być katolikiem, ale grzeszne życie niektórych księży mnie odstraszyło". Wyrabianie sobie poglądów na podstawie ludzi, którzy je wyznają. Niech Pan patrzy na to czy poglądy są słuszne czy nie, a nie na to jacy są ludzie którzy je wyznają. Bo ludzie są różni.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 28, 2009, 18:06:42 pm »

Dowiedziałem się że jestem nawiedzony. To co można powiedzieć o katechetkach?
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 28, 2009, 18:43:11 pm »

Ja to słyszałem nawet od własnej babci :D I że coś mnie pier... walneło z tą Mszą Trydecką. Ale babcia ma cięty język więc takie teksty mnie dziwiły :D
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 28, 2009, 19:11:50 pm »

Ja to słyszałem nawet od własnej babci :D I że coś mnie pier... walneło z tą Mszą Trydecką. Ale babcia ma cięty język więc takie teksty mnie dziwiły :D

Babcia tak mówi do wnuka a Pan się tym chwali... Świat naprawdę upada...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 28, 2009, 20:07:01 pm »

A Pan Panie Adamie taki delikatny? Niestety, pewne wulgaryzmy stały się bardzo powszechne również w rodzinnych relacjach.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 28, 2009, 20:25:23 pm »

Babcia tak mówi do wnuka a Pan się tym chwali... Świat naprawdę upada...

Ja się chwale? Ja tylko mówię jak było, nie odpowiadam za słowa babci, która ma taki a nie inny styl wyrażania się.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 28, 2009, 21:29:30 pm »

Niech sie Pan za babcie modli w kazdym razie. Bo ani jezyk nie przystoi, ani poglady nie nazbyt madre...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 28, 2009, 21:37:12 pm »

A Pan Panie Adamie taki delikatny? Niestety, pewne wulgaryzmy stały się bardzo powszechne również w rodzinnych relacjach.


Nie chodzi o delikatność. Po prostu uważam, że w rodzinie nie powinno się używać wylgaryzmów.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 28, 2009, 22:14:47 pm »

Niech sie Pan za babcie modli w kazdym razie. Bo ani jezyk nie przystoi, ani poglady nie nazbyt madre...

Moi dziadkowie ogólnie są jakby to Pan Fidelis powiedział wierzący "w sposób cywilizowany". Jedni do spowiedzi dwa razy do roku drudzy wcale.

Po prostu uważam, że w rodzinie nie powinno się używać wylgaryzmów.
W ogóle się powinno ich unikać. Ja uważam co mówię. Moi rodzice raczej też się hamują. Ale rzeczywistośc wśród Polaków taka kolorowa nie jest.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 22:17:16 pm wysłana przez rafik93 » Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 28, 2009, 22:31:09 pm »

Mój syn nie zna Mszy Trydenckiej. W każdym razie czytałam mu komiks "Twoja msza" i syn uznał, że skoro ksiądz stał tyłem a za nim były schody, to było to niebezpieczne, bo mógł spaść, a schodów przecież nie widział... ;) :)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 29, 2009, 00:31:00 am »

Cytuj
Społeczna Krucjata Miłości

4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.


całość, którą bardzo bardzo polecam do przeczytania: http://www.warszawa.oaza.pl/nadarzyn/teksty/skm.html

Kard. Wyszyński był widocznie "cieplakiem, jak Rysio z Klanu;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 29, 2009, 03:50:12 am »

Nie no Panie Edi porównać kard. Wyszyńskiego do Ryśka?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 29, 2009, 08:27:23 am »

Uzywanie wulgaryzmów co drugie słowo jest zwyklym prostactwem i brakiem wychowania,natomiast "rzucenie miesem" w chwilach zlosci "raz na ruski rok" to wg mnie nic zlego :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rośnie pokolenie, które nie zna NOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!