Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 11:32:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719193 razy)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #1530 dnia: Maja 29, 2010, 13:52:06 pm »

testują, czy kościół nadaje się na budynek teatru osiedlowego.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1531 dnia: Maja 29, 2010, 18:36:40 pm »

Odpowiadam na pytanie- na żywo nie widziałam ministrantki. Widziałam kobiety pełniące funkcję lektora, bez alby itp., sama niestety to kiedyś robiłam, ale ministrantki nie widziałam.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1532 dnia: Maja 29, 2010, 20:30:45 pm »

A ja widuję bardzo często - zwsze kiedy jestem w mojej parafii. Pytałem o wytyczne Episkopatu, bo ostatnio służeniem przy ołtarzu zjmują się nie tyle ministrantki, co dziewczynki przygotowujące się do bycia ministrantkami (ubrane "po cywilnemu"). Chłopcy - i ministranci, i ci "przygotowujący się" dłubią w tym czasie w nosach.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1533 dnia: Maja 30, 2010, 21:10:44 pm »

Wygrzebałem taki stary plakat.
Jaki fragment tekstu nie pasuje do reszty?

Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1534 dnia: Maja 30, 2010, 21:39:21 pm »

"Bo choć jest wiele dróg istnieje tylko jeden Bóg"?  8)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1535 dnia: Maja 30, 2010, 22:03:40 pm »

Kyrie eleison!  :-X :'(
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1536 dnia: Maja 31, 2010, 11:36:30 am »

Cytuj
Oaza na Niwie

Gdy jedziesz w podróż na północ z Rzeszowa,
Tam leży Głogów - miejscowość bombowa.
W nim co najlepsze - to osiedle Niwa
Kto raz nas odwiedzi - często tutaj bywa!
Na niewielkim wzgórzu - TO NASZA POCIECHA -
- stoi sobie kościół św. Józefa.
W nim jedną z grup jest Oaza nasza,
Gdzie się coraz częściej nowy członek zgłasza,
A w chwili obecnej chodzą takie wieści,
Że członków tej grupy jest prawie trzydzieści.
Na spotkaniach w piątki, na które chodzimy
Mówimy o Bogu, śpiewamy, tańczymy.
Jednak nim to wszystko... o co zawsze dbamy:
PRZED KAŻDYM SPOTKANIEM NA MSZĘ UCZĘSZCZAMY!
Obstawiamy dary, czytania i psalmy,
Wkład w upiększenie Liturgii nie jest taki marny!

Bo to co robimy, z serduszek wciąż płynie...
Właśnie z takich rzeczy Oaza ta słynie!

http://www.rzeszow.oaza.pl/sekcja.php?id=69

Co to znaczy "obstawiać dary, czytania i psalmy"? Kupować, fundować, sponsorować?  ??? He, he... taka to świadomość liturgiczna panuje w oazie. Jak to napisał jeden z moich kolegów (jeszcze za czasów podstawówki) w swym wypracowaniu: "ubóstwo, brud i smród".
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1537 dnia: Maja 31, 2010, 12:11:52 pm »

Z tymi "serduszekami", "sercami" to jakaś paranoja. A gdzie wola, a gdzie rozum? Tylko emocje i emocje.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1538 dnia: Maja 31, 2010, 22:27:16 pm »

Co to znaczy "obstawiać dary, czytania i psalmy"? Kupować, fundować, sponsorować?  ??? He, he... taka to świadomość liturgiczna panuje w oazie. Jak to napisał jeden z moich kolegów (jeszcze za czasów podstawówki) w swym wypracowaniu: "ubóstwo, brud i smród".

Cytuj
#
obstawić — obstawiać
1. «otoczyć wojskiem, policją itp. jakieś miejsce lub teren»
2. «zgromadzić jakieś przedmioty naokoło lub wzdłuż czegoś»
3. «w grach liczbowych, na wyścigach konnych itp.: postawić na jakiś numer, na jakiegoś konia»
4. «ubezpieczyć bramkę, kosz przed strzałami przeciwników przez odpowiednie rozstawienie drużyny»
1-  odpada - nie jest to miejsce ani teren.
2-  też nie bardzo pasuje
4 - też
Wygląda na to, że zostaje tylko hazard...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1539 dnia: Czerwca 01, 2010, 00:20:10 am »

Koncert Country & Gospel w Chojeńskiej Parafii



Chojno: W sobotę 15 maja odbył się w Chojnie Zlot Abstynencki Al.Anon Pt „NADWARCIAÑSKI ZLOT „U CHOJANÓW” Mimo zimna zjawiła się spora liczba uczestników. Jedną z atrakcji tego spotkania był koncert Pawła Bączkowskiego.

Z inicjatywy księdza Pawła Pawlickiego który obchodził też 25 rocznice kapłaństwa kolejny raz członkowie Al. Anon spotkali się w Chojnie aby spędzić wspólnie czas, opowiedzieć o swojej drodze do trzeźwości, podtrzymywać się na duchu i udzielać rad jak wytrwać w postanowieniu życia w trzeźwości. Zawody sportowe z nagrodami, grochówka z kotła wspólna degustacja potraw, wykłady i prelekcje, wspólne śpiewanie piosenek abstynenckich oraz wieczorem zabawa taneczna. Tak upływał czas na kolejnym spotkaniu organizowanym corocznie na terenie Chojeńskiej Parafii.
W pewnym momencie w długim czarnym płaszczu i kapeluszu a’la Frank Sinatra stanął na scenie Paweł Bączkowski który zapowiedział swój koncert jako bezpieczny i bezalkoholowy cocktail muzyczny. Słuchacze usłyszeli piosenki z repertuaru Franka Sinatry, Deana Martina, Paula Anki, Nat King Cole’a, Piotra Szczepanika. Przedstawił również swoje autorskie propozycje. Jedna ze słuchaczek napisała na jego stronie internetowej „Dzisiaj w Chojnie słuchaliśmy Pana pierwszy raz. Kiedy śpiewał Pan stwierdziliśmy z żoną, że puszczają dobre płyty. Potem zorientowaliśmy się, że słuchamy na żywo” Aplauz był niesamowity. Potem wszyscy przenieśli się do kościoła gdzie Bączkowski zaśpiewał także podczas mszy świętej. Po mszy odbył się główny koncert country & gospel. Artysta zaśpiewał amerykańskie pieśni gospel tłumaczone na jeżyk polski, także swoje autorskie piosenki z nurtu piosenki religijnej i znane przeboje muzyki chrześcijańskiej, które podchwyciła zgromadzona licznie publiczność w Chojeńskim kościele klaszcząc do rytmu w dłonie i śpiewając z wykonawcą. Niesamowite wrażenie wywołało świadectwo życia i wiary artysty. Publiczność wstała z miejsc i śpiewała wraz z artystą pieśni gospel. Spontanicznie dołączył do Niego zespół, który także grał na mszy świętej. Były łzy i wzruszenia. Na koniec Bączkowski powiedział ”bardzo bałem się tego koncertu albowiem śpiewając w kościołach zawsze mam świadomość swojej grzeszności i odpowiedzialności za każde zaśpiewane i wypowiedziane słowo. Wszechmogący Bóg, Duch święty oraz Wasza energia dodała mi sił. Dziękuję Wam za to. Nigdy nie miałem problemu z alkoholem, nie paliłem papierosów i nie używałem niczego czego używa się w szołbiznesie ale dzisiaj jestem jednym z Was, pragnę Waszej przyjaźni bo jesteście ludźmi silnymi i z takimi ludźmi chcę przebywać. Wywołało to burzę oklasków i śpiewanie pieśni „Oto jest dzień który dał nam Pan” mogłoby trwać w nieskończoność. Jednak Ksiądz Paweł Pawlicki przypomniał zebranym słowa innej piosenki „Umówiłem się z Nią na dziewiąta” sugerując że zbliżał się czas apelu Jasnogórskiego.

Źródło: Fakty Szamotulskie

fot. Marian Koralewski
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1540 dnia: Czerwca 01, 2010, 06:48:22 am »

Porażka.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #1541 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:39:18 am »

Nathanaelu, założę się że wiesz co znaczy obstawianie darów tudzież psalmów. Toż to taki oazowy gryps. Może nie jest to słowo idealne, ale szybciej powiedzieć tak niż: czy jest wyznaczona osoba która zaśpiewa psalm.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1542 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:43:52 am »

Wiem, wiem - śmiałem się wyżej - ale zawsze mnie drażniło i drażni mówienie, że "obstawiamy Mszę świętą". O wiele lepiej powiedzieć, że "śpiewamy na Mszy świętej". Z tym "upiększaniem" też mi za bardzo nie pasuje - w odniesieniu do "nowej" Mszy brzmi to naprawdę kuriozalnie :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1543 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:06:48 am »

http://unafides33.blogspot.com/2010/05/soffia-forte-lo-spirito-del-concilio.html

Jak przystosować kościół do kultu muzułmańskiego?
patrz powyżej - reportaż TV.

Proboszcz wyjaśnia i pomaga muzułmanom: 1. zasłonić obrazy, krucyfiksy; 2. rozwijać dywany; Znaki chrześcijańskie zewnętrzne mogą zostać, bo nie widać ich od wewnątrz, ale w swoim czasie i tym trzeba będzie się zająć.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1544 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:07:24 am »

Wiem, wiem - śmiałem się wyżej - ale zawsze mnie drażniło i drażni mówienie, że "obstawiamy Mszę świętą". O wiele lepiej powiedzieć, że "śpiewamy na Mszy świętej".

Mię drażnią ministranci komentujący Mszę z lewitami językiem godnym wyliczania wdzięków jakiejś niuni. Też tak bywa.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!