Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:09:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719532 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1470 dnia: Kwietnia 25, 2010, 14:27:33 pm »

Działać na rzecz Tradycji, proszę Pana :)
Jak zobaczyłem curvaturę tego bpa w LA to aż miałem ochotę wykrzyknąć "kur..". Posoborowie nadaje nowe znaczenie temu wyrazowi (curvaturze) ;) Pektorał też wymiata ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1471 dnia: Kwietnia 25, 2010, 16:40:40 pm »

To jest Msza z Wielkiego Postu 2010, gdzieś już dawałam chyba do tego linka, całość jest na youtube. Można dostać nerwicy oglądając to, więc nie polecam. ;) Lepiej przekuć na modlitwę o nawrócenie tego biskupa i duchowieństwa tej diecezji.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1472 dnia: Kwietnia 25, 2010, 18:04:13 pm »

Ścichnijże chłopcze z tymi przytykami, bo gdzie jak gdzie, ale tutaj szanujemy i cenimy biskupów z Bractwa.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1473 dnia: Kwietnia 25, 2010, 18:31:15 pm »

Widzę i bardzo się cieszę z tego, jednak są osoby, które ze względu na  "nieposłuszeństwo" i nieuregulowany status kanoniczny mają niechęć do FSSPX i jego biskupów. Za to, gdy pokazywani im są tacy biskupi, którzy są "w pełnej jedności", posłuszni itd. milczą. Niech milczą dalej.

Przepraszam, że pytam tutaj - czy należy Pan może do zakonu kaznodziejskiego?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1474 dnia: Kwietnia 26, 2010, 01:52:25 am »

Śmiać się? Płakać? Czy może uciekać?
Modlić się...

Mam znajomego co twierdzi na podstawie fałszywych (!) objawień, że Kościół czeka wielka schizma. Podzieli się na dwie części o wielkości 1/3 i 2/3, przy czym większość pójdzie [chyba?] za Antychrystem złą drogą, a mniejszość zostanie wierna prawdziwej nauce.
"ale czy Syn Czlłowieczy znajdzie na ziemi wiarę jak przyjdzie"... Coś w tym jest.

Mnie osobiście podoba się taki podział, wiele razy myślałem aby o tym pisać na forum... ale mam jedną obawę gdyż "we mnie nie ma miłości" jeśli chcę podziału Kościoła. Zdaje mi się, że to jedyny sposób od wyrzucenie ludzi wyznających błędna naukę - jedyny poza całkowitym upadkiem Kościoła w świecie (przynajmniej tym Zachodu) i jego ponownego odradzania.
Ci ludzie sami się (o ile trwają w uporczywości) wyłączyli. Oddzielenie to tylko formalność.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Torus
Gość
« Odpowiedz #1475 dnia: Kwietnia 26, 2010, 10:21:38 am »

Cytuj
macie tutaj biskupa "w pełnej jedności", bez ekskomuniki, suspensy, więc czego narzekacie?

bardzo słuszna wypowiedź. Bo niby czym "to to" różni się od Lednicy i Asyżyku kard. Dziwisza?

- Muza jest OK! ;) całkiem profesjonalna, w każdym razie mnie bardziej się podoba niż zawodzenia oazowo-lednicowe. Profesjonalny amekański show.

- Ołtarz jest ok - dobra stolarska robota klasy angielskich mebli. O niebo lepsze od KEP-owych ołtarzy na pl. Piłsudskiego wykonanych z płyty OSB gr.18 mm obciągniętych płótnem poliestrowym przymocowanym do ołtarza spinaczami i papiakami (widziałem).

- że amerykański biskup podryguje i skacze, klaszcze? Amerykanie tak mają. Mają inne upodobania muzyczne. Bp. ma poczucie rytmu i jest cool.

różnica polega tylko na zewnętrznym naskórku - kulturowo, muzycznym ;) Ojciec Góra i x.kard. Dziwisz istotowo wcale nie ustępują temu amerykaninowi.
A może nawet są lepsi. Nasze zniesmaczenie tym filmem jest dowodem na uprzedzenia kulturowe, muzyczne a może i narodowe ;)

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1476 dnia: Kwietnia 26, 2010, 13:24:24 pm »

Cytuj
macie tutaj biskupa "w pełnej jedności", bez ekskomuniki, suspensy, więc czego narzekacie?

bardzo słuszna wypowiedź. Bo niby czym "to to" różni się od Lednicy i Asyżyku kard. Dziwisza?

Słuszna? Jedno zło nie tłumaczy drugiego.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #1477 dnia: Kwietnia 26, 2010, 20:58:42 pm »

Cytuj
Słuszna? Jedno zło nie tłumaczy drugiego.

Zło? A jakie to zło czyni kardynał w pełnej łączności?

Poza tym, nie wiem czy to odpowiedni watek, pół godz. temu widziałem na własne oczy :

Rozkudlone babska w białych albach z gitarami, tancerza z księgą (ubrany na biało) i kapłana w albie. Wszystko bardzo przypominało ten film na jutubie. No i oczywiscie akcja rozgrywała się na salce nie w kościele.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1478 dnia: Kwietnia 26, 2010, 21:09:59 pm »

Zło? A jakie to zło czyni kardynał w pełnej łączności?

Każdy może czynic zło, nie ma ludzi bezgrzesznych.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1479 dnia: Maja 01, 2010, 21:27:33 pm »

Hmmm... redaktorem naczelnym "W drodze" został ojciec, którego znam z zeszłego roku z Beczki i kojarzę z bardziej tradycyjnymi poglądami niż dotychczasową redakcję "W drodze". Czyżby coś miało drgnąć w przyszłości? http://dominikanie.pl/aktualnosci/news/news_id,2535,nowy_redaktor_naczelny_miesiecznika_quotw_drodzequot.html
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1480 dnia: Maja 01, 2010, 21:35:29 pm »

Zło? A jakie to zło czyni kardynał w pełnej łączności?
Skąd Pan wie, że pełnej? Chyba, że to była "cienka" ironia ... 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Torus
Gość
« Odpowiedz #1481 dnia: Maja 01, 2010, 22:29:28 pm »

Cytuj
Hmmm... redaktorem naczelnym "W drodze" został ojciec, którego znam z zeszłego roku z Beczki i kojarzę z bardziej tradycyjnymi poglądami niż dotychczasową redakcję "W drodze". Czyżby coś miało drgnąć w przyszłości? http://dominikanie.pl/aktualnosci/news/news_id,2535,nowy_redaktor_naczelny_miesiecznika_quotw_drodzequot.html

Hmm... też słyszałem takie teorie, że ruch skrzydła motylego w delcie Orinoco może być przyczyną trzęsienia ziemi w Gruzji.

edit:

Motyla Noga !!! z tą wiara w Tradycję u soborowików. Tonąca motylej nogi się chwyta.
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2010, 22:32:34 pm wysłana przez Torus » Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1482 dnia: Maja 02, 2010, 09:58:44 am »

http://www.youtube.com/watch?v=c99-XOXVesw
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1483 dnia: Maja 02, 2010, 14:02:06 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=GlTqL1xUU_c
Szafarki i komunia na łapska... Kur**
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #1484 dnia: Maja 03, 2010, 18:18:29 pm »

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ale to mnie zaintrygowało.

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/5707/

Czy to normalne, ze na internetowym Forum diecezjalnym zakazuje się podawania linków do legalnych storn? I to np. Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji, które działa w ramach SP????
Zapisane
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!