"ewangeliccy fundamentaliści", którzy rosną w siłę kosztem kościoła katolickiego.
Cytat: Regiomontanus w Października 11, 2018, 03:20:00 am "ewangeliccy fundamentaliści", którzy rosną w siłę kosztem kościoła katolickiego.No bo tak szczerze, czy to może nas dziwić? W obecnym, pentakostalno-liberalnym kościele zacierają się różnice z pospolitym protestantyzmem, na skutek czego szukający czegoś więcej niż przyjemnych wrażeń, jedni skłaniają się ku prawosławiu inni, jak widać ku radykalnym denominacjom postluterańskim. Tylko niektórzy trafiają do nielubianej przez "centralę" Tradycji.
Inny przykład: w USA na uczelniach wyższych spada liczba studentów (z róznych względów).
Cytat: Regiomontanus w Października 11, 2018, 15:34:50 pmInny przykład: w USA na uczelniach wyższych spada liczba studentów (z róznych względów). Z jakich?
Kampanie o Kavanaugha......Tem bardziej, że Vigano raczej pozamiatany...
...His mother died in 1944 and his father married Kathryn Cavanaugh...
O tempora... nastały, że upatrujemy iskierek nadziei w sukcesie syjonistycznego lubieżnika i "rewanżystów z NRF"
Papież przypomina, że będąc chrześcijanami powinniśmy jako pierwsi dostrzegać i pomagać innym widzieć w migrancie i uchodźcy nie tylko problem, z którym trzeba się zmierzyć, ale brata i siostrę, których należy przyjąć, szanować i kochać, okazję, którą daje nam Opatrzność, byśmy wnosili wkład w budowanie sprawiedliwszego społeczeństwa (…), bardziej otwartej wspólnoty chrześcijańskiej, w zgodzie z Ewangelią (Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2014). Migranci wydają się pomagać nam (…) odczytywać „znaki czasu”. Przez nich Pan wzywa nas do nawrócenia, do uwolnienia się od ekskluzywizmu, obojętności i kultury odrzucenia.Obecne orędzie papieskie zawiera oczekiwanie, że zwłaszcza politycy i publicyści przyznający się do związku z Kościołem, zrezygnują z wzniecania poczucia zagrożenia w społeczeństwie ze strony imigrantów, gdy nie ma do tego poważnych podstaw, a które jest sprzeczne z Ewangelią Chrystusa. Według badań i sondaży społecznych polskie społeczeństwo prezentuje jedno z najwyższych poziomów niechęci i lęku w Europie co do przyjmowaniem imigrantów czy uchodźców z krajów muzułmańskich (ok. 71% zdecydowanie jest za nieprzyjmowaniem żadnego imigranta czy uchodźcy z tych państw), mimo ich bardzo małej liczby.W niezwykłym Orędziu papież podpowiada, że nasze reakcje, postawy otwarcia lub zamknięcie na obcokrajowca, odsłaniają lęki, zdolność do miłosierdzia, dojrzałe lub słabe człowieczeństwo, wykluczanie z życia wspólnego obcych, uleganie logice świata pozostawiającego ostatnich na przegranym ostatnim miejscu. W erze powszechnej migracji chodzi jak zawsze o budowanie miasta Boga i miasta człowieka, w którym naczelną zasadą budowy będą cztery postawy: przyjęcia, ochrony, promocji i integracji migrantów ze społecznością przyjmującą. To w skrócie misja Kościoła ciągle wychodzącego ku mieszkańcom peryferii egzystencjalnych.
Humanitarna i ewangeliczna reakcja na problemy związane z migrantami i uchodźcami nie może być nigdy ograniczana czy zawieszana przez jakąkolwiek jurysdykcję. Gościnność względem obcego jest jednym ze wyznaczników naszej wiary – napisał przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji i Pielgrzymek bp Krzysztof Zadarko w komunikacie w sprawie uchodźców docierających do Polski.W komunikacie zwrócono uwagę na niepokojącą sytuację na wschodniej granicy, gdzie osoby z różnych państw starają się przedostać przez Białoruś do Polski. „Zdajemy sobie sprawę ze złożoności uwarunkowań geopolitycznych, wywołujących aktualne procesy migracyjne. Żywimy przekonanie, że odpowiedzialni za przestrzeganie prawa będą w pełni respektować międzynarodowe zobowiązania wobec osób poszukujących ochrony, w tym również prawa do złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej” – czytamy w dokumencie.
RZYM — Przewodniczący Europejskich Konferencji Biskupów Katolickich (COMECE), kardynał Jean-Claude Hollerich, odrzucił ostrzeżenia Komisji Europejskiej, że nielegalna imigracja jest wykorzystywana do „destabilizacji Europy”, wzywając zamiast tego do ułatwienia migracji na kontynent.W niedzielnym komunikacie prasowym kardynał Hollerich wyraził zaniepokojenie sytuacją migrantów i osób ubiegających się o azyl, podkreślając, że „należy szanować ich ludzką godność i podstawowe prawa”.„Ich prawo do ubiegania się o azyl musi być chronione, a państwa muszą przestrzegać zasady nie deportacji zagrożonych osób z powrotem do ich kraju pochodzenia” – powiedział jezuicki kardynał.Hollerich pisał w odpowiedzi na wspólny list przywódców Komisji Europejskiej z 7 października wzywający do dostosowania istniejących ram prawnych, aby „adekwatnie zająć się próbami instrumentalizacji nielegalnej migracji do celów politycznych i innych zagrożeń hybrydowych”.
Konferencja Episkopatu Polski wezwała do przeprowadzenia zbiórki na rzecz imigrantów, którzy przy pomocy białoruskich służb atakują granicę naszego kraju. Jej przewodniczący, arcybiskup Stanisław Gądecki, twierdzi bowiem, że „migranci są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej”. W tym tygodniu presja ze strony nielegalnych imigrantów i białoruskich służb zaczęła zwiększać się jeszcze bardziej. Przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki już nie tylko niszczą ogrodzenie graniczne, lecz obrzucają kamieniami żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Uzbrojeni białoruscy pogranicznicy zaczęli natomiast przekraczać nielegalnie polsko-białoruską granicę. Najwyraźniej zaplanowanego ataku na nasz kraj nie dostrzega jednak Konferencji Episkopatu Polski. Wezwała ona w swoim komunikacie wiernych do ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz nielegalnych imigrantów. Ma ona być prowadzona przez Caritas Polska we wszystkich kościołach i kaplicach. Środki zbierane podczas ogólnopolskiej zbiórki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce – poinformował przewodniczący Episkopatu. Abp. Gądecki mówiąc o imigrantach stwierdził, że „”bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, trzeba im okazać naszą solidarność”, ponieważ „migranci są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej”.
Arcybiskup Paul R. Gallagher, sekretarz Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, po wtorkowym spotkaniu z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem namawiał władze UE do wzięcia odpowiedzialności za „migrantów i uchodźców”. Pochwalił też polskich biskupów, że w kwestii kryzysu granicznego sprzeciwili się polityce władz państwowych, które zachęcali do „bardziej elastycznego i humanitarnego podejścia”.
CytujArcybiskup Paul R. Gallagher, sekretarz Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, po wtorkowym spotkaniu z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem namawiał władze UE do wzięcia odpowiedzialności za „migrantów i uchodźców”. Pochwalił też polskich biskupów, że w kwestii kryzysu granicznego sprzeciwili się polityce władz państwowych, które zachęcali do „bardziej elastycznego i humanitarnego podejścia”.https://m.pch24.pl/watykan-chwali-polskich-biskupow-za-sprzeciw-wobec-postawy-wladz-w-sprawie-kryzysu-granicznego/