Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:28:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Msze w Opolu  (Przeczytany 9370 razy)
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 23, 2017, 21:26:40 pm »

Jestem studentką i na święta wyjechałam z Opola, ale dziękuję bardzo Panu STS za zaproszenie na Msze :).

Z tego co zdążyłam zauważyć, a także co usłyszałam od koleżanek, pan Jacek nie był szeregową postacią w duszpasterstwie, ale jego liderem i osobą z największą wiedzą i doświadczeniem. Przepraszam za babską ciekawość, ale zastanawia mnie, czemu odszedł. Jest tutaj z nami na forum i może zechce powiedzieć co nieco.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 23, 2017, 22:02:20 pm »

To jest jakieś kuriozum, które mi się w łepetynie nie mieści, że indultowe środowiska mają swoich "świeckich liderów", których "odejścia" generują jakieś szumy w internetach i ogólnie niemalże jakieś akcje poparcia z hashtagami w stylu #MuremZaPanemJackiem itp.

Nie rozumiem tego i nie chcę nawet zrozumieć.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 23, 2017, 22:13:34 pm »

Cytuj
bo był tam jakiś szatanista z piekła rodem, długie włosy, skóra czarna, pewnie w drodze na msze słuchał punk rocka albo coś takiego, pewnie każe się nazywać kościotrupem itp.

Te aluzje ;-) no i oczywiście chodzi o stolicę Dolnego Śląska, jak mniemam.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 23, 2017, 22:55:57 pm »

Z tego co zdążyłam zauważyć, a także co usłyszałam od koleżanek, pan Jacek nie był szeregową postacią w duszpasterstwie, ale jego liderem i osobą z największą wiedzą i doświadczeniem. Przepraszam za babską ciekawość, ale zastanawia mnie, czemu odszedł. Jest tutaj z nami na forum i może zechce powiedzieć co nieco.
Cóż, nie wypada prywatnych animozji omawiać na forum publicznym, więc powiem tylko tyle, że obecnie "liderem" grupy jest po prostu jej duszpasterz, któremu świeccy w różnych aspektach co najwyżej pomagają w jej rozwoju oraz działalności - i tak właśnie być powinno (zakładając oczywiście, że duszpasterz jest przekonany do całej sprawy i że mu się zwyczajnie chce, a nie odprawia Msze "bo kazali").

Przesadza oczywiście p. conservative pisząc o "szumach" i "akcjach poparcia" (bo nic takiego przecież miejsca nie ma, a jeśli o panią Gimbek chodzi, to - jak mniemam - dopytuje ona z czystej ciekawości), natomiast co do meritum, to ma absolutną rację. Tzw. świeccy liderzy zastępujący w pewnych aspektach kapłanów to niestety swego rodzaju wypaczenie, które może skończyć się nieuprawnioną próbą przenoszenia osobistych poglądów, idei oraz ambicji na działalność całej grupy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2017, 23:00:30 pm wysłana przez STS » Zapisane
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 23, 2017, 23:15:33 pm »

Jestem w duszpasterstwie akademickim i tam się nauczyłam, że role świeckich liderów jest ważna i dlatego się pytałam. Nie chce nikogo bronić ani atakować, tym bardziej że pana Jacka znam tylko ze słyszenia.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 23, 2017, 23:47:21 pm »

Cytuj
bo był tam jakiś szatanista z piekła rodem, długie włosy, skóra czarna, pewnie w drodze na msze słuchał punk rocka albo coś takiego, pewnie każe się nazywać kościotrupem itp.

Te aluzje ;-) no i oczywiście chodzi o stolicę Dolnego Śląska, jak mniemam.
Też się uśmiałem  ;D
Ale tym sposobem jegomość o ksywce sm (nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z sadomaso) doczekał się długiego urlopu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kamilek
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 24, 2017, 06:55:50 am »

.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 24, 2017, 08:35:05 am »

Odejście ze środowiska w Opolu planowałem od dawna, m.in. ze względów zdrowotnych. Decyzję przyśpieszył fakt, że niektórym z osób bardzo przeszkadzał fakt, że nie ograniczałem swojej działalności kościelnej tylko do tradycjonalizmu i że zawsze starałem się szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Z tego powodu ostatnie pół roku było dla mnie bardzo ciężkie.  Myślę, że przez 8 lat pracy dla OŚTŁ zasłużyłem na lepsze pożegnanie, ale mniejsza z tym.

Ksiądz Mariusz jest bardzo dobrym kapłanem i jeżeli nie będzie słuchać za bardzo podszeptów niektórych wiernych, to opolska grupa będzie się rozwijała.

A ja zupełnie nie odciąłem się do Mszy po staremu, ponieważ wciąż pomagam ją odprawiać pewnemu zacnemu księdzu proboszczowi na południu naszej diecezji - w Prudniku.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 24, 2017, 10:49:54 am »

@Jacek S.
O. E... OFM prosił o przekazanie pozdrowień. Zapewnia o modlitwie, dziękuje za pomoc i radę
i zachęca do wytrwałości.
Od siebie dodam:
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Boża Dziecina błogosławi.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 24, 2017, 11:45:16 am »


Też się uśmiałem  ;D
Ale tym sposobem jegomość o ksywce sm (nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z sadomaso) doczekał się długiego urlopu.

I już się nie doczekam odpowiedzi, w czym mam chodzić, skoro nie w długich spodniach
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 24, 2017, 13:03:49 pm »

@Jacek S.
O. E... OFM prosił o przekazanie pozdrowień. Zapewnia o modlitwie, dziękuje za pomoc i radę
i zachęca do wytrwałości.
Od siebie dodam:
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Boża Dziecina błogosławi.
Proszę podziękować Ojcu i również przekazać mu najlepsze życzenia. Niech Słowo Wcielone obdarza go obficie błogosławieństwem a Maryja i św. Franciszek mają w nieustannej opiece.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 24, 2017, 15:19:10 pm »

....co łączy, a nie tego, co dzieli....ktoś złośliwy mógłby powiedziec, że grzech cudzołóstwa jest jak najbardziej łączący...Ale ja nie jestem złosliwy i powiem, że Pan popełnia bład logiczny.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 24, 2017, 15:33:14 pm »

Jeśli błądzę, widząc w Kościele dla obu form rytu rzymskiego, to przynajmniej w dobrym towarzystwie, bo z Benedyktem XVI. Ale rozumiem, że niektórym bliżej do salezjanina z Poznania, o którym mowa w innym zakątku forum... Ani Pan nie przekona mnie do swojego stanowiska ani ja Pana do mojego, więc zamiast toczyć jałowe spory po prostu życzę wesołych świąt przepełnionych obecnością Słowa, które zamieszkało między nami.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2017, 16:46:46 pm wysłana przez Jacek S. » Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 24, 2017, 15:57:33 pm »

...Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę... to tyle co do Słowa. Ja również przesyłam Panu zyczenia Bożego Błogosławieństwa i smacznego obiadu.
Zapisane
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 24, 2017, 22:18:19 pm »

Dzięki Panie Jacku za odpowiedź. Teraz rozumiem już więcej. A właściwie to nie rozumiem, jak można komuś po tylu latach posługi nie zorganizować godnego pożegnania. U nas w Xaverianum to by było nie do pomyślenia. Przyznam, że po tym co tutaj na forum przeczytałam mam kolejny powód do dziękowania Bogu, że trafiłam do tej a nie innej wspólnoty.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!