Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:52:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719773 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1350 dnia: Marca 15, 2010, 22:04:10 pm »

Chyba tak, wydaje mi się że był usunięty z FSSPX za sedewakantyzm właśnie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1351 dnia: Marca 16, 2010, 01:03:06 am »

Ks. Florian to bardzo fajny ksiadz, troche nasz rodak :) Nie wiedzialem, ze az tak skrecil. No, coz. Wlochy to taki Europejski Meksyk - plynna jest granica liedzy tradycjonalistami a sedekami. Szkoda go.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1352 dnia: Marca 16, 2010, 07:44:44 am »

Szkoda, że oryginałów nie sfajczył. ;)
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #1353 dnia: Marca 16, 2010, 16:09:39 pm »

Dodam, że najbardziej mnie rozbroiła ta lista:

Gay-friendly Parishes and Faith Communities
http://www.newwaysministry.org/GFP.html

Fajna ta lista. Poważnie. Dla biskupa miejsca powinna być bardzo pomocna - powinien tam zaglądać i upewniać się, że parafie z jego diecezji znikają. I powiedzieć kolegom.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1354 dnia: Marca 16, 2010, 16:12:43 pm »

 :o :o ....  :-\ :'( :-X :( Módlmy się o nawrócenie tych proboszczów i o podjęcie szybkiej akcji użycia kar kanonicznych przez biskupa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #1355 dnia: Marca 16, 2010, 16:17:13 pm »

:o :o ....  :-\ :'( :-X :( Módlmy się o nawrócenie tych proboszczów i o podjęcie szybkiej akcji użycia kar kanonicznych przez biskupa.

Tia, no cóż, Ameryka to taki garniec - tam mają i takie "katolickie" parafie "przyjazne" zboczeńcom - i mają wojujących biskupów, którzy jasno stawiają sprawę. U nas niestety dominuje posoborowa nijakość.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #1356 dnia: Marca 16, 2010, 16:17:46 pm »

Nb. jakis czas temu ktos zwrocil mi uwage, ze moze byl w tym palec Opatrznosci, bo wlasciwie uchronilo mnie to w wieku dzieciecym od indoktrynacji posoborowej.

Hm... ciekawy spojrzenie...
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1357 dnia: Marca 16, 2010, 17:58:56 pm »

:o :o ....  :-\ :'( :-X :( Módlmy się o nawrócenie tych proboszczów i o podjęcie szybkiej akcji użycia kar kanonicznych przez biskupa.

Czytała Pani artykuł w ZW o bpie. Kettelerze? Tam jest teza, że USA przeradzają się w kraj barbarzyński - teraz to już nawet na proboszczów przechodzi. Nie mam wątpliwości.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1358 dnia: Marca 16, 2010, 18:18:24 pm »

.
Zapisane
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1359 dnia: Marca 16, 2010, 18:22:05 pm »

nie.
nawet całując lekcjonarz, powinno się schylić do niego, a nie go podnosić...
czasem są ambony trochę niskie i jest niewygodnie czytać, ale mimo to lekcjonarz powinien leżeć tam, gdzie leży... a to machanie lekcjonarzem przez księdza po czytaniu (czasem jedną ręką unosi go nad sobą) Ewangelii to już w ogóle skandal.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #1360 dnia: Marca 16, 2010, 18:25:15 pm »

Czy czytając Ewangelię można trzymać księgę w dłoniach (pomimo przystosowanego miejsca na ambonie) i na koniec pomachać nią do wiernych mówiąc "Oto Słowo Boże"? Nie jestem biegły w rubrykach.

Wczorajsza Msza święta na Rakowieckiej.
Jezuici.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1361 dnia: Marca 16, 2010, 19:10:32 pm »

.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1362 dnia: Marca 16, 2010, 21:52:54 pm »

Chwalił się i tyle ;)
Swoją drogą są jeszcze jacyś normalni (= tradcyjni) jezuici? Czy w Kościele już tylko jazzuici zostali?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1363 dnia: Marca 17, 2010, 08:23:02 am »

Są tacy normalni jezuici w klasztorze kaliskim.
I SJM bym pod takich podciągnął.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1364 dnia: Marca 19, 2010, 08:23:49 am »

Rekolekcje wielkopostne o wierze? Po co? Lepiej rekolekcje o policji!

http://www.mmszczecin.pl/32596/2010/3/18/rekolekcje-z-antyterrorystami-szczecinscy-uczniowie-odwiedzili-komende-policji-zdjecia?category=photos

Cytuj
Gimnazjaliści zamiast suchych kazań oglądali obserwowali dzisiaj pracę policji. Na taki nietypowy pomysł spędzenia rekolekcji wpadł arcybiskup Andrzej Dzięga.
Arcybiskup zaproponował przeprowadzenie nietypowych rekolekcji m.in. w komendzie szczecińskiej policji. Dzisiaj trzy klasy z Gimnazjum nr 43 w Szczecinie odwiedziły siedzibę funkcjonariuszy przy ul. Kaszubskiej. Najpierw wszyscy oglądali pokaz ćwiczeń policjantów.

Słyszałem też wypowiedzi gimnazjalistów w "Trójce": "Fajnie, że coś takiego, a nie że znowu w kościele będziemy się modlić. Nie nudziliśmy się."

Czekamy na rekolekcje adwentowe o posłach, piosenkarzach, urzędnikach i pracownikach budowlanych.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!