Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:32:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709678 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #105 dnia: Lutego 24, 2009, 21:04:20 pm »

Oj, Drogi ks. pauluss, ostrożnie, bo idol wpływowy jest. I do święceń nie dojdzie...   :-X
Jak mnie ktos "podkabluje"... Chyba sobie zaknebluje usta i zawiaze rece, abym nie mogl pisac...  :-X
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #106 dnia: Lutego 24, 2009, 21:06:13 pm »

Nie, no bez przesady... Myślę, że umiar ks. zachować potrafi.    8)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #107 dnia: Lutego 24, 2009, 21:11:50 pm »

Zacząłbym od stwierdzenia, że to akt głupoty

Głupoty? Przecież powiedział prawdę odnośnie bliskości do Kościoła Katolickiego jednych i drugich ("bycie w" jest bliższe niż "bycie poza") i nie ma podstaw by twierdzić, że skłamał odnośnie swoich subiektywnych odczuć (tzn. że jemu bliżej do luteran). Szczery facet, szkoda że jego gadka niezbyt przystaje do tytułu jaki posiada i urzędu który sprawuje.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Thomas
Gość
« Odpowiedz #108 dnia: Lutego 24, 2009, 21:34:18 pm »

Cytuj
Jak mnie ktos "podkabluje"... Chyba sobie zaknebluje usta i zawiaze rece, abym nie mogl pisac...  Buzia na kłódkę
...teraz to już za późno. Słyszałem, że po nr. IP można dojść ;) ...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #109 dnia: Lutego 24, 2009, 21:46:19 pm »

Cytuj
Jak mnie ktos "podkabluje"... Chyba sobie zaknebluje usta i zawiaze rece, abym nie mogl pisac...  Buzia na kłódkę
...teraz to już za późno. Słyszałem, że po nr. IP można dojść ;) ...
Eeeee tam, ja nie napisalem, kto tak powiedzial. A IP nikt nie bedzie sprawdzal... ;D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #110 dnia: Lutego 24, 2009, 21:50:36 pm »

Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, ale ja się spotkałem że co poniektórzy opatrzyli kard. Dziwisza ksywką Buldog. Nie jest to mój wyraz szacunku do stanu duchownego bo ta ksywka z tego stanu się wywodzi.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #111 dnia: Lutego 24, 2009, 22:36:12 pm »

Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, ale ja się spotkałem że co poniektórzy opatrzyli kard. Dziwisza ksywką Buldog. Nie jest to mój wyraz szacunku do stanu duchownego bo ta ksywka z tego stanu się wywodzi.
Ja ks. kardynala bym tak mimo wszystko nie nazwal (choc rozumiem przeslanki, ktore staly u podstaw tego okreslenia...)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #112 dnia: Lutego 24, 2009, 23:15:30 pm »

Mopsik - brzmi sympatyczniej.    :)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #113 dnia: Lutego 25, 2009, 11:53:03 am »

Eeeee tam, ja nie napisalem, kto tak powiedzial. A IP nikt nie bedzie sprawdzal... ;D
He, he, he - a łączy się ksiądz przez serwer proxy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #114 dnia: Lutego 26, 2009, 13:48:40 pm »

Eeeee tam, ja nie napisalem, kto tak powiedzial. A IP nikt nie bedzie sprawdzal... ;D
He, he, he - a łączy się ksiądz przez serwer proxy?
Mam sie zaczac bac? ;D Albo najlepiej juz nic nie pisac - do czerwca co najmniej...
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #115 dnia: Marca 01, 2009, 23:38:56 pm »

Byłem dzisiaj na występach o.Sierańskiego i jego gitarzystki.Problem polega na tym,że happening ów odbył się podczas mszy św.i miał być rekolekcjami.Chociaż był to NOM,to wyszedłem wstrząśnięty i zmieszany.Ojciec zagroził,że będzie ciąg dalszy.Na pewno beze mnie.Jeżeli mnie pamięć nie myli nazwisko ojca pojawiło się na starym forum,ale nie pamiętam kontekstu.Mogę prosić Państwa o odświeżenie pamięci?Jeżeli ktoś z Państwa mieszka w Wałczu to ostrzegam:jest to następny adres tournee o.Sierańskiego.
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #116 dnia: Marca 04, 2009, 21:44:23 pm »

Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #117 dnia: Marca 04, 2009, 22:02:40 pm »

Byłem dzisiaj na występach o.Sierańskiego i jego gitarzystki.Problem polega na tym,że happening ów odbył się podczas mszy św.i miał być rekolekcjami.Chociaż był to NOM,to wyszedłem wstrząśnięty i zmieszany.Ojciec zagroził,że będzie ciąg dalszy.Na pewno beze mnie.Jeżeli mnie pamięć nie myli nazwisko ojca pojawiło się na starym forum,ale nie pamiętam kontekstu.Mogę prosić Państwa o odświeżenie pamięci?Jeżeli ktoś z Państwa mieszka w Wałczu to ostrzegam:jest to następny adres tournee o.Sierańskiego.
A gdzie były te rekolekcje?
O. Sierański to w sumie Boży człowiek - ale niestetydo liturgii ma b. modernistyczne podejście - z tym, że wpływa na to trochę jego temperament. Poza tym on j. b. radiomaryjny. Mówiłmi, że czasem odprawia (ale raczej tylko prywatnie) NOM połacinie. Jak mu opowiadałem o Mszach Trydenckich to spytałcy wiem, że Novusa stworzył mason :-) (powiedzieli mu to w RM).
Mam pomysł - proszę jednak się przemuc i isć jutro - a potem z nim (łagodnie) porozmawiać. Gdyby udało się do do Tridentiny przekonać (co wg. mnie jest możliwe - mielibyśmy b. wpływowego i energicznego sojusznika). Ja ze swej strony też z nim będę gadał (mieszkam na terenie parafii gdzie jego wspólnota ma siedzibę).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #118 dnia: Marca 04, 2009, 22:12:30 pm »

Jestem jego dawnym współbratem zakonnym a mój brat jako kapłan mieszkał z nim w jednym klasztorze przez dwa lata. W Katowicach. Poza liturgią jest dobry kapłan chociaż ma swoje jazdy.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #119 dnia: Marca 05, 2009, 21:12:21 pm »


Koloratkę zasłania modny szal, ale za to jak się przypatrzeć to widać sutannę.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!