Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:54:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719599 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1485 dnia: Maja 03, 2010, 22:22:10 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=GlTqL1xUU_c
Szafarki i komunia na łapska... Kur**

Nie, nie mogę tego tak zostawić.
Czy tam wierzy się jeszcze w realną postać Jezusa Chrystusa pod postacią konsekrowanej Hostii św. udzielanej przy komunii?!
Mnie to się w pale nie mieści, jak to może być realne. Być może to jakieś nagranie z filmu, mówiące o tym jak robić się nie powinno nigdy! My tu tak dbamy o najgodniejsze przyjmowanie Chrystusa, o to by gdzieś okruszek z Hostii nie upadł przypadkiem. A tam... WA MAĆ!
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1486 dnia: Maja 03, 2010, 23:02:28 pm »

W Radiu Maryja podobnoż teraz idzie pochwała ekumenizmu w stylu JPII przez jakiegoś księdza. Jeśli ktoś chce, proponuję tam zadzwonić i zapytać o Buddę na ołtarzu, czy to też chwalone być powinno... o ile nie zdejmą z anteny. Jak się wkurzę, to zadzwonię, ale nie chcę sobie psuć miejsca do promocji Tridentiny, chyba że się tym razem jako ivona przedstawię  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1487 dnia: Maja 04, 2010, 02:56:56 am »

Czy to normalne, ze na internetowym Forum diecezjalnym zakazuje się podawania linków do legalnych storn? I to np. Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji, które działa w ramach SP????
Zemsta ks. Moderatora za opisanie w KNO?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1488 dnia: Maja 04, 2010, 21:23:57 pm »

http://www.info.wiara.pl/doc/515337.Msza-trydencka-za-ofiary-katastrofy
Jestem w szoku....
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1489 dnia: Maja 04, 2010, 21:53:53 pm »

Jeszcze żeby to TRWAM transmitowało.....

Edit: Jak zwykle w życiu wszystkiego mieć nie można... o 17:30 jest Transmisja Spotkania Rodziny Radia Maryja w parafii
Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu (diec. częstochowska)
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 21:56:27 pm wysłana przez bohator » Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #1490 dnia: Maja 04, 2010, 23:50:55 pm »

znajomy Katarzyny Kolędy- Zalewskiej

Kolendy - Zaleskiej. Podchwytliwe nazwisko.
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #1491 dnia: Maja 05, 2010, 07:55:36 am »

http://www.youtube.com/watch?v=J47EyUcPkmM
Mocny filmik, może trafi do świadomości ludzi.
( za wielodzietni.org)
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1492 dnia: Maja 05, 2010, 08:36:53 am »

Do mnie trafia w tym filmiku: "Terminator", "Gwiezdne Wojny", "Henryk Potter" i parę innych.

Prawie zupełnie nie trafia przesłanie.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 11:32:27 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1493 dnia: Maja 05, 2010, 11:08:13 am »

A do mnie kompletnie nie trafia ten film.
Jakieś takie naciągane jeśli chodzi o dobrane obrazy.
I ten tekst pod filmem "nie łudźcie się, WIĘKSZOŚĆ tam trafia"
tak jakby autor chciał to właśnie ukazać, to "większosć", skąd to wie?
Jestem na NIE.

ale ten mi się podoba
(w zasadzie to czytany tekst z ilustracjami)
film na jutjubie
oraz inne filmiki autora
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #1494 dnia: Maja 05, 2010, 13:40:49 pm »

 Myślę, że dla ludzi, którzy nie wierzą zupełnie w piekło taki film jest w sam raz  ;) Co innego dla tradycjonalisty. Nie znaczy to oczywiście, że nie ma usterek i że efekty nie są przesadzone, ale ważne jest to, że takie akcje się pojawiają i ktoś zauważa panujace zakłamanie.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 13:43:30 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
JakubK
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #1495 dnia: Maja 05, 2010, 14:49:07 pm »

Swego czasu pisano tu o koncertach w kościele. Mogę jeszcze zrozumieć gdy jest to koncert muzyki organowej, sakralnej. Jak jednak traktować, gdy kościół staje się miejscem wystawiania spektakli teatralnych, chyba zresztą nie bardzo "katolickich", choć odgrywanych przez Scenę Plastyczną KUL:
http://rc.fm/kulturalne/scena-plastyczna-kul-w-garnizonowym.htm
Czy jest to jakoś uregulowane, tak jak w przypadku Instrukcji Kongregacji Kultu Bożego "O koncertach w kościołach"?
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #1496 dnia: Maja 05, 2010, 15:44:03 pm »

Swego czasu pisano tu o koncertach w kościele. Mogę jeszcze zrozumieć gdy jest to koncert muzyki organowej, sakralnej. Jak jednak traktować, gdy kościół staje się miejscem wystawiania spektakli teatralnych, chyba zresztą nie bardzo "katolickich", choć odgrywanych przez Scenę Plastyczną KUL:
http://rc.fm/kulturalne/scena-plastyczna-kul-w-garnizonowym.htm
Czy jest to jakoś uregulowane, tak jak w przypadku Instrukcji Kongregacji Kultu Bożego "O koncertach w kościołach"?
Jak robi to KUL, to się może proboszcz boi nie zgodzić? Wszak KUL u nas może być tylko chwalony...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1497 dnia: Maja 09, 2010, 17:30:03 pm »


Czy to normalne, ze na internetowym Forum diecezjalnym zakazuje się podawania linków do legalnych storn? I to np. Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji, które działa w ramach SP????

Raczej dziala w ramach ustawy o stowarzyszeniach :)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1498 dnia: Maja 09, 2010, 17:33:09 pm »

 Msza dla singli; "czas na coś szalonego"

Podczas mszy dla singli odprawianych przez jezuitę Jacka Granatowskiego trzeba czasem chwycić się za ręce, fot. Krzysztof Szymczak

"Polska Dziennik Łódzki": Gdy tradycyjne metody na znalezienie męża czy żony zawodzą, pomóc może tylko Opatrzność. Z takiego założenia wyszli łódzcy jezuici, którzy od niedawna odprawiają w swoim kościele msze w intencji znalezienia męża lub żony. Podobno działają, choć za wcześnie jeszcze na matrymonialne efekty.
W każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 19 przed kościołem ojców jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 zbiera się kilkudziesięciu singli w wieku od 20 do 60 lat. Ponad trzy czwarte to kobiety. Do kościoła przychodzą pojedynczo, w większości skrępowani i zawstydzeni. Na zdjęcie i podanie nazwiska nie godzi się nikt.

27-letnia Ewa przyszła… w tajemnicy przed swoim chłopakiem, pół-Włochem, pół-Egipcjaninem.

- Jest ważną osobą w moim życiu, ale nasz związek jest bardzo skomplikowany - opowiada dziewczyna. - Słyszałam dużo dobrego o organizowanych przez jezuitów mszach o uzdrowienie. Skoro one działają, to może wreszcie mój chłopak zdecyduje się na zaręczyny. A jeśli nie to, może ktoś nowy zastąpi jego miejsce?

30-letnia Marta przyszła na mszę z ciekawości. Dla wsparcia przyciągnęła ze sobą przyjaciółkę, Agnieszkę. Widać, że we dwie jest im raźniej niż pozostałym.

- Przejeżdżałam i zobaczyłam plakat. Pomyślałam, że czas zrobić coś szalonego - opowiada. Choć dziewczyny chodzą do kościoła średnio raz na pół roku, to wierzą w kościelną zdolność do łączenia w pary. Mnóstwo osób znajduje męża czy żonę właśnie w duszpasterstwach - mówi Marta.

51-letniego Krzysztofa, rencistę, do przyjścia na mszę namówiła… ciotka.

- Nie jestem stuprocentowym katolikiem, ale postanowiłem przyjść. W moim wieku nie jest łatwo znaleźć partnerkę - narzeka.

Msze dla singli prowadzi ojciec Jacek Granatowski, duszpasterz akademicki.

- Z mojego sześcioletniego doświadczenia w pracy duszpasterskiej wynika, że singli jest coraz więcej. Chcemy, by znaleźli swoje miejsce w kościele - tłumaczy.

Pierwsze lody między singlami już w czasie mszy przełamać może modlitwa "Ojcze nasz", w czasie której wszyscy trzymają się w kręgu za ręce. Jednak jezuici nie wszystko zostawiają w rękach Boga i po mszy zapraszają samotnych na praktyczne konferencje dotyczące komunikacji damsko-męskiej i problemów płciowości. Ostatnią prowadził łódzki psycholog i teolog Bogdan Kosztyła. W planach jest też wprowadzenie spotkań dla singli przy herbacie. Jednak po dwóch mszach uczestnicy spotkań nadal wychodzą z kaplicy pojedynczo.

Ojca Granatowskiego nieśmiałość singli nie dziwi.

- Boją się, ale to dopiero początki. Zresztą nie chcemy bawić się w swatkę - podkreśla duszpasterz. - Najważniejsze, by nauczyli się patrzeć na siebie jako na kogoś wartościowego. Niestety bywa to trudne.

Msze dla singli odbywają się cyklicznie. Następną - 27 maja, odprawi franciszkanin ojciec Ksawery Knotz, znawca spraw damsko-męskich oraz autor popularnych poradników seksualnych dla małżonków.

Pomysł łódzkich jezuitów nie jest pierwszym księżowskim sposobem na pomoc samotnym. Tradycja jest długa, bo pomoc w zamążpójściu oferował już sam święty Walenty. Msze dla poszukujących małżonka odprawiane są także przez ojców pallotynów w Warszawie oraz przez franciszkanów w Krakowie. Warszawskie nabożeństwa zakończone są herbatką, na której można się poznać. Najsłynniejszym polskim księdzem-swatką był zmarły niedawno krakowski dominikanin ojciec Joachim Badeni. Wśród tamtejszych młodych ludzi krążyło nawet powiedzenie "Tylko Badeni dobrze cię ożeni".

Matylda Witkowska
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1499 dnia: Maja 12, 2010, 14:00:27 pm »

"Niebo", "piekło" to są metafory. O. Marek Rosłoń do tego nas przekona
Cytuj
Powiedziałbym, że kategorie "niebo" i "piekło" są nie tylko metaforami, lecz aż metaforami.

Człowiek rezultaty swoich dociekań wyrażał i nadal wyraża bądź w ramach naukowych: konstruując możliwie ścisłe definicje, budując hipotezy, konstruując teorie... a potem je obalając etc...; bądź w metaforze, np. poprzez mit. Umiejętność posługiwania się metaforą i mitem jest niesamowitą zdolnością. Metafora bowiem sięga często tam, gdzie żadna definicja sięgnąć nie może. Metafora jest wieloznaczna i potrafi odsyłać do tajemnicy, jaką wyraża, szanując tę tajemniczość i nie czyniąc z niej banalnej zagadki.

a tutaj: http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/47/n/845
mamy jeszcze inne rzeczy m.in. dziwny predestynacjonizm:
Cytuj
Pogląd, że Pan Bóg wie uprzednio, kto będzie zbawiony, a kto potępiony w historii teologii zwany jest predestynacjonizmem i został zarzucony, jako błędny.
Wszechmoc Boga przeszkodą dla wyborów człowieka?
Cytuj
W tym sensie możemy powiedzieć, że wolą Boga wobec nas wszystkich jest zbawienie (niebo), rozumiane, jako bycie w bliskości z nami. Ale to zaproszenie do bliskości oczekuje przyjęcia - i tu trafia na konkretne losy ludzkie i na konkretną wolność, która ma możliwość zaproszenie to również odrzucić, ustanawiając w ten sposób granice osobistego piekła, bo o ile niebo jest wspólne, to piekło może być tylko osobiste.
Dwa błędy: Piekło nie jest wyłącznie osobiste. Słowo "wolność" użyte zamiast "wybór". "Wolność" to przecież jest wolność od grzechów, od zła, od szatana.

Cytuj
Jesteśmy małżeństwem od roku.Pragnę żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i stosować metodę naturalnego planowania rodziny.Jednak mam nieregularne cykle i nie jest to możliwe .Co powinnam robić w takiej sytuacji?

Pan Bog nie wymaga rzeczy niemozliwych. Ale nieregularne cykle - o ile wiem - mozna uregulowac. Niektore leki regulujace cykl moga miec uboczne dzialanie jak tabletki antykoncepcyjne, tyle ze w takim przypadku nie sa antykoncepcja, gdyz ich celem jest cos innego. Dariusz Kowalczyk SJ

"Metaforując":
- A ja muszę szybko zdążyć do pracy, problemem są zakorkowane ulice. Co robić?
- Jeździć czołgiem. Może mieć to jakieś skutki uboczne, ktoś może nawet zginąć, ale to tylko wypadek w drodze do pracy.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 14:58:33 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!