Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:47:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz  (Przeczytany 11035 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:16:32 pm »

Cytuj
Diecezja Linz to nie nadużycia, tylko profanacje i herezje, a także zupełny brak posłuszeństwa. Nie wiem na czy to schizma czy nie, ale wolę schizmatyckiego popa od takiego nieschizmatyckiego katolickiego kapłana.
Bezczynność Stolicy Apostolskiej jest przerażająca.
Właśnie panuje zdanie, że owa bezczynność to lęk przed realną schizmą. Zgodzę się, że to profanacje, nie wiem jak z herezjami bo nigdy nie słyszałem o jakichś doktrynalnych uchybieniach w tej diecezji ale gdyby były to chyba już by to nie dziwiło.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:16:36 pm »

W sumie diecezja Linz rozni sie od innej przecietnej diecezji na swiecie tylko tym, ze maja dobrego fotografa i strone internetowa. A bezczynnosc Stolicy Apostolskiej trwa od pol wieku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:39:47 pm »

Z tą jednością to ja na bardzo poważnie pytam. Bo jeśli są w jedności to i spowiedź u nich ważna, i inne sakramenty, i msza godna.... nie to co ci "schizmatycy" (aż strach wymienić z nazwy) u których ważnie wyspowiadać się nie można a mszę niegodnie sprawują i kaplice jakieś bez pozwolenia zakładają.
[...]

+ !!
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:49:49 pm »

Rzeczywiście się rozpędził, chociaż to chyba ksiądz, tym bardziej to boli.
Apostata to nie ksiądz...

A ten Placek to chyba Pan Jezus, to tym bardziej boli jak Go traktują i co z Nim wyprawiają.
Mam olbrzymią nadzieję, że nie.

Schizmą de facto to nie jest bo te nadużycia, chociaż są złe to nie są aktami schizmatyckimi.
Panie Ageb - "aktem" to b było, jakby takie ekscesy zdarzyły się jednorazowo. Tu mamy ewidentne i celowe działanie aby zniszczyć Wiarę. I do żadnej jedności z takimi ... się nie poczuwam.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:50:15 pm »

Cytuj
W sumie diecezja Linz rozni sie od innej przecietnej diecezji na swiecie tylko tym, ze maja dobrego fotografa i strone internetowa. A bezczynnosc Stolicy Apostolskiej trwa od pol wieku.
Nie wiem co ma Pan na myśli przez przeciętną diecezję ale gdziekolwiek byłem to czegoś takiego nie widziałem. Ekscesy liturgiczne podobne do tych są obecne też w Ameryce ale tam to zależy od diecezji i od parafii. Jedna jest neońska, inna tradycjonalizująca a jeszcze inna "zwyczajna".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:50:33 pm »

Diecezja Linz to nie nadużycia, tylko profanacje i herezje, a także zupełny brak posłuszeństwa. Nie wiem na czy to schizma czy nie, ale wolę schizmatyckiego popa od takiego nieschizmatyckiego katolickiego kapłana.

Ja jednak od pobożnego popa wolałbym takiego kapłana-apostatę z Linzu.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:51:21 pm »

Właśnie panuje zdanie, że owa bezczynność to lęk przed realną schizmą.

Moim zdaniem to z czym mamy do czynienia jest de facto schizmą. Jeśli to nie jest schizmą, to jak będzie wyglądać diecezja Linz "po" schizmie? Moim zdaniem - tak jak teraz. Stąd jest to lęk wg mnie dziwny.

@p. pjo:
Ja wolę pobożnego popa, bo nie profanuje Ciała Chrystusa i jego wiara na pewno bliższa jest katolickiej niż księży z zamieszczonych tu zdjęć. A dlaczego Pan woli kapłana-apostatę z Linzu?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2009, 21:52:59 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 13, 2009, 21:53:33 pm »

Moim zdaniem to z czym mamy do czynienia jest de facto schizmą. Jeśli to nie jest schizmą, to jak będzie wyglądać diecezja Linz "po" schizmie?

Wywalą jeden link ze swojej strony internetowej?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 13, 2009, 22:15:59 pm »

@P. JP7
Cytuj
Cytuj
Rzeczywiście się rozpędził, chociaż to chyba ksiądz, tym bardziej to boli.
Apostata to nie ksiądz...
W ogóle o nim mało wiem i trudno mi tak orzekać.
Cytuj
Cytuj
A ten Placek to chyba Pan Jezus, to tym bardziej boli jak Go traktują i co z Nim wyprawiają.
Mam olbrzymią nadzieję, że nie.
Chyba rzeczywiście lepiej tak by było.
Cytuj
Cytuj
Schizmą de facto to nie jest bo te nadużycia, chociaż są złe to nie są aktami schizmatyckimi.
Panie Ageb - "aktem" to b było, jakby takie ekscesy zdarzyły się jednorazowo. Tu mamy ewidentne i celowe działanie aby zniszczyć Wiarę. I do żadnej jedności z takimi ... się nie poczuwam.
Pan się nie poczuwa ale jak to jest? Chociaż częściowa jest (jeszcze?) Nie dzieje się to jednorazowo ale nie wyczerpuje to jakoś znamion schizmy, o to mi chodzi.

@P. Alagor
Cytuj
Cytuj
Właśnie panuje zdanie, że owa bezczynność to lęk przed realną schizmą.

Moim zdaniem to z czym mamy do czynienia jest de facto schizmą. Jeśli to nie jest schizmą, to jak będzie wyglądać diecezja Linz "po" schizmie? Moim zdaniem - tak jak teraz. Stąd jest to lęk wg mnie dziwny.
Raczej nie byłoby schizmy całej diecezji, jak już to dużej częśći jej księży i wiernych, nie wiem jak z biskupem. Jeśli nie mieliby biskupa to albo musieliby szukać sukcesji na zewnątrz, jak kiedyś mariawici, albo byliby bez sukcesji i straciliby ważnie wyświęconych kapłanów po wymarciu pewnego pokolenia.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 13, 2009, 22:33:28 pm »

Cytuj
Cytuj
A ten Placek to chyba Pan Jezus, to tym bardziej boli jak Go traktują i co z Nim wyprawiają.
Mam olbrzymią nadzieję, że nie.
Chyba rzeczywiście lepiej tak by było.

No, nie wiadomo czy lepsze swietokradztwo czy idolatria :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2009, 10:40:07 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 14, 2009, 09:42:54 am »

Czyżby Stolica Apostolska wreszcie zareagowała?
Austriaccy biskupi w Rzymie.Podstawowy temat:diecezja Linz.

http://www.kath.net/detail.php?id=23166
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 15, 2009, 10:03:18 am »

Zdjęcie, to które najbardziej Państwa zbulwersowało (czwarte), znikło ze strony diecezji Linz. Ktoś zareagował, że się przestraszyli i zdjęli?

PS. Skopiował sobie ktoś to zdjęcie? Nie byłem parę dni na forum i go nie widziałem...
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 15, 2009, 10:46:54 am »

Skopiowane zdjęcie jest na KNO

http://4.bp.blogspot.com/_SYA86neiR8Q/SjOfRn38DtI/AAAAAAAACT0/s0xzZ0UjoOs/s1600/linz11.jpg
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 15, 2009, 18:19:54 pm »

Potrzeba tu przede wszystkim ogromu modlitwy za tę diecezję; bez tego nie widzę żadnych szans na jakąkolwiek poprawę. To po prostu zaszło zbyt daleko by Stolica Apostolska mogła „rozmowami i ojcowskimi napomnieniami” coś zmienić. Ojciec Święty ma teraz realny problem - z jednej strony widmo rzeczywistej schizmy, z drugiej (w razie braku działań) postępujące zgorszenie i demoralizacja.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 17, 2009, 15:13:06 pm »

Biskupi Austrii na dywaniku u Papieża:

http://fronda.pl/news/czytaj/austriaccy_biskupi_na_dywanie_u_papieza

Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!