Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:30:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wybierasz?  (Głosowanie skończone: Maja 24, 2015, 12:44:25 pm)
Bronisław Komorowski - 2 (2%)
Andrzej Duda - 71 (69,6%)
nie będę głosował/ zabiorę kartę/ oddam głos nieważny - 29 (28,4%)
Głosów w sumie: 101

Strony: [1] 2 3 ... 25 Drukuj
Autor Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015  (Przeczytany 64351 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Maja 11, 2015, 12:44:25 pm »

Zapraszam do głosowania. Tym razem można zmienić wybór.

Wybory pokazały, że ludzie wolą nawet "Filipa z konopii" niż człowieka, który podpisuje ustawy PO.
Ktoś się śmiał, że Jarosław nie będzie kandydował, aby pokazać, że "beze mnie też potraficie przegrać". Ciekawie się robi.

Jeżeli ktoś nie chce głosować, namawiam do pójścia i zabrania swojej karty do głosowania do domu. Jeżeli będzie w protokole, że z urny wyjęto 100%, to będzie oznaczało, że fałszowano wynik i będzie podstawą do wszczęcia postępowania.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2015, 12:58:46 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 11, 2015, 12:53:09 pm »

Oddam głos nieważny, bo na Komorowskiego jako katolik głosować nie mogę, a na Dudę, po tym jak wczoraj w kościele widziałem jego wyborców, nie chcę.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 11, 2015, 14:44:54 pm »

Pan Duda powinien sobie zapuścić brodę, to by mu poparcie znacznie wzrosło.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 11, 2015, 15:06:50 pm »

po tym jak wczoraj w kościele widziałem jego wyborców, nie chcę.


co Pan robił na Novus Ordo ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 11, 2015, 15:49:42 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty. 
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 11, 2015, 16:08:09 pm »

po tym jak wczoraj w kościele widziałem jego wyborców, nie chcę.


co Pan robił na Novus Ordo ??

Przechodził z tragarzami...

Duda wygra. Głód kasy i posad a teraz wstąpiła nadzieja. Aparatczycy pisowscy poczuli nosami kasę.
Nieopodal miejsca mojego zamieszkania jest takie osiedle zamieszkale w duzej czesci przez aparat pisowski (posadowiczów i aspirujących). Piszę, ze w d.częsci bo byla to pierwotnie katolicka spoldzielnia mieszkaniowa a z czasem nastapily rynkowe roszady.
W czasach "wielkiego glodu" czyli rzadów PO, zona znajomego zatrudnionego w spolce skarbu panstwa na wys. stanowisku nie mogla spokojnie wyjsc z domu do sklepu, bo zony bezrobotnych aparatczykow pis-owskich, przyzwyczajonych do "piastowania odpowiedzialnych stanowisk" i poswiecania sie dla umilowanej ojczyzny, wyskakiwaly z domow by walczyć o swoje.
A co bedzie teraz po tylu latach niechcianej diety? W międzyczasie dzieci wyrosły i tez chcą żyć i pracować...

Dramat sytuacji polega na tym, ze nic w kierunku liberalizacji gospodarki, zdjecia ciezaru utrzymywania klasy próżniaczej sie nie zmieni.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 11, 2015, 16:11:31 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty.

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 11, 2015, 16:32:39 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty.

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.

Dziękuję, że pokazała Pani to przemówienie; wahałem się czy głosować w II turze - w zasadzie wahanie się skończyło.

A może jednak on oprócz bicia piany coś zrobił?
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 11, 2015, 16:37:54 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty.

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.

Pani Anno, ile to już takich wzruszających przemowień slyszeliśmy od 24 lat? Zwlaszcza podczas kampanii wyborczych.
Uwarunkowania społeczne/historyczne/etyczne naszego kraju sa takie, ze zamiana PO na PiS czy LSD nic nie wniesie. Nie zmieni niczego co stanowi o istocie problemu, zakladajac przy tym uczciwosc jednego czy drugiego przywodcy. Przypomnę tylko min. Kaczmarka z rządu pis.

Jezeli glos 2,5 mln obywateli moze byc zignorowany, prog frekwencyjny dla referendow, itp to o czym mozemy dalej mowic?
Zmiana "systemu" moze zniszczyc rolę klasy urzędniczej w Polsce, dlatego zmian nie bedzie. Czy wyobraza sobie Pani realizacje postulatu pozbawienia prawa glosu urzednikow oplacanych z kieszeni podatnikow lub wojskowych (tak jak bylo przed 39r) ?

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 11, 2015, 16:54:52 pm »

Dramat sytuacji polega na tym, ze nic w kierunku liberalizacji gospodarki, zdjecia ciezaru utrzymywania klasy próżniaczej sie nie zmieni.

W Niemczech to dopiero klasę próżniaczą utrzymują. Pod koniec kwietnia rozmawiałam na jednym z komunikatorów internetowych ze znajomym, który pod koniec lata wyjechał z Polski do Niemiec, oto fragment z tej rozmowy:

Znajomy:  ...., w temacie socjal w Niemczech w porownaniu do Polski Tuska. 180 euro pomoc na oplaty mieszkania, 1300 euro socjalu na reke, 250 euro oplaconej skladki zdrowotnej 560 euro zasilkow rodzinnych plus OPLACONE SKLADKI EMERYTALNE. Dlaczego tutaj da sie zyc a w Polsce nie?
oczywiscie miesiecznie"

Ja: z tym socjalem to u nas pisza, że to państwo opiekuńcze i najeżdżaja na to

Znajomy: wiem, co nie zmienia faktu, ze to 3000 euro to minimum socjalne na rodzine wielodzietna, a Niemcow o polskich nazwiskach, setki jesli nie tysiace. Poklosie poprzednich emigracji"

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 11, 2015, 17:16:59 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty.

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.

Pani Anno, ile to już takich wzruszających przemowień slyszeliśmy od 24 lat? Zwlaszcza podczas kampanii wyborczych.
Uwarunkowania społeczne/historyczne/etyczne naszego kraju sa takie, ze zamiana PO na PiS czy LSD nic nie wniesie. Nie zmieni niczego co stanowi o istocie problemu, zakladajac przy tym uczciwosc jednego czy drugiego przywodcy. Przypomnę tylko min. Kaczmarka z rządu pis.

Jezeli glos 2,5 mln obywateli moze byc zignorowany, prog frekwencyjny dla referendow, itp to o czym mozemy dalej mowic?
Zmiana "systemu" moze zniszczyc rolę klasy urzędniczej w Polsce, dlatego zmian nie bedzie. Czy wyobraza sobie Pani realizacje postulatu pozbawienia prawa glosu urzednikow oplacanych z kieszeni podatnikow lub wojskowych (tak jak bylo przed 39r) ?


Panie ''rysiu" nie piszemy o wszystkich przemówieniach przez 24 lata, bo i p. Duda nie przemawiał wówczas. Jak ktoś pisze, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to podałam, żeby posłuchać, że nie sa identyczni. Co mozna było zrobić, jak cała dżuma i cholera w Sejmie, Rządzie przeciw?  Czy pan jest az tak naiwny, że ktokolwiek by teraz wygrał, to zmienił by wszystko? - o ludzka naiwności! Wypowiedziałam się jak było u mnie o tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9015.msg198924.html#msg198924

Nie wiem o jakie zignorowane głosy .... panu chodzi pisząc tak:

"Jezeli glos 2,5 mln obywateli moze byc zignorowany, prog frekwencyjny dla referendow, itp to o czym mozemy dalej mowic?"

Ja wiem jedno, że teraz to chodzi o to, żeby p. Komorowski na następna kadencję nie przedszedł.



Z dedykacją dla pana:

 https://www.youtube.com/watch?v=2Ke9wJUOQGs
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2015, 17:22:53 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 11, 2015, 17:20:55 pm »

Szczerze mówiąc fascynuje mnie ten heroizm niepójścia/nieważnego. Może w świetle Brauna, Duda i Bronek wydają się identyczni, ale mając tylko tych dwóch, wybór Dudy jest oczywisty.

Jak pan uważa, że Duda i Bronek wydają się identyczni, to nie wiele pan słuchał wypowiedzi tego pierwszego, czy to teraz w kampanii wyborczej czy też w cześniej w Sejmie, jak np. to:

Andrzej Duda: Panie Premierze! Panowie Ministrowie! Panie Prokuratorze Generalny! Kariera ...
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8swuufMAL78


... a tej podobnych wypowiedzi było więcej.

Dziękuję, że pokazała Pani to przemówienie; wahałem się czy głosować w II turze - w zasadzie wahanie się skończyło.

A może jednak on oprócz bicia piany coś zrobił?

Może nie wiele zrobił (albo zupełnie nic), jednak jego słowa już są niepokojące.
1. Na razie mamy zapowiedź p. Dudy, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do USA. Obawiam się, że jeśli wygra p. Andrzej Duda, to polska polityka zagraniczna nadal będzie szła w kierunku anty-rosyjskim i pro-ukraińskim (czyt. pro-banderowskim).
2. Następnie: Amerykanie naciskają na nas w sprawie wypłaty tzw. odszkodowania Żydom i wydaje mi się prawdopodobnym, że Amerykanie skorzystają z takiej okazji i upomną się o pieniądze dla Żydów u p. Andrzeja Dudy. Że dotychczasowa kampania oszczerstw i roszczeń żydowskich będzie kontynuowana, to oczywiste, i że prezydent Duda będzie tak samo słabym pod tym względem politykiem, jak prezydent Komorowski - to jasne.
3. Zapowiedź liberalnego podejścia do in vitro budzi we mnie obawy tego rodzaju, że jak się p. Andrzej Duda raz pokłoni liberałom ws. dzieci z probówki, to naciski ws. dalszych ukłonów będą większe i kto wie, na co jeszcze się zgodzi podczas pięcioletniej kadencji.
4. Pieniądze na dopłacanie ludziom po 500 zł na dziecko skądś trzeba wziąć. Z obniżenia podatków, gdy budżet to jedna wielka dziura? Wątpię. Spodziewałbym się raczej, że p. A. Duda będzie kontynuował politykę p. Komorowskiego i podpisze każdą ustawę zwiększającą obciążenia podatkowe.
5. Jeśli wygra p. A. Duda, to socjalizm jak był, tak będzie. Tylko będzie trochę bardziej narodowy.

Ja również nie dostrzegam żadnych istotnych różnic pomiędzy kandydatem Dudą a kandydatem Komorowskim. Uważam, ze w najważniejszych dla Polski sprawach p. Andrzej "katolik" Duda i p. Bronisław "Bul" Komorowski mają bardzo podobne poglądy. Moim zdaniem pomiędzy tymi dwoma kandydatami nie ma żadnego wyboru, nawet mniejszego zła nie da się w tej sytuacji wybrać. Dlatego oddam głos nieważny.

Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2015, 17:23:12 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 11, 2015, 17:23:08 pm »

Znajomy: wiem, co nie zmienia faktu, ze to 3000 euro to minimum socjalne na rodzine wielodzietna, a Niemcow o polskich nazwiskach, setki jesli nie tysiace."

Jeśli by ktoś w Polsce teraz wprowadził 3000 euro miniumum socjalnego na rodzinę wielodzietną, to byłby to koniec Polski. Za 20 lat mielibyśmy meczet w kazdym mieście.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 11, 2015, 17:23:37 pm »

Znajomy: wiem, co nie zmienia faktu, ze to 3000 euro to minimum socjalne na rodzine wielodzietna, a Niemcow o polskich nazwiskach, setki jesli nie tysiace."

Jeśli by ktoś w Polsce teraz wprowadził 3000 euro miniumum socjalnego na rodzinę wielodzietną, to byłby to koniec Polski. Za 20 lat mielibyśmy meczet w kazdym mieście.
PRAWDA!!!!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 11, 2015, 17:26:54 pm »

(...........)

Ciekawy jest pomysł z zabraniem karty do głosowania ze sobą.


Ale po co iść i zabrac kartę do domu? to lepiej wcale nie iść.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 25 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!