Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:35:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709243 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #915 dnia: Września 09, 2009, 20:18:22 pm »

Co jest zlego w drugiej piosence?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #916 dnia: Września 09, 2009, 20:46:17 pm »

Poza kiczowatoscia ? Elitaryzm. Kto w Polsce "bierze do reki" ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #917 dnia: Września 09, 2009, 20:56:53 pm »

Co jest zlego w drugiej piosence?
Jestem uczulony na badziewność i tandetę. Lepsze liryki pisałem do swoich szkolnych miłości w czasach podstawówki.
Po co silić się na poetę, pisać płytkie, nijakie pioseneczki, gdy można skorzystać z dorobku minionych pokoleń? Mamy w Polsce od zatrzęsienia przepięknych (również takich o lżejszej wymowie) pieśni religijnych, często gęsto zapomnianych - czy nie lepiej byłoby je odkurzyć?
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #918 dnia: Września 09, 2009, 21:00:03 pm »

.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #919 dnia: Września 09, 2009, 21:15:46 pm »

Co jest zlego w drugiej piosence?
Jestem uczulony na badziewność i tandetę. Lepsze liryki pisałem do swoich szkolnych miłości w czasach podstawówki.
Po co silić się na poetę, pisać płytkie, nijakie pioseneczki, gdy można skorzystać z dorobku minionych pokoleń? Mamy w Polsce od zatrzęsienia przepięknych (również takich o lżejszej wymowie) pieśni religijnych, często gęsto zapomnianych - czy nie lepiej byłoby je odkurzyć?

Pełna zgoda. (Oryginalniej wyrazić tego nie potrafię.)

Druga piosenka? Knot i kicz. Porównajmy z "Kiedy ranne wstają zorze" . 
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #920 dnia: Września 09, 2009, 23:07:04 pm »

Co jest zlego w drugiej piosence?
Jestem uczulony na badziewność i tandetę. Lepsze liryki pisałem do swoich szkolnych miłości w czasach podstawówki.
Po co silić się na poetę, pisać płytkie, nijakie pioseneczki, gdy można skorzystać z dorobku minionych pokoleń? Mamy w Polsce od zatrzęsienia przepięknych (również takich o lżejszej wymowie) pieśni religijnych, często gęsto zapomnianych - czy nie lepiej byłoby je odkurzyć?

Kicz, no nie wiem, tekst jest po prostu dosc lekki , podobnie jak melodia, nie wszystkie piesni musza byc podniosle.

A te stare no coz, czesto sa juz przeterminowane
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #921 dnia: Września 09, 2009, 23:08:04 pm »

Co jest zlego w drugiej piosence?
Jestem uczulony na badziewność i tandetę. Lepsze liryki pisałem do swoich szkolnych miłości w czasach podstawówki.
Po co silić się na poetę, pisać płytkie, nijakie pioseneczki, gdy można skorzystać z dorobku minionych pokoleń? Mamy w Polsce od zatrzęsienia przepięknych (również takich o lżejszej wymowie) pieśni religijnych, często gęsto zapomnianych - czy nie lepiej byłoby je odkurzyć?

Pełna zgoda. (Oryginalniej wyrazić tego nie potrafię.)

Druga piosenka? Knot i kicz. Porównajmy z "Kiedy ranne wstają zorze" . 

To jednak inna kategoria ze sie tak wyraze. Nie ma co porownywac, bo to bez sensu.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #922 dnia: Września 09, 2009, 23:10:51 pm »

Po co silić się na poetę, pisać płytkie, nijakie pioseneczki, gdy można skorzystać z dorobku minionych pokoleń?
Bo to o. Góra Jan OP napisał  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
dexter
adept
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #923 dnia: Września 09, 2009, 23:56:06 pm »


Kicz, no nie wiem, tekst jest po prostu dosc lekki , podobnie jak melodia, nie wszystkie piesni musza byc podniosle.

A te stare no coz, czesto sa juz przeterminowane


We wstępie do mojego "Śpiewnika Maryjnego" z 1957 r. autor pisze: " (...) Dużo nieścisłości teologicznych, a nawet dogmatycznych było głównie w nowych tekstach". Pielgrzymkowe przeboje - takie jak te powyżej - często pisane są naprędce  byle gdzie: W lesie, w rowie czy na łące - obojętnie. Wiem, bo sam widziałem jak w czasie pielgrzymki "tworzono" takie arcydzieła literatury, które później stawały się szlagierami grupy. A teraz pytanie: Czy autorzy zastanawiali się choć chwilę czy stworzone przez nich dzieło jest poprawne teologicznie (mniejsza już o melodię)? - Wątpię. Chodziło tylko o to, żeby tekst był lekki i łatwy i wesoły lub ewentualnie czasami z nutką nostalgii.

Czy ikony są według Pana przeterminowane? Bo przecież tak jak dla Kościołów wschodnich ikony są skarbcem Prawd wiary, tak dla nas, katolików, takim skarbcem są pieśni. Bo służyły nie tylko do śpiewania, ale do przekazywania wiary przyszłym pokoleniom. Czy gdyby nie było np. pięknych pieśni maryjnych to czy mielibyśmy dziś taką pobożność Maryjną? może... ale na pewno ta pobożność byłaby o wiele uboższa. Uboższa o wiarę naszych ojców i dziadów, którzy w ten sposób wyrażali swoją miłość do Pana Boga, Matki Najświętszej i świętych patronów.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #924 dnia: Września 10, 2009, 12:20:40 pm »

Cytuj
Czy w posoborowym "Kościele" można się zbawić?
Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
Pozdrawiam. Tadeusz – katolik
[adres bloga utajniony przez odpowiadajacego]
Oczywiście, że NIE.
Zbawił nas Jezus Chrystus, nikt inny tego nie potrafi.

Paweł Kowalski SJ

http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/552
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #925 dnia: Września 10, 2009, 12:47:08 pm »

W komentarzach ten "scholastyk i pasjonat mocnej muzyki rockowej" również (nie)ciekawe rzeczy wypisuje.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #926 dnia: Września 11, 2009, 17:05:35 pm »

Dzisiaj obejrzałem sobie na TV Trwam program o Misjonarzach Świętej Rodziny. Dopiero z boku widać jakie to duszpasterstwo młodzieży jest infantylne.
Program był nagrany w 2005 roku ale nie sądzę żeby coś się zmieniło do tej pory.
Żeby nie było. Ja jestem człowiekiem rozrywkowym ale jak widzę kleryków skaczących na scenie i wokół niej to śmiesznie to trochę wygląda. Ale nawet to bym przeżył, ale pioseneczki były wyjątkowo głuptackie.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #927 dnia: Września 12, 2009, 16:21:15 pm »

za Radiem Watykańskim:
Cytuj
Kard. Roberto Tucci, były organizator papieskich podróży zagranicznych oraz wieloletni dyrektor Radia Watykańskiego, otrzymał 10 września francuski Medal Sztuk i Literatury. Odznaczenie to jest przyznawane przez ministra kultury. W jego imieniu włoskiego kardynała odznaczył ambasador Francji przy Stolicy Apostolskiej Stanislas de Laboulaye. Kard. Tucci jest już kawalerem Legii Honorowej. Dziękując za kolejne francuskie odznaczenie, zapewnił o swym podziwie dla nowej teologii francuskiej, a w szczególności dla Henri de Lubaca.
[/b]
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #928 dnia: Września 12, 2009, 16:26:48 pm »

To ja wszystkim dedykuję tę piosenkę

1. TERTIO MILLENNIO ADVENIENTE - Nowa Wiosna Kościoła
Ref: Tertio, millennio, adveniente
Marana Tha, Marana Tha, Marana Tha,Amen.
Słowo - ono na początku było,
Słowo - ono zawsze Bogiem było,
Słowo - mądrość przedwieczna,
Światło i życie, nasz Pan.
Chrystus ten sam, wczoraj i dziś i na wieki. / x2
Matko - z Tobą będzie pewna droga,
Matko - nasza Wieżo Dawidowa,
Matko - Ucieczko grzesznych,
Panną Łaskawą bądź nam.
Gwiazdą nam bądź, nocą i dniem o Maryjo. / x2
Nowa wiosna Kościoła się rodzi,
Lata święte się w jedno zbliżają,
Czas Chrystusa i czas Jego Ducha
Jak pielgrzymka do Ojca prowadzi.
I dwadzieścia dziś wieków już mija,
Jego znak jednak trwa nieprzerwanie
I dlatego z wdzięcznością dziś śpiewam
I z radością dziś wszyscy śpiewamy.

Swoją drogą ciekawa jestem melodii.


A co do tej o kontakcie i zwarciu to śpiewa się ją przy przekazywaniu iskierki ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #929 dnia: Września 14, 2009, 14:32:09 pm »

http://kulturalnie.waw.pl/wydarzenia/2819/koncert-ewangelizacyjny---park-miejski-w-otwocku.html
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!