Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:40:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719287 razy)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #1455 dnia: Kwietnia 22, 2010, 19:17:30 pm »

Panie i Panowie, czyż nie było jakichś przepowiedni mówiących o aresztowaniu Ojca Świętego tuż przed końcem świata?? O ile normalnie w to nie wierzę, to tak mi się skojarzyło dziwnie.
Zapisane
Taki sobie o...
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1456 dnia: Kwietnia 22, 2010, 19:21:02 pm »

Lecz czyż uwięzienie papieża na Wyspie nie sprzyjałoby (w krótkim czasie) Kościołowi?
Nie przesadzam - pogrzeb prezydenta Polski pokazał (w mini skali) podział sojuszy
(kto przyjechał, a kto nie). W historii kilku papieży było więźniami.
Nie chcę brnąć dalej w 'fiction', więc myśli nie rozwinę...

A humor z njusa żaden. Ci panowie tak mają.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1457 dnia: Kwietnia 22, 2010, 19:50:44 pm »

Panie i Panowie, czyż nie było jakichś przepowiedni mówiących o aresztowaniu Ojca Świętego tuż przed końcem świata?? O ile normalnie w to nie wierzę, to tak mi się skojarzyło dziwnie.

Mi też...


W kwestii pana Berlusconiego, przeraża mnie też to, co znalazłam w komentarzach:

Cytuj
Sprawa nie jest prosta. Z jednej strony w posoborowym Kościele
sceptyk1
 
dzisiaj, 16:17

nie ma Komunii św. tylko opłatek, ale liczy się intencja wg której rozwodnikowi nie wolno przystępować do sakramentów św. I bądź tu mądry z posoborowym Kościołem!
Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności póki jeszcze jest.
( tu jest link do pewnego bloga) ;)

Ten Pan, którego znamy dobrze, już naprawdę jest sedewakantystą i tylko niszczy nam i FSSPX opinie. Proponuję, aby FSSPX poprosiło tego Pana, żeby nie "firmował" strony jako wierny FSSPX.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 19:53:42 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1458 dnia: Kwietnia 23, 2010, 10:44:03 am »

Przepraszam najmocniej, ale po prostu gruchnelam smiechem :D Patrze na te fotografie, bialy czlowiek, wyksztalcony, myslace oczy, z wygladu wydawaloby sie - zdrowy na umysle, a tu takie buty :DDD Papieza aresztuja :D
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1459 dnia: Kwietnia 23, 2010, 11:14:58 am »

.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1460 dnia: Kwietnia 23, 2010, 11:22:48 am »

Przepraszam najmocniej, ale po prostu gruchnelam smiechem :D Patrze na te fotografie, bialy czlowiek, wyksztalcony, myslace oczy, z wygladu wydawaloby sie - zdrowy na umysle, a tu takie buty :DDD Papieza aresztuja :D
No butów to mu akurat na fotce nie widać :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Torus
Gość
« Odpowiedz #1461 dnia: Kwietnia 23, 2010, 11:48:48 am »

Cytuj
Przepraszam najmocniej, ale po prostu gruchnelam smiechem :D Patrze na te fotografie, bialy czlowiek, wyksztalcony, myslace oczy, z wygladu wydawaloby sie - zdrowy na umysle, a tu takie buty :DDD Papieza aresztuja :D

Nie rozumiem p. Murki.
Będąc w Polsce mozna się śmiać. My tu, w kraju J-P II, zyjemy pod medialnym kloszem. Żeby Polaczków nie denerwować nawet lewica (chwilowo) Kościoła nie atakuje.
Ale Pani żyje, co tam żyje, oddycha atmosferą polowania na pedofili i katolików. Nawet zielone krzyże - neonowe symbole aptek - maja zostać wymienione na mniej katolickie.
A Pani sie dziwi i grucha ;) smiechem?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1462 dnia: Kwietnia 23, 2010, 12:02:07 pm »

No przepraszam, ale sa granice absurdu :D Przypomnial mi sie dialog z "Rozmow kontrolowanych":
– Złapali Bujaka.
– Eee, kogoś ważniejszego.
– Boże Święty!
– Ojca Świętego złapali.
– Słyszała pani? Jaruzelski porwał papieża
– Nie. Kiedy?
– Dzisiaj z samego rana!
– Reagana aresztowali?!

Jezeli ktos bedzie chcial pozbyc sie papieza, to wynajmie kolejnego ali agce, albo jednego szpicla w Watykanie. Lewaccy "intelektualisci" sa calkowicie oderwani od rzeczywistosci.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
solid
Gość
« Odpowiedz #1463 dnia: Kwietnia 23, 2010, 12:34:09 pm »

Przepraszam najmocniej, ale po prostu gruchnelam smiechem :D Patrze na te fotografie, bialy czlowiek, wyksztalcony, myslace oczy, z wygladu wydawaloby sie - zdrowy na umysle, a tu takie buty :DDD Papieza aresztuja :D
Z całym szacunkiem dla Pani, ale tutaj nie ma się z czego śmiać. Pomysł aresztowania Papieża jest rzeczywiście nierealny, ale sam Dawkins jest wielkim zagrożeniem dla wiary. Może nawet największym we współczesnym świecie. Za sprawą jego poczytnych i lansowanych przez postępowe media książek ludzie rzeczywiście odchodzą od wiary. Nawet zawodowi propagatorzy ateizmu z ZSRR czasów stalinowskich nie zdziałali dla zabicia w ludziach wiary tak wiele, jak ten jeden człowiek. Dlatego patrząc na tego antychrysta, absolutnie katolikowi nie powinno być do śmiechu.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #1464 dnia: Kwietnia 23, 2010, 12:42:32 pm »

Cytuj
oderwani od rzeczywistosci.

a może nasza wyobraźnia jest ułomna. Może to my sobie wielu rzeczy nie jesteśmy jeszcze w stanie wyobrazić.

Papież scigany przez sądy uzyskuje azyl u Mjedwiedjewa i osiada w Sankt Petersburgu... i tak dochodzi do historycznego...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1465 dnia: Kwietnia 23, 2010, 14:36:26 pm »

Cytuj
Za sprawą jego poczytnych i lansowanych przez postępowe media książek ludzie rzeczywiście odchodzą od wiary. Nawet zawodowi propagatorzy ateizmu z ZSRR czasów stalinowskich nie zdziałali dla zabicia w ludziach wiary tak wiele, jak ten jeden człowiek. Dlatego patrząc na tego antychrysta, absolutnie katolikowi nie powinno być do śmiechu.

Może on jest Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy?  ??? Tylko cudów nie czyni...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1466 dnia: Kwietnia 23, 2010, 16:17:07 pm »

On nawet nie potrafi dobrej książki napisać, każdy rodział napisany na odwal, że nawet mój znajomy ateista się z niego śmiał, że odwalił fuszerkę ( Mowa o "Bogu urojonym").
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1467 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:02:29 pm »

On nawet nie potrafi dobrej książki napisać, każdy rodział napisany na odwal, że nawet mój znajomy ateista się z niego śmiał, że odwalił fuszerkę ( Mowa o "Bogu urojonym").

Dawkins jest zadziwiająco słabym "intelektualistą". W dodatku ma brzydki zwyczaj kłamania. Polecam wywiad, jakiego kiedyś udzielił dla amerykańskiego programu radiowego "Hugh Hewitt Show". Można tam zobaczyć, jak trudno Dawkinsowi się obronić, kiedy bierze go na spytki człowiek posługujący się rozumem i logiką :-)

http://www.hughhewitt.com/transcripts.aspx?id=77fe9a0d-d15d-4f33-af90-d4685976f8e0
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1468 dnia: Kwietnia 23, 2010, 18:51:12 pm »

Dawnkinsa, z tego co wiem nawet, na racjonaliście pe el wyśmiewają. postać popkultury równego rzędu, jak dla mnie, jak Paulo Coelho.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2010, 00:16:04 am wysłana przez manna » Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1469 dnia: Kwietnia 25, 2010, 13:31:29 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=Yq5olb2YPnQ

Śmiać się? Płakać? Czy może uciekać?
Zapisane
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!