Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:13:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709236 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1005 dnia: Października 20, 2009, 08:39:13 am »

Profanujmy katedrę w Gorzowie Wielkopolskim, to prowincja - pewnie nikt nie zauważy! Bilety za wstęp do katedry tylko 25 PLN za sztukę. Zagra zepsuł Trzecia Godzina Dnia, 26.11.2009, godz. 20:00

www.czasnawolnosc.pl

I znów "niezawodni" Jezuici: http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/1446/#HQ_3109
Cytuj
...Ostatnio ominęło mnie 4 księży gdy uklękłam do Komunii Św...

Szanowna Pani, nie cierpi Pani dla Jezusa, tylko z powodu swojej pychy i uporu. ... Należy przystępować do niej w taki sposób, jaki przyjęty jest w danej parafii.
i w komentarzach:
Cytuj
Przypomnę słowa Chrystusa z Ewangelii z ostatniej niedzieli: "nie przyszedłem po to, aby mi służono, lecz po to, by służyć". Pozwólmy więc, by Chrystus nam służył a sami przyjmijmy postawę wdzięczności (dziękczynienia) a nie poddaństwa. Samo słowo "Eucharystia" oznacza "dziękczynienie, wdzięczność".
- Wojciech Żmudziński SJ -

"Przychodzę do kościoła aby mi służono."?
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 09:47:47 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1006 dnia: Października 20, 2009, 20:34:10 pm »

Cytuj
Przypomnę słowa Chrystusa z Ewangelii z ostatniej niedzieli: "nie przyszedłem po to, aby mi służono, lecz po to, by służyć". Pozwólmy więc, by Chrystus nam służył a sami przyjmijmy postawę wdzięczności (dziękczynienia) a nie poddaństwa. Samo słowo "Eucharystia" oznacza "dziękczynienie, wdzięczność".
- Wojciech Żmudziński SJ -
Przeraza mnie taka manipulacja slowami Chrystusa i nadinterpretacja rozumienia slowa "Eucharystia" dokonywana przez ksiedza. Przeciez kleczenie zawsze bylo wyrazem najwiekszego uwielbienia i unizenia przed Bogiem. Co w tym zlego?
Zapisane
Teresa_M
uczestnik
***
Wiadomości: 106


Jezu jestes Królem, króluj nam Chryste

« Odpowiedz #1007 dnia: Października 20, 2009, 20:54:10 pm »

Cytuj
Przypomnę słowa Chrystusa z Ewangelii z ostatniej niedzieli: "nie przyszedłem po to, aby mi służono, lecz po to, by służyć". Pozwólmy więc, by Chrystus nam służył a sami przyjmijmy postawę wdzięczności (dziękczynienia) a nie poddaństwa. Samo słowo "Eucharystia" oznacza "dziękczynienie, wdzięczność".
- Wojciech Żmudziński SJ -

ale Chrystus Pan też powiedzial, że kto chce iść za Chrystusem ma Go naśladować, a w nagrodę obietnica, gdzie będzie Chrystus, tam będzie i Jego sługa, chyba zapomniał o tym ten kapłan... pomyliły mu się role...
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1008 dnia: Października 20, 2009, 20:58:25 pm »

Co w tym zlego?

No wlasnie. Czlowiek glowi sie, kombinuje, zastanawia, wymysla 1001 opcji co tu moze takiego byc, co powoduje zlosc szafarzy na kleczacych. Mysli sobie "moze go plecy bola", albo "taki juz jest zrzeda", albo "widac fanatyk jednosci znakow eucharystycznych", albo "moze mysli sobie ze chce sie wywyzszac i dla dobra mojej duszy kaze mi wstac".

A mozna po prostu uznac, ze taki ksiadz wyznaje inna wiare - nie jest w stanie uznac, iz pomiedzy kleczacym a szafarzem jest Bog, przed ktorym pada sie na kolana. Albo gorzej - wierzy, ze Bog tam jest, ale nienawidzi samej idei, by zginac przed Nim kolana.

Generalnie kaplan musi sie zdrowo nagimnastykowac, bym uznala go za apostate lub innowierce. Ale w takim przypadku - no nijak nie moge uwierzyc, ze wyznaje katolicyzm. W katoliku, chocby letnim, chocby takim niedzielnym albo nawet takim co to tylko "do zloba i do groba", klekanie przed NS nie wywoluje wscieklizny. Katolik, chocby oziebly duchowo albo zyjacy w grzechu, nie wymysla tanich filozofii, byle tylko wybic ludziom z glowy klekanie przed Bogiem.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1009 dnia: Października 20, 2009, 21:14:47 pm »

Chyba tylko w Kaliszu jezuici komunikują klęczących.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1010 dnia: Października 20, 2009, 21:33:52 pm »

Generalnie kaplan musi sie zdrowo nagimnastykowac, bym uznala go za apostate lub innowierce. Ale w takim przypadku - no nijak nie moge uwierzyc, ze wyznaje katolicyzm. W katoliku, chocby letnim, chocby takim niedzielnym albo nawet takim co to tylko "do zloba i do groba", klekanie przed NS nie wywoluje wscieklizny. Katolik, chocby oziebly duchowo albo zyjacy w grzechu, nie wymysla tanich filozofii, byle tylko wybic ludziom z glowy klekanie przed Bogiem.

Pani Murko, pozwolę sobie panią zacytować jako swoje słowa,
w liście do mojego proboszcza,
do którego chcę napisać  w związku z nie udzieleniem Komunii (na klęcząco) mojemu synowi (musiał wstać)
i prawie mnie. Potem, pod kościołem to mi powiedział :"wychowuje pan syna do nieposłuszeństwa Kościołowi" !
I jeszcze pare nauk mi chciał udzielić.

Pikanterii dodaje fakt przystępienia w innej kolejce do Komunii mężczyzny który ani nie przyklęknął przed przyjęciem hostii,
ani nie otworzył ust, Wyciągnął ręce. I Otrzymał. Jakoś nie otrzymał reprymendy "proszę się podporządkować"

PYTANIE.

Czy faktycznie jest tak, że NALEŻY przystępować do Komunii tak jak chce proboszcz?
Ma to jakieś prawne umocowanie, czy to tylko samowola proboszczów?
Jak to oficjalnie ominąć?
Ja chcę wysłać list do proboszcza (papierowy) z prośba o odpowiedź o umocowanie tej decyzji,
ale może już ktoś dostał od swego proboszcza takowy?
Albo zna odpowiedź...
?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1011 dnia: Października 20, 2009, 21:56:16 pm »

Pani Murko, pozwolę sobie panią zacytować jako swoje słowa,
w liście do mojego proboszcza,

Ze wzgledu na Pana synka odradzam otwarta wojne z proboszczem. Pan jej podola, ale dzieciak moze jej nie podolac.

Co do posluszenstwa proboszczowi - po raz n-ty zacytuje sw. ojca Maksymiliana:

"Milosc okazuje sie przez wykonanie Woli Bozej, która sie nam przez wole przelozonych okazuje, o ile ta nie jest otwarcie i na pewno przeciwna prawu Bozemu (explicite vel implicite), istnieje bowiem takze i podporzadkowanie praw i przelozonych."

Jezeli proboszcz okazuje nieposluszenstwo Kosciolowi, ktory nie zakazuje klekac do Komunii swietej, to niech nie terroryzuje wiernych pitoleniem o obowiazku posluszenstwa wobec niego.
Posluszenstwa nie zyskuje sie z automatu - jestem posluszna proboszczowi, jesli posluszny jest on biskupowi, ktory posluszny jest papiezowi, ktory posluszny jest Chrystusowi. Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie - te slowa wypowiada proboszcz odprawiajac Msze. A nie "przez proboszcza, z proboszczem i w proboszczu".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1012 dnia: Października 20, 2009, 22:01:04 pm »

Ze wzgledu na Pana synka odradzam otwarta wojne z proboszczem. Pan jej podola, ale dzieciak moze jej nie podolac.

Nieproszony, ale przylaczam sie do rady. To tak jakby pan nie chcial puscic dzieciaka na pochod pierwszomajowy w PRL. Ostracyzm, pogarda, szykany, nienawisc to bedzie jedyny zysk. Kiedy to sie dostaje z reki komunistycznych aparatczykow w szkole, to latwiej zniesc niz kiedy spotyka to nas z reki nominalnych pasterzy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1013 dnia: Października 21, 2009, 01:20:19 am »

Pani Murko
Panie Fonsie

dziękuje za rady

wojny nie będzie, bo:

ugodowym za bardzo aż jest,
awantura juz była zaraz po Mszy, trzeba było widzieć obolałą minę Szymona, kiedy wracał z Komunii,
nie zdzierżyłem, ksiądz wikary przeprosił syna, ale z... "katechezą", czyli dalej rżnął głupa
proboszcz ma byc adresatem listu
a to zacny człowiek, więc nie o wojenkę mi chodzi ale o rozmowę
JAK TO JEST, żeby mi więcej nikt takich scen nie robił

syn jest ... z innej parafii... :)
przeprowadziliśmy się  ale stara szkoła i parafia została,
tam syn ma rewelacyjny kontakt z proboszczem
dwa lata w nowej i to spotkało mnie po raz pierwszy,
Syn dopiero co zaczął na klęcząco biorąc przykład z ojca
a teraz - doszliśmy  z żona do wniosku, że na razie niech syn przyjmuje na stojąco:
raz: ostracyzm szkolny (jedyny chyba w Brzezinach, a na pewno uczeń)
dwa: do wyjaśnienia w piekarskiej bazylice.

No właśnie po to daje sobie czas, na wyklarowanie co mam zrobić...
Jeszcze raz dziękuję za rady.

Ale za to w sobotę,
ale za to w sobotę,
ale za to w sobotę -
    do Bytomia!!!!
Szymek zapisuje się na ministranturę do ks. Steczkowskiego na KRR!
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1014 dnia: Października 21, 2009, 08:56:56 am »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7167345,Proboszcz_menedzer_po_zarzadzaniu.html
Cytuj
Jak wziąć kredyt, jak pozyskać pieniądze z UE i jak zmotywować parafian do tego, by częściej chodzili do kościoła? Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym trwa nabór na studia z zarządzania parafią
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1015 dnia: Października 21, 2009, 19:10:51 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7167345,Proboszcz_menedzer_po_zarzadzaniu.html
Cytuj
Jak wziąć kredyt, jak pozyskać pieniądze z UE i jak zmotywować parafian do tego, by częściej chodzili do kościoła? Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym trwa nabór na studia z zarządzania parafią
Jakos musza to reklamowac. Na UKSW sa podyplomowe studia, ktore uwazam za sensowne.

http://www.uksw.edu.pl/pl/node/1226

PODYPLOMOWE STUDIA ZARZĄDZANIA PODSTAWOWYMI JEDNOSTKAMI KOŚCIELNYMI

Cel:
Celem studiów podyplomowych jest przede wszystkim rozwój indywidualnych umiejętności menedżerskich oraz umiejętności interpersonalnych w zakresie zarządzania podstawowymi jednostkami kościelnymi oraz kompetencjami własnymi i pracowników.


Ksiezom na prawde  bakuje elementarnej wiedzy z zarzadzania, dziieki ktorej mogliby uniknac wielu bledow.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1016 dnia: Października 21, 2009, 23:32:55 pm »

Właśnie dostałem info od moich kursowych kolegów z seminarium którzy również odeszli z różnych powodów(również za Tradycję), lecz w przeciwieństwie do mnie kontynuowali teologię na wydziale dla świeckich. Stwierdzają że całe to środowisko katechetek przyszłych to jedna wielka patologia i towarzystwo adoracji księży wykładowców. A mgr teologi świeckiej jest mniej warty niż matura. :)
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #1017 dnia: Października 23, 2009, 14:28:20 pm »

Nie wiem czy już było, bo nie nowe:

o. A. POSACKI:
“Tak. No jest kilka kwestii. Przede wszystkim co do Medjugorie jest [to] sprawa otwarta: Kościół nie wypowiedział się jeszcze pozytywnie, czy nawet nie rozeznał jeszcze tego do końca, tak jak właśnie w Lourdes czy o Fatimie […] I może to być miejsce modlitwy, ludzie dobrej woli tam jadą, modlą się, tworzą jakieś też dobre rzeczy i dobre rzeczy tam się dzieją, ale też mogą się tam zjawiać różni ludzie. [...]
Czyli jakby to niekoniecznie świadczy, że jest to do końca złe. I tutaj też ja wiem, że księża o orientacji tradycjonalistycznej, niekoniecznie Lefebvryści: Mam nadzieję, że Pan nie przyjmował Braci Lefebvrystów w swoim domu. Ale księża o tradycji takiej nieco tradycjonalistycznej, którzy chcą np. łacińskiej Mszy, którzy bardzo mocno polemizują z uchwałami Soboru Watykańskiego – że oni mają takie nastawienie takie bardzo ostre do Medjugorie, bardzo radykalnie negatywane. Są pewne podstawy by zadawać pytania o to co naprawde się tam dzieje w Medjugorie [...] no ale też z drugiej strony, tak właśnie proszę uważać na księży o tej orientacji mocno tradycjonalistycznej, bo oni czasami też mogą wylać dziecko z kapielą, mogą też inne rzeczy dobre w Kościele Katolickim, w jakiś sposób potępiać, w jakiś sposób odrzucić, prawda, jakieś otwarcie tam no, np. na świat czy inne rzeczy.”

ks. Gabriele Amorth, egzorcysta:
"Po tym, jeśli trzeba, namawiamy ich, żeby otrzymali modlitwy uzdrowienia i uwolnienia, takie, jakie się praktykuje w Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej."
"Ja zawsze rozumiałem Medjugorje jako kontynuację Fatimy. Zgodnie ze słowami Dziewicy z Fatimy: gdybyśmy się byli modlili i pościli – nie byłoby II Wojny Światowej. Jednak jej nie posłuchaliśmy i do tej wojny doszło. Również tu, w Medjugorje Dziewica usilnie nawołuje nas do modlitwy o pokój. W Swych objawieniach Matka Boża przyjmuje za każdym razem inną postać, aby zademonstrować cel tych objawień. W Lourdes jako Niepokalanie Poczęta, w Fatimie jako Królowa Różańca Świętego. Tu, w Medjugorje, Dziewica objawiła się jako Królowa Pokoju."
"Medjugorje jest miejscem gdzie naprawdę można nauczyć się modlitwy, ale również poświęcenia, gdzie ludzie nawracają się i zmieniają swoje życie. Wpływ Medjugorje ma zasięg światowy. Dość pomyśleć o tych wszystkich grupach modlitewnych, które powstały dzięki inspiracji Medjugorje. Ja również prowadzę pewną grupę modlitewną, która powstała w 1984 r. Grupa ta, ma już 18 lat. Przeżywamy wieczory, takie jak w Medjugorje. Zawsze uczestniczy 700 do 750 osób. Zawsze medytujemy nad objawieniami Matki Bożej."
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1018 dnia: Października 23, 2009, 20:59:45 pm »

W Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku w najbliższy piątek w szkolnej kaplicy (w której codzinnie jest Msza dla chętnych uczniów i nauczycieli) zostanie odprawiona Msza NOM po łacinie. Jest w tym troszkę mojego wkładu, planuje się, żeby taka Msza była co miesiąc. Będą łacińskie śpiewy Scholi (Kyrie, Sanctus, Agnus Dei). Mały kroczek, ale cieszy :)
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1019 dnia: Października 23, 2009, 21:24:51 pm »

Brawo, dzis to rzadkosc, moze za jakis czas (powiedzmy za miesiac dwa), mozna spytac o tridentine :)
Zapisane
Strony: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!