Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:21:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych  (Przeczytany 14589 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #30 dnia: Września 20, 2021, 14:37:52 pm »

Jego działalność mocno zaszkodziła Polakom.

Opamiętania!
Drugiego takiego nosa do wykrywania ruskich onuc to już w Rzeczypospolitej nie będzie.
Szkoda, bo zawsze to jakieś wątki humorystyczne były, a tak to zostanie w pis sam siermiężny prymitywizm.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Września 20, 2021, 14:58:03 pm »

Nie spodziewałem się u Pana tak cuchnących wiechci w butach. :'( :'( :'(
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2021, 20:39:34 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #32 dnia: Września 23, 2021, 17:33:33 pm »

Zmarł biskup Edward Janiak. R. I. P.

 https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1441060710415572993?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2021, 17:41:40 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Września 23, 2021, 19:06:55 pm »

+R+i+P+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #34 dnia: Września 23, 2021, 20:52:33 pm »

Zmarł biskup Edward Janiak. R. I. P.

 https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1441060710415572993?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Bog dal, Bog zabral. Mialem nieprzyjemnosc poznac, oby ten czlowiek poznal Milosierdzie Boze.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #35 dnia: Września 23, 2021, 20:59:13 pm »

+
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #36 dnia: Września 24, 2021, 11:51:32 am »

Nie wiem, czy bp Janiak powinien być w wątku o bliskich zmarłych
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #37 dnia: Września 24, 2021, 21:25:00 pm »

...Mater misericordiae...
+
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #38 dnia: Października 03, 2021, 05:48:01 am »

Cytuj
Bog dal, Bog zabral. Mialem nieprzyjemnosc poznac, oby ten czlowiek poznal Milosierdzie Boze.

Właściwie to przez ponad 2 i pół roku był moim biskupem. Spotkałem go w tym czasie ze trzy razy, z czego raz z nim rozmawiałem, a była to rozmowa typowo kurtuazyjna. Właściwie dla mnie jako biskup był... Bezobjawowy (różnorakie sprawy, problemy z diecezji raczej do nas nie dochodziły).
Jakby nie patrzeć jeszcze za jego czasów zacząłem odprawiać tutaj Tridentinę. Może zatem w celu pomocy w poznaniu Miłosierdzia Bożego należałoby odprawić za niego Requiem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #39 dnia: Października 03, 2021, 07:39:36 am »

Za bp. Janiaka Msza św. wymordowana z Kurią raz w miesiącu urosła do wszystkich niedziel i świąt nakazanych, z tolerowaniem celebracji do nienakazanych i innych dni.
Trzeba pamiętać iż sprawę, o której było głośno otrzymał w spadku po poprzednim biskupie. Sprawy nowsze no cóż.....
RiP.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #40 dnia: Października 20, 2021, 20:16:30 pm »

Niedawno zmarł ks. Helmut Sobeczko z diecezji opolskiej. Zapewne opolscy wierni nie wspominają go najlepiej, ale jak to ze zmarłymi - polecamy Panu Bogu również tych, z którymi nam nie było po drodze.
+RIP+
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2021, 13:38:25 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #41 dnia: Października 21, 2021, 11:54:01 am »

Niedawno zmarł ks. Helmut Sobrmeczko z diecezji opolskiej.
Zmarły kapłan nazywał się Helmut SOBECZKO. Proszę o poprawienie nazwiska w miarę możliwości.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #42 dnia: Października 21, 2021, 13:39:15 pm »

Przepraszam, literówka. Dziękuję za wiadomość, poprawiłem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #43 dnia: Października 21, 2021, 14:17:43 pm »

Akurat się dowiedziałem, że znajomy dawniej pallotyn - ks. Stanisław Orlikowski zmarł kilkanaście dni temu. Miałem okazję z nim nieco współpracować w Warszawie w latach kleryckich, jeżdżąc czasem do sióstr Misjonarek Miłości, faktycznie był to kapłan o bardzo dużej gorliwości, niech Pan Bóg da mu wieczne spoczywanie.
+ R. I. P. +

https://waw.pallotyni.pl/biogram-sp-ks-stanislawa-orlikowskiego-sac/
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #44 dnia: Października 21, 2021, 23:31:30 pm »

+R+i+P+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!