Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:08:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce  (Przeczytany 9032 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #45 dnia: Marca 30, 2020, 02:36:01 am »

Odpowiadaj.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 15, 2020, 15:56:48 pm »

Cóż, w Legnicy nadal bez zmian, chaos i lans coponiektórych, ale miejmy nadzieję, że po wakacjach zacznie się to zmieniać. Ktoś odejdzie, ktoś przyjdzie...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #47 dnia: Września 13, 2020, 21:01:19 pm »

Po wakacjach trochę zmian w legnickiej celebrze. Zniknął kantor (mam nadzieję, że na stałe), Mszę sprawował x. Piotr Kruczyk i to chyba jedyne dobre wieści. Nadal po Przeistoczeniu na cały regulator pieśni przygodne. A ministranci jak to ministranci, jadno poprawią, a drugie spieprzą. Pierwszy Confiteor, a chłopaki stoją jak kołki. Uklęknęli na drugi Confiteor. Eh... szkoda nerwów. Naprawdę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #48 dnia: Września 13, 2020, 21:42:38 pm »

jadno poprawią, a drugie spieprzą.
Nie wiem, co Pan tam robi.
Inocenty XI, Dekret Oficjum z 2 marca 1679 potępiający luźną dyscyplinę podczas sprawowania sakramentów
Denzinger 2101
Cytuj
Non est illicitum, in sacramentis conferendissequi opinionem probabilem de valore sacramenti, relicta tutiore, nisi id vetet lex, conventioaut periculum gravis damni incurrendi. Hincsententia probabili tantum utendum non est incollatione baptismi, ordinis sacerdotalis autepiscopalis.

Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #49 dnia: Września 20, 2020, 21:28:20 pm »

W pobliżu mojego miejsca zamieszkania odprawiany jest KRR. Ksiądz bardzo porządny, dba o detale, mówi dobre kazania, jest niewysoki i w średnim wieku (nie powiem który bo zaraz by wszyscy wiedzieli  ;D). Na jednej mszy wieczornej w niedzielę WYJĄTKOWO przyszło tylko dwóch ministrantów. Więc msza niekadzona, koniec, kropka. Na początku wszystko ok, ministranci służą jak w dwójkę do mszy śpiewanej niekadzonej w KRR. I tak leci sobie msza aż do kazania, na którym co chwilę, na cały regulator, przepraszam za określenie... pierdzi mikrofon. Ogólnie w tym kościele mają kłopot z elektroniką, więc to chyba dlatego ;D. To błąd i nadużycie jeszcze nie jest  ;). Ale idźmy dalej - na Credo, kiedy celebrans siedział, coś tam szepnął do jednego ministra. Ten na ofiarowaniu wylatuje z kadzidłem i kadzu-kadzu kadz-kadz i od tego momentu zaczyna ceremoniarzyć, a drugi stoi dalej u stopni po lewej  :'(. Po ofiarowaniu daje kadzidło tamtemu, a sam leci po dzwonki. Po Konsekracji organista gra ,,słodko i cicho”; a mnie to w zupełności nie przeszkadza. Kanon się kończy, kadziło leci na taki fajny stojaczek jak do piecyka (jak on się nazywa?) i msza dalej jest śpiewana niekadzona. Po mszy wystawienie.., z kadzidłem   :) (znaczy teraz już nie pamiętom, chyba).

Wiem, że to co opisałem jest niczym w porównaniu z przedstawionymi tutay paranojami, ale po prostu podzieliłem się tym co widziałem. Jakby to, co było tu przeze moi opisane było stuprocentowo legalne, to proszę mnie skorygować.
Zapisane
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 19, 2023, 13:34:03 pm »

W pobliżu mojego miejsca zamieszkania odprawiany jest KRR. Ksiądz bardzo porządny, dba o detale, mówi dobre kazania, jest niewysoki i w średnim wieku (nie powiem który bo zaraz by wszyscy wiedzieli  ;D). Na jednej mszy wieczornej w niedzielę WYJĄTKOWO przyszło tylko dwóch ministrantów. Więc msza niekadzona, koniec, kropka. Na początku wszystko ok, ministranci służą jak w dwójkę do mszy śpiewanej niekadzonej w KRR. I tak leci sobie msza aż do kazania, na którym co chwilę, na cały regulator, przepraszam za określenie... pierdzi mikrofon. Ogólnie w tym kościele mają kłopot z elektroniką, więc to chyba dlatego ;D. To błąd i nadużycie jeszcze nie jest  ;). Ale idźmy dalej - na Credo, kiedy celebrans siedział, coś tam szepnął do jednego ministra. Ten na ofiarowaniu wylatuje z kadzidłem i kadzu-kadzu kadz-kadz i od tego momentu zaczyna ceremoniarzyć, a drugi stoi dalej u stopni po lewej  :'(. Po ofiarowaniu daje kadzidło tamtemu, a sam leci po dzwonki. Po Konsekracji organista gra ,,słodko i cicho”; a mnie to w zupełności nie przeszkadza. Kanon się kończy, kadziło leci na taki fajny stojaczek jak do piecyka (jak on się nazywa?) i msza dalej jest śpiewana niekadzona. Po mszy wystawienie.., z kadzidłem   :) (znaczy teraz już nie pamiętom, chyba).

Wiem, że to co opisałem jest niczym w porównaniu z przedstawionymi tutay paranojami, ale po prostu podzieliłem się tym co widziałem. Jakby to, co było tu przeze moi opisane było stuprocentowo legalne, to proszę mnie skorygować.

Tak jakby się ktoś zastanawiał to kapłanem sprawującym wówczas KRR był x. Marcin Kostka a celebracje miały miejsce w kościele św. Krzyża w Krakowie - cudne czasy, szkoda, że już nie wrócą, a na pewno nie za mojej względnej młodości  :'(
P.S. Dziś ogarnia mnie taki cringe, gdy czytam swoje dawne wpisy  ???
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Błędy, nadużycia i inne tego typu rzeczy w celebracji Mszy Trydenckich w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!