Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:44:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: FsspX w Polsce  (Przeczytany 68714 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 25, 2015, 14:25:06 pm »


 Już wcześniejsza decyzja o wyborze Gdyni jest trudniejsza do zrozumienia.

Pan to chyba nowy w FSSPX? Gdynia miała być bazą wypadową na Europę Północno-Wsch., w tym Estonię. Była tam grupa pobożnych pastorów odmawiających różaniec i w związku z tym rokująca...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 25, 2015, 14:42:41 pm »


 Już wcześniejsza decyzja o wyborze Gdyni jest trudniejsza do zrozumienia.

Pan to chyba nowy w FSSPX? Gdynia miała być bazą wypadową na Europę Północno-Wsch., w tym Estonię. Była tam grupa pobożnych pastorów odmawiających różaniec i w związku z tym rokująca...

Zatem plany uległy zmianie. Sam korzystam z posługi gdyńskiego przeoratu, ale krótka analiza logistyczna pokazuje, że w kontekście Polski są lepsze lokalizacje. Przeoraty są w Kownie i estońskiej Rydze, więc Gdynia staje się mniej potrzebna. Szkoda, bo jest tu zgrabny kościółek i dom. Ludzi ostatnio też jakby mniej przychodzi...
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 25, 2015, 14:45:55 pm »

Przeoraty są w Kownie i estońskiej Rydze,

Ryga jest stolicą Łotwy a nie Estonii.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 25, 2015, 15:04:32 pm »


A Polska była "opanowana" przez Niemca, a czy któregoś narodu nie cierpi się tutaj bardziej?


W Polsce nie było nikogo, w USA jest multum własnych kapłanów o wspaniałej formacji, z pobożnych wielodzietnych rodzin podróżujących do kaplic FSSPX niejednokrotnie po kikaset kilometrów. Akurat tutaj "desant" z Europy nie jest potrzebny...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 25, 2015, 18:45:01 pm »


 Już wcześniejsza decyzja o wyborze Gdyni jest trudniejsza do zrozumienia.

Pan to chyba nowy w FSSPX? Gdynia miała być bazą wypadową na Europę Północno-Wsch., w tym Estonię. Była tam grupa pobożnych pastorów odmawiających różaniec i w związku z tym rokująca...

Nie rozumiem co dokładnie znaczy nowy i jak rozumieć "w FSSPX". W żaden oficjalny sposób nie należę, z duszpasterstwa korzystam powiedzmy w 50% z indultem zależy jak mi pasuje od kilku lat (3-4?).
Tallin jest bliżej Warszawy niż Gdynia (samochodem, drogami wg nawigacji) o ok. 100km. Samolotów też raczej jest więcej z Warszawy jak sądzę, no i jak ktoś pisał, jest dom na Łotwie.
A co do posiadania rodzimych powołań - ma Pani rację, w tym aspekcie moje porównanie jest chybione. Też nie rozumiem takiej polityki, tyle, że nie znam uzasadnienia takich decyzji, a bez sensu zgadywać i analizować swoje podejrzenia.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 25, 2015, 19:49:17 pm »

a bez sensu zgadywać i analizować swoje podejrzenia.

To nie jest żadna zgaduj-zgadula, analiza zaś jak najbardziej wskazana, bo zapowiedziany w Fatimie 100 lat temu kryzys i powszechna apostazja dotyczyć ma całego KK.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 25, 2015, 20:14:51 pm »

No dobrze, skoro to nie zgadywanie, to niech Pani powie jakie są powody, dla których księża obcojęzyczni są wysyłani do posługi w krajach, gdzie nie brak rodzimych kapłanów i skąd posiada Pani odpowiedź na to pytanie.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 25, 2015, 20:41:52 pm »

Przeoraty są w Kownie i estońskiej Rydze,

Ryga jest stolicą Łotwy a nie Estonii.

Pardon :-[ mój błąd. W każdym razie Inflanty mają przeoraty.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 25, 2015, 20:55:10 pm »

Przeoraty są w Kownie i estońskiej Rydze,

Ryga jest stolicą Łotwy a nie Estonii.

Pardon :-[ mój błąd. W każdym razie Inflanty mają przeoraty.

Można poprawić, jest funkcja zmień.:)
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 25, 2015, 21:31:58 pm »

Czytam ja sobie ten wątek i taka smutna myśl mnie nachodzi, a własciwie zmieniłbym jego tytuł na:

Katolicyzm kaplicowy.

Kaplice, kaplice, kaplice, kaplice, . . . .

Oj bidni my jesteśmy tradycjonaliści z tymi kaplicami. Przykład łodzki - była marniutka kaplica na ul. Obywatelskiej- położenie fatalne i fatalna godzina. Chodziłem regularnie. Teraz ul Wschodnia. Hałasliwe centrum miasta, kamienica, brama, lewa oficyna . . . brrrr. Przestałem chodzić.
Potem indult. Godzina fatalna, zmiana ksiedza na tego od (celebrans cum sciagawka - był o tym wątek) - przestałem chodzić. Jakieś układy - ten ksiądz taki, tamten owaki - - -  Nie ogarniam tego.
Nie zrozumiała jest dla mnie sprawa ks. Karola wysłanego do Azji. Nawet nie chcę tego zrozumieć.

Krótko - przez to uwarunkowanie kaplicowe słabnie moja wiara.  Słabnie tez zainteresowani do tego forum i całej sprawy. A może to tylko chwilowy kryzys?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 25, 2015, 21:34:48 pm »

Krótko - przez to uwarunkowanie kaplicowe słabnie moja wiara.  Słabnie tez zainteresowani do tego forum i całej sprawy. A może to tylko chwilowy kryzys?

Co w zamian?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 25, 2015, 21:50:12 pm »

Krótko - przez to uwarunkowanie kaplicowe słabnie moja wiara.  Słabnie tez zainteresowani do tego forum i całej sprawy. A może to tylko chwilowy kryzys?

Co w zamian?

Gratuluję. Zadał mi pan bardzo ciekawe i istotne pytanie.
Co w zamian? Nie wiem. Zbaraniałem. Muszę to przemyśleć.

Co w zamian? A może nic w zamian i . . . . święty spokój. Oj pogadalibyśmy sobie w realu . . . . przy piwku i fajce.  :)

Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 25, 2015, 21:54:36 pm »

Krótko - przez to uwarunkowanie kaplicowe słabnie moja wiara.  Słabnie tez zainteresowani do tego forum i całej sprawy. A może to tylko chwilowy kryzys?

Co w zamian?

Gratuluję. Zadał mi pan bardzo ciekawe i istotne pytanie.
Co w zamian? Nie wiem. Zbaraniałem. Muszę to przemyśleć.

Co w zamian? A może nic w zamian i . . . . święty spokój. Oj pogadalibyśmy sobie w realu . . . . przy piwku i fajce.  :)

Jasne. Jestem łodzianinem, możemy się umówić na pogawędkę.   :)
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 25, 2015, 22:00:38 pm »

Cytat: animus60 link=topic=9062.msg200227#msg200227 date=143526207



[i
Jasne. Jestem łodzianinem, możemy się umówić na pogawędkę.   :)[/i]

Why not? Go ahead. Make your first step.  :) I like talking to people (in private).
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 25, 2015, 22:06:26 pm »

Ja zdiełał pierwyj szag.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!