Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:50:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj
Autor Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele  (Przeczytany 27991 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #75 dnia: Lipca 21, 2018, 13:16:02 pm »

Ks Isakowicz-Zaleski

Szanowni Czytelnicy!

Przeszedłem już w życiu niejedno i nieraz zastanawiam się, czy jest coś mnie jeszcze zaskoczyć. Dziś przekonałem się, że jednak tak. Otóż otrzymałem – uwaga! – 30-stronicowy pozew do sądu cywilnego od byłego wiceministra MSZ Roberta Ethana Greya, który przez bardzo krótki czas, bo zaledwie 5-ciu miesięcy, pełnił tę ważną funkcję w rządzie pani premier Beaty Szydło. Szefem MSZ był w tym czasie minister Witold Waszczykowski.

O co poszło? O dwa moje wpisy na Twitterze, w których zadałem pytanie, czy pan Grey mógłby pomóc w sprawie Pomnika Katyńskiego w New Jersey. Poszło także o to, że przekręciłem jego pierwotne nazwisko z Grygielko na Grygiełko. Tak, tak, to nie opowiadanie Mrożka czy film Barei, ale rzeczywistość roku 2018. Nawiasem mówić, jest to o tyle zaskakujące, że notka w Wikipedii, nigdy przez zainteresowana nie sprostowana, podaje nazwisko Grygiełko a nie Grygielko.

Uważam, że cała ta sprawa jest „szyta grubymi nićmi” i ma podtekst polityczny, bo wielokrotnie krytykowałem polski MSZ za uległość wobec USA, Izraela i Ukrainy. Mam więc podstawy traktować to jako odwet i szykanę za wyrażanie niewygodnych poglądów. Oczywiście na pozew odpowiem, ale jeżeli dojdzie do procesu, to mam nadzieję, że będzie on jawny, aby opinia publiczna mogła się dowiedzieć, o co tak naprawdę w tej sprawie chodzi.

Przy okazji, artykuły

Piotra Skwiecińskiego „Dziwna nominacja w MSZ, czyli podążamy za przykładem Ukrainy?   na portalu Wpolityce
https://wpolityce.pl/m/polityka/310706-dziwna-nominacja-w-msz-czyli-podazamy-za-przykladem-ukrainy

oraz

Ireny Kacprzak „Rodzinne tajemnice ministra Roberta Greya” w Rzeczpospolitej
http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/311229882-Rodzinne-tajemnice-ministra-Roberta-Greya.html#ap-5
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #76 dnia: Lipca 21, 2018, 14:56:33 pm »



Nic Pan nie zrozumiał. Kto jest wierny w konkrecie, choćby i małym, ten jest wierny co do idei. Wielką rzeczą jest świat duchowy, świat idej.



No i dalej nie rozumiem.

 Kontynuując przykład śmiecia, np. jaki związek logiczny ma to, że np. podniosę śmiecia na ulicy, żeby było czysto, a np. nie wywiozę gruzu do lasu, żeby zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. Z drugiej strony to, że nie podnoszę śmiecia, nie znaczy, iż mógłbym wyrzuć śmieci do lasu. Nie ma tu logiki.

Słowa Pana Jezusa są oczywiście logiczne lub "nadlogiczne", po prostu pana zarzut odnośnie do słów o obronie życia jest "błędny".
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #77 dnia: Lipca 21, 2018, 22:59:25 pm »

Co do Rosji i Ameryki:
Propaganda pojawia się z obydwu stron. Wielu ludzi ma dosyć dominującej u nas propagandy zachodniej, ale (tak jak nie moglibyśmy bez propagandy żyć) poddaje się zaraz propagandzie rosyjskiej.

Sprawdzam. Wikipedja donosi, że z piéniędzy państwowych są finansowané (pewnie między innymi, nie chodzi mi o kompletność) Russia Today i kanał "Звезда". Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/RT_(TV_network) * ("Russian international television network funded by the Russian government")
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0_(%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB) * ("всероссийский государственный общественно-патриотический канал")
*hiperłączé nie działa u mnie, ponieważ końcowy nawias nie został do niego zaliczony, więc trzeba kopjować adres — edycja po północy.

Co to jest propaganda zachodnia? Ażeby była symmetrja, to powinny to być jakieś państwowé środki massowéj informacji.
W rzeczywistości zagrożenié z Zachodu to jest zagrożenié ze strony bogatych prywatnych osób, a nie państw.

Tłumaczenie "arabskiej wiosny" księdzem Zychem to jak dla mnie mieszanie zbyt odległych spraw w czasie i przestrzeni. Nawet rola Rosji w sprawie Syrii i Ukrainy na tyle się różni, że - mimo, że w tym samym czasie - oceniłbym ją inaczej.

Nie łączyłem tych dwu rzeczy, ale tak, trzeba je połączyć. Jest taki mem, że "amerykańscy naukowcy dowiedli", że między dwoma osobami na świecie jest średnio sześć podań rąk (bo "przełożony spotkał ambasadora, który zna prezydenta, którégo matka chodziła do jednéj szkoły co wykładowca pana Murzyna", więc mamy sześć podań ręki do pana Murzyna). Otóż do świętéj pamięci xięży Zycha i Popiełuszki ma pewnie xiądz dwa, najwyżéj trzy podania ręki. I tak wielu ludzi (świeckich! téż!) w Warszawie i okolicy. Ja na przykład na pewno dwa, pomimo, że urodziłem się po ich śmiérciach.

Istnieje taki pogląd w Sieci, że Internet jest wielkim dobrodziejstwem dla ludzkości, ponieważ przyspieszył wymianę informacji. Piramidalna bzdura! Byłby dobrodziejstwem, gdyby wiarygodność była wyższa niż w przypadku radja czy telewizyi. Nié ma mowy o niczém podobném. Naturalnym środowiskiem do wymiany nowości (wiadomości o nowych wydarzeniach) jest świat rzeczywisty, rozmowa oko w oko. Internet potęguje możliwość opowiadania bajek o krajach najwyżéj parę razy widzianych, których nawet języków (czasem nawet właśnie w liczbie mnogiéj) się nie zna. Internet jest wspaniałą platformą do wymiany poglądów, do wymiany wiedzy opartéj na samym rozumowaniu, do dyskusji z odesłaniém do pozycyj xiążkowych. Pewnie do wielu innych rzeczy. Nie natomiast do czytania nowin.

Wskazywanym przez tradycjonalistów głównym problemem świata współczesnégo jest anthropocentryzm. W XX wieku powstało całe wielkie dwukrotnie federacyjne państwo, oparté ideowo m. in. na wierze w człowieka: "Добьёмся мы освобождения своею собственной рукой!" "Нам разум дал стальные руки — крылья!" Przejawem takiéj wiary w człowieka (ewentualnie wiary w to, że świat został stworzony cały dla mnie jednégo i nikogo innégo, a nie dla rodzaju ludzkiégo) jest bezpodstawné przekonanié, że Murzyn w Afryce zginął z głodu z mojéj winy. Pan Bóg umiejscowił we świecie widzialnym kilka (ponoć) miljardów ludzi, a mnie nad Wisłą — nie na południe od Sahary. Za chrześcijaństwa pomagało się tym, których się dało osiągnąć. Najlepiéj osobiście, bo to człowiek jest najdoskonalszym stworzeniém Bożym, więc dając piéniądze, dobrze jest nie poskąpić i własnéj obecności — no, ale to można negocjować.

Podsumowując: to sprawa xiędza Zychowéj śmiérci jest dla nas tą prawdziwą. Pozdrawiam panów z IV Departamentu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2018, 00:28:14 am wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 21, 2018, 23:06:37 pm »

Nic Pan nie zrozumiał. Kto jest wierny w konkrecie, choćby i małym, ten jest wierny co do idei. Wielką rzeczą jest świat duchowy, świat idej.
Kontynuując przykład śmiecia, np. jaki związek logiczny ma to, że np. podniosę śmiecia na ulicy, żeby było czysto, a np. nie wywiozę gruzu do lasu, żeby zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. Z drugiej strony to, że nie podnoszę śmiecia, nie znaczy, iż mógłbym wyrzuć śmieci do lasu. Nie ma tu logiki.

Zarówno podniesienié śmiécia na ulicy, jak i wywiezienié (albo nie) gruzu do lasu jest rzeczą małą, konkretem ze świata materjalnégo. Wielką rzeczą jest troska o środowisko jako pojęcié oderwané (abstractum). Troska o środowisko bez uczynków martwą jest.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
sm
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Lipca 22, 2018, 14:15:06 pm »

Nic Pan nie zrozumiał. Kto jest wierny w konkrecie, choćby i małym, ten jest wierny co do idei. Wielką rzeczą jest świat duchowy, świat idej.
Kontynuując przykład śmiecia, np. jaki związek logiczny ma to, że np. podniosę śmiecia na ulicy, żeby było czysto, a np. nie wywiozę gruzu do lasu, żeby zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. Z drugiej strony to, że nie podnoszę śmiecia, nie znaczy, iż mógłbym wyrzuć śmieci do lasu. Nie ma tu logiki.

Zarówno podniesienié śmiécia na ulicy, jak i wywiezienié (albo nie) gruzu do lasu jest rzeczą małą, konkretem ze świata materjalnégo. Wielką rzeczą jest troska o środowisko jako pojęcié oderwané (abstractum). Troska o środowisko bez uczynków martwą jest.

Może ma to sens, ogólnie proszę mi wybaczyć kilka słów z poprzednich postów, ale nie trudno jest wymyślić przykład, w którym osoba będzie podnosiła śmieć (małe), a dopuści się czynu, który spowoduje całkowite zniszczenie środowiska na całej ziemi i wtedy to pana abstractum przestanie istnieć.

Trudno też nazwać aborcję rzeczą mała, bo jest konkretem ze świata materialnego...
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #80 dnia: Lipca 22, 2018, 21:10:37 pm »

Może ma to sens, ogólnie proszę mi wybaczyć kilka słów z poprzednich postów, ale nie trudno jest wymyślić przykład, w którym osoba będzie podnosiła śmieć (małe), a dopuści się czynu, który spowoduje całkowite zniszczenie środowiska na całej ziemi i wtedy to pana abstractum przestanie istnieć.

Trudno też nazwać aborcję rzeczą mała, bo jest konkretem ze świata materialnego...

Nawet nie wiém, za co pan przeprasza, więc wszystko w porządku :D Temperatura sporu w normie, jak dla mnie.

Jeśli ktoś podniesie śmiéć, a potém zatruje całą ziemię, to w rzeczy małéj okaże się z początku wierny, a potém tragicznie niewierny. I tak samo w rzeczy wielkiéj: z początku wierny, ale potem całkowicie niewierny.
Jeśli ktoś zabije nienarodzoné dziecko, to niech się po nawróceniu nie boi podnieść śmiécia z ziemi. Będzie wierny w wielkiéj rzeczy.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #81 dnia: Lipca 24, 2018, 14:35:42 pm »

Cytuj
Co to jest propaganda zachodnia? Ażeby była symmetrja, to powinny to być jakieś państwowé środki massowéj informacji.
W rzeczywistości zagrożenié z Zachodu to jest zagrożenié ze strony bogatych prywatnych osób, a nie państw.

Wie Pan, nie sprawdzałem i nie jestem w stanie sprawdzić źródeł finansowania. Nie wiem czy kiedy prezydent Trump ogłasza dalsze zaangażowanie w przedłużanie w wojnę w Syrii ogłaszając, że "Asad to zwierz" (poprzez stosowany od lat argument z broni chemicznej i zabijania dzieci) to czy robi to w interesie państwa czy bogatych osób czy może innego państwa. Nie uważam też Asada za "tego dobrego", tak jak nie uważałem Husajna. O tym napisałem wyżej (bo za bardzo nie wątpię, aby ci dyktatorzy mieli też wiele na sumieniu - kojarzę również niektórych "antyasadowych" dziennikarzy, których osobiście uważam za dosyć wiarygodnych).

A ponieważ nie ma "tych dobrych" to takie sprawy jak kryzys migracyjny tudzież relacje ze wschodem i zachodem to zbyt poważne sprawy, aby można było być "za tym" czy "Za tamtym" na takim samym poziomie jak można być "za Lechem" czy "za Legią" tudzież za Francją czy Chorwacją w mistrzostwach świata. A niestety czasami w dyskusjach skręcamy w taką stronę.

Cytuj
W XX wieku powstało całe wielkie dwukrotnie federacyjne państwo, oparté ideowo m. in. na wierze w człowieka: "Добьёмся мы освобождения своею собственной рукой!" "Нам разум дал стальные руки — крылья!"
No właśnie. Ale od tego czasu zrobił się misz-masz. Rosja z jednej strony jest "konserwatywna", z drugiej strony "postkomuna" większa niż u nas. Mówi się, że Związek Radziecki poprzez swoje służby "napompowywał" rewolucje obyczajowe na zachodzie. Dzisiaj są już napompowane i nie potrzeba służb, z kolei zachód znowu chciałby "wpompować" to wszędzie indziej. Czy tych służb nie potrzeba? Nie dziwiłbym się jakby Rosja zwalczając to u siebie jednocześnie "pompowała" gdzie indziej. Nie wiem na ile rzetelne jest to co podaje wikipedia na temat Klubu Wałdajskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Wa%C5%82dajski):
"Siódma sesja klubu 2010 odbyła się w Sankt Petersburgu. Uczestnicy spotkali się też z Władimirem Putinem w jego letniej czarnomorskiej rezydencji w Soczi. Tematem była „Rosja – historia i przyszły rozwój”. Ze strony Polski uczestniczyli Adam Michnik, Leszek Miller oraz Andrzej Rozenek. "
Już za czasów Palikota w sejmie i Obamy w Ameryce kiedy wspominałem o rosyjskim konserwatyzmie, torpedowano mnie argumentem z "Rozenka u Putina".
W każdym razie podsumowując to znowu: wszystko zbyt złożone, żeby być ot tak sobie "za tym" czy "za tamtym".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #82 dnia: Lipca 24, 2018, 22:36:12 pm »

Cytuj
W XX wieku powstało całe wielkie dwukrotnie federacyjne państwo, oparté ideowo m. in. na wierze w człowieka: "Добьёмся мы освобождения своею собственной рукой!" "Нам разум дал стальные руки — крылья!"
No właśnie. Ale od tego czasu zrobił się misz-masz. Rosja z jednej strony jest "konserwatywna", z drugiej strony "postkomuna" większa niż u nas. Mówi się, że Związek Radziecki poprzez swoje służby "napompowywał" rewolucje obyczajowe na zachodzie.

Traktowanié Rossyi jako następczyni Związku Radzieckiégo to wymysł zachodnich prawników, którym to było potrzebné, bo statut ONZ przewiduje istnienié Związku Radzieckiégo jako jednégo z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa. Przynajmniéj z taką opinją się spotkałem w internetach. W rzeczywistości (nie prawnéj, rzeczywistéj) Związek Radziecki się rozpadł, a Federacja Rossyjska jest spadkobierczynią Rossyjskiéj Federacyjnéj Socjalistycznéj Republiki Radzieckiéj, która téż się rozpadała (sic! Tatarska Autonomiczna SRR nad Wołgą grała na niepodległość, a bodajże — chyba tak się nazywała — Czeczeńsko-Inguska ASRR prowadziła o niepodległość regularné wojny jako Czeczeńska Republika Iczkeryi), ale udało jéj się przetrwać. To taka dygressja, może dla kogoś ciekawa.


Co do bycia za tym albo tamtym, to ja pisałem właśnie o braku symmetryi, ponieważ ludzie pisząc o propagandach zakładają właśnie symmetrję na wysokim poziomie: myślą, że każdé państwo działa tak samo, choćby sami jednocześnie przyznawali, że ustroje są różné i "Rossja jest inna". Wypowiedź prezydenta USA a finansowanié przez Rossję dodatkowych (nie chodzi o odpowiedniki TVP, bo to jest "Первый канал" i jego istnienié jest zrozumiałé) medjów to zupełnie nie tén sam poziom. Tym samym poziomem są amerykańskié (na przykład) medja prywatné i rossyjskié medja państwowé. Przychylam się do opinii, że USA jako instytucje państwowé jest polem boju (jedném z wielu), natomiast Rossja jest stroną (tak samo, jak jakiéś Sorose). Dlatego można być za Rossją (jak ktoś wierzy) albo przeciw, natomiast w przypadku USA ciężko coś takiégo powiedzieć (choć w zasadzie można).
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #83 dnia: Września 19, 2018, 01:18:06 am »

Cytuj
.Nie tylko Ukraina. Indie, Pakistan, Nepal, Bangladesz, Azerbejdżan, Uzbekistan, a nawet Arabia Saudyjska. Do Polski przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców. Nasz kraj w zatrważającym tempie zmienia swoje oblicze etniczne. A to wszystko za rządów PiS – ekipy, która wygrała wybory dzięki obietnicy obrony Polski przed falą przybyszów. 

https://www.m.pch24.pl/pis-lamie-obietnice--do-rzeczy-o-sprowadzaniu-do-polski-imigrantow-z-krajow-islamskich-i-azji,62922,i.html

Cytuj
.Stolica Wielkopolski chce przyjąć imigrantów – potwierdził we wtorek poznański magistrat. Przedsięwzięcie przygotowywane jest przez władze miasta w porozumieniu z rządem i katolicką organizacją charytatywną Caritas.   

https://www.m.pch24.pl/poznan-przyjmie-imigrantow-w-porozumieniu-z-rzadem-i-caritasem,62937,i.html

Wszystko w czasie gdy UE przyznaje sie, ze nie chodzi o uchodzcow ale o plan polityczny: zmiany etniczno-kulturowego oblicza Europy. Za histerię proimigrancką i kolędy na poli-zamowienie KEP powinien przeprosic.
Mam smutna satysfakcje - pisalem 2 lata temu, ze PiS nie oprze sie UE dlatego, ze PiS to PO, prowadzą Polskę do tego samego celu tylko wolniej i bez wstrzasow.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #84 dnia: Września 19, 2018, 02:11:12 am »

Mam smutna satysfakcje - pisalem 2 lata temu, ze PiS nie oprze sie UE dlatego, ze PiS to PO, prowadzą Polskę do tego samego celu tylko wolniej i bez wstrzasow.

Generalnie na całym świecie partie uchodzące za "prawicowe" aby wygrać wybory muszą przyjąć program lewicowo-postępowy - tyle, że opóźniony o 20 lat. PiS zrobił to samo.

Wybory wygrane przez "prawicę" oznaczają tylko, że zyskujemy trochę na czasie. Nadzieje na coś więcej są niestety zawsze tylko ułudą.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #85 dnia: Września 19, 2018, 08:50:01 am »

Niektórym z pp. dyskutantów wieki średnie jawić się muszą jako epoka najczerwieńszego pra-socjalizmu. Przecież te dzieła Kościoła pod patronatem katolickich władców to czysta lewica!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #86 dnia: Października 09, 2018, 15:18:32 pm »

http://archwwa.pl/wiadomosci/kard-nycz-na-modlitwie-za-uchodzcow-znieczulilismy-nasze-serca/

Na akukumenicznej "modlitwie".

Cytuj
....za wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei...

...Ciszej mówią ludzie Kościoła, politycy. Zmieniają poglądy najwięksi przywódcy europejscy. Dzieje się coś niepokojącego...
Skandal większy niż ... pedo elity.

A w nieodległej Danii 3 tyg.wstecz jeden buddyjski papież...

https://3obieg.pl/dalai-lama-rzekl-europa-dla-europejczykow-uchodzcy-powinni-wrocic-do-swoich-krajow/

Teraz wiadomo czemu F-1z tym feudalnym rasistą "pochodzącym" z zaprzyjaźnionego k:-) raju  religijnej wolności raczej się nie spotka.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #87 dnia: Października 09, 2018, 15:49:21 pm »

Cytuj
Zmieniają poglądy najwięksi przywódcy europejscy. Dzieje się coś niepokojącego...

Ano zmieniają, i to nie tylko europejscy.

Z pewnością nie słyszeliście o tym Państwo,  ale w Quebec odbyły się tydzień temu wybory. Quebec to jeden z najbardziej "postępowych" regionów zachodniego świata, może tylko Szwecja może ich przebić.

Otóż wybory po raz pierwszy od ok 60 lat wygrała tam partia centro-prawicowa. Główny ich postulat? Niesamowity: ograniczenie imigracji.

Jeszcze dodam dwie inne informacje z Ameryki:
1) w czerwcu wybory w Ontario wygrała partia konserwatywna, a rządząca przedtem lewicująca partia liberalna (z lesbijską premier na czele) zdobyła tak mało głosów, że straciła status oficjalnej partii. Liberałowie uzyskali najgorszy wynik w swej 161-letniej historii.
2) dzięki nominacji Bretta Kavanaugh po raz pierwszy od 70 lat sędziowie konserwatywni będą mieli większość w sądzie najwyższym USA.

Faktycznie, nie tylko w Europie dzieje się coś niepokojącego  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #88 dnia: Października 09, 2018, 16:09:02 pm »

Kampanie o Kavanaugha dość dobrze podłuchiwałem często live dzięki p. Mikeowi Churchowi z jego Crusade Channel.
Jak wiadomo powiązany jest (MCh) z br. Andre Marie z St. Benedict Center, więc wszystkim tr. polecać go nie wolno, tem bardziej,że to przebrzydły kapitalista jest (for profit:-)

W ogólnym rachunku strat i zysków nie będe aż takim optymistą. Tem bardziej, że Vigano raczej pozamiatany, a i Trump do końca roku impiczment mieć jeszcze może. XI wybory do kongresu będą decydujące.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #89 dnia: Października 11, 2018, 03:20:00 am »

W ogólnym rachunku strat i zysków nie będe aż takim optymistą. Tem bardziej, że Vigano raczej pozamiatany, a i Trump do końca roku impiczment mieć jeszcze może. XI wybory do kongresu będą decydujące.

Oczywiście, że Trumpa może spotkać w każdej chwili nie tylko impeachment, ale i coś gorszego -  wypadki chodzą przecież po ludziach... Jeśli jednak nawet uda się unieszkodliwić Trumpa, to wątpię, aby elitom udało się tak łatwo wrócić do status quo ante.

W zeszłym tygodniu George Soros udzielił wywiadu dla Washington Post, i powiedział tam, że jest bardzo zmartwiony, bo Trump niszczy cały nowy  porządek świata. I nie  chodzi mu zapewne tylko o protekcjonizm czy sabotownie globalistycznych traktatów czy organizacji. Trump, pomimo swych licznych i bardzo poważnych wad, zrobił coś znacznie więcej: obudził ruch nazywany (słusznie czy niesłusznie) "nacjonalistyczno-populistycznym", który zaczyna powoli nabierać wiatru w żagle na całym świecie.

W Brazylii Jair Bolsonaro, określany jako rasista, homofob, seksista, Hitler tropiku, etc. właśnie wygrał w pięknym stylu pierwszą turę wyborów. BTW: poparli go entuzjastycznie "ewangeliccy fundamentaliści", którzy rosną w siłę kosztem kościoła katolickiego.

Bliżej polskiego podwórka: w Niemczech AfD przebiła już w sondażach SDP, a gdyby z notowań CDU/CSU wyłączyć Bawarczyków z CSU, to by się pewnie okazało, że AfD ma większe poparcie od partii Angeli Merkel. 
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!