Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 03:25:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wybierasz?  (Głosowanie skończone: Maja 24, 2015, 12:44:25 pm)
Bronisław Komorowski - 2 (2%)
Andrzej Duda - 71 (69,6%)
nie będę głosował/ zabiorę kartę/ oddam głos nieważny - 29 (28,4%)
Głosów w sumie: 101

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25 Drukuj
Autor Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015  (Przeczytany 64623 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Maja 12, 2015, 15:11:50 pm »

Na Węgrzech sporo rzeczy się udaje. Ale robią je mądrze i realnie, a nie tylko na pokaz.

Powiedzcie mi, jaki jest sens walenia pustym łbem w mur w sprawie wykluczenia przypadków dozwolonej aborcji, skoro nikt nie respektuje zapisów obecnej ustawy? A nawet w czasach rządów PiSu nie zakazano stosowania (choćby formalnie!) takich środków wczesnoporonnych jak spirale domaciczne. Ile pary idzie w gwizdek w związku z tą działalnością tzw. obrońców życia...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marianos
bywalec
**
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #61 dnia: Maja 12, 2015, 15:40:49 pm »



Jeżeli nawet PiS powie zdecydowane nie aborcji, związkom, in vitro, seksedukacji, itp., to przecież media pozostaną takie same, i będą kontynuować swoją krecią robotę aż do następnych wyborów, w których naród znudzony PiSem zagłosuje na jakiegoś nowego Palikota.

Ale tak będzie nawet jakby (a właściwie tymbardziej) inna formacja bardziej prawicowa wygrała wybory. Naród zindoktrynowany wybierze nowego Palikota nawet jakby Braun czy Korwin wygrał wybory. Media i masoństwo nie odpuszczą. Więc przytoczony przez Pana argument żeby dlatego nie głosować na PiS, można by tak samo przyłożyć do "naszych" kandytatów- na zasadzie - lepiej żeby rządził Komorowski/PO bo oni są mniej lewicowi niż ci którzy mogą przyjść bo kimś kto jest bardziej prawicowy (mowa o kwestiach światopoglądowych)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 12, 2015, 16:25:54 pm »

Ja tam nikogo nie ostrzegam, pan Komorowski ostrzega; "Rodacy, drżyjcie!"

"(...) Uważajcie na Dudę, on jest wierzący, co gorsza - podziela etyczne przekonania Kościoła i co najgorsze - można się spodziewać, że jego katolickie sumienie będzie wpływało na jego program polityczny. Rodacy, drżyjcie!"

http://screenshooter.net/100648968/ddvvgva

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #63 dnia: Maja 12, 2015, 16:41:33 pm »

W naszej dyskusji warto zastanowić się czy obywatele muszą glosowac na Bronka lub Dudę? Czy muszą wskakiwać w ubranka uszyte dla Polaków i odgrywać role. Więcej nawet - identyfikować się z napisanymi rolami.

Jezeli pojde i zagłosuję na Dudę "aby przegrał Bronek i PO" to jest rzeczą oczywistą, ze za 2, najdalej 3 miesiące będę tego żalował.
Gdy zaglosuję na Dudę, Duda będzie już "moim kandydatem" - uwiklam się emocjonalnie.
Zostając w domu będę wierny moim przekonaniom i wolny w czynieniu uwag krytycznych.

Podobne uwiklanie emocjonalne wykorzystuje KEP zezwalajac w duzych miastach na indult. Wiernych indultowych, ktorzy nie widzą alternatywy mozna dowolnie wodzic za nos. Wierni nawet nie PiS-ną  ;)
I podobnie bedzie gdy pojdziemy glosować na Dudę i jego kumpli. Po wyborach będzie "nasz".
Po co glosowac na kogos kto budzi watpliwosci od samego poczatku. Nie musimy glosowac bo jestesmy wolni.

Panu Krusejderowi, ktory ma problemy z pamięcią:
http://wpolityce.pl/m/polityka/230250-wsieci-komorowski-i-rzad-tuska-chcieli-sprzedac-polskie-lasy-by-zaplacic-za-mienie-pozydowskie-dlaczego-komorowski-ucieka-od-wyjasnien



Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #64 dnia: Maja 12, 2015, 17:07:29 pm »

Panie Rysiu!
Ja mam nadzieję, że ten Duda będzie przynajmniej elementarnie uczciwy!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #65 dnia: Maja 12, 2015, 17:21:29 pm »

Panie Rysiu!
Ja mam nadzieję, że ten Duda będzie przynajmniej elementarnie uczciwy!
Elementarnie uczciwy... hmmm...W standardach polskich polityków oznacza to, że nie wynosi sztućców z restauracji sejmowej, a żona tankuje za swoje pieniądze...
Wysoko ustawia Pan poprzeczkę ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #66 dnia: Maja 12, 2015, 17:29:45 pm »

Panie Rysiu!
Ja mam nadzieję, że ten Duda będzie przynajmniej elementarnie uczciwy!

Wymaganie uczciwości od osób które karierę polityczną rozpoczynały w Unii Wolności to szczyt naiwności. Ludzie z tej odrażającej sitwy ponoszą główną odpowiedzialność za przekształcenie III RP w republikę bananową i tzw. "Meksyk Europy".
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 19:50:49 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #67 dnia: Maja 12, 2015, 18:30:00 pm »

Panie Rysiu!
Ja mam nadzieję, że ten Duda będzie przynajmniej elementarnie uczciwy!
Elementarnie uczciwy... hmmm...W standardach polskich polityków oznacza to, że nie wynosi sztućców z restauracji sejmowej, a żona tankuje za swoje pieniądze...
Wysoko ustawia Pan poprzeczkę ;D
Dobrze powiedziane! Nic dodać, nic ująć :D
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 12, 2015, 18:31:47 pm »

zwykła hucpa te wybory prezydenckie - czosnek albo ce(bul)a

może mocniej - obaj to ...uje.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 18:37:40 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #69 dnia: Maja 12, 2015, 18:50:21 pm »

Obywatele to tylko mięso wyborcze dające mandat do kradzieży.

Politycy wiedzą, że co pewien czas trzeba zmienić gang złodziei bo obywatele mają dość.
Wtedy nowy gang zaczyna plastikowe gadki: "nowe otwarcie", "Jesteście tego warci!", "Naprzód Polsko!" itp.
PO musi odpocząć zanim zacznie znowu kraść. Więc kraść będzie PiS.

Ludzie głosują, adrenalinka rośnie, nowe nadzieje podlane nieracjonalnym emocjonalnym sosem. Po 3 miesiącach jest rozczarowanie ale to za późno - chcecie zrobić referendum, zbieracie podpisy a oni te podpisy np, 2,5 mln wyrzucają do kosza i jadą na Dominikanę.

Kraśko w TVP tłumaczy, że "tak jest wszędzie". Owszem, ale nie wszędzie jest taka plebejska, złodziejska kultura społeczna. Dlatego system powinien być uproszczony.
Problem, że NIKT tego nie chce. Marzeniem opozycji systemowej nie jest zmiana systemu tylko zajęcie posad tych, którzy kradli przez poprzednie 4 lata.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Maja 12, 2015, 18:50:37 pm »

Duda to nie jest żaden wybór. Polacy opuścili Pana Boga, nawet kapłani zignorowali katolickiego kandydata Brauna na urząd prezydenta. W Polsce jest 30 tysięcy księży, dodać osoby konsekrowane. Gdyby każdy z nich przekonał choć kilku wiernych, już byłby zdecydowanie wyższy wynik. Ale po co, lepiej głosować na socjalistę Dudę, ufać sondażom, a nie Panu Bogu. Zdaję sobie z tego sprawę, że to truzim, ale obecny wybór między dżumą a cholerą i późniejsze, które nas czekają, to będzie pokłosie odrzucenia ludzi posłanych nam przez Pana Boga. Ja konsekwentnie zostaję w domu, obawiam się, że Duda wepcha nas w konflikt ukraiński i rozszerzy biurokrację. Naiwni jesteście jak myślicie, że przy nim nastąpią jakieś zmiany. Dodatkowo jest niepewny w kwestiach światopoglądowych. Już przecież zrewidował znacznie swoje poglądy na temat in vitro. Jesteśmy w sytuacji patowej, bo każdy wybór w tym przypadku będzie zły i uważam, że dla Polski bez znaczenia.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #71 dnia: Maja 12, 2015, 19:08:31 pm »

Ja jednak wybiorę cholerę. Poprzednia zaraza cholery nie była taka zła, jak ta dżuma która teraz panuje.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #72 dnia: Maja 12, 2015, 19:53:20 pm »

Nie rozumie Pan, jaki jest związek problemów rolników ze wzajemnymi relacjami pomiędzy Polską, Rosją i Ukrainą?
A Pan rozumie ten związek? Proszę wyjaśnić.
Cytuj
Nie wiem, czy dobrze Pana rozumiem, ale zdaje się, że wg Pana są tylko dwie opcje: drażnienie sąsiada i podlizywanie się sąsiadowi, popadanie w zależność od niego. Otóż jest jeszcze trzecia możliwość: prowadzenie polityki spokojnej, wyważonej i umiarkowanej bez uniżania się i bez drażnienia.
Ciekawe jak miałaby wyglądać takie relacje względem Rosji. Bardziej spokojnej i umiarkowanej niż ta w wykonaniu Polski po 2010 prowadzić się nie da.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #73 dnia: Maja 12, 2015, 21:14:08 pm »

Ja jednak wybiorę cholerę. Poprzednia zaraza cholery nie była taka zła, jak ta dżuma która teraz panuje.
Popieram  :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #74 dnia: Maja 12, 2015, 21:26:46 pm »

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3385
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 25 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!