Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:45:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Msze w Opolu  (Przeczytany 9375 razy)
Bartłomiej Gajos
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #60 dnia: Grudnia 30, 2017, 20:42:28 pm »

Nie mam, ale przeszczepianie zwyczajów ze wsi do miasta jest zwyczajnie śmieszne.

Jacku, ale przecież Ty się w tym specjalizowałeś, bo chciałeś w kościele św. Sebastiana zrobić duszpasterstwo na modłę "małej wiejskiej parafii".
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #61 dnia: Grudnia 30, 2017, 20:50:07 pm »

Czyli jak to zwykle bywa w środowiskach diecezjalnych miłośników Tradycji, rekonstrukcja historyczna
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #62 dnia: Grudnia 30, 2017, 21:29:02 pm »

Nie mam, ale przeszczepianie zwyczajów ze wsi do miasta jest zwyczajnie śmieszne.

Jacku, ale przecież Ty się w tym specjalizowałeś, bo chciałeś w kościele św. Sebastiana zrobić duszpasterstwo na modłę "małej wiejskiej parafii".
Wybacz Bartku ale dobrze wiesz, że chodziło mi o skale działalności a nie przeszczepianie jakiś ludowych zwyczajów do Opola. Dla grupy 30-40 osób nie da się rozwinąć duszpasterstwa na poziomie katedralnym. Teraz już mnie dzięki Bogu tam nie ma, działacie po swojemu i ponoć dobrze Wam idzie, więc się módlcie, żeby bp Czaja ks. Mariusza nie przeniósł gdzieś, bo z tego co wiem wszystko jest teraz na nim oparte.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #63 dnia: Grudnia 30, 2017, 22:20:41 pm »

Panie Bartku, Pan sie nie przejmuje. Nawet jak wam ks. biskup w swojej łaskawosci przeniesie obecnego ksiedza, to na pewno jakiegoś swojego znajomego lutrzyka wam podeśle. Przeszkolicie i bedzie git
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #64 dnia: Grudnia 30, 2017, 23:01:34 pm »

Ponoć dla dobra duszpasterstwa miałeś nie ciągnąć wątku Jacku. Skoro już ciągniesz to wspomnę tylko, że tak naprawdę nie zależy Ci na żadnym dobru środowiska. Nikomu oczu modlić nie musisz. Tak samo jak nie umiesz odpuścić. Możesz kłamać na FK, może ktoś to łyknie. Prawda jest taka, że masz urażoną dumę i przysłowiowy tzw. ból dupy, że nie możesz prowadzić swojej urojonej polityki w środowisku. Ciężko się podporządkować kapłanowi gdy ma się swoją wizję. O tym, że masz z tym problem świadczą Twoje teksty i ciągłe dosrywanie . Zacietrzewiłeś się, a stawiasz się w roli pokrzywdzonego i biednego Jacusia. Prawda też taka, że potrafisz nieźle mieszać i każdemu mówić to co chce usłyszeć. Odszedłeś-ok. Ale miej jakiś honor.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #65 dnia: Grudnia 30, 2017, 23:10:15 pm »

Zauważ, że temat zszedł ze środowiska na temat muzyki czy statystyk. To Bartek wprowadził z powrotem wątek Opola. Gdybym chciał zaszkodzić, zrobiłbym to w inny sposób niż pisząc na FK. I na znak dobrej woli deklaruję, że już nie będę się publicznie na temat OŚTŁ wypowiadać. Ale racja, mam trochę żalu - ale nie do Was.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #66 dnia: Grudnia 31, 2017, 02:00:14 am »

.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2017, 02:05:10 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #67 dnia: Grudnia 31, 2017, 02:20:30 am »

Czyli tak jak przypuszczałem; kłamca i oszczerca.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2017, 02:36:51 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #68 dnia: Grudnia 31, 2017, 07:28:45 am »

Czyli tak jak przypuszczałem; kłamca i oszczerca.
Takie słowa lubią wracać do człowieka. Powracają obuchem.
Brak panu umiaru.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #69 dnia: Grudnia 31, 2017, 08:30:06 am »

O czym ty człowieku mówisz, słuchałes tej audycji czy tak sobie powiedziałeś, bo ładnie brzmi?
Zapisane
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #70 dnia: Stycznia 10, 2018, 15:58:52 pm »

Po przeczytaniu tego wątku zaczynam rozumieć, czemu takie osoby jak pan Jacek odchodzą z tzw. środowisk tradycji. A w samym Opolu to chyba jednak źle się dzieje, bo jak nie afera z kapami (ksiądz na to pozwolił???) to jeszcze polityka na Mszy http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22874805,lacinska-msza-w-kosciele-sw-sebastiana-onr-na-bacznosc.html :(
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #71 dnia: Stycznia 10, 2018, 16:12:59 pm »

Ach, ta zatroskana Wyborcza.pl... :P
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #72 dnia: Stycznia 10, 2018, 16:16:35 pm »

Zabłąkany praktykujący katolik całkowicie przypadkowo trafił na tridentinę (akurat za duszę Romana  Dmowskiego!) po czym dziwnym trafem wpadł pożalić się do redakcji GW.  ;D
Oszusta poznasz po tym, że określa się mianem "praktykującego katolika".  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2018, 16:18:19 pm wysłana przez makumba » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #73 dnia: Stycznia 10, 2018, 16:17:03 pm »

Po przeczytaniu tego wątku zaczynam rozumieć, czemu takie osoby jak pan Jacek odchodzą z tzw. środowisk tradycji. A w samym Opolu to chyba jednak źle się dzieje, bo jak nie afera z kapami (ksiądz na to pozwolił???) to jeszcze polityka na Mszy http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22874805,lacinska-msza-w-kosciele-sw-sebastiana-onr-na-bacznosc.html :(
Pani Gimbek kochana ;) A co to za różnica, czy ONR będzie na Mszy Trydenckiej, czy na NOMie? Jakie to ma znaczenie? Są Katolikami? Są. Więc?? Więc czytanie wiadomości z Gejzety Aborczej (link, który Pani wkleiła) może doprowadzić do szybkiego zlasowania mózgu i stania się katolikiem LETNIM, którego duszpasterzami są księża? Boniecki, Lemański, MC Kramer czy też DJ Remi.
Pan Jacek jest dość specyficzną osobą i ja się nie będę wypowiadał w temacie. Myślę, że wątek założony przez Pana mikiego coś wyjaśni, ale nasajmpierw to musi się rozwinąć: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9617.msg213481.html#msg213481
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #74 dnia: Stycznia 10, 2018, 19:35:50 pm »

MC Kramer? Ma Pan na myśli ks. proboszcza Grzegorza Kramera? Tak się składa, że jestem u jezuitów w duszpasterstwie i znam go dobrze i bardzo lubię.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!