Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 19, 2024, 13:46:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232156 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 24754 razy)
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« dnia: Sierpnia 07, 2015, 23:10:16 pm »

Zainspirowany dyskusją z sąsiedniego wątku pozwolę sobie założyć wątek ogólny o RM. Rozgłośni słucham rzadko, na ogół w czasie pobytu u Teściów. Znam natomiast kilku namiętnych słuchaczy, również niewierzących, bardzo różniących się miedzy sobą wykształceniem, statusem materialnym, wiekiem. Łączy ich jedno - symptomy depresji. Jeden z nich wprost przyznaje: słuchanie RM wiedzie go do stanów depresyjnych. Jak się to ma do ogółu słuchaczy - nie wiem. Słuchając sporadyczne audycji wieczornych, Rozmów Niedokończonych, komentarzy słuchaczy itepe, intuicyjnie czuję, że jest coś na rzeczy. Obraz rzeczywistości kreowany w medium i jeszcze częściej przez słuchaczy jest dość potworny. I dotyczy to martyrologii, ogólnej sytuacji politycznej, wychowania młodzieży, szkół, technologii... no wszystkiego jakby.

Samego o. Dyrektora doświadczyłem raz: w czasie warszawskiej demonstracji "koncesyjnej". Z mszy św. ma Placu Trzech Krzyży urządził wiec, jego wystąpienie(?), drugie kazanie(?) przed błogosławieństwem, odebrałem jako profanację.

Z drugiej strony, nie jestem ślepy, widzę pozytywy, patriotyzm, wręcz chęć zmiany paradygmatu cywilizacji zachodniej, osiągnięcia organizacyjne. Ale jakoś nie mogę się przełamać. Estetyzm czy co?
Zapisane
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 08, 2015, 18:43:39 pm »

@Mruk
ja słucham głównie w nocy i dużo jest tam nadziei i miłości. gdyby nie Radio Maryja, polski katolicyzm byłby w stanie upadku jak na Zachodzie. jakoś nie widzę chęci podtrzymywania myśli kard. Wyszyńskiego u ks. Nycza, Tygodnika Powszechnego itd.. Jeśli działa zgodnie z prawem, pozwólmy mu działać niech robi co uważa za słuszne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2015, 18:47:35 pm wysłana przez mabalcer » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 08, 2015, 19:01:45 pm »

Radio Maryja = PIS,SP, PR - to wszystko wierzący socjaliści (wątpliwe czy wierzący, bo socjalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem). Są to ludowi tradycyjno - pokoleniowi ( bez żadnej podbudowy teologicznej). Na emocjach daleko nie zajedziemy. Romantyzm doprowadził do zagłady Polski.  To jest środowisko lewicy niepodległościowej, dlatego Pana odpycha. Już dawno nie wypowiadałem się na forum, ale socjalizm / komunizm wylewa się cały czas, że wszystkich mediów i to jest straszne. W czasie zaprzysiężenia Pana Dudy było to ze wszystkich mediów. Tylko z Polsat News, Polsat News 2 tam była rozmowa o gospodarce. Z tej mąki tylko wyjdzie zakalec. Jeśli się nie obudzimy i nie zrobimy przewrotu wolnościowego (dotykam spraw gospodarczych) to będzie jak będzie a może i gorzej.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 08, 2015, 19:09:53 pm »

@binraf
niech kolega posłucha recytacji Pisma Świętego, Różańca, katechezy czy medytacji na antenie Radia Maryja. jest tam dużo teologii. zresztą mieszanie ustroju gospodarczego z religią nigdy dobrze nie wychodziło, a skrajny liberalizm z pewnością nie jest zgodny z nauką Kościoła. Romantyzm nie doprowadził do zagłady, tylko do odbudowy Polski.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 08, 2015, 20:21:14 pm »

10 przykazań : http://www.pafere.org/artykuly,n1142,nie_kradnij__najwazniejszy_nakaz_zycia_gospodarczego.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 08, 2015, 20:23:21 pm »

Ks. Jacek Stryczek: Jezus nie był socjalistą. Chrześcijanin powinien być bogaty

http://www.biztok.pl/wywiady/ks-jacek-stryczek-jezus-nie-byl-socjalista-chrzescijanin-powinien-byc-bogaty_a19500
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 08, 2015, 22:11:31 pm »

Ks. Sirico - lektura obowiązkowa!
http://www.kapitalizm.republika.pl/recenzje/sirico.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 09, 2015, 16:13:26 pm »

Panie @binraf, czytam zalinkowane artykuły i nie oddają one istoty rzeczy, więc pozwolę sobie na małe dopowiedzenie w oparciu o nauczenie św. Tomasza z Akwinu.

św. Tomasz z Akwinu poucza nas, że z prawa natury wynika prawo człowieka do posiadania własności. Doktor Anielski wskazuje, że człowiekowi przysługuje prawo do zdobywania i zarządzania własnością. My dziś byśmy to nazwali własnością indywidualną, prywatną.
Poza własnością prywatną istnieje jeszcze własność wspólna.

Cytuj
(...) Po drugie, człowiekowi przysługuje prawo także do korzystania z dóbr zewnętrznych. Otóż ze względu na użytkowanie człowiek powinien mieć te rzeczy nie jako własne, lecz jako wspólne, by z łatwością udzielał ich potrzebującym.

Podział na własność indywidualną i wspólną nie wynika z prawa naturalnego, ale jest kwestią umowy między ludźmi.
Cytuj
Wspólność rzeczy przypisuje się prawu natury nie dlatego, by ono nakazywało wspólne posiadanie wszystkiego i zakazywało posiadania czegokolwiek na własność osobistą, lecz dlatego, że prawo natury nie określa podziału własności, gdyż ten opiera się raczej na umowie ludzi, należącej do prawa stanowionego (...)
Źródło: Summa Teologiczna 2-2, q.66

Z pojęciem własności związane jest nie tylko prawo, ale również obowiązek.
Cytuj
(...) Istnieje obowiązek dbania, by posiadane przez nas dobra przynosiły owoce i się pomnażały.
Następnie, gdy dobra te pomnożą się w rękach ich posiadaczy i gdy zaspokoili już oni potrzeby swoje i swojego domu, nie mogą ich uważać za swoją wyłączną własność, wyłączając tym samymz udziału w nich członków społeczności, w której przecież żyją. Istnieje bowiem w stosunku do nich słuszny obowiązek społeczny jak najlepszego rozdzielenia dóbr będących nadmiarem albo też ułatwienia pracy innych wokół siebie w taki sposób, aby jednostki słusznie potrzebujące były zaspokojone, a dobro publiczne wzrosło. Powód troski o dobro publiczne zezwala państwu na pobieranie z dóbr należących do jednostek tego wszystkiego, co uważa za konieczne albo użyteczne dla dobra społecznego. W takim przypadku jednostki są zobowiązane do trzymania się praw ogłoszonych przez państwo i jest to dla nich obowiązek wynikający ze ścisłej sprawiedliwości.
Źródło: T. Pegues OP, Katechizm wg Summy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu, s. 174
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 10, 2015, 11:06:21 am »

RM słucham rzadko - w aucie kiedy znudzą nam się płyty oraz w domu jeśli wcześniej mamy upatrzoną jakąś audycję.
Nie mam odczuć negatywnych po za oczywiście "szurami" dzwoniącymi żeby się wygadać. Telefony od słuchaczy to czasem prawdziwa masakra.

Co by jednak nie powiedzieć na temat ramówki czy słuchaczy RM, to przyznać trzeba uczciwie, że niewielu osobą Kościół w tym smutnym kraju zawdzięcza tyle co o. Rydzykowi.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 11, 2015, 11:45:32 am »

(...) Samego o. Dyrektora doświadczyłem raz: w czasie warszawskiej demonstracji "koncesyjnej". Z mszy św. ma Placu Trzech Krzyży urządził wiec, jego wystąpienie(?), drugie kazanie(?) przed błogosławieństwem, odebrałem jako profanację. (...)

Dyrektor Radia Maryja szuka darczyńców, a swoim działaniem ich odrzuca.
Bo jak poważnie wspierać instytucję:
-- której szef nie uznaje żadnych ramówek - dla siebie oczywiście, bo wchodzi w każdy program ("Rozmowy niedokończone", "Czas telefonicznych życzeń i pozdrowień", itp.)
   i nie mając nic ciekawego do powiedzenia, zajmuje czas konkretnego programu,
-- gorzej: zajmuje czas modlitwy, np. medytacji przedpołudniowej, choć ciągle nawołuje, że "najważniejsza jest modlitwa"  ;D
-- albo prowadząc wieczór pierwszo - sobotni 1 sierpnia zrobił "SCHOW - Rydzyk" :'(
-- co i raz na zakończenie modlitw zagaduje modlących się, ale szybko "zamyka im usta", przy okazji często niegrzecznie się do słuchaczy odzywając,
-- a reklamówki o wspieraniu Radia Maryja są tak częste, że stają się nudne.

Również zauważyć można brak profesjonalizmu osób przy mikrofonie - np. dziś 11 sierpnia Jutrznia była odmawiana bez prowadzenia przez kapłana, a panie nie znały zasad:
-- Responsorium  krótkie - dialog był prześmieszny  ;D
-- bez antyfony przed "Pieśnią Zachariasza,
-- o zakończeniu "Niech nas Bóg błogosławi ..." nie miały pojęcia   ???

Niestety, przysłowie mówi: "Jaki pan, taki kram", co w Radio Maryja nie tylko słychać, ale prawie widać   :o
Osobiście znam, kilkoro słuchaczy, którzy doceniają zalety religijne tej rozgłośni, niestety na głos dyrektora wyłączają odbiornik i ...

I przestają wspierać finansowo ... stąd to miotanie się dyrektora Radia Maryja   :-X
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 11, 2015, 16:39:53 pm »

Ja czasem słucham radia Maryja. I te wstawki o. Dyrektora rzeczywiście drażnią >:(
Dziwi mnie też, że to niby takie nowoczesne radio i telewizja (jak je reklamują - względem np. środków technicznych i "profesjonalnej" obsługi) a ramówka, zapowiedzi, i w końcu dzingle (czy jak tam je zwał)
i muzyka takie mało profesjonalne, poziom niekiedy amatorski. Jak już coś robić, to porządnie - później się dziwić, ze mówią że to takie staroświeckie radio. Radio nie liturgia -pewne elementy mogliby zreformować  ;)
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 11, 2015, 17:29:55 pm »

Z tą techniką to jest ciekawe. Mam sporo znajomych pracujących w różnych mediach i oni zawsze zwracali uwagę, że RM, jak i TV Trwam posiadają naprawdę dobry sprzęt oraz np. świetnie wyposażone (aczkolwiek często nieoznakowane (!)) wozy transmisyjne (np. takie lewackie Tok FM wozów transmisyjnych nie ma, a kupę kasy z reklam ciągnie). Podobno TV Trwam ma od dawna sprzęt do transmisji HD (to chyba jest wymóg, by być na multipleksie, być może rozłożony w czasie), dzięki czemu byłaby lepsza jakość, ale nie produkuje sygnału w tym standardzie. Nie jest to związane z ceną sygnału HD. Może chodziić o to, że jeśli ludzie się zorientują, że jest już sygnał "na bogato", to będzie trudniej ich mobilizować do pomocy.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 11, 2015, 17:54:07 pm »

Nie słucham Radia Maryja, za to czasami oglądam TRWAM. Wiadomości, programy publicystyczne w miarę ok. Warstwa muzyczna to tragedia: zamiast np. dać chorał to dają jakiś kantry kowbojów śpiewających kantrypolo o miłości (nie piosenki religijne). Ze świeckiej muzyki to jest przecież klasyka, jazzj muzyka filmowa, piosenki dla dzieci, piosenka kabaretowa to można sporo wymyśleć godnej rozrywki na poziomie, a tak jest szajs w tej kwestii.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3969


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 12, 2015, 03:18:24 am »

Niestety ale to całe towarzystwo toruńskie choruje na przewlekłe bezguście. Czego się w ramach kultury nie dotkną, to się zepsuje. Filmy amerykańskich protestantów, dokumenty o Kościele i zabytkach zachodnioeuropejskiej moderny, bajki chyba od żydków, trochę kreskówek i filmów parabiblijnych mają w stylu italo disco. Muzyka albo czarna jak serce śląskiego kibica Legii, albo rozpedalona jak pride parade na trzeci dzień afteru. Albo koncert Franciszka (Kiko) Wirtza (Arguello) w Auschwitz nadawany przez dwa tygodnie wieczór w wieczór (PO DWIE GODZINY!!) albo powtóry z pielgrzymki Największego. Z kraju najczęściej leci Krawczyk, Mazowsze, Górale, Cyganie i Eleni <- i jeszcze śmią to nazywać muzyką polską!!! Równie to polskie co obozy zagłady.

Aj! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na prawdę są bez konkurencyjni. Wśród "tożsamościowców" oprócz nich jest tylko GaPol/TvRepublika/Wnet/Fronda, a na tym żydy siedzą i piszą repertuar. Pod względem muzyki i sztuk to (niemal) takie same dno, ALE nie udają, że to paciewie krajowe ma być powodem do chluby.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 12, 2015, 15:36:08 pm »

O RM już tu było lat temu klika, ale wątek wart podbicia. Jeśli chodzi o mnie powiem krótko; lepszy rydz(yk) niż nic.

Radia Maryja słucham rzadko, częściej oglądam TVTRWAM. I co? No i modernizm i posoborowie całą gębą z powyżej opisanymi przez użytkowników nieciekawymi atrybutami. I do tego ten ojciec dyrektor - gaduła, gaduła, nieznośny gaduła.
Ale życzę temu radiu i tv jak najlepiej. W obecnej rzeczywistości i świecie walki z Kościołem i Wiarą, w świecie ateizacji i laicyzacji - dobrze, że jest.

Równie dobrze tolerowałbym każdą rozgłośnię, nawet protestancką czy mormońską, lecz od katolickiego radia i tv oczekuję trochę chorału i muzyki organowej i ......
sięgnięcia do wieków minionych , do Trydentu i starej liturgii.
 RM to tak jak współczesna architektura sakralna. Jak się nie ma co się lubi to trzeba polubić to co się ma.
 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!