Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:53:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719491 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1365 dnia: Marca 20, 2010, 19:51:34 pm »

Wielka apostazja w Polsce... http://forum.interia.pl/watek-chronologicznie/czy-wszystkie-religie-sa-rowne,1066,906299,,c,1,65,0,0  Płakać się chce...  :'(
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1366 dnia: Marca 20, 2010, 20:26:29 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=6IoiQkn44aU

Chciałbym uwierzyć, że to nie jest prawdziwe wnętrze kościoła. Może jakaś makieta przygotowana na potrzeby teledysku. Ale ma wiara taka słaba...
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1367 dnia: Marca 20, 2010, 20:40:35 pm »

"Duch ochoczy, ale oczy słabe" ;)
A tak na poważnie, Arka Noego ma plakietkę "katolickie" i nie śpiewa katolmetalu, więc nie jest źle ;) Zawsze może być gorzej ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1368 dnia: Marca 20, 2010, 20:48:25 pm »

ciekawe, że wzięli na warsztat tę, jakże wspaniałą, pieśń, chyba obowiązkowy number one na playliście na Ofiarowanie na NOMie...
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1369 dnia: Marca 20, 2010, 20:51:31 pm »

Oni już na warsztat wzięli chyba wszystko ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1370 dnia: Marca 20, 2010, 21:09:46 pm »

To miażdży system... http://www.tekstowo.pl/piosenka,trebunie_tutki,usmiech.html
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1371 dnia: Marca 20, 2010, 22:56:28 pm »

Póki się tego na Mszach nie śpiewa, to jest ok ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1372 dnia: Marca 21, 2010, 12:23:41 pm »

wysłuchałem dziś na NOMie komunikatu KEPu z 351 Zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/kep/komunikat-kep-2a13.html

Komunikat ten jest o tyle kuriozalny, że w całej jego treści nie padło żadne ze świętych Imion: Bóg, Jezus, Maryja. Biskupi mówią na różne tematy, ale raczej religioznawcze niż religijne. Cały list to dobitny wyraz manifestacji kultu człowieka spychającego Boga poza margines własnej instytucji.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1373 dnia: Marca 21, 2010, 14:42:31 pm »

i jak sobie pomyślę, że w wielu parafiach dziś takie biurowo - irzędnicze komunikaty zamiast kazania...    ::)  :(
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1374 dnia: Marca 21, 2010, 16:10:12 pm »

Dziś się dowiedziałem, że ze względu na przeróbkę kościoła (= sufit akustyczny; kolejna śmieszność parafii mej) Komunia będzie rozdawana na środku kościoła, a także przy ołtarzach bocznych. To było coś pięknego, bo dotychczas nie widziałem w tej świątyni ołtarzy bocznych ;D Okazało się, że wg księży ołtarzem bocznym jest takie coś:

(niestety lepszej jakości nie znalazłem; chodzi o obraz mniej więcej na środku zdj)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1375 dnia: Marca 21, 2010, 16:32:34 pm »

A przy okazji poszukiwań "De modo...":
Komisja Kultu człowieka i bałaganu w Sakramentach Konferencji Episkopatu Polski ma zaszczyt przedstawić nowość:
Kościoły: Katolicki i ewangelicki w Niemczech. Czekamy zatem na aktualizację Credo na "Wierzę w Jeden i drugi Święty,Powszechny i Apostolski ..."
Cytuj
- Niemieckie Kościoły uratowały niedzielę
W dniu 1 grudnia 2009 r. Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe wydał wyrok, w którym przychylił się do pozwu Kościołów katolickiego i ewangelickiego w Niemczech przeciwko decyzji władz Berlina o otwarciu sklepów przez 10 niedziel w ciągu roku. Sędziowie sprzeciwili się szczególnie decyzji o otwarciu sklepów w Berlinie w cztery niedziele Adwentu wskazując, że jest to sprzeczne z konstytucyjnym prawem o ochronie niedzieli. W uzasadnieniu Trybunał podkreślił, że niedziele i dni świąteczne są nie tylko "dniami wolnymi od pracy" ze względów religijnych ale również czasem osobistego wypoczynku pracowników i chroni także ich prawo do uczestnictwa w życiu społecznym.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1376 dnia: Marca 21, 2010, 17:27:49 pm »

Przecież wszędzie się mówi o Kościołach. Żadna nowość.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1377 dnia: Marca 21, 2010, 17:30:55 pm »

Przecież wszędzie się mówi o Kościołach. Żadna nowość.
JakaśKongregacja w Rzymie czy Paryżu coś tam pisze,że jednak nie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #1378 dnia: Marca 22, 2010, 21:09:50 pm »

W Szczecinie odbędzie się "Noc konfesjonałów":

http://www.nockonfesjonalow.pl/

Może akcja ma jakiś sens - kilka zbłąkanych owieczek przyjdzie do Pana Jezusa nocą niczym Nikodem. Trudno jednak nie zauważyć, że akcja taka wpisuje się w nurt nocy z teatrem, z muzeami czy jakimiś innymi medialnymi wydarzeniami odbywającymi się w nocy (zazwyczaj w weekendy). Warto podkreślić, że w Szczecinie nie ma kościoła, w którym kapłani służą w konfesjonale przez cały dzień (jak np. Oblaci w Gdańsku czy księża w poznańskiej Farze). Być może lepiej byłoby zorganizować miejsce, gdzie każdy Szczecinianin znajdzie kapłana w konfesjonale w godz. 6-18...
Zapisane
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1379 dnia: Marca 22, 2010, 21:40:56 pm »

Cytuj
Być może lepiej byłoby zorganizować miejsce, gdzie każdy Szczecinianin znajdzie kapłana w konfesjonale w godz. 6-18...


jeśli takiego kościoła ze stałym dyżurem nie ma, to rzeczywiście najpierw wypadałoby zacząć od podstaw. ciekawe, że taka akcja w Szczecinie - w polskim Kościele jest powszechne przekonanie, że  Szczecin i Łódź to diecezje o najgorszej renomie (w sensie pastoralnym i finansowym) - stąd dość odważnie, no, ale jak arcybiskup kazał to xięża się nie wymigają...

dodam, że takie noce spowiedzi robi się w naszych dominikańskich kościołach od kilku lat i sporo ludzi przychodzi (głównie studenci), mimo, że zwykle spowiedź jest u nas od rana do wieczora... trzeba tylko znaleźć 9-10 ojców na 3 nocne zmiany (i żeby potem jeszcze ktoś od rana dał radę wstać do konfesjonału  ;D
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2010, 22:15:23 pm wysłana przez antoninus op » Zapisane
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!