Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:36:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo Pan / Pani zagłosuje ?  (Głosowanie skończone: Maja 10, 2015, 17:13:52 pm)
ADAM JARUBAS - 0 (0%)
BRONISŁAW KOMOROWSKI - 2 (2,2%)
Grzegorz Braun - 47 (51,6%)
Andrzej Duda - 13 (14,3%)
Janusz Korwin Mikke - 17 (18,7%)
Marian Kowalski - 3 (3,3%)
Paweł Kukiz - 5 (5,5%)
Magdalena Ogórek - 1 (1,1%)
Janusz Palikot - 0 (0%)
Paweł Tanajno - 0 (0%)
Jacek Wilk - 3 (3,3%)
Głosów w sumie: 90

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 34789 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #75 dnia: Maja 07, 2015, 13:37:29 pm »

Promocja jogi i szkoły jogi na konwencji Brauna

minuta 60 minuta:

https://www.youtube.com/watch?v=Sks5Qdv2h0Y

Joga to praktyka religijna całkowicie sprzeczna z katolicyzmem. Promocja jej na konwencji Brauna ?  katolicki kandydat nie powinien zezwolić na swojej konwencji promować jogi.


« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2015, 13:43:32 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #76 dnia: Maja 07, 2015, 14:29:21 pm »

Promocja jogi i szkoły jogi na konwencji Brauna

minuta 60 minuta:

https://www.youtube.com/watch?v=Sks5Qdv2h0Y

Joga to praktyka religijna całkowicie sprzeczna z katolicyzmem. Promocja jej na konwencji Brauna ?  katolicki kandydat nie powinien zezwolić na swojej konwencji promować jogi.


Oczywiście, że nie powinien popierać jogi! Proszę jednak porównać "kaliber" jogi do invitro, które zdaje się popierać Duda ( prywatnie niezupełnie, no ale p. Duda jest takim właśnie "prywatnym" katolikiem, a publicznie jest dyscyplina partyjna). Nie wypowiem się na temat  roszczeń żydowskich, popierania "ruchawki" na Ukrainie, wprowadzenia euro i realizacji wytycznych żydomasońskiej UE-tematów kluczowych dla ISTNIENIA Polski. Pani Anno M. Pani podnosi głos przeciw jodze? Czy ona jest rzeczywiście kluczową sprawą w programie Brauna? Wprowadzamy ją do szkół, parafii, rodzin i Sejmu? Czy może raczej głośno jest o innych sprawach niezbędnych do wprowadzenia w w/w instytucjach, takich jak Tradycja, krzyż, modlitwa? Proszę się nie kompromitować takimi "duperelami", przecież Pani wie najlepiej, co znaczy Tradycja katolicka na codzień.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2015, 14:42:28 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #77 dnia: Maja 07, 2015, 14:44:03 pm »

A mnie sie wydaje, ze obydwie szanowne panie nie zrozumialy przekazu. Wystapienia gosci to nie jest program kandydata, a kandydat nigdy takich pogladow nie wyrazal. Chodzilo tu o zupelnie cos innego: ze pod wiekszoscia postulatow Brauna podpisac sie moze rowniez niekatolik, i w proponowanym systemie ustrojowym rowniez niekatolicy moga znalezc swoje miejsce, na pohybel idiotycznym obawom o katolicki taliban.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #78 dnia: Maja 07, 2015, 14:46:18 pm »

Pani Aniu,

Ten Pan od Jogi zdaje się popierać wizję polityczną Brauna. Skoro innowierca popiera Katolicką Polskę to trzeba mu na to pozwolić. To jest konwencja wyborcza, wyrażanie poparcia, które może przyciągnąć innych pogan do programu Brauna.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #79 dnia: Maja 07, 2015, 14:55:47 pm »

No proszę, czyli Braun też nieautentyczny :)

Ale oglądnąłem debatę, i ja bym zmiksował tych kandydatów, z każdego biorąc po trochu.Z Kowalskiego talent do przemawiania, z Brauna katolicyzm, z Korwina poglądy ekonomiczne. Jakby tak jeszcze dodać urodę Magdaleny Ogórek, to mielibyśmy ideał.  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #80 dnia: Maja 07, 2015, 15:17:00 pm »

Ks. Śniadoch na konwencji:

https://www.youtube.com/watch?v=OnHLW9LlUjs
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #81 dnia: Maja 07, 2015, 15:42:54 pm »

Cóż, ja oddam swój głos na Pana Grzegorza Brauna. Po pierwsze dlatego, że znam Go osobiście i bardzo cenię sobie dysputy, któreśmy swego czasu uskuteczniali po wyjściu z Mszy Świętej Na Piasku. Po drugie jest to jedyny katolicki głos (niestety tępiony w mediach nie tylko mainstreamowych) w tym prostytucyjnym świecie polityki.
Myślałem jeszcze o Pawle Kukizie, którego też lubię i cenię nie tylko za dorobek artystyczny, lecz niestety Pan Kukiz czasem ma nie do końca sprecyzowane myśli i choć mu kibicuję to mój głos ma GB.
W drugiej turze nie wiem, ale na pewno nie na chrabiego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #82 dnia: Maja 07, 2015, 16:32:22 pm »


Ale oglądnąłem debatę, i ja bym zmiksował tych kandydatów, z każdego biorąc po trochu.Z Kowalskiego talent do przemawiania, z Brauna katolicyzm, z Korwina poglądy ekonomiczne. Jakby tak jeszcze dodać urodę Magdaleny Ogórek, to mielibyśmy ideał.  ;D

Pięknie! A dla pocieszenia i rozweselenia dodam od siebie:

To byłaby masakra. Nieszczęście. Groźny wyrok boski,
gdyby te wybory wygrał Komorowski!

Jesli o tych wyborach mowa,
może być nawet (zupa) Ogórkowa,
mogą być nawet, twarde, zimnie kluski -
Byle nie Komoruski!
Może być nawet ciepły, wstrętny trunek -
byle nie Brunek.
A szczytem wszystkiego - tak jak stare, zgniłe jaja,
byłby wybór tego filozofa z Biłgoraja.

 :)

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #83 dnia: Maja 07, 2015, 17:28:15 pm »

http://www4.rp.pl/artykul/1199208-Czy-antysemityzm-bedzie-bezkarny-.html
Juz nawet nic powiedzieć o żydach powiedzieć nie można?
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #84 dnia: Maja 07, 2015, 17:41:09 pm »


Jako osoba, pan Grzegorz Braun (GB) pasuje mi; ma 1) poglądy OK i 2) pokazał się z dobrej strony w swojej społecznej działalności publicznej , ale - by być jedną z lokomotyw odnowy Polski, to potrzebny jest trzeci punkt: musi być siłą budującą pozytywne grupy społeczne w tym sensie, że jak pojawią się ci, co ten kraj bedą chcieli rozwijać, to będą to mogli robić.

No i tu - po debacie mam wątpliwości - mianowicie zaprezentował się jako jeszcze jeden człowiek, który chce być prezydentem. Liczyłem na to, że jako kandydat wybrany niekoniunkturalnie będzie chciał reprezentować interesy Polski a nie twórców TV. Owszem zauważył to, ale nic z tym nie zrobił. A miał okazje. Mógł ten czas zrealizować na przedstawienie czegoś konkretnego z pominięciem TV. Na to liczyłem. Jeśli nie jest on w stanie zapanować nad paroma reżyserkami w TV to jak poradzi sobie z prawdziwymi naciskami?

Generalnie Polska jest w takim stanie, że wybory to tylko farsa - jedyna wartość (ten złoty róg) to dostęp do mediów, który należało wykorzystać do propagowania wolnego społeczeństwa - niezależnie od perspektyw (wszak rezultaty są w ręku Pana Boga). No i ten dostęp nie został wykorzystany.

Np. Kiedy GB dobrze wypadał w mediach? Ano wtedy, gdy ignorował dziennikarzy lub mówił o ich kłamstwach i przemilczeniach prawdę. A tu w tej debacie, ech...

Wygląda mi na to, że już odpowiedni doradcy dobrali się do GB i mu "doradzają".

O innych kandydatach nie wspomnę, to dla mnie kukły - ale bez obrazy - nie wyrokuję z jakiego powodu i czy są do końca świadomi tego.

No i dlatego mam wątpliwości dotyczące udziału; był GB i chyba GB już nie ma?

Dziękuję Panu za tę wypowiedź. Mam podobne spostrzeżenia i wątpliwości. Ponadto zastanawiam się, co się tam stało: Arcymonarchista powiada, że zaprosiłby niektórych z kontrkandydatów do swojej rady prezydenckiej, czyli co? - zamierza rządzić kolektywnie? - nie rozumiem tych słów tym bardziej, że p. Braun nie przestawił swojej wizji ustroju państwa w nowej konstytucji. Powiedział tylko o preambule, ale po co komu piękna i pobożna preambuła, gdy nie wiadomo do czego ona wprowadza? Słowem: po wystąpieniu p. Brauna w tej debacie czuję się tak, jakbym dostał obuchem w łeb. Chciałem głosować na p. Brauna, ale mi sumienie nie pozwala, bo poza pobożnością nie widzę w moim kandydacie pomysłu na uporządkowanie państwa i jego spraw. Przykro mi to mówić, ale samymi pacierzami nic nie wskóramy, wszak mówi się ora et labora.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #85 dnia: Maja 07, 2015, 18:09:30 pm »

W sumie sprawa p. Brauna skończy się w niedziele o 21. Nie sądzę by odegral jakąś rolę w wyborach parlamentarnych. Do tego trzeba struktur i kasy.
Zapisane
zoetrope
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 07, 2015, 18:16:30 pm »

Dziękuję panu Braunowi za rozpowszechnienie w Polsce programu Kościół - Szkoła - Strzelnica. W moim przekonaniu dokładnie tego potrzebuje naród - przeorientowanie ideowego i pracy od podstaw. Tu nie chodzi tylko o władzę w krótkim okresie, ale o filozofię życia. Będę konsekwentnie wspierał schemat pana Brauna zaczynając od własnej rodziny i lokalnej społeczności. Jest to praca wielokrotnie bardziej owocna niż zadowalanie się "mniejszym złem" i kalkulowanie oparte o marketing polityczny. Dziękuję panu Braunowi za bezkompromisowość i nie zabieganie o większy łup procentowy w wyborach, a o myślenie strategiczne i próbę budowy trwałych wartości łączących Polaków. To w długim okresie da dużo więcej niż kilka % więcej w tych wyborach, które możnaby uzyskać poprzez bycie bardziej "umiarkowanym". Grzegorz Braun ma mój głos.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #87 dnia: Maja 07, 2015, 18:34:48 pm »

Pani Aniu,

Ten Pan od Jogi zdaje się popierać wizję polityczną Brauna. Skoro innowierca popiera Katolicką Polskę to trzeba mu na to pozwolić. To jest konwencja wyborcza, wyrażanie poparcia, które może przyciągnąć innych pogan do programu Brauna.

Proszę mnie nie uświadamiać, ja panu nie zabraniam głosować na p. Brauna. Nie będę pisać jaka gadka by była gdyby jakikolwiek inny kandydat to miał w swojej konwencji.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #88 dnia: Maja 07, 2015, 19:47:34 pm »


Jako osoba, pan Grzegorz Braun (GB) pasuje mi; ma 1) poglądy OK i 2) pokazał się z dobrej strony w swojej społecznej działalności publicznej , ale - by być jedną z lokomotyw odnowy Polski, to potrzebny jest trzeci punkt: musi być siłą budującą pozytywne grupy społeczne w tym sensie, że jak pojawią się ci, co ten kraj bedą chcieli rozwijać, to będą to mogli robić.

No i tu - po debacie mam wątpliwości - mianowicie zaprezentował się jako jeszcze jeden człowiek, który chce być prezydentem. Liczyłem na to, że jako kandydat wybrany niekoniunkturalnie będzie chciał reprezentować interesy Polski a nie twórców TV. Owszem zauważył to, ale nic z tym nie zrobił. A miał okazje. Mógł ten czas zrealizować na przedstawienie czegoś konkretnego z pominięciem TV. Na to liczyłem. Jeśli nie jest on w stanie zapanować nad paroma reżyserkami w TV to jak poradzi sobie z prawdziwymi naciskami?

Generalnie Polska jest w takim stanie, że wybory to tylko farsa - jedyna wartość (ten złoty róg) to dostęp do mediów, który należało wykorzystać do propagowania wolnego społeczeństwa - niezależnie od perspektyw (wszak rezultaty są w ręku Pana Boga). No i ten dostęp nie został wykorzystany.

Np. Kiedy GB dobrze wypadał w mediach? Ano wtedy, gdy ignorował dziennikarzy lub mówił o ich kłamstwach i przemilczeniach prawdę. A tu w tej debacie, ech...

Wygląda mi na to, że już odpowiedni doradcy dobrali się do GB i mu "doradzają".

O innych kandydatach nie wspomnę, to dla mnie kukły - ale bez obrazy - nie wyrokuję z jakiego powodu i czy są do końca świadomi tego.

No i dlatego mam wątpliwości dotyczące udziału; był GB i chyba GB już nie ma?

Dziękuję Panu za tę wypowiedź. Mam podobne spostrzeżenia i wątpliwości. Ponadto zastanawiam się, co się tam stało: Arcymonarchista powiada, że zaprosiłby niektórych z kontrkandydatów do swojej rady prezydenckiej, czyli co? - zamierza rządzić kolektywnie? - nie rozumiem tych słów tym bardziej, że p. Braun nie przestawił swojej wizji ustroju państwa w nowej konstytucji. Powiedział tylko o preambule, ale po co komu piękna i pobożna preambuła, gdy nie wiadomo do czego ona wprowadza? Słowem: po wystąpieniu p. Brauna w tej debacie czuję się tak, jakbym dostał obuchem w łeb. Chciałem głosować na p. Brauna, ale mi sumienie nie pozwala, bo poza pobożnością nie widzę w moim kandydacie pomysłu na uporządkowanie państwa i jego spraw. Przykro mi to mówić, ale samymi pacierzami nic nie wskóramy, wszak mówi się ora et labora.

 Przeciez Braun kandyduje na prezydenta a nie na krola, dlaczego wiec nie  mialby sie radzic? (krolowie, przepraszam, tez mieli doradcow chyba, prawda?) Braun sam o sobie mowi, ze laczy i wolnosc gospodarcza, i potrzebe reform ustrojowych, i pragmatyke w sprawach miedzynarodowych, ale uzupelnia to o katolicki porzadek cywilizacyjny. Jakby Braun zostawszy prezydentem chcial zlozyc projekt nowej ordynacji podatkowej, i uczynil to nie poradziwszy sie Korwina, Kolibrow, czy Centrum A. Smitha, to uznalbym go za kretyna, i bufona, i tyle. To sformulowanie bylo uklonem dla innych kandydatow antysystemowych  i ich dzialalnosci, a Braun powtarzajac po Korwinie nie pokazalby nic z tego, co akcentuje w odroznieniu od innych: potrzeby siegania do tradycji /Tradycji katolickich.
Ja rozumiem, ze ktos Brauna nieznajacy moglby sie zawachac, ale przeciez nam program i poglady na ustroj i gospodarke Brauna sa znane: czy te dziesiatki godzin, jak nie setki, jakie on o nich mowil/mowi zostaly uniewaznione tym, ze w ciagu kilku danych mu minut w TV nie wypowiedzial akurat tego wszystkiego co oczekiwalismy, tylko, o zgrozo (!), skoncentrowal sie na sferze wartosci i religii? Przepraszam, ale troche to absurdalne....
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 07, 2015, 19:54:26 pm »

Pani Aniu,

Ten Pan od Jogi zdaje się popierać wizję polityczną Brauna. Skoro innowierca popiera Katolicką Polskę to trzeba mu na to pozwolić. To jest konwencja wyborcza, wyrażanie poparcia, które może przyciągnąć innych pogan do programu Brauna.

Proszę mnie nie uświadamiać, ja panu nie zabraniam głosować na p. Brauna. Nie będę pisać jaka gadka by była gdyby jakikolwiek inny kandydat to miał w swojej konwencji.
Nie bylo by zadnej gadki. Nie takie gagatki sa u innach kandydatow. Jesli katolickie wartosci glosi niekatolik, to nic tylko sie cieszyc, ze ma na tyle prawe sumienie, ze rozumie prawo Boskie. I jest on lepszy, niz walacy w rodzine konwencjami "katolik", albo inny lawirant. A sama wiara to laska, i dla takich co jej jeszcze nie otrzymali tez ma byc miejsce w katolickim panstwie.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!