Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 05:30:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232283 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj
Autor Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele  (Przeczytany 30207 razy)
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #120 dnia: Grudnia 27, 2021, 20:52:49 pm »

Prymas Wyszyński w latach '60 albo '70 mówił, że powinniśmy liczyć 70-90 milionów (jeszcze sprawdzę dokładnie).

Prymas Wyszyński (Gniezno, 6 lutego 1973 r.):
Cytuj
Rzuciłem kiedyś "prowokacyjne" oświadczenie, że Polska na swym obecnym terytorium jest w stanie wyżywić nie 30, ale 80 milionów ludzi. Porównywałem to z sytuacją belgijską i holenderską. Odpowiadano wtedy, że jest to fantazja ekonomiczna. [...] Dzisiaj na szczęście już się wiele zmieniło. Już rozważa się problem, czy rzeczywiście Polska mogłaby wyżywić 80 milionów. Jedna z moich tez była i taka, że jeżeli Polska nie dojdzie do liczby 80 milinów, nie utrzyma się na obecnym obszarze geograficznym. [...] To nie jest rozumowanie "militarystyczne", to nie jest przygotowywanie "mięsa dla armat". Takie określenie problemu już przebrzmiało, straciło swoją sugestywność. Natomiast zastanawia sama relacja, stosunek liczbowy mieszkańców poszczególnych krajów. Tu idzie a "być albo nie być" Narodu i państwa na ziemiach, które obecnie zajmujemy.

A ja pragnę zwrócić uwagę że "przybysze na zalewają" głównie dlatego że wielkie korporacje oraz chciwe "janusze biznesu" chcą mieć w Polsce tanią siłę roboczą tyrającą dla nich za półdarmo, lewaccy politycy z kolei liczą że dzięki cudzoziemcom zyskają nowy elektorat oraz narzędzie do rewolucyjnych zmian kulturowo-cywilizacyjnych. Suma sumarum problem zaczyna się i kończy na chorym systemie jakim jest współczesny kapitalizm liberalny który z jednej strony generuje masową imigrację a z drugiej uderza w tradycyjny model rodziny.
Aborcja to obecnie marginalny powód natomiast prawie wszystkim umykają bardzo ważne czynniki jakimi są uwarunkowania ekonomiczne, feminizm oraz aspiracje społeczne. Trudno mieć więcej niż 2-3 dzieci gdy oboje rodzice muszą od świtu do nocy tyrać w pracy, mama ma ambicję robić wielką karierę a oboje małżonkowie nie wyobrażają sobie życia bez porządnych samochodów, ekskluzywnego domu na przedmieściu czy drogich wakacji na drugim końcu świata. Tego typu problemy jeszcze nie istniały na polskiej wsi w czasach powojennych lub międzywojennej gdzie rodziny wielodzietne były zjawiskiem powszechnym choć z drugiej strony działało w tajemnicy aborcyjne podziemie. Moja babcia opowiadała mi że wiele kobiet nie miało nawet świadomości moralnej niegodziwości aborcji ponieważ był to całkowicie temat tabu, nawet księża o tym nie chcieli mówić. Na YT jest chyba wykład ks. Śniadocha o aborcyjnym podziemiu Polski międzywojennej w którym odczytuje archiwalne wydania "Rycerza Niepokalanej" gdzie opisywano ten problem.

Generalnie się z Panem zgadzam. Działa specjalny "Europejski Fundusz Pomocy Imigrantom", który płaci pracodawcom za zatrudnianie cudzoziemców (pisał kiedyś o tym Cejrowski w "DoRzeczy").
Aborcja vel sztuczne poronienie to realny problem. Mariusz Dzierżawski mówił coś kiedyś o kilkudziesięciu tysiącach aborcji dokonanych za pomocą środków wczesnoporonnych w Polsce (sprawdzę jeszcze). Do tego jeszcze dochodzą te szpitalne aborcje.
Polecam także artykuł Justyna Piskorskiego o ojcostwie: https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2373

PS Feminizm to ciężka choroba.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2021, 11:25:55 am wysłana przez Urban » Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #121 dnia: Marca 01, 2022, 13:03:58 pm »

Apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w sprawie uchodźców z Ukrainy: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-apeluje-ws-uchodzcow-z-ukrainy/

« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2022, 22:10:05 pm wysłana przez Urban » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #122 dnia: Marca 01, 2022, 16:02:26 pm »

@Urban
Należałoby zmienić podtytuł poprzedniego wpisu bo brzmi obraźliwie dla Księdza Arcybiskupa w kontekście, gdzie na to w żadnym stopniu nie zasłużył.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #123 dnia: Marca 01, 2022, 17:39:35 pm »

Taka ogólna obserwacja mi się nasunęła.

Jest rzeczą zadziwiającą, jak wielu ludzi, którzy jeszcze wczoraj za punkt honoru uważali chwalenie się trzecią dawką dzisiaj za punkt honoru uważa wywieszenie ukraińskiej flagi.

Widocznie to już taki typ ludzki...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #124 dnia: Marca 01, 2022, 20:58:11 pm »

Pełna zgoda, dołożę jeszcze od siebie, że wręcz agresywnie narzucają proukraińską narrację tuskoidy mający udział w ukraińskiej krwi na rękach.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #125 dnia: Marca 01, 2022, 22:44:05 pm »

Wojna na Ukrainie stała się kolejnym bożkiem, nie jest to najważniejsza sprawa. Codziennie Najświętszy Sakrament jest profanowany, rocznie dokonuje się 56 mln aborcji i jakoś nikt nie śpiewał do tej pory z tych powodów suplikacji.

PS W niedzielę o 21:25 miał lecieć "Wołyń" na Kino Polska, ale wyleciał z programu...
 
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #126 dnia: Września 30, 2022, 13:31:33 pm »

Co prawda kwestia dotyczy Kościoła we Włoszech ale zachowanie posoborowych hierarchów wpisuje się w ten sam schemat, są obecnie koryfeuszami multikulturalizmu i liberalnego globalizmu:

Cytuj
W oświadczeniu wydanym po wyborach na Półwyspie Apenińskim kard. Matteo Zuppi zapowiedział zwiększone zainteresowanie polityczne Kościoła. Hierarcha ostrzegł, że jeśli trzeba episkopat „będzie surowy” w walce o tzw. prawa osoby i społeczności. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch przestrzegł także, że stanie w obronie „inkluzywnego” społeczeństwa. Program zliberalizowanych hierarchów, których Zuppi jest reprezentantem, w wielu miejscach bliższy jest lewicy, niż postulatom zwycięzców ostatnich wyborów. Szczególne emocje może budzić w przyszłości kwestia migracji. Zabezpieczenie granic i ograniczenia w masowym napływie obcych do Włoch to jedno z kluczowych dążeń partii Georgi Meloni, najprawdopodobniej przyszłej premier. Tymczasem Kościół, na czele z Franciszkiem, domaga się bezwarunkowego przyjmowania mas napływającej ludności, oraz integracji ich ze społeczeństwem. 
https://pch24.pl/kard-zuppi-straszy-georgie-meloni-bedziemy-surowi-jesli-trzeba/
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2022, 13:33:24 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #127 dnia: Września 12, 2023, 12:36:33 pm »

Abp. Matteo Zuppi chyba musiał oglądać ten gniot wysmażony przez ((( Agnieszkę Holland))):
Cytuj
Podczas trwającego w Berlinie 37. Międzynarodowego Spotkania Pokojowego organizowanego przez wspólnotę katolicką Sant'Egidio z Rzymu, papieski wysłannik ds. pokoju kardynał Matteo Zuppi określił sytuację z ogrodzeniem na polsko-białoruskiej granicy jako "nie do zniesienia".Ogrodzenie ma głównie zapobiec niekontrolowanemu napływowi uchodźców do Unii Europejskiej. Jednakże, aby to osiągnąć, niektórzy z nich pozostają przez długi czas w prowizorycznych warunkach w białoruskich lasach przygranicznych. Kardynał Zuppi podkreślił, że tego rodzaju mury "zawsze są powodem wielu cierpień".
https://wydarzenia.interia.pl/news-kardynal-matteo-zuppi-krytykuje-zapore-na-granicy-polsko-bia,nId,7019399
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #128 dnia: Września 12, 2023, 12:47:08 pm »

Abp. Matteo Zuppi chyba musiał oglądać ten gniot wysmażony przez ((( Agnieszkę Holland))):
Cytuj
Podczas trwającego w Berlinie 37. Międzynarodowego Spotkania Pokojowego organizowanego przez wspólnotę katolicką Sant'Egidio z Rzymu, papieski wysłannik ds. pokoju kardynał Matteo Zuppi określił sytuację z ogrodzeniem na polsko-białoruskiej granicy jako "nie do zniesienia".Ogrodzenie ma głównie zapobiec niekontrolowanemu napływowi uchodźców do Unii Europejskiej. Jednakże, aby to osiągnąć, niektórzy z nich pozostają przez długi czas w prowizorycznych warunkach w białoruskich lasach przygranicznych. Kardynał Zuppi podkreślił, że tego rodzaju mury "zawsze są powodem wielu cierpień".
https://wydarzenia.interia.pl/news-kardynal-matteo-zuppi-krytykuje-zapore-na-granicy-polsko-bia,nId,7019399
No ale przecież dobrze mówi! Ten płot jest nie do zniesienia! Zostaje, nic nie będziemy znosić.  ;)

PS. Emigranci sami sobie winni. Trzeba było sobie wizy kupić. Takie wizy to można kupić na każdym jednym straganie z wizami.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #129 dnia: Września 12, 2023, 13:23:36 pm »

Posoborowi purpuraci są tak zaślepieni prawoczłowieczym afektem że nie zauważają prostego faktu iż nielegalne przekraczanie granic państwowych to zwyczajny czyn kryminalny który można porównać do włamywania się do cudzego domu. Lubię sobie żartować że ten problem można rozwiązać w try miga podstawiając autobusy które przewiozłyby imigrantów spokojnie do Niemiec, Francji, Holandii oraz uznać legalność sprawowania władzy na Białorusi przez Aleksandra Łukaszenkę, myślę że w takim scenariuszu teoretycznie wszyscy powinni być zadowoleni i żaden mur nie byłby już potrzebny.  ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!