Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:16:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wybierasz?  (Głosowanie skończone: Maja 24, 2015, 12:44:25 pm)
Bronisław Komorowski - 2 (2%)
Andrzej Duda - 71 (69,6%)
nie będę głosował/ zabiorę kartę/ oddam głos nieważny - 29 (28,4%)
Głosów w sumie: 101

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25 Drukuj
Autor Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015  (Przeczytany 64806 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #45 dnia: Maja 12, 2015, 01:41:25 am »

Mamy do wyboru:
1) oddać pole i budować swoje (bez poważnych liderów) od poparcia poniżej 1% albo
2) tak wesprzeć system, by go zmodyfikować i sprawić, by na różnych polach się wycofał

Moim zdaniem po wygranej p. BK będzie pozamiatane na następną kadencję. Mogę nawet i brzytwy się chwytać, by do tego nie dopuścić. Nie lubię taniego moralizowania o grzechu zaniechania itp itd. To nie w stylu heavymetalowca, zwłaszcza o 1:30 nad ranem. Nazwę to więc po prostu ryzykiem bezproduktywnej głupoty lub usprawiedliwianiem własnego lenistwa. Jestem zszokowany wynikami tej ankiety (40% ludzi chce wesprzeć pigułkę PO oraz homozwiązki i są to często ci sami ludzie, którzy zagłosowali 2 dnie temu na Brauna lub Korwina).

Choć w rocznicę śmierci Marszałka Piłsudskiego przypominają się co soczystsze cytaty poświęcone Polsce i tutejszej klasie politycznej ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #46 dnia: Maja 12, 2015, 03:39:24 am »

Jestem zszokowany wynikami tej ankiety (40% ludzi chce wesprzeć pigułkę PO oraz homozwiązki i są to często ci sami ludzie, którzy zagłosowali 2 dnie temu na Brauna lub Korwina).

Ankiety forumowe to takie tam bajanie. Do głosowania zostało sporo czasu, i kto może wiedzieć, co się jeszcze wydarzy.

Moim skromnym zdaniem wielu z tych, co dziś deklarują chęć pozostania w domu, 21 maja zaciśnie nos i  z bólem serca zagłosuje na Dudę.

Ale w ramach ćwiczenia intelektualnego można i trzeba podyskutować o różnicach Duda vs. Komorowski, bowiem wymagają one lupy aby je dostrzec. Obnaża to beznadziejność sytuacji, ktorą można skwitować przysłowiem: na bezrybiu i rak ryba. Anglosasi mówią nawet dosadniej: beggars can't be choosers
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 03:41:07 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #47 dnia: Maja 12, 2015, 04:25:07 am »

Ja tez nie rozumiem. Komorowski nienawidzi mszy trydenckiej. Mamy byc obojetni wobec tego?. Juz sam ten fakt powinien sklonic by 24 maja dac mu kopa.

Jedyny, który ją kochał/kocha to Braun  ;D Czy wszyscy jej miłośnicy go poparli? Może skuteczniejszy był JOGIN ?  ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 12, 2015, 08:17:49 am »

http://rebelya.pl/forum/watek/73749/
Cytuj
Krusejder

23.05.2014 07:51
Tekst pokazuje, że różnice między Krasnodębskim a Michnikiem są bardzo małe
http://www.rp.pl/artykul/487364.html?print=tak&p=0

Przecież Michnik też nie chce, by aborcja była środkiem antykoncepcyjnym. Nie głosi potrzeby dechrystianizacji Polski. Jeśli Krasnodębski na tym samym poziomie traktuje związki partnerskie, to oznacza, że ich legalizacja powinna być oczywistą oczywistością
.


Jeszcze w maju zeszlego roku p. Krusejder mówił tak jak powyżej. Ociera się pan o celowe wprowadzanie forowiczow w błąd - delikatnie mowiąc.
Taka jest prawda o PiSie.
Nie tak dawno w l Pr PR omawiano sytuację polityczną w Hiszpanii. W pewnym momencie redaktor zwrocil sie do goscia programu pani prof z UW:

"Czy mozemy sluchaczom jakos przyblizyc sytuację... partia xyz to taki polski PiS?
- tak, w uproszczeniu...
Ale partia xyz popiera zwiazki homo i aborcję?
- owszem bo jest na innym etapie, xyz to taki pis za dziesięć lat "


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #49 dnia: Maja 12, 2015, 08:51:55 am »

Powtórzę może częściowo to, co poruszył już p.rysio ale:
Czy ewentualny układ Duda – PiS zreformuje państwo? Uważam, że nie. Czy zlikwidują zbędne urzędy, agencje, związki zawodowe? Uważam, że nie. Czy zmniejszą podatki i zlikwidują przynajmniej część zasiłków, dotacji, przywileje grup zawodowych? Uważam, że nie. Czy zmienią politykę względem Rosji, Ukrainy, Niemiec, UE, USA, roszczeń żydowskich, ogólnie politykę zagraniczną? Uważam, że nie, co najwyżej pogłębią niektóre kierunki. I teraz najważniejsze: czy chcieliby takich zmian, gdyby wszystko zależało tylko i wyłącznie od nich?
Przykro mi, ale uważam, że nie chcą. We wszystkich wymienionych wyżej kwestiach różnice między Dudą, a Komorowskim są co najwyżej kosmetyczne.

Teraz ewentualni koalicjanci PiSu: Kukiz może zmieść cały drobiazg (przy okazji: wynik Kukiza to ostateczny koniec SLD, PSL być może się wybroni, może nie),  JKM jeśli pójdzie sam, nie przekroczy 5%, jeśli pójdzie z Kukizem – sam wejdzie do sejmu, ale sam – będzie głosem wołającego na puszczy.  A ludzie Kukiza: kto to będzie? Powiatowy poparł przecież Kukiza. I on, i czerska mogą równie dobrze załapać się do drużyny Kukiza, jakie gwarancje możemy mieć z kim jego posłowie będą chcieli tworzyć rząd? Kukiz mówi, że go nie kupią. A jego posłów? Dużo pytań i wątpliwości.

I jeszcze jedno: Kukiz odpalił bombę – JOW. Komorowski już szykuje z senatem referendum. Pytanie czy będą chcieli te JOW-y wprowadzić, czy tylko grają przed dogrywką? Myślę, że czekają na pierwsze sondaże partyjne, bo w nich Kukiza do tej pory nikt nie uwzględniał. Jeśli PO spadnie o kilkanaście punktów, JOW-ów nie będzie. W przeciwnym razie będziemy mieć JOW-y, a rewolucja Kukiza zje jego samego na pierwsze danie, że o naszych Braunach, Wilkach i Korwinach nie wspomnę.

@ Krusejder
Wielbicielem Marszałka nie jestem, ale jego powiedzenie "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić" jest w naszym kraju, niestety, ponadczasowe.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #50 dnia: Maja 12, 2015, 08:54:08 am »

Jest jeden argument za p. Dudą: jeśli on wygra niektóre genialne pomysły PO*** będą z definicji wetowane.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 12, 2015, 10:11:38 am »

To punktujemy:

1. Na razie mamy zapowiedź p. Dudy, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do USA. Obawiam się, że jeśli wygra p. Andrzej Duda, to polska polityka zagraniczna nadal będzie szła w kierunku anty-rosyjskim i pro-ukraińskim (czyt. pro-banderowskim).
Coś złego jest w polityce anty-rosyjskiej? Może lepiej trzymać się polityki pro-rosyjskiej w wykonaniu W. Pawlaka? Ja słuchałem Dudy na żywo i nie mówi tak, jakby sobie kogoś lekceważył czy panicznie się obawiał.
I dlaczego Pan insynuuje, że pro-ukraiński to od razu pro-banderowski?
Odpowiadam na pierwsze pytanie:
Drażnienie się z sąsiadującym mocarstwem atomowym i największym rynkiem zbytu dla naszych płodów rolnych jest bardzo negatywne. Dziwię się, że stawia Pan takie pytanie. Czy fakty nie są przekonujące? Nie rozumie Pan, jaki jest związek problemów rolników ze wzajemnymi relacjami pomiędzy Polską, Rosją i Ukrainą?
Nie wiem, czy dobrze Pana rozumiem, ale zdaje się, że wg Pana są tylko dwie opcje: drażnienie sąsiada i podlizywanie się sąsiadowi, popadanie w zależność od niego. Otóż jest jeszcze trzecia możliwość: prowadzenie polityki spokojnej, wyważonej i umiarkowanej bez uniżania się i bez drażnienia.

Odpowiadam na drugie pytanie:
Po pierwsze proszę zajrzeć do słownika i sprawdzić, co oznacza słowo "insynuacja". Po drugie: po tzw Majdanie do władzy na Ukrainie doszli ludzie sympatyzujący z ruchem banderowskim, o czym chyba Panu dobrze wiadomo. Z tzw Majdanem gorąco sympatyzuje PiS, z którego wychodzi kandydować na prezydenta p. A. Duda, a którego prezes p. J. Kaczyński nawet bywał w Kijowie podczas tamtych wydarzeń po to, by popierać tzw. Majdan. Ponieważ p. A. Duda zapowiadał, że rozważy wysyłanie naszego wojska na Ukrainę to domyślam się, że nie po to, aby wesprzeć Ludową Republikę Donbasu, czy Rosję, ale właśnie rząd kijowski, który popiera banderowców. Zatem podtrzymuję swój zarzut wobec p. A. Dudy, a pańską próbę jego podważenia uważam za nieudaną.
2. Następnie: Amerykanie naciskają na nas w sprawie wypłaty tzw. odszkodowania Żydom i wydaje mi się prawdopodobnym, że Amerykanie skorzystają z takiej okazji i upomną się o pieniądze dla Żydów u p. Andrzeja Dudy. Że dotychczasowa kampania oszczerstw i roszczeń żydowskich będzie kontynuowana, to oczywiste, i że prezydent Duda będzie tak samo słabym pod tym względem politykiem, jak prezydent Komorowski - to jasne.
Nie jest to jasne, insynuacja.
Dotychczasowe amerykańskie naciski na rząd w Polsce (bo przecież nie przejdzie mi przez usta, że to "polski rząd") ws. wypłat Żydom pieniędzy są faktem. To jest jasne. Napisałem wyraźnie, że uważam za prawdopodobne, iż Amerykanie u nowego prezydenta upomną się za Żydami. To przypuszczenie, a nie insynuacja. Ponownie odsyłam Pana do słownika, ponieważ nie rozróżnia Pan między przypuszczeniem a insynuacją.
3. Zapowiedź liberalnego podejścia do in vitro budzi we mnie obawy tego rodzaju, że jak się p. Andrzej Duda raz pokłoni liberałom ws. dzieci z probówki, to naciski ws. dalszych ukłonów będą większe i kto wie, na co jeszcze się zgodzi podczas pięcioletniej kadencji.
Invitro to temat czysto kampanijno-dziennikarski, nie mający znaczenia po wyborach. Obawy to mam co do Komorowskiego, który z niczym się nie liczy, co pokazał przez ostatnie lata. Dudzie tego jeszcze zarzucić nie można.
Być może ma Pan jakiś dar głębszego poznania myśli i intencji p. A. Dudy. Mnie nic takiego dane nie jest, więc muszę się opierać na tym, co Kandydat ten powiedział. Fakt, że wyraził gotowość do rozważania tego tematu był wałkowany już tu, na Forum.
4. Pieniądze na dopłacanie ludziom po 500 zł na dziecko skądś trzeba wziąć. Z obniżenia podatków, gdy budżet to jedna wielka dziura? Wątpię. Spodziewałbym się raczej, że p. A. Duda będzie kontynuował politykę p. Komorowskiego i podpisze każdą ustawę zwiększającą obciążenia podatkowe.
Nie wiem kogo Pan słuchał, ale Duda w każdej rozmowie był przeciwny zwiększaniu jakichkolwiek obciążeń.
Słuchałem p. A. Dudy, który twierdził, że chce, aby wypłacano po 500 zł na dziecko (szczegóły sobie daruję, bo nie o to teraz chodzi). Pieniądze mają to do siebie, że jak się chce je komuś dać, to trzeba je skądś wziąć. Wyraziłem przypuszczenie, że p. A. Duda może je pozyskać drogą zwiększania obciążeń podatkowych, bo skąd je wziąć, skoro zadłużenie państwa jest katastrofalnie wysokie?
5. Jeśli wygra p. A. Duda, to socjalizm jak był, tak będzie. Tylko będzie trochę bardziej narodowy.
Wszystkiego jednorazowo zmienić się nie da, ale ja kieruję się nadzieją i dlatego idę głosować. Co cesarskie, oddam cesarzowi.
Nie odpowiedział Pan na mój zarzut. PiS jest partią socjalistyczną, więc z socjalizmem walczyć nie będzie. Sam pomysł płacenia ludziom za płodzenie dzieci jest czysto socjalistyczny. Oczywiście zawsze można kierować się nadzieją. Jednak, czy jest rozsądne żywić nadzieję, że sęp przestanie żreć padlinę? Uważam, że nie, skoro taka jest natura sępa. Tak samo uważam za nierozsądne żywić nadzieję, że PiS i p. A. Duda będą walczyć z socjalizmem.

Konkluzja.
Moim zdaniem nie udała się Panu polemika ze mną w tym temacie. Odpowiedzią z pańskiej strony były bezpodstawne zarzuty o jakieś insynuacje, które w dodatku, wg mnie, zostały źle sformułowane, ponieważ niezgodnie ze znaczeniem używa Pan słowa "insynuacja", ani nie rozumie różnicy pomiędzy insynuacją a przypuszczeniem, oraz nie rozumie Pan, czym jest przypuszczenie. Wydaje mi się wręcz, że gotów jest Pan ignorować fakty, byle tylko ratować w swoich oczach pańskiego kandydata. Jako przykład gotowości do ignorowania przez Pana faktów podaję: gotowość do zaprzeczenia oczywistej szkodliwości dla Polskiej racji stanu i Polskiego Narodu polityki anty-rosyjskiej; sugestię, że nie mam racji przypisując obecnemu rządowi ukraińskiemu sympatie banderowskie; umniejszanie znaczenia deklaracji p. A. Dudy do liberalizacji prawa w kwestii in vitro. Uważam, że to objaw emocjonalnego przywiązania do kandydata i opcji politycznej. I to nas różni, proszę Pana.

Jest jeden argument za p. Dudą: jeśli on wygra niektóre genialne pomysły PO*** będą z definicji wetowane.
I to jest poważny argument, z którym trudno jest dyskutować.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 11:22:44 am wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 12, 2015, 10:25:24 am »

I jeszcze jedno: Kukiz odpalił bombę – JOW. Komorowski już szykuje z senatem referendum. Pytanie czy będą chcieli te JOW-y wprowadzić, czy tylko grają przed dogrywką? Myślę, że czekają na pierwsze sondaże partyjne, bo w nich Kukiza do tej pory nikt nie uwzględniał. Jeśli PO spadnie o kilkanaście punktów, JOW-ów nie będzie. W przeciwnym razie będziemy mieć JOW-y, a rewolucja Kukiza zje jego samego na pierwsze danie, że o naszych Braunach, Wilkach i Korwinach nie wspomnę.
Nie jestem zwolennikiem JOW-ów, ale to błyskawiczne podjęcie tego tematu (szczególnie w porównaniu z  wcześniejszym traktowaniem zwolenników tego rozwiązania) tak bardzo mnie zniesmaczyło, że pomimo wcześniejszych wahań zdecydowałam, iż na drugą turę jednak idę. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 12, 2015, 10:38:46 am »

Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 974


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 12, 2015, 11:05:52 am »

Ja również mocno obawiam się wizji polityki zagranicznej A. Dudy. Uważam że bezpośrednie wplątanie Polski w konflikt ukraiński może mieć dla nas katastrofalne konsekwencje. Również jego bezrozumny, wiernopoddańczy stosunek względem USraela  prawdopodobnie zaprzepaści powoli kiełkującą polsko- chińską współpracę polityczno-gospodarczą. 



Kukiz odegrał w tych wyborach rolę pożytecznego idioty więc chyba stąd wzięło się poparcie dla jego kandydatury ze strony Powiatowego i Olejnik. JOWy jeśli zostaną wprowadzone w życie to ostatecznie pozwolą zmonopolizować POPiSowi polską scenę polityczną. 
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 11:19:20 am wysłana przez Filip S » Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 12, 2015, 11:32:51 am »

Ja również mocno obawiam się wizji polityki zagranicznej A. Dudy. Uważam że bezpośrednie wplątanie Polski w konflikt ukraiński może mieć dla nas katastrofalne konsekwencje. Również jego bezrozumny, wiernopoddańczy stosunek względem USraela  prawdopodobnie zaprzepaści powoli kiełkującą polsko- chińską współpracę polityczno-gospodarczą. 
No widzi Pan, Panie Pedro?!? Nie tylko ja dostrzegam możliwość niekorzystnego obrotu spraw w polskiej polityce zagranicznej, jeśli wygra pańki kandydat... P. Filip ciekawie rozszerza perspektywę o temat współpracy gospodarczej z Chinami.
Kukiz odegrał w tych wyborach rolę pożytecznego idioty więc chyba stąd wzięło się poparcie dla jego kandydatury ze strony Powiatowego i Olejnik. JOWy jeśli zostaną wprowadzone w życie to ostatecznie pozwolą zmonopolizować POPiSowi polską scenę polityczną.
Nie zgadzam się z Panem w kwestii określenia p. P. Kukiza mianem pożytecznego idioty. Na razie jeszcze jest daleko do ewentualnego wprowadzenia JOW-ów. Dzisiaj p. J. Brudziński powiedział w telewizorni publicznej, że wprowadzenie JOW-ów wymagałoby zmiany konstytucji, ponieważ dotychczas mówi ona o wyborach proporcjonalnych. Nie wiem na ile p. J. Brudziński ma rację, ale jeśli ją ma, to tym bardziej uważam za przedwczesne przypisywanie p. P. Kukizowi roli pożytecznego idioty. Z drugiej strony p. B. "Bul" Komorowski chisterycznie zapowiedział referendum ws. m.in. JOW-ów i na tym tle można by uzasadniać przypisanie p. P. Kukizowi tej roli. Tylko czy należy traktować poważnie deklaracje człowieka, który tak chisterycznie zareagował na sondażowe wyniki wyborów?
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 12, 2015, 12:06:00 pm »

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.
Dobre, naprawdę dobre! Jak się nie ma co się lubi, trzeba polubić, co się ma. :-/

WCzeka, Schutzstaffel, Platforma...
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 12:54:12 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 12, 2015, 12:15:25 pm »

P. Filip ciekawie rozszerza perspektywę o temat współpracy gospodarczej z Chinami...

Każdą stronę można i trzeba próbować, na ile się da, rozgrywać na własną korzyść. Ile możliwości daje nam tutaj konflikt rosyjsko-ukraiński: Ukraina państwem słabym, Rosja z ciągłym kłopotem. Straszenie jakimś zajęciem całej Ukrainy przez Putina to absurd: okupacja zawsze jest najbardziej kosztowna, tym bardziej, że Ukraińcy z Małopolski Wsch. i Ukrainy właściwej nienawidzą Rosji i stan ten może trwać przez kilka pokoleń. Możnaby próbować rozgrywać konflikt pod kątem np. renegocjacji umowy gazowej z Rosją, albo jakichś korzyści z Ukrainą. Orbany i Zemany potrafią, a u nas? Misjonarze demokracji, jakieś rojenia o rozprzestrzenianiu "zdobyczy" UE. Nikt w to nie wierzy, każdy robi swoje, tylko u nas nie można.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 12:17:58 pm wysłana przez Caivs » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 12, 2015, 13:42:17 pm »

Politykierów u nas ci dość! tak jak różnej maści teologów i wizjonerów :)

Pierwsza debata ogłoszona w:

TV Trwam zaprasza Dudę i Komorowskiego na debatę

http://www.radiomaryja.pl/informacje/tv-trwam-zaprasza-dude-i-komorowskiego-na-debate/



Paweł Kukiz nie poprze prezydenta Bronisława Komorowskiego w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich. W rozmowie z Radiem Merkury Kukiz składa zdecydowaną deklarację, że obecny prezydent nie może liczyć na jego wsparcie.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/869109,kukiz-nie-poprze-komorowskiego-w-ii-turze-nie-glosujcie-na-czlowieka-ktory-umacnia-wladze-po.html
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 14:11:26 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 12, 2015, 14:48:38 pm »

"Czy mozemy sluchaczom jakos przyblizyc sytuację... partia xyz to taki polski PiS?
- tak, w uproszczeniu...
Ale partia xyz popiera zwiazki homo i aborcję?
- owszem bo jest na innym etapie, xyz to taki pis za dziesięć lat "

To jest właśnie coś, czego się bardzo obawiam. Praktycznie w kazdym kraju zachodnim partie PiSo-podobne przechodzą krok po kroku na pozycje lewicowe w sprawach moralności (i nie tylko moralności). Czy akurat w Polsce bedzie inaczej? Oby. Ale wielkich nadziei nie mam. Na razie nikt w świecie zachodnim nie znalazł recepty na ofensywę, która mogłaby odnieść trwały sukces w ramach systemu demokratcznego. Może taka recepta zwyczajnie nie istnieje.

Jeżeli nawet PiS powie zdecydowane nie aborcji, związkom, in vitro, seksedukacji, itp., to przecież media pozostaną takie same, i będą kontynuować swoją krecią robotę aż do następnych wyborów, w których naród znudzony PiSem zagłosuje na jakiegoś nowego Palikota.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!