Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:22:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709642 razy)
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 06, 2009, 22:09:59 pm »

To Pan podejrzewa że między spowiedzią o północy a porankiem coś się jeszcze wydarzy co będzie zasługiwało na kolejną spowiedź.
Sądzę, że nawet więcej niż między rozpoczęciem a północą :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 07, 2009, 00:18:51 am »

Wiele lat temu byłem na zabawie sylwestrowej tzw. oazowej. To był początek lat 80-tych. Zero alkoholu. Zero dragów. Zero .... No, same zera! 

Ja nie raz takie na naszej plebanii współorganizowałam i mam ze znajomymi zgoła odmienne wrażenia. A i modlitwa była porządna i nikt nie gadał i nie myślał o przerwanej zabawie. Zresztą przerywano ją na tyle wcześniej żeby się dało skupić na tym co ważne. Aż żal za tamtymi czasami i tamtymi znajomymi.

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 07, 2009, 01:02:12 am »

Cytuj
Trudno się zatem dziwić ekumenicznemu poruszeniu, któremu wyraz dał ks. bp Friedrich Weber, pełnomocnik Zjednoczonego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Niemczech (VELKD) ds. dialogu ze wspólnotą rzymskokatolicką. W oficjalnym oświadczeniu biskup pyta; ?Czy dla pokonania schizmy zagadnienia wiary stoją (przynajmniej) czasowo do dyspozycji? A jeśli tak to na jak długo? Bractwo Piusa także w ostatnim czasie powtarzało znane opinie i nie wykazało jakiegokolwiek samokrytycznego zrozumienia. Nic też nie wskazuje na to, że sytuacja się zmieni. Jeśli nie nastąpi wkrótce uznanie treści Soboru Watykańskiego II, to czy biskupom grozi ponowna ekskomunika??
http://www.ekumenizm.pl/content/article/20090205224006714.htm


No to nie tylko dla katolików to za dogmat robi ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 07, 2009, 01:05:50 am »

Ale dla moderny to nie przedpoście tylko cały czas jeszcze okres zwykły. W każdym razie to nie jest jeszcze Wielki Post.
słucham?
Zapisane
+++
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 07, 2009, 05:06:07 am »

To co napisałem Panie Leszku. W KRR jutro jest niedziela 70-tnicy czyli zaczyna się okres Przedpościa a w NOM jest cały czas aż do Środy Popielcowej Okres Zwykły. W KRR używa się już fioletowej barwy szat liturgicznych a w rycie wymyślonym przez Komisję Posoborową dalej zielonych.
Zapisane
lynx
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 07, 2009, 07:48:05 am »

To co napisałem Panie Leszku. W KRR jutro jest niedziela 70-tnicy czyli zaczyna się okres Przedpościa a w NOM jest cały czas aż do Środy Popielcowej Okres Zwykły. W KRR używa się już fioletowej barwy szat liturgicznych a w rycie wymyślonym przez Komisję Posoborową dalej zielonych.

Przecież w Przedpoście nikt nie zabraniał zabaw. Liturgia, co prawda, już przygotowuje do Wilekiego Postu, ale na świecie mamy szczyt karnawału (nie tylko dzisiaj ale też i wcześniej).
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 07, 2009, 09:27:44 am »

I jeszcze śledzik przecież. Oskar Kolberg opowiada że w Sokolnikach pod Kielcami chłopi bawili sie do północy w karczmie. O 12 wchodził stróż i dawał gwizdkiem znać że zaczął się Wielki Post. Skrzypek zrywał struny instrumentu i klękał na środku pomieszczenia. Na jego głowę nakładano czapki biesiadników, najstarszy strącał je kijem na znak że odtąd muzyka jest zakazana. Gospodyni przynosiła popiół, każdy chłop bił się w piersi i wracał do domu. Na balach była też kłoda popielcowa ;) Ale to już inny temat.

Więc trzeba się bawić póki jeszcze można.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 07, 2009, 09:38:00 am »

Określanie mianem "moderny" katolików uczęszczających na Msze w zwyczajnej formie rytu rzymskiego i korzystajacych ze swojego kalendarza, Panie Major, jest trochę krzywdzące i niesprawiedliwe.
Zapisane
+++
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 07, 2009, 14:15:43 pm »

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
A o śledziku oczywiście pamiętam.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 07, 2009, 17:42:41 pm »

U mnie w parafii w domu katechetycznym był bal karnawałowy organizowany przez parafię, jednak nie byłem na nim więc relacji nie zdam. Wiem tylko, że alkoholu nie było...

Co do inicjatywy... Jestem sceptyczny, bo choć w imprezie nie widzę nic złego (jeśli ktoś wie, że to dla niego będzie okazja do grzechu to niech nie idzie) natomiast z sakramentem pokuty to głupi pomysł jest. Przecież nikt nie potrzebuje tego sakramentu teraz - nie przystępuje zaraz do komunii, nie ma niebezpieczeństwa śmierci, to z jakiego niby powodu miałby w czasie imprezy przystępować do sakramentu pokuty.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 07, 2009, 20:48:46 pm »

To kolejny głupkowaty pomysł i tyle :D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Dono
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 07, 2009, 20:51:25 pm »

No co Wy ;-) . Będzie kolejna "kozacka impreza" ;-)
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 07, 2009, 22:04:56 pm »

A u mnie w parafii ciekawa impreza, z ciekawą zapowiedzią:
"Z okazji dnia św. Walentego, patrona chorych psychicznie i zakochanych, zapraszamy wszystkich młodych duchem na radosne wielbienie w piątek na 19:30 do kościoła"
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 07, 2009, 22:24:48 pm »


 chorych psychicznie,.... zapraszamy.....  na radosne wielbienie w piątek na 19:30 do kościoła"

To mi się jakoś składa w logiczną całość. Zwłaszcza to "radosne wielbienie". A na normalną Mszę św. nie można ich zaprosić?

Na czym polega to radosne wielbienie? Poważnie pytam.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 08, 2009, 01:13:52 am »

Na spacerze byłam i szopkę zobaczyć na Jasnej Górze to i Aleją Kiczu i Herezji się przeszłam i uwieczniłam. Mam jeszcze jedno ale jutro dorzucę (co by koszmary nie męczyły)



Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!