Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:16:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo Pan / Pani zagłosuje ?  (Głosowanie skończone: Maja 10, 2015, 17:13:52 pm)
ADAM JARUBAS - 0 (0%)
BRONISŁAW KOMOROWSKI - 2 (2,2%)
Grzegorz Braun - 47 (51,6%)
Andrzej Duda - 13 (14,3%)
Janusz Korwin Mikke - 17 (18,7%)
Marian Kowalski - 3 (3,3%)
Paweł Kukiz - 5 (5,5%)
Magdalena Ogórek - 1 (1,1%)
Janusz Palikot - 0 (0%)
Paweł Tanajno - 0 (0%)
Jacek Wilk - 3 (3,3%)
Głosów w sumie: 90

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 34518 razy)
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #60 dnia: Maja 06, 2015, 14:08:36 pm »

(...) jak katolik może głosować na Korwina ? Ktoś mi wytłumaczy ?
Nie podejmę się wytłumaczenia Panu, bo nie wiem, czy chce Pan zrozumieć. Powiem jednak, czemu ja na tego kandydata głosowałem i głosowałbym, gdyby nie kandydatura p. Brauna. Otóż dlatego, że wybieram najmniejsze zło. Mikke jest takim katolikiem, jak większość obecnych katolików w Polsce: czyli o kant d**y potłuc. Ale gdy nie ma lepszego kandydata, to głosuję na niego. Na przykład poruszana tutaj kwestia in vitro: taki Duda, kandydat o wyraźnym odcieniu narodowo-socjalistycznym, pozwoliłby to świństwo finansować z państwowych pieniędzy, czyli m.in. z moich. To już wolę, aby taki Mikke tolerował to paskudztwo, byle tylko zainteresowani płacili za to sami.

Cytat: Dawid
Wszystkiego bym się spodziewał na tym forum, ale nie tego, że Brauna ktoś nazwie katotalibem.
W prawdzie takie słowo nie padło, ale sugestia, że Braun jest fundamentalistą w takim znaczeniu, jak fundamentalistami są talibowie... Mógłbym to obficie skomentować, ale napiszę krótko: autor tego porównania dał świadectwo o sobie, wszak z głębokości serca mówią usta.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2015, 14:23:09 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #61 dnia: Maja 06, 2015, 14:22:37 pm »

(...) jak katolik może głosować na Korwina ? Ktoś mi wytłumaczy ?
Nie podejmę się wytłumaczenia Panu, bo nie wiem, czy chce Pan zrozumieć. Powiem jednak, czemu ja na tego kandydata głosowałem i głosowałbym, gdyby nie kandydatura p. Brauna. Otóż dlatego, że wybieram najmniejsze zło. Mikke jest takim katolikiem, jak większość obecnych katolików w Polsce: czyli o kant d**y potłuc. Ale gdy nie ma lepszego kandydata, to głosuję na niego. Na przykład poruszana tutaj kwestia in vitro: taki Duda, kandydat o wyraźnym odcieniu narodowo-socjalistycznym, pozwoliłby to świństwo finansować z państwowych pieniędzy, czyli m.in. z moich. To już wolę, aby taki Mikke tolerował to paskudztwo, byle tylko zainteresowani płacili za to sami.

Cytat: Dawid
Wszystkiego bym się spodziewał na tym forum, ale nie tego, że Brauna ktoś nazwie katotalibem.
W prawdzie takie słowo nie padło, ale sugestia, że Braun jest fundamentalistą w takim znaczeniu, jak fundamentalistami są talibowie... Mógłbym to obficie skomentować, ale napiszę krótko: autor tego porównania dał świadectwo o sobie, wszak z głębokości serca mówią usta.

Łatkę "fundamentalisty" przypina się dziś każdemu katolikowi, który chce w swoim życiu kierować się tradycyjnymi katolickimi wartościami nie mieszczącymi się w "średniej posoborowej", podobnie jak każdy Polak broniący polskiej racji stanu jest dziś antysemitą.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 06, 2015, 14:28:02 pm »

Cytat: Dawid
Wszystkiego bym się spodziewał na tym forum, ale nie tego, że Brauna ktoś nazwie katotalibem.
W prawdzie takie słowo nie padło, ale sugestia, że Braun jest fundamentalistą w takim znaczeniu, jak fundamentalistami są talibowie... Mógłbym to obficie skomentować, ale napiszę krótko: autor tego porównania dał świadectwo o sobie, wszak z głębokości serca mówią usta.

Łatkę "fundamentalisty" przypina się dziś każdemu katolikowi, który chce w swoim życiu kierować się tradycyjnymi katolickimi wartościami nie mieszczącymi się w "średniej posoborowej", podobnie jak każdy Polak broniący polskiej racji stanu jest dziś antysemitą.
Ktoś tu Pani zdaniem przypiął łatkę fundamentalisty p. Braunowi? Proszę wskazać kto zacz.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #63 dnia: Maja 06, 2015, 14:32:12 pm »

De facto w pierwszej turze głosuje się:
1. przeciw (wykluczam z góry pewnych kandydatów);
2. za (z pozostałych wybieram tego, do kogo jest mi najbliżej).

A więc wykluczeni są (dla mnie) Palikot, Ogórek, Komorowski, Tanajno, Jarubas.
Z pozostałych wybieram tego, do którego poglądów jest mi najbliżej - ja będę głosować na Brauna (jak to już inni powiedzieli, decyduje o tym jego stosunek do spraw etyki, religii, własności, tradycji, polityki zagranicznej). Gdyby go nie było, pewnie tak jak Pan Sebastian głosowałbym na Korwin-Mikkego.

I w drugiej turze tak samo: jeśli będzie Komorowski - Duda, to głosuję za Dudą, bo bliżej mi do niego, a Komorowskiego odrzucam a limine.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #64 dnia: Maja 06, 2015, 17:03:59 pm »

Dalsze wyjaśnienia Korwina

Jakieś zasadnicze nieporozumienie. Nie mam i nie miałem zamiaru atakować p.Pawła Kukiza. Przeciwnie: uważam, że - jak wynika z Jego SMSa - druga część naszego porozumienia (o wspólnym starcie na jesieni) nadal obowiązuje:
"Jacek, ten zart Berkowicza o przekazaniu glosow zwalnia mnie z umowy o ich przekazaniu. A jego kolega Wipler niech pamieta, zeby za bardzo sie nie rozpedzil. Z Ojcem wciaz chce isc razem na jesien. Chyba, ze te barany i to przekresla."
Ja tylko jednostronnie z'obowiązaełm się do wycofania z wyborów, jeśli JOWy działają tak, jak by chciał p.Paweł. A jeśli działają odwrotnie - to trzeba zmienić wytrych!
Dziś dowiedziałem się, że p.Paweł obiecał był na łożu śmierci p.prof.Jerzego Przystawy, że będzie walczył o wprowadzenie JOWów. Ale, p.Pawle: tu chodzi o los Polski! Jeśli się okaże, że JOWy działają odwrotnie, niż sądził śp. prof.Przystawa - to chyba nie możemy oddać Polski szajce PO z PiSem?
Jest Pan artystą, artyści ulegają emocjom - więc ja to rozumiem i o nic się nie obrażam. Ale usiądźmy pojutrze na Śląsku - i ustalmy: jakiego wytrychach użyjemy, by włamać się do twierdzy POPiSowskiej - jeśli okaże się, że JOWy nie pasują do dziurki.
A jeśli pasują - to wycofuję się z wyborów i idę pod Pana komendę!
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Maja 06, 2015, 18:41:09 pm »

Ja również w I turze zagłosuję na Pana Brauna, w drugiej nie wiem. Nie wiem czy na II turę pójdę, ale jeśli tak, to pewnie Duda, chociaż nie jest to katolik autentyczny.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 06, 2015, 18:53:41 pm »

W I turze jednak JKM (zastanawiałem się nad Braunem), a w dogrywce? Albo głos nieważny, albo zostaję w domu. A propos różnic między Komorowskim, a Dudą: obecny prezydent pójdzie na wojnę - na wschód - kiedy "nasi sojusznicy" rozkażą, pan Duda zaś gotów jest ganiać z szablą po dzikich polach i z własnej inicjatywy. Ale żaden mojej kreski nie dostanie.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #67 dnia: Maja 06, 2015, 19:27:43 pm »

Bardzo ciekawe te opinie, a wynik głosowania forumowego też: nawet Komorowski dostał parę głosów, i p. Ogórek też jeden...

Dla mnie sprawa wygląda tak: w poglądach bliżej mi do p. Brauna niż do Korwina-Mikke, ale łapię się na tym, że jakoś Brauna nie mogę szczerze polubić, a Korwina tak. Tak to już jest z demokracją - nie samym rozumem wyborcy się kierują. Zresztą może rozumem najmniej...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 06, 2015, 19:39:33 pm »

No to chyba nie wybiorę się głosować.
Brawo! Komuchruski o niczym innym nie marzy.

myślę, że on zupełnie innych rzeczach marzy.

Jako osoba, pan Grzegorz Braun (GB) pasuje mi; ma 1) poglądy OK i 2) pokazał się z dobrej strony w swojej społecznej działalności publicznej , ale - by być jedną z lokomotyw odnowy Polski, to potrzebny jest trzeci punkt: musi być siłą budującą pozytywne grupy społeczne w tym sensie, że jak pojawią się ci, co ten kraj bedą chcieli rozwijać, to będą to mogli robić.

No i tu - po debacie mam wątpliwości - mianowicie zaprezentował się jako jeszcze jeden człowiek, który chce być prezydentem. Liczyłem na to, że jako kandydat wybrany niekoniunkturalnie będzie chciał reprezentować interesy Polski a nie twórców TV. Owszem zauważył to, ale nic z tym nie zrobił. A miał okazje. Mógł ten czas zrealizować na przedstawienie czegoś konkretnego z pominięciem TV. Na to liczyłem. Jeśli nie jest on w stanie zapanować nad paroma reżyserkami w TV to jak poradzi sobie z prawdziwymi naciskami?

Generalnie Polska jest w takim stanie, że wybory to tylko farsa - jedyna wartość (ten złoty róg) to dostęp do mediów, który należało wykorzystać do propagowania wolnego społeczeństwa - niezależnie od perspektyw (wszak rezultaty są w ręku Pana Boga). No i ten dostęp nie został wykorzystany.

Np. Kiedy GB dobrze wypadał w mediach? Ano wtedy, gdy ignorował dziennikarzy lub mówił o ich kłamstwach i przemilczeniach prawdę. A tu w tej debacie, ech...

Wygląda mi na to, że już odpowiedni doradcy dobrali się do GB i mu "doradzają".

O innych kandydatach nie wspomnę, to dla mnie kukły - ale bez obrazy - nie wyrokuję z jakiego powodu i czy są do końca świadomi tego.

No i dlatego mam wątpliwości dotyczące udziału; był GB i chyba GB już nie ma?

Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Maja 06, 2015, 20:08:32 pm »

Ja sądzę, że Pan Braun przez wczorajszą debatę chciał dotrzeć do radiomaryjnego elektoratu i się mu to udało, bowiem wczoraj doszło do sytuacji w RM kilku telefonów pod rząd ludzi kontestujących autentyczność Dudy jako katolika. To jest ewenement, ale myślę, że ojciec Rydzyk boi się stwierdzić, że z Dudy żaden katolik, choć jest o tym przekonany i zakłopotany próbuje bronić się ideą "mniejszego  zła" zapominając jednak, że zło zawsze pozostaje złem, niezależnie od jego wielkości. Po prostu kolaboracja RM z PiSem daje tej rozgłośni nieocenione profity i gwarancję trwałości samego radia. PiSowi zaś żelazny elektorat. Zwykłe, zimne wyrachowanie. Ot, katolickie umiłowanie prawdy.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #70 dnia: Maja 06, 2015, 21:44:19 pm »

Ja sądzę, że Pan Braun przez wczorajszą debatę chciał dotrzeć do radiomaryjnego elektoratu i się mu to udało, bowiem wczoraj doszło do sytuacji w RM kilku telefonów pod rząd ludzi kontestujących autentyczność Dudy jako katolika. To jest ewenement, ale myślę, że ojciec Rydzyk boi się stwierdzić, że z Dudy żaden katolik, choć jest o tym przekonany i zakłopotany próbuje bronić się ideą "mniejszego  zła" zapominając jednak, że zło zawsze pozostaje złem, niezależnie od jego wielkości. Po prostu kolaboracja RM z PiSem daje tej rozgłośni nieocenione profity i gwarancję trwałości samego radia. PiSowi zaś żelazny elektorat. Zwykłe, zimne wyrachowanie. Ot, katolickie umiłowanie prawdy.

Bodajże przedwczoraj wieczorem w TV TRWAM oglądałem jak redaktor dopytywał się (chyba kogoś ze sztabu p.Dudy, kogoś z PiS) jaki jest jego stosunek do in vitro i cytował wypowiedź p. Dudy o tym, że prywatnie nie popiera, ale bez niszczenia zarodków to jako prezydent nie będzie miał nic przeciwko.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #71 dnia: Maja 06, 2015, 21:45:42 pm »

Ja również w I turze zagłosuję na Pana Brauna, w drugiej nie wiem. Nie wiem czy na II turę pójdę, ale jeśli tak, to pewnie Duda, chociaż nie jest to katolik autentyczny.

O z jakże wielka ochotą poznałbym definicję "katolika autentycznego". Ciekawym czy spełniam te warunki.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 06, 2015, 21:50:31 pm »

Bodajże przedwczoraj wieczorem w TV TRWAM oglądałem jak redaktor dopytywał się (chyba kogoś ze sztabu p.Dudy, kogoś z PiS) jaki jest jego stosunek do in vitro i cytował wypowiedź p. Dudy o tym, że prywatnie nie popiera, ale bez niszczenia zarodków to jako prezydent nie będzie miał nic przeciwko.

Tu jest zamieszczona wypowiedź p. Dudy, mozna posłuchać:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9015.msg198689.html#msg198689
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #73 dnia: Maja 07, 2015, 09:03:03 am »

Od bardzo dawna JKM jawi mi się jako nadwiślański Churchill.

Pan tak pejoratywnie czy jak?
To zależy kto ocenia :)
Jest to taki typ polityka, twardego, bezwzględnego i gotowego sprzedać każdego żeby osiągnąć zamierzone cele.
Co w mojej ocenie nie musi być negatywnie oceniane.

P.S. Czytając nawet ten wątek na tym forum człowiek się upewnia, że demokracja to jednak totalna głupota!
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2015, 09:12:09 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #74 dnia: Maja 07, 2015, 11:37:12 am »

Ja również w I turze zagłosuję na Pana Brauna, w drugiej nie wiem. Nie wiem czy na II turę pójdę, ale jeśli tak, to pewnie Duda, chociaż nie jest to katolik autentyczny.

O z jakże wielka ochotą poznałbym definicję "katolika autentycznego". Ciekawym czy spełniam te warunki.

Wątpię :)

Katolik autentyczny nie popiera katolików modernistycznych w ich działalności, chyba, że chodzi o ich nawrócenie (co wydaje mi się bez specjalnej łaski za niemożliwe).



Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!