Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:55:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wybierasz?  (Głosowanie skończone: Maja 24, 2015, 12:44:25 pm)
Bronisław Komorowski - 2 (2%)
Andrzej Duda - 71 (69,6%)
nie będę głosował/ zabiorę kartę/ oddam głos nieważny - 29 (28,4%)
Głosów w sumie: 101

Strony: 1 [2] 3 4 ... 25 Drukuj
Autor Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015  (Przeczytany 64325 razy)
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #15 dnia: Maja 11, 2015, 17:40:44 pm »

(...........)

Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.


Ale po co iść i zabrac kartę do domu? to lepiej wcale nie iść.
Jeśli nie rozumie Pani różnicy, to trudno.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 11, 2015, 17:43:28 pm »

Znajomy: wiem, co nie zmienia faktu, ze to 3000 euro to minimum socjalne na rodzine wielodzietna, a Niemcow o polskich nazwiskach, setki jesli nie tysiace."

Jeśli by ktoś w Polsce teraz wprowadził 3000 euro miniumum socjalnego na rodzinę wielodzietną, to byłby to koniec Polski. Za 20 lat mielibyśmy meczet w kazdym mieście.

Nie pisałam żeby ktos wprowadził, poprostu była mowa o socjalu i zacytowałam fragment z naszej rozmowy, a odnośnie meczetów, muslimów,  to też rozmawialismy i : "Tu to tylko muslimy moga jeszcze pofikac. Chociaz jak sie na tych niemcow patrzy to islam to chyba kara boska na nich" - tak podsumował znajomy.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 11, 2015, 17:43:52 pm »

Uwarunkowania społeczne/historyczne/etyczne naszego kraju sa takie, ze zamiana PO na PiS czy LSD nic nie wniesie.

Nooo... ja jeszcze nie jestem pewien, co by dała zamiana tych pierwszych czy tych drugich na to trzecie ;D

Nie zmieni niczego co stanowi o istocie problemu, zakladajac przy tym uczciwosc jednego czy drugiego przywodcy. Przypomnę tylko min. Kaczmarka z rządu pis.

Przykład z Kaczmarkiem chybiony, raczej dowodzi "ręki" JK w doborze współpracowników. A na serio to zgodzę się, dopóki będziemy mieli państwo za łup dla partyjnych działaczy jako nagrodę za zwycięstwo w wyborach to będzie jak jest, czyli jakaś mutacja feudalizmu ze wszystkimi jego aberracjami (koleś wisi na kolesiu, podwieszony pod kolesia i kolesiem pogania)
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 11, 2015, 17:44:47 pm »

(...........)

Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.


Ale po co iść i zabrac kartę do domu? to lepiej wcale nie iść.

Jeśli nie rozumie Pani różnicy, to trudno.

To proszę wytłumaczyć.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 11, 2015, 17:58:26 pm »

Komorowski jako marszalek sejmu protestowal przeciw przywróceniu przez Ojca Świętego mszy trydenckiej i przeciw zdjęciu ekskomuniki na biskupów FSSPX. Duda tego nie robil i to mi wystarczy. 24 maja wiem co ma robić.
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 11, 2015, 18:09:37 pm »

O ile w pierwszej turze po selekcji miałam jeszcze na kogo głosować, o tyle na drugą nie zamierzam się fatygować, szkoda czasu.

Mam tylko prośbę do tych z Państwa, którzy chcą zabrać karty do domu - proszę nie utrudniać życia ludziom pracującym w komisjach, potem nie można się doliczyć i jest cyrk. Pracowałam w komisji i mieliśmy kiedyś podobny przypadek, niepotrzebnie nam to skomplikowało pracę. Przecież można oddać głos nieważny, jak ktoś chce.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 11, 2015, 18:19:20 pm »

(...........)
Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.
Ale po co iść i zabrac kartę do domu? to lepiej wcale nie iść.
Jeśli nie rozumie Pani różnicy, to trudno.
To proszę wytłumaczyć.
Proszę mi wybaczyć, ale nie uczynię tego.
O ile w pierwszej turze po selekcji miałam jeszcze na kogo głosować, o tyle na drugą nie zamierzam się fatygować, szkoda czasu.
Moim zdaniem lepiej skorzystać z opcji, którą sama Pani proponuje:
Mam tylko prośbę do tych z Państwa, którzy chcą zabrać karty do domu - proszę nie utrudniać życia ludziom pracującym w komisjach, potem nie można się doliczyć i jest cyrk. Pracowałam w komisji i mieliśmy kiedyś podobny przypadek, niepotrzebnie nam to skomplikowało pracę. Przecież można oddać głos nieważny, jak ktoś chce.
Co zaś tyczy się komisji to jakoś im tak nie ufam. Co za problem machnąć autograf za obywatela, który nie pofatygował się na wybory i oddać głos na swego faworyta??? "Okazja czyni złodzieja" - mówi stare polskie przysłowie.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2015, 18:24:50 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 11, 2015, 18:23:46 pm »


Mam tylko prośbę do tych z Państwa, którzy chcą zabrać karty do domu - proszę nie utrudniać życia ludziom pracującym w komisjach, potem nie można się doliczyć i jest cyrk. Pracowałam w komisji i mieliśmy kiedyś podobny przypadek, niepotrzebnie nam to skomplikowało pracę. Przecież można oddać głos nieważny, jak ktoś chce.

Dobrze, że pani wytłumaczyła p. Kozłowskiemu. Pytałam i nie odpowiedział, ja równiez nie raz byłam w komisji wyborczej i wiem jakie to stwarza problemy. Przecież wszystkie karty sa liczone i to nie raz, protokół spisany, etc ... i później własnie jest problem, dlatego pytałam po co iśc i zabrac kartę. Nie iść wcale i tyle.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 11, 2015, 18:27:30 pm »

(...........)

Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.


Ale po co iść i zabrac kartę do domu? to lepiej wcale nie iść.

Jeśli nie rozumie Pani różnicy, to trudno.

To proszę wytłumaczyć.

Mam tylko prośbę do tych z Państwa, którzy chcą zabrać karty do domu - proszę nie utrudniać życia ludziom pracującym w komisjach, potem nie można się doliczyć i jest cyrk. Pracowałam w komisji i mieliśmy kiedyś podobny przypadek, niepotrzebnie nam to skomplikowało pracę. Przecież można oddać głos nieważny, jak ktoś chce.

Dobrze, że pani wytłumaczyła p. Kozłowskiemu. Pytałam i nie odpowiedział, ja równiez nie raz byłam w komisji wyborczej i wiem jakie to stwarza problemy. Przecież wszystkie karty sa liczone i to nie raz, protokół spisany, etc ... i później własnie jest problem, dlatego pytałam po co iśc i zabrac kartę. Nie iść wcale i tyle.
Niech Pani nie insynuuje!!! Co za bezczelność!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 11, 2015, 18:31:49 pm »

Komorowski jako marszalek sejmu protestowal przeciw przywróceniu przez Ojca Świętego mszy trydenckiej i przeciw zdjęciu ekskomuniki na biskupów FSSPX. Duda tego nie robil i to mi wystarczy. 24 maja wiem co ma robić.

Jeszcze dziś to mozna przeczytać: (pierwszym krytykantem był marszałek Senatu Bogdan Borusewicz)

"Marszałek Sejmu niepokoi się, że Benedykt XVI zdjął ekskomunikę z lefebrystów - ultrakonserwatywnych księży. "Papież jest nieomylny w kwestiach dogmatu wiary, ale nie w kwestiach poglądów biskupów" - mówi Bronisław Komorowski. Oczekuje on od Kościoła wyjaśnień związanych z tą sprawą.
(...)
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/137346,komorowski-chce-wyjasnien-od-kosciola.html

... i tu tez ciekawy artykulik:

http://breviarium.blogspot.com/2010/10/prezydent-nie-boi-sie-ekskomuniki.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Maja 11, 2015, 18:36:25 pm »



Dobrze, że pani wytłumaczyła p. Kozłowskiemu. Pytałam i nie odpowiedział, ja równiez nie raz byłam w komisji wyborczej i wiem jakie to stwarza problemy. Przecież wszystkie karty sa liczone i to nie raz, protokół spisany, etc ... i później własnie jest problem, dlatego pytałam po co iśc i zabrac kartę. Nie iść wcale i tyle.
Niech Pani nie insynuuje!!! Co za bezczelność!

Szanowny panie, proszę się przytemperować i powtarzam, że pytałam i nie wytłumaczył pan. Chciałam usłyszec pana tłumaczenie, moje dopisałam do wypowiedzi p. Letycji.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 11, 2015, 18:46:34 pm »

Komorowski to może zadac wyjaśnień od swoich kumpli z synagogi i WSI. A nie od Ojca  Świętego.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 11, 2015, 18:54:08 pm »

Proponuję zaprzestać kłótni i wrócić do tematu. Jak na razie, tylko p. Kozłowski uzasadnił rzeczowo swoje stwierdzenie, że Duda i Komorowski są bardzo podobni w kluczowych sprawach. Zacytuję dla przypomnienia:
1. Na razie mamy zapowiedź p. Dudy, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do USA. Obawiam się, że jeśli wygra p. Andrzej Duda, to polska polityka zagraniczna nadal będzie szła w kierunku anty-rosyjskim i pro-ukraińskim (czyt. pro-banderowskim).
2. Następnie: Amerykanie naciskają na nas w sprawie wypłaty tzw. odszkodowania Żydom i wydaje mi się prawdopodobnym, że Amerykanie skorzystają z takiej okazji i upomną się o pieniądze dla Żydów u p. Andrzeja Dudy. Że dotychczasowa kampania oszczerstw i roszczeń żydowskich będzie kontynuowana, to oczywiste, i że prezydent Duda będzie tak samo słabym pod tym względem politykiem, jak prezydent Komorowski - to jasne.
3. Zapowiedź liberalnego podejścia do in vitro budzi we mnie obawy tego rodzaju, że jak się p. Andrzej Duda raz pokłoni liberałom ws. dzieci z probówki, to naciski ws. dalszych ukłonów będą większe i kto wie, na co jeszcze się zgodzi podczas pięcioletniej kadencji.
4. Pieniądze na dopłacanie ludziom po 500 zł na dziecko skądś trzeba wziąć. Z obniżenia podatków, gdy budżet to jedna wielka dziura? Wątpię. Spodziewałbym się raczej, że p. A. Duda będzie kontynuował politykę p. Komorowskiego i podpisze każdą ustawę zwiększającą obciążenia podatkowe.
5. Jeśli wygra p. A. Duda, to socjalizm jak był, tak będzie. Tylko będzie trochę bardziej narodowy.

Z powyższym trudno się nie zgodzić. Ale chciałbym, żeby ktoś z Państwa przedstawił argumenty drugiej strony, tzn.  wstawił taką krótką listę  różnic między Komorowskim i Dudą w kluczowych dla Polski sprawach.  Bardzo bym prosił nie o linki do przemówień, tylko konkretną listę różnic.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #28 dnia: Maja 11, 2015, 18:54:27 pm »


Co zaś tyczy się komisji to jakoś im tak nie ufam. Co za problem machnąć autograf za obywatela, który nie pofatygował się na wybory i oddać głos na swego faworyta??? "Okazja czyni złodzieja" - mówi stare polskie przysłowie.

Wie Pan, w komisji siedzi 8-9 osób, o różnych preferencjach, głosy liczą razem, to "machnięcie autografu" wcale nie jest takie proste. A z tych wszystkich kart trzeba się rozliczyć co do sztuki, dlatego napisałam o tym zabieraniu kart - po co utrudniać bliźniemu pracę.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #29 dnia: Maja 11, 2015, 19:10:57 pm »


Co zaś tyczy się komisji to jakoś im tak nie ufam. Co za problem machnąć autograf za obywatela, który nie pofatygował się na wybory i oddać głos na swego faworyta??? "Okazja czyni złodzieja" - mówi stare polskie przysłowie.

Wie Pan, w komisji siedzi 8-9 osób, o różnych preferencjach, głosy liczą razem, to "machnięcie autografu" wcale nie jest takie proste. A z tych wszystkich kart trzeba się rozliczyć co do sztuki, dlatego napisałam o tym zabieraniu kart - po co utrudniać bliźniemu pracę.
Poza tem, trzeba by to zrobić w ostatnich kilku minutach (bo jeśli to zrobić za wcześnie to zawsze jeszcze delikwent może przyjść na wybory i zdemaskować). A w ostatnich minutach cała komisja jest juz na stanowiskach zwarta i gotowa, jest więc to raczej niemożliwe.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 25 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!