Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:12:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Drogą neokatechumenalną doszedł do Mszy Wszechczasów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Drogą neokatechumenalną doszedł do Mszy Wszechczasów  (Przeczytany 23625 razy)
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« dnia: Czerwca 18, 2009, 19:27:36 pm »

Mój przyjaciel od dwudziestu lat (od czasów swego nawrócenia i wstąpienia do Kościoła) był u neonów - bardzo zaangażowany. Akurat w jego życiu (a przyjaźniliśmy się ponad 10 lat przed jego nawróceniem) widziałem pozytywne skutki neokatechumenatu (czasem uskarzał się na odchyły, ale gdzież ich nie ma).Niemniej jednak przez te lata prowadziliśmy zagorzały spr o Kościół,liturgię T(t)radycję. Dzięki niemu, stawianym przez niego problemom, a jest oczytany i całym sobą zanurzony w liturgię, Kościół - sam musiałem inensywnie poszukiwać rozwiązań i odpowiedzi.
A teraz chodzi na Mszę wszechczasów. Mówi, że tu go przyprowadziła DN. Nie porzucił neokatechumenatu, wciąż jest,jak to się u nich nazywa, katechistą, ale na Mszę chodzi wyłacznie trydencką.
Róznymi drogami Pan Bóg człowieka ku sobie prowadzi...

+++
Poprawiłem tytuł
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2009, 19:35:22 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:37:23 pm »

A teraz chodzi na Mszę wszechczasów. Mówi, że tu go przyprowadziła DN. Nie porzucił neokatechumenatu, wciąż jest,jak to się u nich nazywa, katechistą, ale na Mszę chodzi wyłacznie trydencką.
Dziwne. "Droga..." opiera się na "trójnogu": Słowo Boże, Liturgia i Wspólnota. Odrywać liturgii od wspólnoty chyba nie bardzo się da...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:48:43 pm »

A teraz chodzi na Mszę wszechczasów. Mówi, że tu go przyprowadziła DN. Nie porzucił neokatechumenatu, wciąż jest,jak to się u nich nazywa, katechistą, ale na Mszę chodzi wyłacznie trydencką.
Dziwne. "Droga..." opiera się na "trójnogu": Słowo Boże, Liturgia i Wspólnota. Odrywać liturgii od wspólnoty chyba nie bardzo się da...
Ale to proste
W Sobote może przyjść do DN, a w niedzielę na NFRR.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:57:39 pm »

Panu Bogu świeczkę...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:58:50 pm »

[...]
Ale to proste
W Sobote może przyjść do DN, a w niedzielę na NFRR.

Niezupełnie ...

[...] ale na Mszę chodzi wyłacznie trydencką. [...]

Czyżby już nie chodził na sobotnie neokatechumenalne eucharystie ?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 18, 2009, 19:59:49 pm »

No to nasi neoni powinni brać z niego przykład ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 18, 2009, 20:05:30 pm »

Czyżby już nie chodził na sobotnie neokatechumenalne eucharystie ?
[/quote]

To własnie, może nieudolnie, starakem się powiedzieć. Nie uczęszcza na ich sobonie obrzędy, bo odkrył, że to niezgodne z tym, co Kościół nauczał i zaczyna znowu nauczać nt Bezkrwawej Ofiary i Eucharystii.
Zapisane
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 18, 2009, 20:50:34 pm »

Nie uczęszcza na ich sobonie obrzędy, bo odkrył, że to niezgodne z tym, co Kościół nauczał i zaczyna znowu nauczać nt Bezkrwawej Ofiary i Eucharystii.

To jak może nadal pełnić tam funkcję katechisty ??
Zapisane
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 18, 2009, 21:37:52 pm »

Nie wiem, nie jestem zorientowany w ichniejszych uwarunkowaniach. Wiem, że chodzi na jakieś spotkania i że chodza po domach i i rozmawiając z ludźmi.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 19, 2009, 01:27:59 am »

Wiem, że chodzi na jakieś spotkania i że chodza po domach i i rozmawiając z ludźmi.

Agent, znaczy się! Tylko czyj?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 19, 2009, 02:03:53 am »

Panu Bogu świeczkę...

To jest właśnie chęć etykietowania ludzi. Ten jest stąd, ten stamtąd. Zapewniam Pana, że świat bywa bardziej skomplikowany. A z tą świeczką to po prostu niesmaczne. Porównywanie DK do diabła jest żenujuące.
Zapisane
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:43:19 am »

Wiem, że chodzi na jakieś spotkania i że chodza po domach i i rozmawiając z ludźmi.

Agent, znaczy się! Tylko czyj?

Sam mam wiele wątpliwości nt. DN i wiele spraw mi się nie podoba  -  ale za jedną z rzeczy za którą ich podziwiam to jest ewangelizacja po domach. Ewangelizacja jest obowiązkiem każdego chrześcijanina, a najtrudniej niesie się Dobrą Nowinę do ludzi, którzy niekoniecznie chcą ją usłyszeć i niekoniecznie są przychylni. Wiadomo Jezus też rozmawiał z celnikami. Takie działania są aktualne także i teraz, i podziwiam tych ludzi za odwagę głoszenia Ewangelii po domach. Szczególnie, że mogą być kojarzeni ze ŚJ - z tymże (przynajmniej u mnie w mieście) chodzą z katolickim krzyżem w dłoni.
Zapisane
Deo gratias
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 19, 2009, 11:02:14 am »

To o czym mówią w domach to są takie podstawy, że tutaj jeszcze nie wchodzi stricte neońska nauka.... To dopiero na katechezach w parafii, a nie w domu.
Zapisane
Deo gratias
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 19, 2009, 11:36:20 am »

Panu Bogu świeczkę...
To jest właśnie chęć etykietowania ludzi. (...)A z tą świeczką to po prostu niesmaczne.
Drogi Panie Adamie - etykietowanie było by, gdybym dokończył tę maksymę. W tej chwili jest to pewne złośliwe skojarzenie.

Porównywanie DK do diabła jest żenujuące.
Co to jest DK?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 19, 2009, 11:47:35 am »

Jak to wygląda u neonów - nie wiem. Ale wiem, że trzeba wielkiej odwagi, by chodzić dziś po domach.
Jak byłem kiedyś w Oazie (proszę nie bić  ;D ) to też w programie miało być chodzenie po domach. Pamiętam, że ten temat wywołał ożywioną dyskusję i w końcu zrezygnowano z tego. Powód był taki, że mało kto wiedział co to takiego Ruch Światło- Życie. Ludzie chodzenie po domach kojarzyli z jehowitami. Na poprzednim zgrupowaniu dyletantów- ewangizatorów szczuto psami i wypędzano z podwórzy. :D
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Drogą neokatechumenalną doszedł do Mszy Wszechczasów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!