Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 06:24:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Jutro u X Kuli
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Jutro u X Kuli  (Przeczytany 16038 razy)
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« dnia: Czerwca 20, 2009, 21:45:30 pm »

 Czy ktoś z forumowiczów będzie uczestniczyć jutro we Mszy odprawianej w Radomiu przez X Kule?  (zaczynam nowy wątek bo ostatni nt X Kuli został zamknięty, prosze aby jutro został usunięty:))
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:37:54 pm »

Czy ktoś z forumowiczów będzie uczestniczyć jutro we Mszy odprawianej w Radomiu przez X Kule?  (zaczynam nowy wątek bo ostatni nt X Kuli został zamknięty, prosze aby jutro został usunięty:))

Ja byłem. Wrażenia jak po poprzedniej mszy. Na plus trzeba policzyć, że pojawił się manipularz i aspersja :) Ks. Kula zapowiedział też, że po następnej mszy odbędzie się nauka śpiewu części stałych mszy świętej.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:48:19 pm »

Czy ktoś z forumowiczów będzie uczestniczyć jutro we Mszy odprawianej w Radomiu przez X Kule?  (zaczynam nowy wątek bo ostatni nt X Kuli został zamknięty, prosze aby jutro został usunięty:))

Ja byłem. Wrażenia jak po poprzedniej mszy. Na plus trzeba policzyć, że pojawił się manipularz i aspersja :) Ks. Kula zapowiedział też, że po następnej mszy odbędzie się nauka śpiewu części stałych mszy świętej.
Rychło w czas ;D
Ciekawe, dla kogo będzie ta nauka ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:09:17 pm »

Lepiej późno niż wcale...
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 22, 2009, 18:44:46 pm »

Ja byłem. Wrażenia jak po poprzedniej mszy. Na plus trzeba policzyć, że pojawił się manipularz i aspersja :) Ks. Kula
zapowiedział też, że po następnej mszy odbędzie się nauka śpiewu części stałych mszy świętej.
Pan pojechał i od razu zrobił porządek.  ;D
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:04:42 pm »

Siedziałem Tuż za panem panie Michale:)  mi najbardziej podobało sie wykonanie psalmu:P  Zmienia sie, zmienia i zdąża ku doskonałosci:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 23, 2009, 07:18:49 am »

Ale czytania były wedle jakiego Mszału?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:02:47 am »

Siedziałem Tuż za panem panie Michale:)  mi najbardziej podobało sie wykonanie psalmu:P  Zmienia sie, zmienia i zdąża ku doskonałosci:)

Nie no, panu śpiewającemu pomyliła się melodia zwrotki z melodią refrenu :)
A tak na poważnie, akurat ministrantów się nie czepiajmy - mają bardzo dużo zapału (dojeżdżają na msze z poza Radomia).
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:03:11 am »

Ale czytania były wedle jakiego Mszału?

Według nowego.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:19:36 am »

Ilu było wiernych na tej Mszy?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:40:57 am »

To jednak dalej misz masz jeśli chodzi o liturgię. Powinny być ze starego. A że manipularz i porządniej to może zmiana taktyki?
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 23, 2009, 10:56:07 am »

Cytuj
To jednak dalej misz masz jeśli chodzi o liturgię. Powinny być ze starego. A że manipularz i porządniej to może zmiana taktyki?

No i niech mi ktoś teraz powie, że to jest niedouczenie.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

To jest taktyka "ubogacania" ciemnego przedsoborowia - światłem soboru. Bez wiedzy bp. miejsca ks.Kula samowolnie nawet nie kichnie.
Przykro to powiedzieć... ale ograniczę się tylko do stwierdzenia, że Kuria kpiny sobie robi z wiernych.
A tu proszę : nauka cz. stałych dla wiernych  ;D (trzeba sprawdzić czy nie będą to części stałe novusa po łacinie ;D ;D ;D)

Każdy wierny niesie swój  krzyż.... ale żeby jeszcze z kulą u nogi ???
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:21:39 am »

Dla mnie fakt,że czytania w dalszym ciągu są novusowe już pokazuje stosunek księdza kuli to całej sprawy. przecież taki stan rzeczy trwa już z rok ?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:22:50 am »

A może x. Kula nie ma Mszału 1962 i stąd problem z czytaniami ??? ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 23, 2009, 14:29:33 pm »

Wybiorę się na następną Mszę ks.Kuli i sam ocenię. Ale mam jedno pytanie. Ile było czytań i czy była modlitwa wiernych. Ta sprawa była poruszana w listach do Biskupa i ED i moim zdaniem jest ważniejsza niż brak manipularza. Podobnie wezwania przed czytaniami - powinny być po łacinie. Sprawa Mszału - bardzo istotna. Powinno być ze starego. Tak reguluje to SP.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Jutro u X Kuli « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!