Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:59:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo Pan / Pani zagłosuje ?  (Głosowanie skończone: Maja 10, 2015, 17:13:52 pm)
ADAM JARUBAS - 0 (0%)
BRONISŁAW KOMOROWSKI - 2 (2,2%)
Grzegorz Braun - 47 (51,6%)
Andrzej Duda - 13 (14,3%)
Janusz Korwin Mikke - 17 (18,7%)
Marian Kowalski - 3 (3,3%)
Paweł Kukiz - 5 (5,5%)
Magdalena Ogórek - 1 (1,1%)
Janusz Palikot - 0 (0%)
Paweł Tanajno - 0 (0%)
Jacek Wilk - 3 (3,3%)
Głosów w sumie: 90

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 34787 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #90 dnia: Maja 07, 2015, 20:32:00 pm »

Powtarzam, nie musi mnie pan uświadamiać i proszę się cieszyć  tak jak pan napisał: "że tylko się cieszyć ...."  Przecież panu też nie zabraniam głosować na p. Brauna. A ja dodam, nie da się pogodzić katolicyzmu z promowaniem jogi. Jogina trzeba nawracać i mu powiedzieć w co wlazł, a nie akceptować co on mówi.

http://www.radiomaryja.pl/polecamy/joga-brama-okultyzmu/
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 07, 2015, 20:44:45 pm »

Czytam ja sobie wypowiedzi forumowiczów w temacie wyborów, bardzo ciekawe i słuszne wypowiedzi i . . . . i rzeknę co nastepuje;
Jest takie zjawisko jak REALIZM POLITYCZNY. Przecież wiadomo, że szacowny i mądry pan BRAUN szans na wygranie tych wyborów nie ma żadnych.

Głównym zadaniem pragnących dobra Polski jest odtrącenie Komorowskiego i PO od władzy. Machiawelizm się kłania; trzeba być lisem i lwem, najpierw chytrym lisem a potem lwem. Chytrość lisa podpowiada, że największe szanse w utrąceniu obecnego establishmentu ma Andrzej Duda.

Grzegorz Braun , z całym szacunkiem, powinien najpierw założyć partię, wejść do Sejmu. Daj mu Panie Boże, oby tak się stało, a potem kandydować na najwyższy urząd.

Sytuacja ta trochę przypomina mi naszą walkę o Mszę trydencką i przywrócenie wartości przedsoborowych w naszej Wierze. No i co? Możemy się tu wyżalać, pisać sobie, organizować tridentinę tu i tam. Jakie są realia? Kto na to zwraca uwagę? Ilu nas jest? Mała trzódka.

A wokół świat zlaicyzowany i na kwestie wiary obojętny i wrogi. Apeluję o więcej realizmu a potem będziemy sobie definiować pojęcia "autentycznego katolika", autentycznego Polaka, i głosować "z własnym sumieniem".

Mnie sumienie podpowiada Brauna a wybieram Dudę. Dlaczego? REALIZM POLITYCZNY !



Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #92 dnia: Maja 07, 2015, 20:50:44 pm »

Powtarzam, nie musi mnie pan uświadamiać i proszę się cieszyć  tak jak pan napisał: "że tylko się cieszyć ...."  Przecież panu też nie zabraniam głosować na p. Brauna. A ja dodam, nie da się pogodzić katolicyzmu z promowaniem jogi. Jogina trzeba nawracać i mu powiedzieć w co wlazł, a nie akceptować co on mówi.

http://www.radiomaryja.pl/polecamy/joga-brama-okultyzmu/
No wiec czemu powtarza pani to, co dla kazdego katolika jest oczywiste, ze joga (jak kazdy poganski zabobon) jest zla?Jesli posluchala pani do konca, to pan Braun w swym wystapieniu sie i do tego odniosl, i to w sposob jednoznaczny i katolicki, mowiac o jedynosci Prawdy katolickiej, i potrzebie nawrocenia. Bez urazy, ale co jeszcze mial z popierajacym go chlopakiem zrobic, na stos czy jak?
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #93 dnia: Maja 07, 2015, 21:04:18 pm »

Przecież w I turze można spokojnie, zgodnie z sumieniem, zagłosować na Pana Braun, a w drugiej ewentualnie na Dudę, który nie jest pociągającą alternatywą, ale choć trochę lepszą niż Bul. Dobrze by się stało, jakby Braun wygrał z Palikotem, bo w I turze i tak nikt nie wygra.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #94 dnia: Maja 07, 2015, 21:11:22 pm »

Przecież w I turze można spokojnie, zgodnie z sumieniem, zagłosować na Pana Braun, a w drugiej ewentualnie na Dudę, który nie jest pociągającą alternatywą, ale choć trochę lepszą niż Bul. Dobrze by się stało, jakby Braun wygrał z Palikotem, bo w I turze i tak nikt nie wygra.

Ciekawe. Czyli najpierw zgodnie z sumieniem, a potem bez sumienia? To Jak? Zmieniamy sumienie? 
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Maja 07, 2015, 21:13:34 pm »

Lepiej raz użyć sumienia, niż w ogóle tak jak Pan. I na tym skończę, bo widzę, że Pana rola tutaj to szukać zaczepek i wprowadzać zatrutą atmosferę.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #96 dnia: Maja 07, 2015, 21:16:10 pm »

Przecież w I turze można spokojnie, zgodnie z sumieniem, zagłosować na Pana Braun, a w drugiej ewentualnie na Dudę, który nie jest pociągającą alternatywą, ale choć trochę lepszą niż Bul. Dobrze by się stało, jakby Braun wygrał z Palikotem, bo w I turze i tak nikt nie wygra.

Ciekawe. Czyli najpierw zgodnie z sumieniem, a potem bez sumienia? To Jak? Zmieniamy sumienie?
Nie, zawsze uzywamy sumienia: raz, by poprzec wieksze dobro, a gdy sie nie da- mniejsze zlo.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #97 dnia: Maja 07, 2015, 21:20:32 pm »

Lepiej raz użyć sumienia, niż w ogóle tak jak Pan. I na tym skończę, bo widzę, że Pana rola tutaj to szukać zaczepek i wprowadzać zatrutą atmosferę.

Nie. Ja nie szukam zaczepek. Moim zadaniem, starego nauczyciela,  jest sprowokować do logicznego myślenia poprzez zadawanie pytań.
(Aaaa, ....na kobietę trafiłem! Nie będzie łatwo.  :))
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #98 dnia: Maja 07, 2015, 21:57:44 pm »

Pani Aniu,

Ten Pan od Jogi zdaje się popierać wizję polityczną Brauna. Skoro innowierca popiera Katolicką Polskę to trzeba mu na to pozwolić. To jest konwencja wyborcza, wyrażanie poparcia, które może przyciągnąć innych pogan do programu Brauna.

Proszę mnie nie uświadamiać, ja panu nie zabraniam głosować na p. Brauna. Nie będę pisać jaka gadka by była gdyby jakikolwiek inny kandydat to miał w swojej konwencji.

A na kogo Pani zagłosuje? Kogo wspiera?

O sztabie p. Brauna mieliśmy już wcześniej swoje, nienajlepsze zdanie i w pełni się to potwierdziło. Rozumiem, jakby jogin wszedł na minutę powiedział, że jest niekatolikiem ale popiera program. Zupełnie nie rozumiem, po co dano mu czas, by promował swój biznes...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #99 dnia: Maja 07, 2015, 22:11:45 pm »

Ośmielę się zauważyć, że jeżeli głownym celem jest zablokowanie Komorowskiego,  to głosując "zgodnie z sumieniem" w pierwszej turze a "na mniejsze zło" w drugiej można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, tzn. nasz głos może w efekcie pomóc Komorowskiemu. Jest taka teoretyczna możliwość.  Mało prawdopodobna, ale jest.

To tak dla kompletności rozważań.




Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #100 dnia: Maja 07, 2015, 22:17:12 pm »


Głównym zadaniem pragnących dobra Polski jest odtrącenie Komorowskiego i PO od władzy. Machiawelizm się kłania; trzeba być lisem i lwem, najpierw chytrym lisem a potem lwem. Chytrość lisa podpowiada, że największe szanse w utrąceniu obecnego establishmentu ma Andrzej Duda.

Grzegorz Braun , z całym szacunkiem, powinien najpierw założyć partię, wejść do Sejmu. Daj mu Panie Boże, oby tak się stało, a potem kandydować na najwyższy urząd.


Po co Braunowi partia ?? Partyj za dużo mamy. Niech się kandydaci połączą na jesien a nie tworzą niepotrzebne nowotwory.
Co do Dudy - jego główna zaleta: to, że nie jest Komorowskim. Ale czy jest od niego istotnie lepszy? Moim zdaniem PiS nie chce wygrywać wyborów bo nie ma pomysłu na rzadzenie. Trauma poddanych rządów wciąż trwa. Dokąd te stare ramole nie odejdą z kierowania PiSem, tak będzie zawsze - Fundusz Emerytalny, jak to ktoś na frondzie dawno temu napisał.

Duda jak przegra zostanie kandydatem PiS na premiera. Poczem zostanie posłem. Show będzie trwał. Show polegający na blokowaniu zmian w Polsce.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #101 dnia: Maja 07, 2015, 22:26:34 pm »

A mnie sie wydaje, ze obydwie szanowne panie nie zrozumialy przekazu. Wystapienia gosci to nie jest program kandydata, a kandydat nigdy takich pogladow nie wyrazal. Chodzilo tu o zupelnie cos innego: ze pod wiekszoscia postulatow Brauna podpisac sie moze rowniez niekatolik, i w proponowanym systemie ustrojowym rowniez niekatolicy moga znalezc swoje miejsce, na pohybel idiotycznym obawom o katolicki taliban.

A czy zdrajca stanu może się podpisać pod większością postulatów Grzegorza Brauna?

Proszę wybaczyć ale czuję się wywołany do tablicy "idiotycznymi obawami o katolicki taliban". Nie czuję się winny więc nie powinienem się tłumaczyć a jednak...
W związku ze ściśle określonym, konkretnym kontekstem, w którym pozwoliłem sobie napisać o swoim wrażeniu niech mi ktoś odpowie na pytanie:

czy Komorowski, Tusk i Kopacz powinni zostać skazani na karę śmierci?
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #102 dnia: Maja 07, 2015, 22:33:58 pm »

Nie! Jednak przy tym politycznym temacie muszę się wyżalić i dać upust mojej frustracji. Zacznę jak ten głupi Wałęsa (Bolek);

Myly państwo, myly panstwo . . . Wokół szalejący ateizm. Na interii i innych forach czytam;

" Jak długo jeszcze te ciemniaki w czarnych kieckach będą ogłupiać nasze dzieci, że jakiś magik chodził po wodzie i tłum ludzi pięcioma bochenkami chleba nakarmił,
że jak dasz na msze to twojemu dziadkowi skrócone będą męki czyścowe, że dobry tatuś pozwolił by jego syn umiłowany takie męki cierpiał na krzyżu bo Adam w raju zjadł jabłko, że . . . . .  Wypowiedzieć konkordat! Przegnać to chałatajstwo do Watykanu! itd, itd, itd.... "


A my tutaj o sumieniu, o autentycznym katolicyzmie, o wyższości Dominus Vobiscum nad Pan z Wami? Czy lepszy Braun czy Duda?

Front walki w tym ogłupiałym laickim świecie jest gdzie indziej. Walczyć należy z agresywnym ateizmem, a nie z kwestią czy ten czy tamten kandydat jest odpowiedni na  na prezydenta.

Im bardziej przybywa mi lat tym bardziej sceptyczny staję się w wielu kwestiach.

Przepraszam. Poniosło mnie troche. Misere mei Domine. Date veniam, precor.



Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Maja 07, 2015, 22:39:29 pm »


Front walki w tym ogłupiałym laickim świecie jest gdzie indziej. Walczyć należy z agresywnym ateizmem, a nie z kwestią czy ten czy tamten kandydat jest odpowiedni na  na prezydenta.

Przelicytuję Pana. Na dziś najważniejsza jest polityka zagraniczna. Jakby w II turze był Duda i Miller i obaj mieli podobne szanse na zwycięstwo, to miałbym bardzo duży zgryz, na kogo zaglosować.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #104 dnia: Maja 07, 2015, 22:42:58 pm »



czy Komorowski, Tusk i Kopacz powinni zostać skazani na karę śmierci?

Wzorem imperatora w Iperium Romanum wskazuję kciukiem ku ziemi. Śmierć!

Ale potem, powodowany chrześcijański miłosierdziem  - ułaskawiłbym; na dożywocie w kamieniołomach.  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!