Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:49:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Chemtrails
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Chemtrails  (Przeczytany 10463 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 08, 2015, 16:03:53 pm »

Trzeba by jego samego o to zapytać. Ja się nie podejmę dyskusji nt. czy należy, czy też nie, coś nowego powiedzieć w dziedzinie dialektyki erystycznej. Brak mi kompetencji. Wiem, że dialektyka erystyczna nie jest dziedziną wiary, lecz wiedzy, więc może podlegać zmianom, bo nie została nam dana z objawienia.
Tymczasem ja nie zarzucam pani CiociA niczego, co mogłoby się wydawać przestarzałe. Uważam (i mam na to dowody), że pani CiociaA usiłuje prowadzić dyskusję środkami pozamerytorycznymi, wykazuje przy tym skłonności do schodzenia ze ścieżki logicznego rozumowania. Co więcej: pani CiociaA czasem nie potrafi uniknąć zachowań bezczelnych, a nawet praktykuje  ją całkiem świadomie i chyba nie bez satysfakcji. To ostatnie jest poważnym zarzutem o poważne przewinienie przeciwko kulturze osobistej i przeciw miłości bliźniego. Bez względu na to, jak na bezczelność zapatrywał się Schopenhauer, jest ona zdecydowanie negatywną postawą. Zdaje mi się, że bezczelność uważa się za cnotę tylko u protestantów, bolszewików i niektórych pogan, bo nawet pogańscy Grecy i Rzymianie brzydzili się bezczelnością.

Powoływanie się na Schopenhauera na katolickim forum jest kpiną samą w sobie, Panie zawikłany w swoją erystykę tak dalece, że nie starcza czasu na proste, logiczne rozumowanie i wyciąganie wniosków samodzielne, bez wyłożenia kawy na ławę przez takie tam Ciocie, którymi po katolicku w ramach miłości bliźniego po prostu Pan publicznie gardzi! Na zdrowie!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 08, 2015, 20:35:41 pm »

Powoływanie się na Schopenhauera na katolickim forum jest kpiną samą w sobie, Panie zawikłany w swoją erystykę tak dalece, że nie starcza czasu na proste, logiczne rozumowanie i wyciąganie wniosków samodzielne, bez wyłożenia kawy na ławę przez takie tam Ciocie, którymi po katolicku w ramach miłości bliźniego po prostu Pan publicznie gardzi! Na zdrowie!
Myli się Pani: nie gardzę Panią, no chyba, że rozumie Pani inaczej to słowo, niż podają w Słowniku języka polskiego sjp.pl. Po prostu zarzucam Pani, że chętnie zbacza ze ścieżki logicznego rozumowania i nie stroni od zachowań o charakterze bezczelnym. Co więcej: śmiem twierdzić, że potrafię to udowodnić. Pośrednim dowodem na te zarzuty jest fakt, że nie zażądała Pani ode mnie przedstawienia żadnego z dowodów, które twierdzę, że mam, a zamiast tego zachłysnęła się swymi emocjami.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 10, 2015, 00:10:37 am »

Określanie kogoś mianem bezczelnego, kończy często merytoryczną dyskusje (o ile miała ona oczywiście szanse wcześniej zaistnieć) i raczej nie oddala nas od sfery emocji. Niech Pan raczy pamiętać, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Słabymi i wystawionymi na pokusy... No i niech Pan nie przechowuje tych dowodów zbyt długo...najlepiej wykidnąć je gdzieś za rogiem:-)

P.S. Jeśli dotrwamy do jesiennych słot, nie miał bym osobiście nic na przeciwko osobnemu wątkowi w kwestii praktycznego stosowania erystyki w życiu katolika (ze spec.uwzględnieniem internetu). Ostatecznie wraz z logiką dwuwartościową jest to ważny wyróżnik Naszej wspólnej- jak mniemam- cywilizacji łacińskiej, przynajmniej w jej starym i dobrym-klasycznym wydaniu.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 10, 2015, 10:13:35 am »

Określanie kogoś mianem bezczelnego, kończy często merytoryczną dyskusje (...)
Zgłosił Pan Moderatorowi, że ktoś tu się ośmiela inwektywy takie rzucać? Nie? To proszę uprzejmie, aby wskazał mi Pan tę wypowiedź, w której ten osobnik ośmielił się określić adwersarza mianem bezczelnego, a ja ją zgłoszę Moderacji.

Dowodów na zarzuty, które postawiłem pani CiociA, a których pani CiociaA widocznie nie chce poznać (może z obawy o to, że są mocne i mogłyby wykazać słuszność tych zarzutów), nie zamierzam przechowywać i tego nie czynię. To byłoby sprzeczne z zasadami miłości bliźniego, łamanie których sam zarzuciłem p. CiociA. Te dowody widnieją w tym wątku, są jawne.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 10, 2015, 18:29:22 pm »

Przemyślałem sobie to, co dzieje się w tym wątku, a zwłaszcza to, co miało miejsce w dyskusji między mną a p. CiociąA.
Ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział kiedyś "przekonanego nie przekonasz". Jak wiele razy w życiu (nie zupełnie świadomie) próbowałem być mądrzejszy, niż mądrzejsi ode mnie...
Czy racja w sprawie tytułowej leży po stronie zwolenników tej teorii, czy po stronie sceptyków - każdy zainteresowany niech sobie osądzi we własnym zakresie; jest tu pełna dokumentacja z jednej tylko dyskusji. Każdy, kto zechce, sam sobie wyrobi pogląd czy strony dyskutowały uczciwie, merytorycznie, z poszanowaniem praw logiki, czy może przeciwnie: żonglowały erystycznymi sztuczkami, popełniały błędy logiczne i uciekały się do pozamerytorycznych sposobów argumentowania. Każdy sam oceni, czy rzeczywiście padły tu wypowiedzi o charakterze bezczelnym, czy może to druga strona dostrzegła drzazgę w oku bliźniego, a belki we własnym nie widzi. Jak kto wszystko to osądzi i oceni - mnie to obojętne. Ja w każdym razie wycofuję się z tej nieszczęsnej dyskusji. Powinienem był pamiętać o słowach św. Augustyna: w rzeczach koniecznych - jedność, w pozostałych - wolność, a we wszystkich - miłość. Zdaje mi się, że starałem się poszanować wolność współdyskutantów w kwestii poglądów na temat dyskusji, ale z pewnością nie postarałem się o miłość. A zatem:
przepraszam Panią, Pani CiociuA za słowa, które napisałem w tej dyskusji, a w których nie postarałem się o miłość bliźniego i które Panią w jakikolwiek sposób dotknęły, zabolały lub zraniły.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 16, 2015, 15:01:22 pm »

1) Chemitrails są FAKTEM do którego przyznał się rząd USA
2) Problem jest jedynie w tym, że niektórzy widzą chemitrailsy tam,, gdzie ich nie ma. Co skrytykowałem w jednym z wpisów tutaj
3) Samoloty wojskowe maja 100 róznych przyczyn aby krążyć w określonym miejscu (patrol samolotu rozpoznawczego, albo strefa przebywania tankowca dla samolotów na przykład) - ich smugi kondensacyjne wyglądają bardzo podejrzanie - nawet to nie jest dowodem na ChT.

https://www.youtube.com/watch?v=BEaM3qE9P4w

Mamy już nawet "ekologiczną" encyklikę  ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 06, 2015, 15:35:13 pm »


Znany jest skład chemiczny oprysków - trwałych smug. W większości badanych przypadków jest on następujący, wraz ze wzrostem w procentach po opylaniu:

 

Aluminium  powyżej 5120% normy

Bar wzrost  powyżej 44480%

Bor powyżej 13100 %

Wapń   16600%

Chrom 28,2 mg/kg wobec śladowych ilości w kontroli

Miedź 78800%

Żelazo 33600%

Magnez 4320%

Mangan 11240%

Nikiel 672%

Ołów 202%

Stront 4900%

Wanad 1248%

Cynk 1186%   

 

       Ferromagnetyki zostały wytłuszczone. To one właśnie są odpowiedzialne z zmianę kompasu wewnętrznego owadów.

       Pszczoła, zarówno w powietrzu jak i na kwiecie, styka się z tym “trującym” opadem. Nanocząstki przyklejają się do niej, mogą dostawać się do  tchawek, dostają się do przewodu pokarmowego. Każda pszczoła “oblepia” się indywidualną ilością opadu. Tak więc jej zaburzenia  kierunku i natężenia pola magnetycznego będą indywidualne. Po wylocie z ula, pszczoła udaje się w poszukiwaniu kwiatów. Każda w trochę innym kierunku. Oblepianie się nanocząstkami powoduje zaburzenie odbioru pola magnetycznego.

       Pszczoła więc lata i lata, aż padnie z powodu wyczerpania. Jeżeli na obszarze 1 ha, czyli 10 000 metrów kwadratowych, padnie 1000, czy też    10 000 pszczół, to nikt nie jest w stanie ich znaleźć, ponieważ na obszarze 10 metrów kwadratowych jedna pszczółka leżąca w trawie jest niewidoczna. A nawet jak ktoś znajdzie taką jedną pszczółkę, to nie skojarzy z padnięciem całej kolonii.

       O tym, że sprawa znikania pszczół zależy od oblepiania nanocząstkami ferromagnetycznymi świadczy fakt, że także trutnie i inne owady reagujące na pole elektromagnetyczne również znikają. Po prostu pszczoły w ulach mogą być lepiej obserwowane i stanowią dochód pszczelarzy, są wiec bardziej kontrolowane.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15852&Itemid=119
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 12, 2015, 16:06:48 pm »

Cytat:

"Nie dajcie sobie wmówić, że "Globalne Ocieplenie - Ogłupienie" spowodowane jest dymem z komina.  Jeszcze raz przypomnę - my zwykli ludzie chcący żyć w pokoju, nie odpowiadamy za próby jądrowe i za próby z bronią chemiczną w atmosferze ! Te setki ilości odpalonych bąb jądrowych przez psychopatów, oraz testy (broni elektromagnetycznych, plazmowych) rozmaitych chorych programów w atmosferze, spowodowało zniszczenie ozonu i atmosfery. Nagłe oberwania chmur i długotrwałe susze zbiegły się z widocznymi na niebie chemicznymi smugami, po których zwiększyły się w porażającym tępie anomalie pogodowe na świecie!"


http://chemtrailswielun.blogspot.ca/2011/04/efekty-uboczne-modyfikacji-pogody.html
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Chemtrails « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!